iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )

+5
Lja
kocareis
mümine sultan
Gerçeğin Sesi
ulvi
9 posters
YazarMesaj
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Empty
MesajKonu: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 6:33 pm

Dâ'vud demiş ki:

Burada bangır bangır yanıyorum, hastayım diyen kimseye doktorun tavsiye edilmemesini sohbet odalarındaki sohbetlerinizden okuduk...

Kardeş ver o sohbet yazısını bize, madem okudun kayıtda etmişsindir

davutçuk kardeş formu okumadan bilnçsizce saldırmak ve karalamak amaçlı yazdığın ve iftira ve yalanlarla geldiğin belli oluyor. Hepsini tek tek vaktim oldukça göstereceğim İnşaAllah. Bu bir, geriside gelecek merak etme

Bak Formun ilk girişinde

Herkes Okusun Çok Önemli ( Üye Olan ve Olmayan Herkes Okusun )

Başlığı vardır odaki kurallardan 9-10-11 . maddelerde derki

ulvi demiş ki:

9- Bu forumda doktorların işi yapılmaz, herkes önce doktoruna gidecek yada psikiyatristine görükecek, onların yanında alternatif tıp uygulamaları olarakda bizlerle yardımlaşacak, formumuzun konusu ve amacı budur

10- Bu forumda teşhis ve tanı konmaz, hastalık ve sıkıntı sebebi bildirilmez ve şu hastalığın var denmez, bu forumda tamam artık iyileştin denmez, bu forumda Rab 'bimden Hayırlı Şifalar dilenir insanlara, ama hastanın ve sıkıntı sahibinin iyileşip iyileşmediğini son söz olarak tıp ve doktorlar söyler. Tüm üyeler bunu böyle bile, forum yönetimi üyelerin kendi kendini kandırmasından sorumlu tutulamaz

11- Bu forumdaki Şifa uygulamaları asla tıptan üstün ve doğru olduğu iddiası gütmez, sadece tıbbın yanında ekstarayız der

kardeş mümkünse formu oku, bilinçlice yazda insanlar sana gülmesinler Smile

Öyle sadece beyaz duvara çamur at kendi tutmazsa izi kalır şeklindeki bir yahudi asıllı karalama mantığıyla iftira atarak ve yalanlarla yazma

Sadece komik oluyor ve kendine güldürüyorsun

Bakara Suresi Ayet 269 da Demiş ya

269. Allah hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, şüphesiz ona çokça hayır verilmiş demektir. Bunu ancak akıl sahipleri anlar.

Sana dedim ya sende akıl yok bak Ayet İspatını yapıyor bunun diye , bana itiraz ettin. Bak gördünmü doğruymuşum Ayet yine Doğruyu söylüyormuş sende akıl yokmuş davutçuk Smile
Gerçeğin Sesi
Usta Üye
Usta Üye
Gerçeğin Sesi

MesajKonu: Geri: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 6:43 pm

ya hocam çok afedersin ama rahmetli babamın bi lafı vardı....
bu tür insanlar için....

'' suya o...dun fork etti '' derdi...

aynen o durumda bu şahıs....

salıo salıo iddalarını ama gözü kör işte ALLAH açılmasını istemiyor...

Zira Allah onların kalblerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözlerinde de perde vardır ve büyük azab onlar içindir(Bakara Suesi,2/7)
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:19 pm

Davutçuk bak kardeş buda bölüm başlığı

Vücutsal Rahatsızlıklar ve Tıbbi Hastalıklar İçin Manevi Yardım Bölümü ( Önce Tıp ve Doktorlar. Bizler Sadece Dualarla Vesile Olmaya Çalışırız )

Linki de şu

http://www.bynokta.com/vucutsal-rahatszlklar-ve-tbbi-hastalklar-cin-manevi-yardm-bolumu-once-tp-ve-doktorlar-bizler-sadece-dualarla-vesile-olmaya-calrz-f78/

