iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

haftanın konuğu ulvi abimiz

+18
ykmz
Emir Sultan
Semihbaba4125
Mevlana
Rayiha arşınca
kübra2
firdevs
gespenst
Gerçeğin Sesi
türkislam74
ulvi
sahra
siyahım
polathoca
kocareis
islam73
Lamekan
mümine sultan
22 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 4:54 pm

Emir Sultan demiş ki:
Selamün Aleyküm,Can Hocam geçen günkü sohbetinizde Eşm,Ailem kimse bu İlmi kullandığımızı bilmez,Arkadaşlarım dahi bilmez velevki bilen oldu,ya talebelikten azlediliriz yada yer değiştirmek ( sizi tanımayanların olduğu yere ) taşınmak zorunda kalırız.

Anladığım kadarı ile bu İlme sahip olanlar,bu İlmi kullananlar mütavazi,alçakgönüllü,sıradan bir hayat sürüyorlarki kendilerini belli etmeyip Kibir ve büyüklük olgusuna kapılmasınlar ve Gaflete düşmesinler.Siz daha öncede belirttiğiniz gibi Bu İlmin kullanıcılardansınız ve Bu İlmi Kullanma şerefine nail olanlardansınız. Cenab-ı Allah size bu İlmi Sahiplerinden eylesin.

Aslında benim sormak istediğim soruyu Sahra kardeşim sormuş ve yinede bende sormak istiyorum.

1) Bizleri seçerken (Misafir Talebeleri) neye göre seçiyorsunuz,sizmi karar veriyorsunuz? yoksa Nurer Hocam ve daha büyük Hocalarımızmı karar veriyor?

2) Biz Misafir Talebelerinde sizler gibi Asıl Talebe olması ve İlim kullanıcısı olması mümkünmü?

3) Can Hocam sizin Eğitiminiz ne kadar ve kaç sene sürdü? veya halen daha sürüyor.

Cenab-ı Allah sizleri yetiştiren Hocalarımızdan Gani Gani Razı Olsun.Sizleri Bu İlmi Kullanıcılardan değilde Asıl İlim Sahibi Olanlardan Eylesin.

CENAB-I ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

Kardeşim Allah Razı Olsun senden, sizleri seçerken herhangi bir şeye göre karar verilmiyor, çünkü bereket damlacıklarının yansıması olarak düşünülüyorsunuz. İsteyen herkes bereketten faydalanabilir ama son zamanlarda ihanet olaylarının çokluğu sebebiyle sadece Emanete Hıyanet Etmemenize ve kalben dost olup hainlik taşımamanız üzerine zahirsel verilere dayanılarak seçim yapılmaya çalışıldı.
Seçimler karışık kardeşim,

Asıl talebe olmak Rab 'bim Bilir ama bir nevide sizin uğraşınıza bağlı. Bak şöyle anlatayım benzetmeyla anlatırsak Bu İlim Beyaz Ak Bir Ada, kimseyi çamurlu ayaklarla çıkartmazlar, ayak bastırmazlar adaya. Ayağını temizlersen Allah Bilir.

Bizde eğitim ömür boyudur başı vardır ama sonu yoktur, sonu topraktır. Onun için ben her zaman cahilimdir. Benim eğitimim 20 seneyi geçmiştir nerden bakarsan İNşaAllah

Amin hepimizden kardeşim.
sahra
Seçkin Üye
Seçkin Üye
sahra

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 6:26 pm

ulvi demiş ki:
sahra demiş ki:
S.A.Hocam bizi nasıl talebe olarak seçtiniz hocalarınızmı onaylıyor talebe olacak kişileri ben bunu çok merek ediyorum.

AS kardeşim, Bazılarınızı Hocam onaylıyor, bazılarınız ben seçiyorum, bazılarınızı sevdiğim insanların hatırı ekliyor. Bu misafir talebelik halka damlayan Bereket parçalrı ve bir nevi ispattır.

Bu talebeler değişik şeyleri yaşayıp gördükleri zaman anlıyacaklarki Bizler Farklıyız İnşaAllah

Hala insanların çoğu Bizleri havasçılarla karıştırıyor, hala yaptıklarımızın arkasında hadim, hüddam gibi varlıklar arıyorlar.

Yok alakası yok, bu yapılanlar hadimler yada hüddamlar yada cinler, şeytanlar, iblisler, ifritler, yada ruhanilerden değil

Bunlar sadece Büyüklerin Sevgi ve Şefkatinden

Teşekkür ederim cevap için hocam.
kendi adıma düşüncem Talebeliğe Sizin beni seçtinizi hissettim Hocam.
ALLAH RAZI OLSUN.
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 8:35 pm

sahra demiş ki:
ulvi demiş ki:
sahra demiş ki:
S.A.Hocam bizi nasıl talebe olarak seçtiniz hocalarınızmı onaylıyor talebe olacak kişileri ben bunu çok merek ediyorum.

AS kardeşim, Bazılarınızı Hocam onaylıyor, bazılarınız ben seçiyorum, bazılarınızı sevdiğim insanların hatırı ekliyor. Bu misafir talebelik halka damlayan Bereket parçalrı ve bir nevi ispattır.

