iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"

+3
mümine sultan
ziyankar
ykmz
7 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Empty
MesajKonu: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimeÇarş. Nis. 28, 2010 10:03 pm

Malum La...´da Sitesinde, Namaz konusu acilmis ve Namaz kilmayanlarin Islam´da ki Hükmü Paylasilmistir.

Ancak "Ahmaklardan" birisi, yine Insanlardan Hakikatleri Gizlemek icin harekete gecmis sanki...

Bu tipler genellikle böyle sözler yazarlar:

Alıntı :

İnsanları dinden soğutmaktan korkutmaktan başka bir şeye yaramıyor bu tür konular.

İbadet elbet bizim görevimiz ama bu zorlamayla olacak iş değil İçten gelmedi istediginiz kadar korkutun.

Affeden yüce mevla Ne alimler İmansız gitti dünyadan, Ne kafirler müslüman olarak gitti ....

Bizlere bu konularda ne yorum yapmak düşer, ne de ibadetleri yapmayanı yargılamak
"Ahmak´larin" Ahmakliklari

Ahmaklik 1-
Alıntı :
İnsanları dinden soğutmaktan korkutmaktan başka bir şeye yaramıyor bu tür konular.

1. "Ahmakliga" Cevap: Insanlara Namaz kilmamanin Hükümlerinin Dinde ne oldugunu söylemek, Insanlari korkutarak Dinden "sogutuyormus". Yani Allah cc Kuran´da bizi gerektiginde korkutmak ile hasa yanlis yapmis.[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ahmaklik 2-
Alıntı :
İbadet elbet bizim görevimiz ama bu zorlamayla olacak iş değil İçten gelmedi istediginiz kadar korkutun....

2. "Ahmakliga" Cevap: Oysa Allah cc Tevbe Suresinin 5. Ayetinde Müsriklerin öldürülmemeleri ve hapsedilmemeleri icin Namazi "SART" kosmustur.

Tevbe Suresi
5 - Şu haram aylar bir çıktı mı artık o müşrikleri nerede bulursanız öldürün, yakalayın, hapsedin ve bütün geçit başlarını tutun. Eğer tevbe ederler ve namaz kılıp zekatı verirlerse onları serbest bırakın. Muhakkak ki, Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Birincisi, Tövbe: Bu, şirk ve küfürden dönmek İslam’a girmek, kelime-i şahadet getirip Müslüman olmak anlamına gelir.

İkincisi, Namaz kılmak:
İslam dininde imandan sonra namazdan daha büyük bir mesele yoktur. Kalpteki imanı dışa yansıtan en büyük pencere namazdır. Onun için, müşriklerin seslendirecekleri imanlarında samimi olup olmadıkları namazla kendini gösterecektir.

Üçüncüsü, Zekât vermek: İnsanla Allah arasındaki en güçlü bağ namaz olduğu gibi, insanları bibirine dost yapan en kuvvetli bağ da zekâttır. İslam’ın bu sosyal hayatın bir kaynaşma aracı olan zekât görevini yerine getirmek de imandaki samimiyetin bir göstergesidir. Bu sebeple, imanla birlikte namaz kılmak ve zekât vermek de şart koşulmuştur (krş. Taberî, Beyzavî, Ebu’s-sud, İbn Aşur, ilgili ayetin tefsiri).

Bu Ayet Namaz kılmayanı bırakın demiyor tam tersine öldürülmemeleri ve hapsedilmemeleri için Namazı da "şart" kılıyor. Bu Ayet gereği Namaz kılmayanın hükmü nedir?

Insanlar korkacak diye Ayetlerin üstünü örtemeyiz, bu küfür olur.

Ahmaklik 3-
Alıntı :
Affeden yüce mevla Ne alimler İmansız gitti dünyadan, Ne kafirler müslüman olarak gitti ....

3. "Ahmakliga" Cevap:
Burada gördügünüz gibi sinsilik var. Gizlice Insanlarin bilincaltina Alimleri kücük gösterme gayreti oldugunu düsünüyorum. Ayrica bir Kafir nasil olur da Müslüman olarak gider anlamis degilim. Allah cc Kuran´da Kafirlerin Cehenneme gidecegini buyurmustur.