Kardeş yanlış anlama ama ana sayfada bulunan koskoca bu bölümü ve başlığını görmemek için sadece kör olmak lazım
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 9:04 pm

maşaallah abim

Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Allahrazolsunls0
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 9:52 pm

sayın davut bey siz buraya geldiniz size hiçbir edepsizlik yapmadık bu bizim güzel kalbimiz olduğunu gösterir sen şimdi bide kendi sitene bak ne yazmışlar

ewet cevap ver bakalım ulvi abinin yüreğimi güzel sizlerin yüreği mi
kocareis
Aktif Üye
Aktif Üye
kocareis

MesajKonu: Geri: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 10:17 pm

allah razı olsun hocam senden ve seni yetiştirenlerden sabrın ne oldugunu bizlere ögretiyorsun a.r.o
Lja
Usta Üye
Usta Üye
Lja

MesajKonu: Geri: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 2:16 am

arkadaşlar ama lütfen yanı. ben orda savunma halındeyken minnacık kinayeli bi cümle kurdum dıye saldırılar ateş aldı. sonrada bır bayan olarak agır bı küfür yedım.geldıgı sitenın bayanlarıda ayrı kişiliksiz tipler zaten!! bana sıkar67yı övüyorlardı ama o taptıkları sıkar67 bana hakaret edınce sordum sız bu ınsanımı savunuyosnuz dıye tabı tık yok.. hemen sagırı dilsizi oynadılar yazıklar olsunnnnn o kişilere!!!!onlardan dogan cocuklara acırım yahuuuu.

şimdi bu beyınsız ve art nıyetlı ınsana tanıdıgınız söz hakkı karsısında benım sinirlerim bozulmaya basladı lütfen ama yasaklayın gitsin. bu ne musammağa... bırakın bızı demokrosı kavramından bı haber bılsınler. beyın tasıyan tasımayan herkese yaranacak degılız ya ama!!! nasıl bizi bilmek ısterlerse öyle bilsinler. Allaha şükür vicaanımız rahat bizim. herkes kendı hür secimi, tercıhı netıcesınde burda!

otomatıge bağlamış bu vaazcı arkadas zaten! aynı cumlelerı kurup duruyo gözunu kulagını tıkayıp!! tamamen bı oyun bu. yazık şukadar yazılan yazı ıcın harcanan zamana yahu! su kadar yazı yazılmış hala gelicem dıyoo. bu ne yüzsüzluk. bu kadar muntazam yazıları bu davukcuk hak etmıyor arkadaslar! gelmesın efendım!! defolsun gıtsın çöplüğüne!!hemde ip den yasaklayın! benı onlar ipden yasaklıyorlardı bız neden yapamıyoruz. talep edıyorum ipden yasaklayın. gitsin yelleme akıllı bı kıtle bulsun onlara liderlik yapsın vaazını versın egosunu tatmın etsın.

Dâ'vud
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 11:47 am

Öncelikle forumun başlıkları çok uzun ve komik göründüğü için ciddiye alarak okumamıştım. Bu benim dikkatsizliğimden kaynaklanır. Ama akılsızlığımdan değil...Bahsettiğim muhabbetleri sohbetler içerisinde bulabilirsiniz. Benim gibi okumayan mutlaka çok kişi vardır. Sürekli sizden yardım isteyen insanlar, yani sadece doktorluk olanları bile çözüyorsunuz, maşâAllah size ne diyebilirim ki, fakat ben şahit olmadıkça bunların tekine inanmam. Sohbetlerinizin yalan olduğunu söylemiyorum. Mademki tutup Ulviyi sevmeyenlere yardım bölümü açtınız size bir hasta getireyimde iyileştirin. Zirâ ulvicik kanseri 3 dk'da iyileştiriyor. Ah bu doktorlara gidenler ne akılsızlarmış Smile Gelsinler ulviciğe varis, kanser, tümör, migren, felç vs. hepsine şifa olsun.
Ben diyorum "Kişi yardım istiyor, sen doktora git" diyeceğine
- Şimdi bak nasıl olmuş diyorsun ?
Sen zaten doktorluk işleri yapıyon, doktoru niye tavsiye ediyon ki Smile

"davut kardeş anlamadın sizlere bunu demek mi şirk oluyor yoksa ben mi yanlış anladım , yoksa sizler kendinizi Allah yerinemi koyuyorsunuz. kardeş hadi bizlere şirki uyarmayı bırakta yöneticisi olduğun sitendeki arkadaşlarını büyüden kaynaklanan küfre karşı uyar orda tek yazını göremedik " diye yazmışsın, ona da cevap vereyim "Evet, yanlış anlamışsın. Ben kendini Allah'a ortak koşmandan bahsediyor ve sana destek verenlere yazmıştım onu" Sizi şirkle uyarmayı bırakayım mı ? Tabii ki bırakacağım başka yapılacak şeyler var zaten, bu kadar tekrarımdan sonra anlamışsınızdır beni...Yani İnşâAllah.

