iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Cinler İnsanlara Musallat Olmak İçin mi Yaratıldı?

YazarMesaj
jupiter
Aktif Üye
Aktif Üye
jupiter

Cinler İnsanlara Musallat Olmak İçin mi Yaratıldı? Empty
MesajKonu: Cinler İnsanlara Musallat Olmak İçin mi Yaratıldı?   Cinler İnsanlara Musallat Olmak İçin mi Yaratıldı? Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 4:43 pm

İstanbul Müftülüğü'nden bir yetkili, müftülüğü arayan pek çok kişinin cinlerle ya da Cinlenmiş hastalarla ilgili sorular sorduklarını belirterek şunları söylemişti, "Cinler de bir yaratık türüdür. İnsan, akıllıdır, fikirlidir Bazı yaratıklarda düşünce, akıl. fikir yoktur. Cinler de insanlar gibi bir millettir. Bir tür yaratıktır. Ama insanlardan farklıdır. Gözle görülmezler, elle tutulmazlar. Alemi gayba ait varlıklardır, bu yüzden onları göremez ve onlarla konuşup, dokunamayız. Cinlerin varlığı Kurân'da belirtilmiştir, inanırız, cenâb-ı Hak cinler olmasaydı, anlatmazdı. Ama nasıl varlıklardır, bu konuda detaylı bilgimiz yok. Sadece varlıklarına inanmakla yükümlüyüz. Kimin başı ağırsa, efendim Cin çarptı, bir şey görse Cin gördüm diyor, cinlerle evlenmiş, çocuklarım var diyen insanlar olduğunu duyuyoruz. Bunların hepsi uydurma. Onlann da bizim gibi işleri güçleri var, bizi hasta yapmak için yaratılmadılar. Mesela adam. evde bir şey gördüm, bir ses duydum diyor. Başka kimse duymuyor, görmüyor. Bunlar beyindeki hastalıklardır, ruhsaldır. Bu gibi durumlarda ruh doktorlarına, psikiyatrislere psikologlara gitmek, onlarla görüşmek danışmak gerekir. Gidiyorlar hocaya, cinleri kaldırıyormuş, yakalıyormuş, bunlar yalan dolan şeyler. Bu konu ile ilgili yüzlerce insan bizi arıyor. Geçen gün biri aradı. Bana önler musallat oldu diyor. Biri bana tecavüz etti diyor, cinler görülmez, görmeyiz, mahiyetini bilemiyoruz. Herkes haddini bilsin. Cinler hava gibidir, rüzgar gibidir, onları görüyor muyuz? Rüzgar gibi bir şey. ruhsal şeylerdir Mesela elektriğin kesin tanımı yapılabilmiş değil, onu meydana getiriyorsun. ama kesin bir tanımı yapılamıyor buna benzetilebilir. Melekler, cinler. Şeytanlar var. ama onların öz benlikleri, mahiyetleri hakkında kesin bilgilerimiz yok. cinler insanlara zarar verebilir, onların bu tür olumsuz etkilerinden korunmak için, Besmele. Ayete'l-Kürsü, Nas surelerini okumak ve içtenlikle Allah'a sığınmak gerekir. Ancak böyle yapılırsa inşallah Cenâb-ı Hak onların zararlarından korur."

Cinler İnsanlara Musallat Olmak İçin mi Yaratıldı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cinler İnsanlar Niye Musallat Olurlar
» Cinler Hz. Süleyman için köle gibi çalıştılar, çalışmayana ceza verildi. Cinler gaybı bilmez.
» Keşfe mazhar olmak ve murada nail olmak için
» Musallat Olmuş Cinlerden Kurtulmak İçin
» Ulvi hocam Allah rızası için yardım cin musallat oldu ne yapmalıyım