Kafirin Günahlarinin Tevbesi kabul edilmez cünkü Cehennemliktir. Ancak Kafir, Iman eder ve Müslüman olursa, Allah´in cc Izni ile Cennete girebilir.

Bir de Dikkatimi ceken bir sey var... Yukarida ki bahsettigim iddialarda bulunan bir Insan, sözlerine "Affeden Yüce Mevla" diyerek söze baslar ise biraz Dikkat etmek gerekir.

Cünkü, önce "bu tür konulara gerek yok" diyenler daha sonra kendilerine "güven duyulmasi" icin, kendilerinin "Hak Asigi" sanilmasi icin ve de cok seylere "Vakif" oldugu izlenimi vermek icin genellikle sözlerine böyle "mistik" bir hava katarak basladiklarini düsünüyorum.

Kisaca "Korkmayin Bakin bende Allah diyorum, bakin bende Müslümanim ve bir Müslüman olarak sizlerde böyle düsünebilirsiniz, bunlarda Günah yok... Icinizden gelirse Namaz kilin, gelmezse Zaten bir seye yaramaz" havasi verilmeye calisiliyor.

Oysa Nefs´e Namaz kilmak tabi ki Zordur ve Nefs Namaz kilmak istemez. Böylelikle cogu Insan Nefs istemiyor diye Namaz kilmaktan alikoyulmak isteniyor ama Nefsin Ibadetlerde Zorluk cikardigini ve de ona karsi gelmemiz gerektiginden hic ama hic bahsetmezler.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Delilim Burada:

Yusuf Suresi

53- Ben yine de nefsimi temize çıkarmıyorum. Çünkü nefis şiddetle kötülüğü emreder. Ancak Rabbimin rahmetiyle yarlığadığı müstesna. Muhakkak ki, Rabbim bağışlayıcı ve merhametlidir.

Nefs´in Siddetle kötülügü emrettigi Ayet ile Sabittir, yani Ibadet etmek istemez. Simdi alin bu "Ahmaklarin" sözlerini:

"Icinizden gelmiyorsa istersen 40 kere korkut, bosuna" "Nefs zaten istemiyor, Namaz kilmayani korkutmaya gerek yok".

Hasbinallah, Tövbe Ya Rabbi... Sen Ümmet-i Muhammed´i bunlardan koru.

Ey Müslümanlar, Icinizden gelmiyorsa Kilsanda bir seye yaramaz mantigi Müslümanlarin "bilincaltina" yerlestirilmeye calisiliyor.

Ey "Ahmaklar", Nefs zaten Namaz kilmak istemez.

Ahmaklik 4-
Alıntı :
Bizlere bu konularda ne yorum yapmak düşer, ne de ibadetleri yapmayanı yargılamak

4. "Ahmakliga" Cevap: Bu tipler bazen de bu konularda bize yorum yapmak düsmez diyerek Aslinda güzel laf söylerler ancak, bu lafi söyleyinceye kadar diger sözleri ile Müslümanlara "zehir´i" vermislerdir.

Ibadetlerini yapmayanlari yargilamamak lazim derken bunlarin "samimi" olduklarini düsünebilirsiniz ancak diger Islami Konulara yaptiklari yorum ile Kac kisiyi yargilamislardir???
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

En hafif ve agizlarindan düsürmedikleri kelime ise "Yobaz"dir. Kesinlikle bu tiplerin "samimi" olduklarini düsünmüyorum, kimseyi yargilamamaliyiz demek ile aslinda kendilerini ve kendileri gibi düsünenleri yargilatmamak istiyorlar.