Kimlik bilgisini istememin tek sebebi ; Ulvinin size yalan söylediğine inanıyor olmam. Adının ve Soyadının vs.
Bilirsiniz yalancılıktan hayr gelmez. Benim yalan söylediğimi düşünmeniz gibi...

Burada komik birşeyi de söylemek istiyorum. Sohbet odasındaki yorumlarda genelde hastaları gördüğünü ifade ediyorsun. Yok şişlik var, şu var bu var diyorsun. Bakım esnasında sana rol yapanlara dahi, hastalık üreterek şifa veriyordun Smile Hatta okuyunca buraya erkek isminde gelen bir bayan vardı. O'nu neden göremediniz acaba ?

Lja otomatiğe bağlanmamın sebebi, sorularıma cevap almamış olmam. "Allah istemedikçe siz istemezsiniz" diye bir yorumda bulunmuş. İyide Allah sana irade vermiş, akıl vermiş sen gittin ateist olmak istedin. Allahmı senin ateist olmanı istedi ? Şimdi söyle kendini nasıl savunacaksın ? Bunu kendi mantığına göre yoruyorsun, bende yorayım o zaman, "Allah sana isteme iradesi vermiş, Eğer sana isteme iradesi vermek istemeseydi isteyemezdin." Bunlar seçimlerini bağlamaz...

Mu'mine sultan, şu ana kadar yasaklamamanızı takdir ediyor ve teşekkür ediyorum. Fakat yasaklanacak birşey yaptığıma inanmıyorum. Burada sadece sorguluyor ve yanıt almak istiyorum. Fakat sorularıma yanıt verilmediği halde, sorumu görmeyen kişi birde soruyor diyor ki "Soru soru diyorsun, hani soru nerde?" Biraz mesajlarıma istatistiklerden bakarsan sorularımı görürsün. (Soran kişiye diyorum) O'nların orada yazdıkları beni bağlamaz. O'nlar Ulvi'nin yaptıkları ve söyledikleri yalan ve küfürlere karşılık veriyorlar. Onların yerinde sizde olsaydınız bunları yapardınız. Gerçekten siz onları da tanımıyorsunuz. Ne olduklarını ve ne yaptıklarını dahi inkar etmiyorlar. Samimiyetime inandığınızı düşünerek sizlere yazıyorum. Çünkü samimiyim.

Yalnız şunu söylemeliyim, ben o forumdan ilgisiz geldim, yani herhangi bir sözleşmemiz ve artniyetim yoktu. Sadece "Ulvinin iziniyle" ve Emir Sultan'ın Üç kere "Ulvi ulvi ulvi" de başına koy geçer baş ağrısı demiş.. Biz evliya değiliz vs. vs. demiştiniz daha önce fakat mu'min sultan tevessul olayında sizi nerdeyse evliya konumuna getirecek bir paylaşımda bulunmuştu. Zaten yazdığınız herşey sizin övünmeniz, kibriniz, büyüklenmeniz. Evliya modunda olduğunuzu gösteriyor.
Birde diyor ki, Ulvinin manası başkadı, Hatip dedirtmiyor diyor;
ulvi:
Besmele çekip ulvi hocanın izniyle desin ve bassın topuklarına
şimdi
Besmele çeksin ulvi hocanın izniyle desin
sağ eline üfürsün ve vücudunu meshetsin teyzem
BY-NoKTa:
soledım hocam
ulvi:
geçmişmi teyzemin ağrıları
BY-NoKTa:
yuruyor ama hocam
agrı devam edıyor.

