iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

"Benim İçin Davos Bitmiştir"Gerçek Oldu.

2 posters
YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

"Benim İçin Davos Bitmiştir"Gerçek Oldu. Empty
MesajKonu: "Benim İçin Davos Bitmiştir"Gerçek Oldu.   "Benim İçin Davos Bitmiştir"Gerçek Oldu. Icon_minitimeSalı Mayıs 04, 2010 8:11 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[b][size=12]Geçen yıl ’One minute’ krizi ile Davos’a damgasını vuran Başbakan Erdoğan, 27 Ocak’ta başlayacak zirve için yapılan davete cevap vermedi. 40’ıncı Davos Zirvesi için Maliye Bakanı Şimşek, Başbakan Yardımcısı Babacan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu’na da davet gönderildi ancak onlar da yanıt vermedi.

‘Benim için bitmiştir’
Geçen
yıl Davos’ta Türkiyeile İsrail arasında Filistin
restleşmesi yaşanmış, ’One minute’ krizi dünya gündemine oturmuştu.

Başbakan Erdoğan
Zirve’de yapılan bir oturumda İsrail’i çocukları bombalamak ve Hamas’ı demokrasi dışına itmekle suçlayınca İsrail Cumhurbaşkanı Peres sesini yükseltmiş, Peres’in 22 dakika süren konuşması üzerine Erdoğan ısrarla paneli yöneten gazeteciden söz istemişti. Konuşması sık sık bölününce iyice sinirlenip ’One minute’ (Bir dakika) diye tepki gösteren Erdoğan, en
sonunda “Davos benim için bitmiştir” diyerek paneli terketmişti.

Vatan'dan Özlem Ermiş Beyhan'ın haberine göre; ‘Bir daha Davos’a gelmem’ diyerek geçtiğimiz yılki Davos Zirvesi’ne damgasını vuran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, forumdan bu yıl için gelen davete cevap vermedi.

Davos Zirvesi yönetimi
2010
toplantıları için Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na davet gönderildiğini açıkladı.

Ancak 27 Ocak’ta başlayacak olan zirve için yapılan davetlere henüz bir cevap alınamadı. Dünya Ekonomi Forumu yönetimi, 2010 Zirvesi’ne katılacak isimleri 20 Ocak’ta düzenlenecek basın toplantısında açıklayacak.

Sahneyi Sarkozy kapatacak
Bu yıl 40’ıncısı düzenlenecek Davos Zirvesi’nin ana teması, “Yeniden Düşün, Tasarla ve İnşa Et” olarak belirlendi. Dünya Ekonomik Forumu toplantılarında açılış konuşmasını bu yıl ilk kez bir Fransa
Cumhurbaşkanı yapacak. Nicholas Sarkozy ayrıca Davos’a katılan ilk Fransa Cumhurbaşkanı
da olacak.

2009’da gündeme Başbakan Erdoğan oturmuştu, bu yıl onun yokluğunda Davos Zirvesi’nin açılış konuşmasını yapacak olan Fransa
CumhurbaşkanıSarkozy
en çok konuşulacak lider olacak.

Sarkozy’nin konuşmasında dolardaki değer kaybının
Avrupa’nın rekabet gücünü zayıflattığını ve bunun kabul edilemez olduğunu vurgulaması bekleniyor. Sarkozy önceki gün, “Bu düzensizlik kabul edilemez hale geldi. Dünya çok kutuplu ise rezerv para
da çeşitlenmeli” sözleri ile yapacağı konuşmaya dair ipuçları verdi. Sarkozy, Fransa’nın 2011 yılında G20 liderliğini alması sonrasında uluslararası mali sistemi yeniden düzenlemek için çalışma başlatmayı planladığını açıklamıştı.

40’ıncı zirvede 2.500 katılımcı bekleniyor

Davos Zirvesi, dünyanın en iyi kayak pistlerinden birinin bulunduğu İsviçre’nin Graubünden kentinde bulunan Davos kasabasını 1971 yılından beri dünya ekonomisinin merkezine koyuyor.

Türkiye zirveyi ilk kez 1988 yılında Başbakan Turgut Özal ile birlikte tanıdı.

Daha sonra Davos’ta Türkiye hep Başbakan düzeyinde temsil edildi.

Bu yıl ise Davos bir son dakika gelişmesi olmazsa Türkiye’den bir yetkiliyi ağırlayamayacak. 27 Ocak’ta başlayacak ve bu yıl 40’ıncısı yapılacak Davos Zirvesi’ne 2 bin 500 katılımcı bekleniyor.

Bu yıl Twitter’dan izlenecek
Sosyal iletişim sitesi Twitter bu yıl Davos’un nabzını tutacak. Geçtiğimiz Davos’a katılan Twitter’ın ünlü-ünsüz üyeleri, zirvede neler yaşandığını, ayrıntıları anlık olarak Twitter’dan dünya ile paylaşacak.

[/size][/b]
KurtuluşZor_786
Aktif Üye
Aktif Üye
KurtuluşZor_786

MesajKonu: Geri: "Benim İçin Davos Bitmiştir"Gerçek Oldu.   "Benim İçin Davos Bitmiştir"Gerçek Oldu. Icon_minitimeSalı Mayıs 04, 2010 10:26 am

Helal olsun Recep abime... Mert adam!
Onun bu sergilediği vakur duruşu ; ümid ederim tüm islam ülkelerinin yönetimleride aynısını yapar. Ama nerdeee..? Smile
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: "Benim İçin Davos Bitmiştir"Gerçek Oldu.   "Benim İçin Davos Bitmiştir"Gerçek Oldu. Icon_minitimeSalı Mayıs 04, 2010 10:47 am

TEK KELİME İLE RECEP TAYYİP ERDOĞAN farkı DİYORUM ALLAH RAZI OLSUN

ONUN MANEVATINA ZARAR VERMEK İSTEYEN ÇOK FAKAT ALLAHIN İZNİ İLE BAŞARAMAYACAKLAR .....

SAYIN BAŞBAKANIM RABBİM SİZİ KORUSUN
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: "Benim İçin Davos Bitmiştir"Gerçek Oldu.   "Benim İçin Davos Bitmiştir"Gerçek Oldu. Icon_minitimeSalı Mayıs 04, 2010 2:49 pm

Güzel Paylasim Emegine Saglik, bende baska bir konuya baglayayim sizleri...

TIKLAYIN
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: "Benim İçin Davos Bitmiştir"Gerçek Oldu.   "Benim İçin Davos Bitmiştir"Gerçek Oldu. Icon_minitimeÇarş. Mayıs 05, 2010 4:20 pm

allah razı olsun sayende sunum renklenmiş emeğine sağlık:)

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Allah cc Rizasi icin "ykmz" Isimli Kardesimizin Oglu icin Dua Edelim
» Benim ve evliliğim için ,önce Allah rızası için bana dua eder misiniz?
» Ayetel hirz, cinlerin kahri icin "name-i peygamber"
» Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"
» Ulvi hocam Allah rızası için yardım cin musallat oldu ne yapmalıyım