Bre "Ahmaklar" madem yorum yapmak bizlere düsmez, ne haddinize ki yorum yapiyorsunuz??? [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bre "Ahmaklar" madem kimse yargilanmamali, o halde neden diger Konularda Müslümanlari yargiliyorsunuz??? [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

En son Zinnureyn_Ali tarafından Çarş. Nis. 28, 2010 10:38 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
ykmz
Medaratör

Medaratör
ykmz

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimeÇarş. Nis. 28, 2010 10:32 pm

bu türden insanlar her yerde mevcut malesef...
ziyankar
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimeÇarş. Nis. 28, 2010 10:52 pm

Zinnureyn kardeşim bence bırakın ilgilenmeyin artık o siteyle gerek yok sinirlerinizi bozmaya ve burada sürekli o kimselerle ilgili konular açmaya soğukkanlılıkla bir düşünün bence o kişinin yukarıda alıntıladığınız cevabı yazmış olduğu konuda namaz kılmayanın kafir olacağı belirtilmiş ben de yazdım o konuya cvp ehli sünnet itikadına göre insanı küfre götüren söz ve fiiller bellidir ve namaz kılmayana namaz kılmadığıiçin kafir diyemeyiz böyle der kelamcılar bilirsiniz selametle kalınız kardeşim...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimeÇarş. Nis. 28, 2010 11:18 pm

ziyankar demiş ki:
Zinnureyn kardeşim bence bırakın ilgilenmeyin artık o siteyle gerek yok sinirlerinizi bozmaya ve burada sürekli o kimselerle ilgili konular açmaya soğukkanlılıkla bir düşünün bence o kişinin yukarıda alıntıladığınız cevabı yazmış olduğu konuda namaz kılmayanın kafir olacağı belirtilmiş ben de yazdım o konuya cvp ehli sünnet itikadına göre insanı küfre götüren söz ve fiiller bellidir ve namaz kılmayana namaz kılmadığıiçin kafir diyemeyiz böyle der kelamcılar bilirsiniz selametle kalınız kardeşim...

Öncelikle Selamün Aleyküm Kardesim.

Neden Sinirim bozulsun ki? Ben gördügüm yanlislarin cevaplarini veriyorum.

Allah´in cc izni ile de buna devam edecegim, neden böyle alindiklarini da anlamis degilim.

Ben gayet sogukkanli ve Delilli yaziyorum canim Kardesim.

Eger Ayet´lerde veya Hadis´lerde Namaz kilmayana Kafir diyorsa bu böyledir. Senin veya benim kisisel görüsüm bunu degistirmez.

Zaten Tevbe Suresinin 5. Ayetinde Müsriklerin hapsedilmemesine, hatta öldürülmemesine "Sart" dahi kosulmustur.

Ayet gayet acik ve net degil mi?? Simdi ben bu Ayeti "bazilarinin" hosuna gitmedigi icin "gizleyeyim"mi??

Ayrica sen hic tasalanma, hic ama hic kendine dert etme Kardesim, ben gereken Cevaplari zevkle ve gönül Rahatligi ile veriyorum.

Bu sahislar hem bu tür konularda yorum yazmak bize düsmez diyorlar, hemde sürekli yorum yaziyorlar.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Yani gülmekten karin kaslarim agridi, gel de "Ahmak" deme.

Ben sana Büyük bir Imam´imizin da birine sordugu gibi soruyorum:

Namazi "kimler" Kilmaz???
ziyankar
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimePerş. Nis. 29, 2010 7:17 am

Zaten yazdıklarım kişisel görüşlerim değildi ehli sünnet itikadına göre yazmıştım herneyse iyi günler
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimePerş. Nis. 29, 2010 2:26 pm

ziyankar demiş ki:
Zaten yazdıklarım kişisel görüşlerim değildi ehli sünnet itikadına göre yazmıştım herneyse iyi günler

Kardesim bende zaten Ehl-i Bidat´in görüslerini yazmiyorum. "Kafasina" göre yazan "Ahmaklara" Kaynakli yaziyorum.

Madem ki bu konularda bu kadar hassas bir yapin var, o halde geldigin Sitede ki Konulara bir göz at ve tepkini ortaya koy.

Sana da hak vermiyor degilim, cünkü burada Üyelere Hayvan muamelesi yapilmiyor, verdiginiz tepkiler karsisinda uyari, ceza ve ban (yasaklanma) almiyorsunuz, Insanca muamele görüyorsunuz.

