iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Resulullaha selam vermek

YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

Resulullaha selam vermek Empty
MesajKonu: Resulullaha selam vermek   Resulullaha selam vermek Icon_minitimeC.tesi Eyl. 11, 2010 8:23 pm

Resulullaha selam vermek

Sual: VehhabilerResulullaha selam vermek Virgul (Peygamber ölüdürResulullaha selam vermek Virgul işitmezResulullaha selam vermek Virgul ona salevat getirmek faydasızdır) diyorlar. Peygamber efendimiz salevatları işitmez mi?
CEVAP
Elbette işitir. Resulullah efendimizResulullaha selam vermek Virgul kıyamete kadar dünyadaki her müslümanın her mescide girişlerinde kendisine salevat okumalarını istemekte ve ben salevatlarınızı işitirim buyurmaktadır.

Birkaç hadis-i şerif meali:
(Mescide giren kimseResulullaha selam vermek Virgul Peygamberinize [Esselamü aleyküm ya Resulallah diyerek] selam versin!) [MüslimResulullaha selam vermek Virgul Ebu DavudResulullaha selam vermek Virgul Nesai]

(Kabrimin yanındaResulullaha selam vermek Virgul benim için okunan salevatı işitirim. Uzak yerlerde okunanlar bana bildirilir.)
[İbni Ebi Şeybe] (Diri olan işitir. Bir sözResulullaha selam vermek Virgul ancak diri olana bildirilir.)

(Cuma günü bana çok salevat getirinResulullaha selam vermek Virgul çünkü salevatlar bana ulaştırılır ve ben onları işitirim.)
[İbni MaceResulullaha selam vermek Virgul İ. ŞâfiîResulullaha selam vermek Virgul HâkimResulullaha selam vermek Virgul Beyheki]

ResulullahResulullaha selam vermek Virgul (Cuma günü bana çok salevat getirin. ÇünküResulullaha selam vermek Virgul salevatınızı işitirim) buyuruncaResulullaha selam vermek Virgul Eshab-ı kiramResulullaha selam vermek Virgul (Ya ResulallahResulullaha selam vermek Virgul salevatımızı nasıl işitirsin kiResulullaha selam vermek Virgul sen artık kabrinde toprak olmaz mısın?) dediler. Peygamber efendimiz buyurdu ki:
(Resulullaha selam vermek Allahü teâlâ toprağın Peygamberleri çürütmesini haram ettiResulullaha selam vermek Virgul Onlar öldükten sonra da diridirResulullaha selam vermek Virgul rızıklandırılır.) [Ebu DavudResulullaha selam vermek Virgul NesaiResulullaha selam vermek Virgul Beyheki]

(Bir kimse bana selam verinceResulullaha selam vermek Virgul Resulullaha selam vermek Allahü teâlâResulullaha selam vermek Virgul ruhumu bana geri verir. Onun selamını işitirResulullaha selam vermek Virgul cevap veririm.)
[Ebu Davud]

(Yanında ben anıldığım halde bana salevat getirmeyenin burnu sürtülsün.)
[Tirmizi]

(Meclislerinizi bana salat ve selam getirmekle ziynetlendirin. Salevatınız size kıyamette nur olur.)
[Deylemi]

(Namazda
[Ettehıyyatüden sonra]Resulullaha selam vermek Virgul bana salevat getirmeyi ihmal etmeyin. Çünkü buResulullaha selam vermek Virgul namazınızın zekatıdır.) [Dare Kutni]

(Nerde olursanız olunResulullaha selam vermek Virgul salat ve selamınız bana ulaşır.)
[Ebu DavudResulullaha selam vermek Virgul TaberaniResulullaha selam vermek Virgul Dıyâ]

Resulullah efendimize her zaman salevat getirmekResulullaha selam vermek Virgul selam vermekResulullaha selam vermek Virgul rahmetin gelmesineResulullaha selam vermek Virgul duanın kabulüne vesiledir. Namazı bitirip sağa sola selam verirken meleklere ve Resulullaha da niyet etmelidir.

Resulullaha selam vermek
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Resulullaha Hasret
» KILO VERMEK ICIN 100 IP UCU
» Kardeş kavgalarına son vermek için
» Kilo vermek isteyenlere özel Danismanlik
» Tadil-i Erkâna Riayet (Rükünlerin Hakkını Vermek)