Bu talebeler değişik şeyleri yaşayıp gördükleri zaman anlıyacaklarki Bizler Farklıyız İnşaAllah

Hala insanların çoğu Bizleri havasçılarla karıştırıyor, hala yaptıklarımızın arkasında hadim, hüddam gibi varlıklar arıyorlar.

Yok alakası yok, bu yapılanlar hadimler yada hüddamlar yada cinler, şeytanlar, iblisler, ifritler, yada ruhanilerden değil

Bunlar sadece Büyüklerin Sevgi ve Şefkatinden

Teşekkür ederim cevap için hocam.
kendi adıma düşüncem Talebeliğe Sizin beni seçtinizi hissettim Hocam.
ALLAH RAZI OLSUN.

Allah Razı Olsun kardeşim ehpimizden ve hepimizden Amin. Doğru hissetmişsin seni ben seçtim
islam73
Medaratör

Medaratör
islam73

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 8:41 pm

can hocam dün kalbinizi kirdiysam affedin. rahman iki cihandada basimizdan sizi ayirmasin. artik sizden siz vermediginiz sürece dua istemiyecegim.herseyi siz daha iyi bilirsiniz. ellerinizden öperim.
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 8:42 pm

islam73 demiş ki:
can hocam dün kalbinizi kirdiysam affedin. rahman iki cihandada basimizdan sizi ayirmasin. artik sizden siz vermediginiz sürece dua istemiyecegim.herseyi siz daha iyi bilirsiniz. ellerinizden öperim.

Estağfirullah kardeşim Allah Razı Olsun, aslında özür dilemesi gereken benim, sen beni affedersen sevinirim İnşaAllah
islam73
Medaratör

Medaratör
islam73

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 8:49 pm

hocam ne haddime sizden özür dilemek beklemek . biliyorsunuz benim size ve haydar hocama karsi sevgimi kimse ölcemez. bütün kalbimlen söylüyorum kendi hatamdan dolayi eger sizi yada haydar hocami kaybedersem ben kendimi hicbir zaman affedmem ,yasayan ölüye dönerim. inancimdan dolayi intihar edemem ama hayat bana zehir olur.ne kadar yasarim yada aklim yerinde yasarim onu bilemem.
ykmz
Medaratör

Medaratör
ykmz

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 9:00 pm

Ne kadar güzel yürekleriniz var maşaAllah.. Razz Hocamla ilgili merak ettiğim çoğu şeyin cevabını aldım bu bölümde, bölümü açan mümine kardeşime de teşekkür ederim..

Hocam siz bizden çok farklı şeyleri de görebiliyorsunuz malum,biz görmediğimiz halde sabır gösteremiyoruz siz nasıl tahammül ediyorsunuz içi başka dışı başka insanlara.. yoksa gülüyormusunuz hocam onların gerçek yüzlerini gördükçe.. Razz
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 9:33 pm

islam73 demiş ki:
hocam ne haddime sizden özür dilemek beklemek . biliyorsunuz benim size ve haydar hocama karsi sevgimi kimse ölcemez. bütün kalbimlen söylüyorum kendi hatamdan dolayi eger sizi yada haydar hocami kaybedersem ben kendimi hicbir zaman affedmem ,yasayan ölüye dönerim. inancimdan dolayi intihar edemem ama hayat bana zehir olur.ne kadar yasarim yada aklim yerinde yasarim onu bilemem.

Allah Razı Olsun kardeşimsenden, kalbindeki güzelliği yazmışsın ama senden ricam beni değil Rab 'bimin Sevdiği Herkesi ve Herşeyi Sevmen, Rab 'bimin Sevilmesini İstemediği hiçbir şeyi sevmemendir

Bu güzel sevgiyi ben hakrtmiyorum, lütfen Hak Edenlerin En Güzeline Allah 'ın En Sevgili Kuluna, Alemlerin Tek Başına Efendisin, Güzel İnsanların En Güzeline, Anne Baba çoluk çocuk evlatda dahil herşeyden Üstün Olana, Övmeye dillerin Yetmediğine Yani Peygamber Efendinmiz 'e Duy İnşaAllah.

Yinede teşekkür edrim Allah Razı Olsun beni bu güzel sevgiye layık görmüş olduğun için
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 9:40 pm

ykmz demiş ki:
Ne kadar güzel yürekleriniz var maşaAllah.. Razz Hocamla ilgili merak ettiğim çoğu şeyin cevabını aldım bu bölümde, bölümü açan mümine kardeşime de teşekkür ederim..