Ben gerçekten sizin gibi insanları anlayamıyorum, benim kapasite sizilerin anlayış kapasitesini almıyor. Çünkü gözler önünde büyüttüğünüz bu kişi Allah'a kendini bir yandan ortak koşarken, diğer yandan vesile olduğunu söylerken, diğer yandanda asıp keserken.. Hiç siz akıl sahipleri düşünüp, bunun çelişkilerinin üzerinde düşünmüyorsunuz.
- Bir yandan kendini Allah'a ortak koşar.
- Bir yandan kendini Allah'a vesile kılar.
- Bir yandan kendini aciz gibi göstererek, tevazu ve ilgiyi çeker.

Bunun gibi şirk içeren onlarca telaffuz var. Ayrıca bu ulvicik Allah kadar sevdiğini
iddia eden müridlere sahip, ne yazıkki bu zat bu sözlerden zevk duyuyor.
Şimdi yukardaki kısa bir örnekten enaniyetin iz ve işaretlerini inceleyelim;
Kendi Akıllarını Beğenmeleri
Kendi aklını beğenen insanların özelliklerinden biri "bence" ile başlayan ve "ben bilirim"
üslubu altında kibir taşıyan cümlelerdir. Aslında bu tür cümlelerin altında yatan düşünce
genellikle karşısındakine kendi fikrinin doğru olduğunu zorla kabul ettirme çabasıdır.
Bu insanlar gerçekte son derece bozuk mantık örgülerine sahip oldukları halde
karşısındakilere mutlaka düşüncelerini kabul ettirmek için tartışmaya girer,
bu uğurda küser, darılır ve çocuklanırlar.
Şeytan Takipçilerini Azaba Sürükler
Bir insanın ilgi çekme çabası, Kuran ahlakına hiçbir şekilde uymadığı ve şeytani
fikirlere dayandığı için hiçbir zaman istenilen sonuçları vermeyecektir. Aksine nefsin
destekçisi olan, insanlara kötülüğü ve çirkin davranışları emretmekle görevli olan şeytan,
iman etmeyen ya da zayıf imanlı insanlara fısıldadığı bu tavırlar ile kendisi gibi, kendisine
uyan insanları da cehennem azabına sürükler.
Bu tür kişilerin içine düştükleri zavallı durumu
Yüce Allah bir Kur'ân ayetinde şöyle haber verir:
"Dinlerini bir oyun ve eğlence edinenleri ve dünya hayatı kendilerini
mağrur kılanları bırak. Onunla hatırlat ki, bir nefis kendi kazandıkları ile helake düşmesin;
böylesinin Allah'tan başka ne bir velisi, ne bir şefaatçisi vardır; her türlü fidyeyi verse de
kabul olunmaz. İşte onlar kazandıkları dolayısıyla helake uğrayanlardır; küfre saptıklarından
dolayı onlar için çılgınca kaynar sular ve acıklı bir azap vardır."

(En'âm Suresi, 70)

2- Kendi Prensiplerinin Olması
Enaniyetli insanlar, tüm hayatlarını Allah rızasının olmadığı birtakım ideolojiler üzerine
kurarlar ve buna 'hayat felsefesi' adını verirler. Bu ideolojilerinin doğru olduğuna ve kendilerinin
asla hata yapmayacaklarına öylesine inanmışlardır ki sonunda onlara doğrular gösterildiğinde
dahi enaniyetlerinden dolayı bu ideolojilerinden ve hayat felsefelerinden vazgeçmezler.
Konunun daha iyi anlaşılması için kitlesel bir örnek vermek gerekirse, evrimciler bu tür hayat
felsefelerine körü körüne inanan grupların başında gelirler. Tüm kanıtlar canlılarda evrimin
olmadığını göstermesine ve çoğu evrimci de bu gerçeği itiraf etmesine rağmen enaniyetlerinden
dolayı Allah'ın varlığını ve O'ndan başka İlah olmadığını kabul etmek istemezler. Oysa Yüce
Allah bir Kur'ân ayetinde bu tür enaniyetli kişilerin cehenneme boyun bükmüş kişiler olarak
sürüleceklerini şöyle bildirir:
"Rabbiniz dedi ki: "Bana duâ edin, size icabet edeyim. Doğrusu Bana ibadet etmekten
büyüklenen müstekbirler; cehenneme boyun bükmüş kimseler olarak gireceklerdir."
(Mu'min Suresi, 60)