Tevbe Suresi
5- Şu haram aylar bir çıktı mı artık o müşrikleri nerede bulursanız öldürün, yakalayın, hapsedin ve bütün geçit başlarını tutun. Eğer tevbe ederler ve namaz kılıp zekatı verirlerse onları serbest bırakın. Muhakkak ki, Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Simdi bu Ayet´e göre Namaz kilmayan kisinin hükmü nedir??
ziyankar
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimePerş. Nis. 29, 2010 7:02 pm

Size birşey söyleyeyim Zinnureyn bey ben ilahiyat fakültesi mezunu bir insanım o konuda ehli sünnet alimlerinin görüşünü belirttim o sitede de gerekli gördüğüm zaman açıklamamı yapıyorum itirazımı da. hiç kimsenin bana hayvan muamelesi yapmaya hakkı yok bunu da böyle biliniz ve üstelik sürekli bu tür konular açıp müslüman ve kültürlü bir insana yakışmayacak hakaretlerle ve tavırlarla hiç bir yere varamazsınız ben hiç ama hiç kimseyi savunmuyorum Allah şahidimdir inanmayabilirsiniz ama iyi niyetle doğruyu ortaya koymaya çalışıyorum ama nefsiniz o kadar azmış ki ben ben ben diyorsunuz sürekli... Yasaklanacak birisi varsa o da sizsiniz bence... bu site kime aittir bilmem ilgilenmiyorum da çok sevdiğim bir arkadaşımın tavsiyesiyle üye oldum ve ana konuları çok beğendim takdir ettim sitenin oluşturulmasında emeği geçenleri belli ki iyi niyetle ve ehli sünnet itikadına paralel olarak hazırlanmış bir siteydi herneyse buyrun bildiğiniz gibi devam edin benimki dostça bir uyarıydı site sizinse falan yasaklatabilirsiniz de beni buyrun lütfen
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimePerş. Nis. 29, 2010 8:24 pm

ziyankar demiş ki:
Size birşey söyleyeyim Zinnureyn bey ben ilahiyat fakültesi mezunu bir insanım o konuda ehli sünnet alimlerinin görüşünü belirttim o sitede de gerekli gördüğüm zaman açıklamamı yapıyorum itirazımı da. hiç kimsenin bana hayvan muamelesi yapmaya hakkı yok bunu da böyle biliniz ve üstelik sürekli bu tür konular açıp müslüman ve kültürlü bir insana yakışmayacak hakaretlerle ve tavırlarla hiç bir yere varamazsınız ben hiç ama hiç kimseyi savunmuyorum Allah şahidimdir inanmayabilirsiniz ama iyi niyetle doğruyu ortaya koymaya çalışıyorum ama nefsiniz o kadar azmış ki ben ben ben diyorsunuz sürekli... Yasaklanacak birisi varsa o da sizsiniz bence... bu site kime aittir bilmem ilgilenmiyorum da çok sevdiğim bir arkadaşımın tavsiyesiyle üye oldum ve ana konuları çok beğendim takdir ettim sitenin oluşturulmasında emeği geçenleri belli ki iyi niyetle ve ehli sünnet itikadına paralel olarak hazırlanmış bir siteydi herneyse buyrun bildiğiniz gibi devam edin benimki dostça bir uyarıydı site sizinse falan yasaklatabilirsiniz de beni buyrun lütfen
değerli kardeşim ALLAH senden binlerce kez razı olsun inanki ostedekiler bunu hak ediyor benm mesajlarımıda takip ediyorlar biliyorum etsinler sorun değil biliyormusun kardeşim bana yapılan haksızlık ne isede efendimize yapılanı kaldıramam bunu sende biliyorsun mod. orada birbirini tutuyor bir tane adi bir üye var bana edebe yakışmayan tarzda mesajlar attı bende şik. ettim sonuç=0
birde islamiyet bölümüne bilip bilmeden yazıyorlar vebal altına giriyorlar şimdi sen onlar için üzülme sana taşlama yok istersen adını değiştir veya değiştirme sen bilirsin fakat şunu bil ki benm midemi bulandırdılar allah ıslah etsin diyorum yine
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimePerş. Nis. 29, 2010 8:32 pm