Hocam siz bizden çok farklı şeyleri de görebiliyorsunuz malum,biz görmediğimiz halde sabır gösteremiyoruz siz nasıl tahammül ediyorsunuz içi başka dışı başka insanlara.. yoksa gülüyormusunuz hocam onların gerçek yüzlerini gördükçe.. Razz

Allah Razı Olsun kardeşim, genelde gülümserim komik insanlar Smile, Kardeşim asıl olan benim devamlılığım değildir asıl olan insanın doğruya sevkedilerek kurtuluşuna vesile olabilmektir

Ne kadar düşman olursa olsun bana , bende ne kadar düşman olursam olayım ona kim olursa olsun istememki bir kişi daha cehenneme girsin,

Allah 'ın Azabı çetin Rab 'bim Hepimizi AtEtsin ve Muhafaza Etsin Amin

Kardeşim iyiden kötü çıkarmak cahilin yada kötünün

İyilikten iyilik kötülükten kötülük çıkarmak normal insanın

Kötülükten iyilik çıkarmak ise Alim İnsanın işidir

Onun için karşımızdakiler ne olursa olsun bizler onları iyiye kanalize etmek zorundayız

Karşımdaki bana kötü diye acı çekmesini istemek, yada acısında yalnız ve çaresiz bırakmak doğru bir hareket değil

Ben Kul Olayım Rab 'Bilsin

Ben Güzel Olayım Güzel Görsün

Varsın çakal oynadım zannetsin

Önemli değil kardeşim

Bakın Bizden Kaynaklanan her güzellik ve güzel hareket Büyüklerden ve Taşıdığımız İlimlerden, bizlerden kaynaklanan her kötülük ve yanlış ise şahsımızdandır

Onun için şahsımızın davalarına Ulvi şeyleri yani İlimleri alet edemeyiz

Yardım ayrıdır kavga ayrı Smile

Selametle kardeşim Allah Razı Olsun
ykmz
Medaratör

Medaratör
ykmz

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Kas. 14, 2010 9:47 pm

Rabbim sizden razı olsun hocam.. Siz demeseniz de gerçekleri biz görüyoruz elhamdülillah.. Ben mertebeleri çok bilmem cahilim ama nefsin hangi makamı yaşadığınız.. Ben evliya değilim diyorsunuz veli değilim ama her birinin göstereceği kerametleri sizde yaşıyoruz biz.. En basiti oğlumun hastalandığında yaşadım ben... Rabbim iki cihanda yüzünüzü ak etsin ve hep böyle kalın ki sığınacak bir limanımız olsun.. Teşekkür ederim ulvi hocam...
DİLEK-HİLAL
Banlı Uye

DİLEK-HİLAL

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 12:42 am

Selamün Aleyküm Ulvi Abi aslında aklımda yoktu ama şimdi yazıyı görünce merak ettim burda benim bildiğim 8 10 kadar talebe var bunlardan hangisini Nurer hocanın seçtiğini hangisini senin seçtiğini yazarmısın ( oda olmadı kendi adıma soruyorum Smile )
katip
Normal Üye

Normal Üye
katip

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 1:02 am

Bir sualde benden Hocam..
El hayrı nedir (Dilek kardeşimizi görünce aklıma geldi Question )
Baki selam..
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 8:26 am

maşaALLAH abimi baya terletmişsiniz:)
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 8:28 am

ulvi demiş ki:
Emir Sultan demiş ki:
Selamün Aleyküm,Can Hocam geçen günkü sohbetinizde Eşm,Ailem kimse bu İlmi kullandığımızı bilmez,Arkadaşlarım dahi bilmez velevki bilen oldu,ya talebelikten azlediliriz yada yer değiştirmek ( sizi tanımayanların olduğu yere ) taşınmak zorunda kalırız.

Anladığım kadarı ile bu İlme sahip olanlar,bu İlmi kullananlar mütavazi,alçakgönüllü,sıradan bir hayat sürüyorlarki kendilerini belli etmeyip Kibir ve büyüklük olgusuna kapılmasınlar ve Gaflete düşmesinler.Siz daha öncede belirttiğiniz gibi Bu İlmin kullanıcılardansınız ve Bu İlmi Kullanma şerefine nail olanlardansınız. Cenab-ı Allah size bu İlmi Sahiplerinden eylesin.

Aslında benim sormak istediğim soruyu Sahra kardeşim sormuş ve yinede bende sormak istiyorum.

1) Bizleri seçerken (Misafir Talebeleri) neye göre seçiyorsunuz,sizmi karar veriyorsunuz? yoksa Nurer Hocam ve daha büyük Hocalarımızmı karar veriyor?

2) Biz Misafir Talebelerinde sizler gibi Asıl Talebe olması ve İlim kullanıcısı olması mümkünmü?

3) Can Hocam sizin Eğitiminiz ne kadar ve kaç sene sürdü? veya halen daha sürüyor.

Cenab-ı Allah sizleri yetiştiren Hocalarımızdan Gani Gani Razı Olsun.Sizleri Bu İlmi Kullanıcılardan değilde Asıl İlim Sahibi Olanlardan Eylesin.

CENAB-I ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

Kardeşim Allah Razı Olsun senden, sizleri seçerken herhangi bir şeye göre karar verilmiyor, çünkü bereket damlacıklarının yansıması olarak düşünülüyorsunuz. İsteyen herkes bereketten faydalanabilir ama son zamanlarda ihanet olaylarının çokluğu sebebiyle sadece Emanete Hıyanet Etmemenize ve kalben dost olup hainlik taşımamanız üzerine zahirsel verilere dayanılarak seçim yapılmaya çalışıldı.
Seçimler karışık kardeşim,

Asıl talebe olmak Rab 'bim Bilir ama bir nevide sizin uğraşınıza bağlı. Bak şöyle anlatayım benzetmeyla anlatırsak Bu İlim Beyaz Ak Bir Ada, kimseyi çamurlu ayaklarla çıkartmazlar, ayak bastırmazlar adaya. Ayağını temizlersen Allah Bilir.