3- Övünmeleri

Enaniyetli insanların gözlerinde büyüttükleri, gurur meselesi yaptıkları zenginlik,
güzellik, mevki, eğitim durumu, kültür, mal ve çocuklar gibi birçok konu vardır.
Söz konusu kişiler bu konuları sık sık gündeme getirip kendi aralarında bir övünme aracı
olarak kullanırlar. Ancak sahip oldukları herşey, Allah'ın kendileri için belirlediği kaderleri
doğrultusunda gelişmektedir. Bundan dolayı gurura kapılmak, gerçekte haksız yere
büyüklenmek olur. Çünkü sahip oldukları herşeyi onlara Yüce Allah bir imtihan konusu
olarak vermektedir. Ahirette de hepsinden tek tek hesaba çekileceklerdir. Bir ayette
bu tür kimseler şöyle haber verilir:
"Kendilerini övgüyle temize çıkaranları görmedin mi?
Hayır; Allah, dilediğini temizleyip yüceltir.
Onlar, 'bir hurma çekirdeğindeki iplikçik kadar' bile haksızlığa uğratılmazlar."
(Nisa Suresi, 49)

4- İlgi Çekmeye Çalışmaları
Enaniyetli insanlar toplum içinde değer kazanmak için açık açık "Ben bundan daha iyisine layığım",
"Bana herkesten fazla sevgi gösterilsin, herkesten daha üstün olduğum hissettirilsin" gibi
ifadelerle bu düşüncelerini dile getirmezler. Ancak değişik hayat tarzları, farklı konuşma üslupları
kullanır veya gençliklerini, güzelliklerini, zenginliklerini, iyi eğitim gördüklerini, yabancı dil bildiklerini
hareket ve konuşmalarına yansıtarak kendilerini diğer insanlardan farklı göstermeye çalışırlar.
Oysa asıl beğenisi kazanılacak ve hoşnut edilecek tek varlık Yüce Allah'tır. Ancak bu kimseler
insanların ilgisini çekmeyi ve onların sevgisini kazanmayı amaç edinirler. Aslında bu kendi
nefislerinin kıskançlık ve kibirini tatmin etmek için kullandıkları bir acizlik göstergesidir.
Şeytan, kendi nefsini ilah edinen (Yüce Allah'ı tenzih ederiz.) bu insanları bu gizli yöntemle
etkilemektedir. Çünkü şeytan bu biçimde ilgi çekmeye çalışan insanları sadece insanların
beğenisini kazanacak davranışlar geliştirmeye yönlendirir. Onları Allah'ı düşünmekten alıkoyar,
Allah'ın hoşnut olacağı Kuran ahlakından uzak yaşamaları konusunda onlara telkinlerde bulunur.

5- Hata Yapmaktan Korkmaları

Enaniyetli insanların sahip oldukları büyüklük gururu, hata yapınca küçük düşecekleri,
insanların gözünde değer kaybedecekleri düşüncesini doğurmuştur. Bu nedenle kendilerini
her türlü hatadan soyutlamaya çalışır, hiçbir hatayı kendilerine yakıştırmaz, kabul etmez,
asla hata yapmayacaklarını düşünürler. Bu tutumları ile sürekli negatif bir hava oluşturdukları
için de, kimse yanlarında rahat edemez; herkes onlarla beraber olmaktan huzursuzluk duyar.

Müminler ise Allah'a karşı acizliklerini bildikleri ve dünyada onlara verilen eksiklikleri
kabul ettikleri için hata yapmaktan korkmazlar. Büyüklük iddiası ile ortaya çıkmadıkları
için eksiklikleri, yanlışları olması onları etkilemez, kusur işlediklerinde ya da kendilerine
hataları söylendiğinde hemen boyun eğer ve Allah'tan bağışlanma dilerler. Çünkü
insanlara karşı "prestijlerini korumak" gibi bir endişeleri yoktur; tek amaçları
Allah'a kul olmak, O'nu razı etmektir. Yüce Allah Kuran'da müminlere şöyle duâ
etmelerini emreder:

"... Rabbimiz, unuttuklarımızdan ya da yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma.
Rabbimiz, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yük yükleme. Rabbimiz, kendisine
güç yetiremeyeceğimiz şeyi bize taşıtma. Bizi affet, bizi bağışla. Bizi esirge, Sen bizim mevlamızsın.
Kafirler topluluğuna karşı bize yardım et."