ziyankar demiş ki:
Ziyankar kardeşim Zinnureynin açtığı konunun sizle bir alakası yok malum yerlerde yapılan yanlışları konu edinmiş ve onların burada ki bir çok kardeşime dediklerinin imalarının belki yarısını bile yapmamış konusunda. malum site kendi üyelerini Hayvan yerine koymuş ve bunu konu olarak açmıştır unutmayın. Sen benim kardeşimsin darılmak ve küsmek yok birlikte din için nice hizmetler yapacağız inşallah.vesselam
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimePerş. Nis. 29, 2010 8:51 pm

haydarı kerrar demiş ki:
ziyankar demiş ki:
Ziyankar kardeşim Zinnureynin açtığı konunun sizle bir alakası yok malum yerlerde yapılan yanlışları konu edinmiş ve onların burada ki bir çok kardeşime dediklerinin imalarının belki yarısını bile yapmamış konusunda. malum site kendi üyelerini Hayvan yerine koymuş ve bunu konu olarak açmıştır unutmayın. Sen benim kardeşimsin darılmak ve küsmek yok birlikte din için nice hizmetler yapacağız inşallah.vesselam

Abicim, az önce bu konuda gereken mesaji verdim.

Veri tabanindan silinmediyse eklemeni rica ediyorum. Benim yazdiklarim yanlis anlasilmis.

Ben bu Site ile diger Sitenin arasinda ki farki ortaya koydum. Orada yasaklar var ancak burada yok dedim ve bu bir Sitem degildi, bizzat ben "yasaklara" karsiyim diyorum.

Ayrica, mesajimin o bölümünde cogul kipi var, yani genel olarak yazmisim, oysa Ziyankar´a "sen" diye hitap ediyorum.

Ziyankar´da yasaklaybilirsen yasakla diye tepki koymus. Yazilan Mesajlari anlamak cok önemli.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimePerş. Nis. 29, 2010 9:03 pm

Alıntı :
Sana da hak vermiyor degilim, cünkü burada Üyelere Hayvan muamelesi yapilmiyor, verdiginiz tepkiler karsisinda uyari, ceza ve ban (yasaklanma) almiyorsunuz, Insanca muamele görüyorsunuz.

Sanirim Mesajimin bu kismi yanlis anlasildi, öyleyse acayim...

Burada üyelere hayvan muamelesi yapilmiyor. (Lah´ta.... yapiliyor)

verdiginiz tepkiler karsisinda uyari ceza ve ban almiyorsunuz, Insanca
muamele görüyorsunuz.

Hal böyle olunca, Insan rahatca tepkisini ortaya koyar. Burada uyari,
ceza ve yasaklamanin olmamasi bir sitem degil, övgü kaynagidir demek
istiyorum.

Ancak ziyankar, yasaklayabilirsen yasakla diye tepki koymus.

Zaten mesajin o kisminda cogul kipi kullandim, yani genel´e hitap ediyorum.
ziyankar
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimePerş. Nis. 29, 2010 9:12 pm

İnanın ben siteyi ya da sitedeki bazı kimseleri savunmuyorum kardeşlerim anlatamadım ne demek istediğimi.Yok ismimi değiştirmeye gerek kardeşim çok teşekkür ederim önerin için.Mü'mine Sultan kardeşim Sen çok değerli bir insansın çok kıymetli hanımefendi bir mü'min kardeşimizsin Allah Senden razı olsun Sana haksızlık yapılmış olmasına da üzüldüm. Maalesef sanal alemde insanlar ekranların arkasına saklanarak her aklına geleni yazıyorlar. Hele ki insanlarda Allah korkusu olmayınca maalesef çok çirkin ifadelerle de karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu cümlemin Zinnureyn isimli üye ile ilgisi yoktur yanlış anlaşılmasın. Allah ümmeti Muhammed'e merhametiyle muamele etsin yanlışım varsa beni de affetsin ama kötü niyetim yoktu kardeşimizi uyarırken selametle...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimePerş. Nis. 29, 2010 9:24 pm