Bizde eğitim ömür boyudur başı vardır ama sonu yoktur, sonu topraktır. Onun için ben her zaman cahilimdir. Benim eğitimim 20 seneyi geçmiştir nerden bakarsan İNşaAllah

Amin hepimizden kardeşim.
maşaALLAH abi ALLAH c.c ilmini artırsın inşaAALLAH amin
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 9:22 am

güncel........
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 11:30 pm

konuğumuzu aç bırakmayalım dimi

haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 B%C3%B6rek

haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Do%C4%9Fumg%C3%BCn%C3%BC+023haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 S%C3%BCnger+bob+006
Emir Sultan
Medaratör

Medaratör
Emir Sultan

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 11:45 pm

Selamün Aleyküm,Hocam sizin bu yazınızdan benim çıkardığım sonuç şudur,yanılıyorda olabilirim beni affedin;

" Kimseyi çamurlu ayaklarla çıkartmazlar ", Can Hocam yani sabi gibi olması lazım,hiç bir zaman Dünya kiri ile kirlenmemiş olması lazım yani akıl bali olana kadar bir insan sabi dir,Daha önceki sohbet alanındaki bir konuşmanızda, bir çocuktan bahsetmiştiniz 9 yaşında hiç bir şeyden korkmuyor Allah izin verirse büyüdüğünde onu yetiştirmeyi düşünüyorum demiştiniz,Kendisine gördüğün hiç bir şeyden korkmayacaksın dedim ve korkmuyorda MaşaAllah dediniz yani bir nevi Eğitim vermeye başladınız ve sizinde 20 yıllık süre gelen bir eğitimden geçtiğinizi ve halen dahada eğitiminizin devam ettiğini düşünürsek,yukardaki sözünüzüde düşündüğümüzde benim aklıma gelen şudur,demekki İlim Kullanıcıları,Ulvi Talebe adyları (biz misafir Talebe adayları değil),yani sizler küçük yaşta seçilip eğitiliyorsunuz.

Bizlerin ise İlimkullanıcılarından olması bu şerefe Nail olması imkansız gibi bir şey yinede Allah bilir.Çünkü akıl balig olupta günah çamuru ile kirlenmeyen yok gibidir hatta milyarda birdir.Belkide İmkansızdır.Bir mü'min Hacca dahi gitse Cenab-ı Allah tarafından günahları bağışlanır ama kul hakkı hariç,Can Hocam umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.Tabiki Hocam bu benim görüşüm ve fikrim yanılıyorda olabilirim hatam olduysa beni affedin.Cenab-ı Allah İlminizi arttırsın.

En son Emir Sultan tarafından Ptsi Kas. 15, 2010 11:50 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 11:49 pm

DİLEK-HİLAL demiş ki:
Selamün Aleyküm Ulvi Abi aslında aklımda yoktu ama şimdi yazıyı görünce merak ettim burda benim bildiğim 8 10 kadar talebe var bunlardan hangisini Nurer hocanın seçtiğini hangisini senin seçtiğini yazarmısın ( oda olmadı kendi adıma soruyorum Smile )

Ve Aleyküm Selam kardeşim

Kardeşim Allah Razı Olsun sende bu suale cevap vermem doğru olmaz, beni mazur görürsen sevinirim.

En son ulvi tarafından Ptsi Kas. 15, 2010 11:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 11:51 pm

ykmz demiş ki:
Rabbim sizden razı olsun hocam.. Siz demeseniz de gerçekleri biz görüyoruz elhamdülillah.. Ben mertebeleri çok bilmem cahilim ama nefsin hangi makamı yaşadığınız.. Ben evliya değilim diyorsunuz veli değilim ama her birinin göstereceği kerametleri sizde yaşıyoruz biz.. En basiti oğlumun hastalandığında yaşadım ben... Rabbim iki cihanda yüzünüzü ak etsin ve hep böyle kalın ki sığınacak bir limanımız olsun.. Teşekkür ederim ulvi hocam...

Allah hepimizden ve hepinizden razı Olsun kardeşim Amin. yazdıkların sadece kalbindeki güzelliğin yakamozlarıdr. Rab 'bim Şifamızı ve Şifanızı Daim Etsin Amin, İnşaAllah
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 11:52 pm

qatip demiş ki:
Bir sualde benden Hocam..
El hayrı nedir (Dilek kardeşimizi görünce aklıma geldi Question )
Baki selam..