(Bakara Suresi, 286)

6-Eleştirilmekten Hoşlanmamaları

Eleştirilmek, kibirli ve gururlu insanların hiç hoşlanmadıkları bir durumdur. Bu tip insanlara
eleştiri yapıldığında prestijlerini kaybetme endişesiyle mimiklerinin doğallığı bozulur,
ses tonlarında ani iniş çıkışlara rastlanır, doğal hallerinde bulunmayan "tikler" ortaya çıkar.
Bu hal içerisinde rahatlığı, huzuru bir türlü yakalayamazlar. Enaniyet sahiplerinin aksine
müminler ise, kendilerine özellikle ayetlerle bir hatırlatma yapıldığında hemen boyun
eğerler. Nitekim Secde Suresi'nde müminlerin bu özelliği imanın bir göstergesi olarak
bildirilmiştir:

"Bizim ayetlerimize, ancak onlarla kendilerine hatırlatıldığı zaman, hemen secdeye
kapananlar, Rablerini hamd ile tesbih edenler ve büyüklük taslamayanlar iman eder."
(Secde Suresi, 15)

7- Aşağılık Kompleksi İçinde Olmaları

Enaniyet her zaman gurur ve büyüklenme olarak düşünülmesine rağmen gerçekte
aşağılık kompleksi veya eziklik de bir enaniyet göstergesidir. Bu tip insanlar kendilerini
sürekli olarak diğer insanlardan daha aşağı konumda görür ve bunun ezikliğini yaşarlar.
Aslında bu da kendine benlik vermenin bir çeşididir. Çünkü güzel olmadığını, fakir
olduğunu düşünen kişi kendisinde var olan bu eksikliğin yine kendinde olan bir özellikten
kaynaklandığını zannederek bunu bir eksiklik ve bir kusur olarak görür. Bunu düşünürken
aslında tüm bunları verenin Yüce Allah olduğunu unutur. Müminler ise Allah'ın verdiğine
her zaman razı olurlar ve fiziki özelliklerini ne eziklik ne de enaniyet konusu yaparlar.
Bedenlerinin, mallarının gerçek sahibinin Allah olduğunu, bunlarla denendiklerini, önemli
olanın insanın ruhu ve Yüce Allah'a olan samimi yakınlığı olduğunu bilirler.

8- Sonuç: Enaniyet Şeytanın Özelliğidir

Kibir şeytanın en önemli özelliklerinden biridir. Allah'ın huzurundan da kibiri ve itaatsizliği
yüzünden kovulmuştur. Bu gerçek Kuran'da şöyle bildirilmiştir:

"Yalnız İblis hariç. O büyüklük tasladı ve kafirlerden oldu.
Allah Dedi ki: "Ey İblis, iki elimle yarattığıma seni secde etmekten alıkoyan neydi?
Büyüklendin mi, yoksa yüksekte olanlardan mı oldun?""
(Sad Suresi, 74-75)

Şeytan, bu hastalığını insanlara bulaştırmak ve mümkün olduğu kadar çok insanı
Allah'ın yolundan saptırıp kendisiyle birlikte cehenneme sürüklemek ister. İnsanları
cehenneme sürüklemek için onların nefislerindeki büyüklenme arzusunu kullanarak
yaklaşır. Bu hastalığa yakalanan bir kimsenin aklı örtülür, şuuru kapanır ve Allah'ın
dosdoğru yolundan uzaklaşır.

İnsanın, şeytanın vasfı olan kibirden kurtulması, "kovulmuş şeytandan Allah'a sığınması",
Allah'ın sonsuz gücünü düşünüp kavraması, bu güç karşısında kendi küçüklüğünü, acizliğini
anlaması ve Allah'a duyduğu saygı dolu korkunun artması ile mümkündür.