ziyankar demiş ki:
İnanın ben siteyi ya da sitedeki bazı kimseleri savunmuyorum kardeşlerim anlatamadım ne demek istediğimi.Yok ismimi değiştirmeye gerek kardeşim çok teşekkür ederim önerin için.Mü'mine Sultan kardeşim Sen çok değerli bir insansın çok kıymetli hanımefendi bir mü'min kardeşimizsin Allah Senden razı olsun Sana haksızlık yapılmış olmasına da üzüldüm. Maalesef sanal alemde insanlar ekranların arkasına saklanarak her aklına geleni yazıyorlar. Hele ki insanlarda Allah korkusu olmayınca maalesef çok çirkin ifadelerle de karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu cümlemin Zinnureyn isimli üye ile ilgisi yoktur yanlış anlaşılmasın. Allah ümmeti Muhammed'e merhametiyle muamele etsin yanlışım varsa beni de affetsin ama kötü niyetim yoktu kardeşimizi uyarırken selametle...

Amin, zaten kötü niyetli olmadigini ben cok iyi biliyorum. Seni malum Siteden taniyorum.

Kardesim, kimse sana o Siteyi savunuyorsun demedi ki.

Ben "Ahmak" olana "Ahmak" diyorum, sen bunu tasvip etmiyor olabilirsin, ancak bende Seriate aykiri oldugunu kabul etmiyorum. Zaten Peygamberimizde sav. Amr´a "Ebu Cehil" lakabi takmistir.

Sana daha önce de söyledim, sen hic tasalanma, hic rahatsiz olma... Allah´in cc izni ile kolay kolay Seriat´in sinirlari disina cikmam.

Herkes ister hosgörü ile anlatmayi fakat bazen demek ki böyle anlatilmasi lazim. Baksana Allah´in cc Hikmetine, bu konulardan sonra Sen buradasin, Sevban Kardesimiz burada, Kurtulus Abimiz burada, Gökkusagi Ablamiz burada.

Ben sözkonusu mesajimda Lah... ile bu Sitenin arasinda ki farka dikkat cektim.

Selametle...
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimeCuma Nis. 30, 2010 9:03 am

İmza ....Zinnureyn Ali Smile Smile Smile

Kardeşim benim Allah seni tüm sıkıntılardan uzak etsin ya Smile
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 7:44 pm

gespenst demiş ki:
İmza ....Zinnureyn Ali Smile Smile Smile

Kardeşim benim Allah seni tüm sıkıntılardan uzak etsin ya Smile

Amin... Allah cc seni de tüm
sıkıntılardan uzak etsin, bizleri Seytanin hilesinden korusun, Amin.
hevvez
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 8:26 pm

Kardeşlrim benim o siteye ve onun kardeş sitesi g.... ye ve tabiiki o 2 sitenin sahiplerine öyle bir sinirim varki 1 hafta bile duramamıştım o sitede anında atılmıştım.Aylarca internette bu gibi konuları konuşmayı bırakmıştım.İzmirli düşmanlığına sebep olmuşlardı bende.Öyle bir sinir oluyorum ki oraya.
Havas-Hoca
Usta Üye
Usta Üye
Havas-Hoca

MesajKonu: Geri: Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak"   Malum La... Sitesinde Insanlari Ibadetten Alikoymaya Calisan "Ahmak" Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 10:08 pm

Zinnureyn kardeşim Allah razı olsun senden
kim yazmış bilmiyorum ama adı üstünde ahmak işte
ahmak her yerde ahmaktır
bir sakallı yere tükürse
yobaz gerici hangi devirde yaşıyoruz derler
biri namaz kıl dedimi dinde zorlama yok derler
dini kendilerine göre yontarlar
sadece kendileri biliyorlar ya dini
fatiha oku desek 10 tane yanlışları çıkar okuyamazlar
milletin başına alim kesilirler..

laflarım yanlış anlaşılmasın
benim mesajım herhangi bir site aleyhine veya lehine konuşmak değil