Aleyküm Selam abim Allah Razı Olsun, bu sualede cevap vermem doğru olmaz abim

En son ulvi tarafından Ptsi Kas. 15, 2010 11:55 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 11:54 pm

mümine sultan demiş ki:

maşaALLAH abi ALLAH c.c ilmini artırsın inşaAALLAH amin

Amin Allah hepimizden ve hepinizden Razı Olsun kardeşim Amin. Bu arada yiyecekler için teşekkür ederim, koltuğa oturduğuma değdi doğrusu Smile Smile
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 11:58 pm

Emir Sultan demiş ki:

Selamün Aleyküm,Hocam sizin bu yazınızdan benim çıkardığım sonuç şudur,yanılıyorda olabilirim beni affedin;

" Kimseyi çamurlu ayaklarla çıkartmazlar ", Can Hocam yani sabi gibi olması lazım,hiç bir zaman Dünya kiri ile kirlenmemiş olması lazım yani akıl bali olana kadar bir insan sabi dir,Daha önceki sohbet alanındaki bir konuşmanızda, bir çocuktan bahsetmiştiniz 9 yaşında hiç bir şeyden korkmuyor Allah izin verirse büyüdüğünde onu yetiştirmeyi düşünüyorum demiştiniz,Kendisine gördüğün hiç bir şeyden korkmayacaksın dedim ve korkmuyorda MaşaAllah dediniz yani bir nevi Eğitim vermeye başladınız ve sizinde 20 yıllık süre gelen bir eğitimden geçtiğinizi ve halen dahada eğitiminizin devam ettiğini düşünürsek,yukardaki sözünüzüde düşündüğümüzde benim aklıma gelen şudur,demekki İlim Kullanıcıları,Ulvi Talebe adyları (biz misafir Talebe adayları değil),yani sizler küçük yaşta seçilip eğitiliyorsunuz.

Bizlerin ise İlimkullanıcılarından olması bu şerefe Nail olması imkansız gibi bir şey yinede Allah bilir.Çünkü akıl balig olupta günah çamuru ile kirlenmeyen yok gibidir hatta milyarda birdir.Belkide İmkansızdır.Bir mü'min Hacca dahi gitse Cenab-ı Allah tarafından günahları bağışlanır ama kul hakkı hariç,Can Hocam umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.Tabiki Hocam bu benim görüşüm ve fikrim yanılıyorda olabilirim hatam olduysa beni affedin.Cenab-ı Allah İlminizi arttırsın.

Kardeşim Allah Razı Olsun senden bilemem, ama beni İlk Başlattıklarında herhalde 15-16 yaşlarındaydım. Ama şuda var yaşı büyük olup başlatılanda çok, ama yaşı Küçükken başlatılanlara göre baya azlar. Allah Bilir kardeşim , ben bilemem.
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Kas. 16, 2010 12:28 am

soruları zorlaştıralım konuğumuzu terletelim biraz
Razz
1.şimdi tüm ayetleriden etkilenir insan ama en cok etkilendiğiniz ayetler ve nedeni?
2.Peygamber efendimiz as. etkilendiğinzi bir kesitini paylaşır mısınız?
3.En çok etkilendiğiniz sahabe kimdir nedeni?
4.Sıkıntılı anlarınızda ne yaparsınız kiminle payşlaşırsınız mutlu anınızda ne yaparsınız kiminle paylaşırsınız?
kOLAY GELSİN...
ykmz
Medaratör

Medaratör
ykmz

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Kas. 16, 2010 12:46 am

Çok güzel sorular bulmuşsun mümine sultan... Razz Merakla bekliyorum cevapları.. inşAllah birgün seni de böyle haftanın konuğu yapıp aynı soruları sormak istiyorum...
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Kas. 16, 2010 12:56 am

mümine sultan demiş ki:
soruları zorlaştıralım konuğumuzu terletelim biraz
Razz
1.şimdi tüm ayetleriden etkilenir insan ama en cok etkilendiğiniz ayetler ve nedeni?
2.Peygamber efendimiz as. etkilendiğinzi bir kesitini paylaşır mısınız?
3.En çok etkilendiğiniz sahabe kimdir nedeni?
4.Sıkıntılı anlarınızda ne yaparsınız kiminle payşlaşırsınız mutlu anınızda ne yaparsınız kiminle paylaşırsınız?
kOLAY GELSİN...

Allah Razı Olsun kardeşim senden, öncelikle

1- Tüm Ayeti şerifelerden Etkilenirim, Aralarında hiç fark yoktur,

2- Peygamber Efendimiz Yaratıldığından Sonsuza kadar Olan Kesiti Paylaşmam Lazımki bunada Ömrüm yetmez

3- Sahabi Efendilerimin Hepsini En Çok Severim ve Mübarak Ayaklarının Altını Öperim. Onların Ayağının Altındaki Biz Toz Zerresi Bile Olabilmek Bana Şereflerin En Büyüklerindendir

4- Rab 'bimle, Rab 'bimle
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Kas. 16, 2010 1:02 am

haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Papatyahaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_allah razı olsun abim...
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Kas. 16, 2010 1:14 am

konuğumuza zor soruları sormaya devam edelim haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Ehe ya ALLAH ya BİSMİLLAH!

1. Kitap mı? televizyon mu? internete mi? sizin için önce gelir?

2. Asabi misiniz?

3.soğukkanlı mı yoksa soğukkanlı davranmaya çalışan mı?

4. İşyerinizdeki göreviniz?

5. Acelecimisiniz?

6. veya Sakar mısnız?

7. Siz mi çalışmayı seversiniz yoksa çalışma mı sizi?

6. Hayatınızda üzücü veya sıkıntılı bir imtihan başınızdan geçti mi?

7. Bu imtihanlar karşısında neler yapıyorsunuz?

8.Sabırhaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Virgul sukunethaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Virguldua sizce hangisi önce gelir?