İşte bu insanlar Kuran'da bildirilen "temiz akıl sahipleri" olan müminlerdir. Allah onlara
"doğruyu yanlıştan ayıran bir anlayış" vermiştir (Enfal Suresi, 29). Bu anlayış ile müminler,
dünya hayatının çok kısa olduğunu, ahiret için, cennete kavuşmak için hazırlık yapmaları
gerektiğini fark ederler. Böylece nefislerindeki büyüklenme arzusunu da tamamen engeller,
Allah'ın izniyle şeytanın enaniyetinden arınırlar.

Ne söylersem söyleyeyim, beni akılsız, kendinizi akılüstü gördüğünüz için faydam olmayacaktır.

Şu ana kadar en azından yasaklamadığınız ve anlamaya çalıştığınız için teşekkür ediyorum.
Allahtan hepiniz ve kendim için hidâyet diliyorum.
Allah gizli ve açık enaniyetten cümlemizi muhafaza eylesin. İnşâAllah.

Ve's-Selâm.

mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 12:05 pm

gıybet-Babam bana bir hikaye anlattı; dedi ki:
Gönderilen peygamberlerden biri bir rüya görür; rüyasında kendisine şöyle denir:
-"Sabah olunca , karşına ilk çıkanı ye. ikinci çıkanı sakla üçüncü çıkanın dileğini kabul et dördüncü geleni üzme. Beşinciden de kaç."
Sabah oldu; dışarı çıktı. Yola koyulup gitti. Karşısına bir dağ çıktı. Bu koca dağı görünce şaşırdı. Kendi kendine şöyle dedi:
-Rabbim bana bunu yememi emretti.
Sonra , şöyle dedi:
-Rabbim bana gücümün yetmeyeceği bir şeyi emretmez. Onu yemeğe karar verdi. Dağa doğru yürüdü. Yaklaştıkça dağ küçüldü. Tam yaklaştığı zaman koca dağ bir lokmaya dönüşmüştü. Onu tutup yedi, Baldan tatlı buldu. Allah'a hamdetti, yürüyüp gitti. Karşısına altından bir leğen çıktı.
Şöyle dedi:
-Rabbim , bunu da saklamamı emretti.
Bir çukur kazdı. onu gömdü. Yürüdü, az gittikten sonra dönüp baktı. Leğen toprak yüzüne çıkmıştı. Geri döndü, tekrar gömdü Biraz gitti; baktı ki, yine çıkmış bir daha gömdü, yüne toprak üstüne çıktı. Kendi kendine:
-Ben emredileni yaptım, diyerek bırakıp gitti.
Karşısına bir kuş çıktı. Peşinden bir şahin onu kovalıyordu.
Kuş ona şöyle dedi:
-Ey Allah'ın peygamberi, beni sakla. Bana yardım et. Onu aldı. Koynuna sakladı.
Peşinden şahin geldi; şöyle dedi:
-Ey Allah'ın peygamberi, ben açım. Sabahtan beri de bu kuşun peşindeyim. Onu yakalamak istiyorum. Kısmetime engel olma.
Kendi kendine şöyle dedi:
-Üçüncünün dileğini yapmam emri verildi. yaptım. Dördüncüyü üzmemem emredildi. Şimdi ne yapacağım.
Bu işe şaştı. Sonra bıçak aldı;kendi uyluğundan bir parça et kesti.
Şahine attı; o da kapıp kaçtı.
Daha sonra kuşu saldı. Bundan sonra, yürüyüp gitti. Kokmuş bir leş gördü. Onu da bırakıp kaçtı.
Akşam olunca şu duayı yaptı:
-Ya Rabbi, emrini yerine getirdim. Bu işlerin manası ne se bana bildir.
Daha sonra, rüyasında şöyle anlatıldı.
-Birinci görüp yediğin öfkedir. Önce koca bir dağ gibi görülür; sabırla öfke yutulursa, baldan tatlı olur.
İkincisi iyi amelindir. Ne kadar saklarsan sakla; yine meydana çıkar.
Üçüncüsü, sana bırakılan bir emanettir, ona hıyanet etme.
Dördüncüsü şudur: Bir insanin sana bir dileği ulaşırsa, onu yerine getir; isterse sana lâzım olan bir şey olsun.
Beşincisi gıybettir. İnsanların gıybetini edenlerden kaç.
Şüphesiz herşeyi bilen Allah'tır.
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 12:25 pm