9.Gün içerisinde ayet okuma alışkanlığınız varmı?

10.En beğendiğiniz siyasi adamlar?

11.Sizce türkiye nekadar müslüman % kaç?

12.Bir müminde ne gibi özellikler arasınız?

13. ALLAH için neler yaptınız?

14. İslam dini için neler yaptınız?

15.Müslüman kardeşleriniz için ne yaptınız?

16.Fani dünyaya alacaklımısınız?vereceklimi?

17.Bana islam için yapmam gereken ve yapmamam gerekenleri yazarmısınız?

18.Tevhit nedir?

19.Zamanımızın tağutları kimler sizce?

20 Bana nasihat edermisiniz ?şikayetim şu neden tam bağlanamıyorum ALLAH'ahaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_frown

21.Ve son olarak islam dini seçmem ve müslüman olmam için bana ne söylerdiniz? ne önerirdiniz?
Gerçeğin Sesi
Usta Üye
Usta Üye
Gerçeğin Sesi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 11:52 am

Dışarıda yada yukarıdaysam üç dört gün uyuyamam ama bilgisayarın başındaysam altı saat uykumu alırım Şükürler Olsun

hocam Shocked Shocked Shocked
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 12:38 pm

mehtaps demiş ki:
Dışarıda yada yukarıdaysam üç dört gün uyuyamam ama bilgisayarın başındaysam altı saat uykumu alırım Şükürler Olsun

hocam Shocked Shocked Shocked
Smile

hızın a.s yardımcısı olduğu için makamı orada kardeşim kendisi daha güzel anlatır inşaALLAH VESSELAM
fatma 2010
Yeni Üye

Yeni Üye
fatma 2010

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 1:10 pm

SELAMUN ALEYKUM
siyahım
Normal Üye

Normal Üye
siyahım

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 9:34 pm

haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 32172ulvi hocam afiyet olsun..

haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 X1pdl4hdcNOiM4AHkXQevUvVP32Uru__qiySa95ZRAU0sOg4b5Aod7HoKZIyVyOTEgq7f5_ujMflQKEhB3khJAf-c5tsyNYDbKRahHYTYU75_PoIiiWCLkWkOQr6kpBbNt4Y_JoFHoWoRRFpRcOlOjK9g

haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Et-kavurmas
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 9:39 pm

mümine sultan demiş ki:
konuğumuza zor soruları sormaya devam edelim haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Ehe ya ALLAH ya BİSMİLLAH!

1. Kitap mı? televizyon mu? internete mi? sizin için önce gelir?

2. Asabi misiniz?

3.soğukkanlı mı yoksa soğukkanlı davranmaya çalışan mı?

4. İşyerinizdeki göreviniz?

5. Acelecimisiniz?

6. veya Sakar mısnız?

7. Siz mi çalışmayı seversiniz yoksa çalışma mı sizi?

6. Hayatınızda üzücü veya sıkıntılı bir imtihan başınızdan geçti mi?

7. Bu imtihanlar karşısında neler yapıyorsunuz?

8.Sabırhaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Virgul sukunethaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Virguldua sizce hangisi önce gelir?

9.Gün içerisinde ayet okuma alışkanlığınız varmı?

10.En beğendiğiniz siyasi adamlar?

11.Sizce türkiye nekadar müslüman % kaç?

12.Bir müminde ne gibi özellikler arasınız?

13. ALLAH için neler yaptınız?

14. İslam dini için neler yaptınız?

15.Müslüman kardeşleriniz için ne yaptınız?

16.Fani dünyaya alacaklımısınız?vereceklimi?

17.Bana islam için yapmam gereken ve yapmamam gerekenleri yazarmısınız?

18.Tevhit nedir?

19.Zamanımızın tağutları kimler sizce?

20 Bana nasihat edermisiniz ?şikayetim şu neden tam bağlanamıyorum ALLAH'ahaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_frown

21.Ve son olarak islam dini seçmem ve müslüman olmam için bana ne söylerdiniz? ne önerirdiniz?

1- kardeşim elbette kitap önce gelir, sonra internet çünkü görevim var, televizyon ise pek seyretmem hatta hiç seyretmem . Ara Ara haberlere bakarım

Yani önce İlim sonra yardım sonra günlüktür sıra. Kitapların karşısındayken gözüm pek bir şey görmez

2- Ben genelde çok sakinimdir, çabuk celallenmem, önce anlamaya sonra konuşmaya sonrada çözmeye çalışırım. Yalnızca ulvi değerlerime saldırı gelirse sinirim birden kabarır

3- Soğukkanlıyımdır, soğukkanlı olmaya çalışmam ama sabrı severim

4- İşyerimdeki görevim hakkında bilgi vermesem olmazmı,

5- Acelecilik konuma göre değişir, genelde acele etmeyi sevmem. Konu önem ve aciliyret arz etmiyorsa , sakin hareket etmeyi severim

6- Sakarlık konusunda üstüme yoktur, Smile Smile

7- Ben çalışmayı severim , oda kankamdır beni sever Smile

8- üzücü ve sıkıntı verici çok olay yaşadım, Şükürler Olsun Rab 'bime hepsi geçti

9- ŞÜkreder, sabreder,ve Rab 'bime Dua Ederim

10- Dua ve sabır sonra Hamd ve şükür yani sükunet

11- cevap beni aşar Rab 'bim Bilir

12- Rab 'bime Teslim olarak nefsinden arınması ve daima dürüst olması, eğilip bükülmemesi vb çoktur, bitmez

13- Rab 'bim İçin birşey yapmaya gücüm yetmezki, insanlar hep kendi için uğraşırlar buna bende dahil. Ben Allah için sabretmeye çalışır Sevdiklerini sever, Sevmediklerini sevmem

14- İslam Dini İçin bol bol Dua edrim Rab 'bim Dinin ve Hidayetinle biz insanoğlunu ve tüm alemleri şereflendir, Taşımaktan aciz olduğumuz bu Din 'i ya bizler yüzünden sefalete düşürme yada bizleri bu Din 'e layık kullar ve Ümmet Eyle Amin

15- Rab 'bime Dua edebilirim ancak , Rab 'bim Müslüman kardeşlerimi rahmet, Rıza ve Cemaline ulaştır bizleride dahil, bazende vesile olma konusunda Büyüklerden yardım Alarak, vesile olmaya çalışırım kardeşlerime

16- Bunun muhasebesi beni aşar, fani dünyaya verecekli olmam lazım, çünkü hayrına vesile olamadığım pek çok şey var

17- islam için yapılabilecek en güzel şey Allah 'a Dua, Allah 'ın Ahlakıyla Ahlaklanmak, Layık Olmak ve işin gerçeği ;slam Alimleri Blrler daha iyisini Onlara Uymak, Yapmaman gereken şey ise kardeşim, yapman gerekenleri yapmamayı yapmamak

18- Tevhit İslam Alimleri daha iyi bilirler, tehlikeli bir konu olduğu için açıklamıyorum

19- zamanın tağutları denilince bunun cevabı beni aşar şu an, ne dersem yalan olur. Ancak Rab 'bim Bilir

20- Kardeşim insanlara nasihat netmek benim haddim değil ben zaten nasihate muhtacım

21- Allah 'a neden bağlanamadığını önce sana sormak lazım Smile neden bağlanamıyorsun. Bakın nükte şudur Haşa Allah İnsanları Cennetle mükafatlandırmayıp cehennemlede korkutmasaydı, kaç tanesi Allah 'a canı gönülden kul olur Müslüman olurdu

Bunlar ince şeyler beni aşar ama sen Allah 'a benden çok daha bağlı bir kardeşimizsin gördüğüm kadarıyla

En son ulvi tarafından C.tesi Kas. 20, 2010 12:29 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
kamer
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 11:29 pm

bu soru cevab şekli güzel olmuş
soranlardanda ,cevab verendende Allah razı olsun
nette tesadüf buldum burayı ama ilginç geldi bir okadarda cazib ,anladığım kadarı ile çoğu talebe
bende bir kaç soru sormak istiyorum müsadenizle

ben bu dışarı ve yukarı işini anlayamadım
mümine sultan biraz açıklamış yada açıklamaya çalışmış ama yetersiz

bakım yaptığınız söylenmiş bu bakım işine herkes dahil olabilirmi yoksa onlardamı seçme

birde talebeler ne tür ilimlerle pişiyorlar ,bir örnekle açıklayın

daha sormak istediğim çok şey var ama yavaş yavaş gidelim Smile [i
bağzılarınada kaçamak cevaplar vermişsiniz ,bana sorduğum gibi cevab yazarsanız sevinirim Smile
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 12:15 am

abimmmmmmmmmm

sohbete gelir misin bekliyoruzz Smile
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Kas. 19, 2010 6:31 pm

1-Hiç Ölmeyecekmiş Gibi Dünya İçinhaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Virgul Yarın Ölecekmiş Gibi Ahiret İçin Çalış" hadisi şerif sende ne ifade ediyor?
2-Aşağıdaki kelimeler sana ne ifade ediyor?
a)haydar abi
b)Bilgisayar
c)Okul
d)ehli sünnet
e)Zaman
f)Anne ve baba
g)Uyku
h)Ölüm
i)hayat
j)Sarı Lacivert
g)Hacker
h)semihbaba
sahra
Seçkin Üye
Seçkin Üye
sahra

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Kas. 19, 2010 10:24 pm

S.A.Hocam ben şunu merak ediyorum talebelerinize neye göre okuma veriyosunuz.

Hangi özelliğine göre ne gibi bir okuma veriyosunuz.

Başarılı olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz.?

Cevaplarsanız çok memnun olurum.
sahra
Seçkin Üye
Seçkin Üye
sahra

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Kas. 20, 2010 11:36 am

güncel
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Kas. 20, 2010 12:32 pm

kamer demiş ki:
bu soru cevab şekli güzel olmuş
soranlardanda ,cevab verendende Allah razı olsun
nette tesadüf buldum burayı ama ilginç geldi bir okadarda cazib ,anladığım kadarı ile çoğu talebe
bende bir kaç soru sormak istiyorum müsadenizle

ben bu dışarı ve yukarı işini anlayamadım
mümine sultan biraz açıklamış yada açıklamaya çalışmış ama yetersiz

bakım yaptığınız söylenmiş bu bakım işine herkes dahil olabilirmi yoksa onlardamı seçme

birde talebeler ne tür ilimlerle pişiyorlar ,bir örnekle açıklayın

daha sormak istediğim çok şey var ama yavaş yavaş gidelim Smile [i
bağzılarınada kaçamak cevaplar vermişsiniz ,bana sorduğum gibi cevab yazarsanız sevinirim Smile

Dışarı yada yıkarı bilgisayar başında olmadığımız anlardır. Yukarı dışarıdan farklıdır çünkü bazı kardeşlerle sohbet ve bilgi alışverişinde bulunduğumuz yerlerdir

bakım işine tüm dünyadan herkes dahildir özel bir seçim şimdiye kadar asla olmadı ve olmazda Şükür Allah 'a

talebeler derken misafir talebeler yada iyi niyetinden yada aşırı Dua ettiğinden dışarıdan yetiştirilen talebeler istedikleri ilimlerle kendi başlarına uğraşırlar ama asıl talebeler İlmi İsmet üzere yetiştirilirler

ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Kas. 20, 2010 12:40 pm

mümine sultan demiş ki:
1-Hiç Ölmeyecekmiş Gibi Dünya İçinhaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Virgul Yarın Ölecekmiş Gibi Ahiret İçin Çalış" hadisi şerif sende ne ifade ediyor?
2-Aşağıdaki kelimeler sana ne ifade ediyor?
a)haydar abi
b)Bilgisayar
c)Okul
d)ehli sünnet
e)Zaman
f)Anne ve baba
g)Uyku
h)Ölüm
i)hayat
j)Sarı Lacivert
g)Hacker
h)semihbaba

a-) haydarıkerrar kardeşimiz, internet ortamında tanıştığımız İman sahibi Dinine sadık aslan parçası bir insan adam gibi adamdır, eşine az rastlanır

b-)Bilgisayar teknolojik ürün hem çok güzel hem çok kötü

c-)Okul, aslı itibariyle her insana lüzumlu fakat şu an insanları dejenere ederek ahlaki çöküntüyü yayan, içine kirlilik katılmış temiz yerler

d-)Ehli Sünnet, benim aşkım ve biricik sevdamdır

e-)Zaman insanın değerini bilmediği İmanından sonra gelen şahsına hediye en kıymetli ikinci hazinesi

f-)Anne baba , uğurlarına ölünecek kadar önemli, Rab 'bimin her kuluna İhsanı, ve bir daha ele geçmeyecek yaşam güzellikleridir

g-)Uyku vücudun ihtiyaç duyduğu ama bana göre gereksiz vakit kaybı

h-) Ölüm , gerçekliğe giriş, Ruhların ve benliklerin ayıkarak ben ne yaptım demesi

i-) hayat insanın zamanının adı

j-) sarılacivert fenerbahçe, tuttuğum biricik takımım

g-) hacker ara ara kendilerini bana çarptıran, teknik bilgileriyle doğru olduğu gibi yanlış şeylerede kalkışan insanlar

semihbaba şirin kardeşim, İlimleri nefsani dünyaya alet edip Alimleri nefsinin isteklerinin peşinden koşturmanın ne kadar tehlikeli ve yanlış olduğunu hareketleriyle tüm dünyaya anlatan insan
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Kas. 20, 2010 12:42 pm

sahra demiş ki:

Aleyküm Selam kardeşim, talebelere ihtiyaçlarına göre okuma verilir, herhangi bir özelliğine gögre değil. Özelliğine göre okuma verilen talebe binde bir çıkar

başarılı olup olmadığını yaşadığı hayat ve insanlara faydalı olup olmaması anlatır
sahra
Seçkin Üye
Seçkin Üye
sahra

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Kas. 20, 2010 2:09 pm

ulvi demiş ki:
sahra demiş ki:

Aleyküm Selam kardeşim, talebelere ihtiyaçlarına göre okuma verilir, herhangi bir özelliğine gögre değil. Özelliğine göre okuma verilen talebe binde bir çıkar

başarılı olup olmadığını yaşadığı hayat ve insanlara faydalı olup olmaması anlatır

CEVAP İÇİN TEŞEKKÜRLER HOCAM.ALLAH RAZI OLSUN.
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Kas. 21, 2010 6:59 pm

güncel
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: haftanın konuğu ulvi abimiz    haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Kas. 22, 2010 10:42 am

SELAMUN ALEYKÜM can abim demek hafta bitti ama boş kapamatmayalım haftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Ehe
yawf ulvi abimin konukluğunu uzatamazmıyızhaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Tenderpn8
henüz başladık yahuhaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Sad hafta bittihaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Lac
yada tekrar konuk olaraka görmek istiyoruzzzzzzzzzzzzhaftanın konuğu ulvi abimiz  - Sayfa 2 Birinci

haftanın konuğu ulvi abimiz
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» 2.haftanın konuğu haydar abimiz
» 3.haftanın konuğu by.nokta abimiz
» Haftanın Konuğu Hakkında Bilgiler....
» BAŞ TACI ULVİ ABİMİZ
» MÜKEMMELİNDE MÜKEMMELİ ULVİ ABİMİZ