Dâ'vud demiş ki:
Öncelikle forumun başlıkları çok uzun ve komik göründüğü için ciddiye alarak okumamıştım. Bu benim dikkatsizliğimden kaynaklanır. Ama akılsızlığımdan değil...Bahsettiğim muhabbetleri sohbetler içerisinde bulabilirsiniz. Benim gibi okumayan mutlaka çok kişi vardır. Sürekli sizden yardım isteyen insanlar, yani sadece doktorluk olanları bile çözüyorsunuz, maşâAllah size ne diyebilirim ki, fakat ben şahit olmadıkça bunların tekine inanmam. Sohbetlerinizin yalan olduğunu söylemiyorum. Mademki tutup Ulviyi sevmeyenlere yardım bölümü açtınız size bir hasta getireyimde iyileştirin. Zirâ ulvicik kanseri 3 dk'da iyileştiriyor. Ah bu doktorlara gidenler ne akılsızlarmış Smile Gelsinler ulviciğe varis, kanser, tümör, migren, felç vs. hepsine şifa olsun.
Ben diyorum "Kişi yardım istiyor, sen doktora git" diyeceğine
- Şimdi bak nasıl olmuş diyorsun ?
Sen zaten doktorluk işleri yapıyon, doktoru niye tavsiye ediyon ki Smile

Kardeş başlıkları uzun ve komik bulmak zaten sendeki enaniyet kibir ve benliği gösterir. Sen insanların yaptığı şeylere, ürünlerine , emeklerine nasıl bir alaycı gözle bakıyorsunki , nasıl birkibir, benlik ve enaniyet içindesinki, utanmadan bunu diyebiliyorsun.
Senin enaniyetinle yazacak olsaydım da'vudçuk sana derdimki yazdıkların çok uzun ve komik olduğu için ciddiye alarak okumuyorum, bu cevapta sana kapak olurdu herhalde

Bak çok uzun ve komik yazan sen olmuşsun

Şimdi davutçuk formun içeriğini anlamamışsın hala, anladımki senin buna kapasiten yetmiyor, niye doktor demiyorsun diyorsun

Ya Allah Aşkına davutçuk sen kendi formundaki başlıkları kapatıp herkes doktorda çözüm arasın diye niye yazmıyorsun, bırak şu benliği ve bencilliği

Bu forum alternatif tıp uygulamaları üzerine ekstra gider, bunuda zekası olan herkes anlar. Onun için önce doktor sonrada ekstra bizlern yardım alabilirsin denir, İnşaAllah bu kadar açık anlattıktan sonra anlarsın

Evet forum alternatif tıp uygulamaları üzerine olduğu için doktorluk işlere yardımcı olunmaya çalışılıyor ama doktorlardan sonra

Davutçuk senin dediğine bakarsak kendi formunda özel bölüm ve başlık açtığın reiki vs hepsini kaldırmak lazım dünyadan Smile

Biraz komik değilmi

Davutçuk Ulvinin izniyle yürü diyorum yürüyor insanlar, MaşaAllah bana. Boşuna araştırma sırrını çözemezsin. Diyorsunki kendini Allah Yerine koyuyorsun , yok alakası bile yok

Asıl kendini Allah Yerine Koymak ve insanları şirke düşürmek Allah 'ın İzniyle yürü demektir, sen kimsinki, Allah Adına izin veriyorsun

Allah 'ın İzniyle seni düzeltiyorummisalen, kardeş Allah 'ın sana verdiği izinnameyi göster o zaman, sen kimsinki Allah sana özel izin vermiş gibi konuşabiliyorsun

Davutçuk senin bildiğin kadar benim unuttuğum var, gri kalanını okumuyor ve yazmıyorum

Önce yazdıklarını kendin için kabul et, insanlara saygılı ol, komik ve uzun başlıklarmış aynı senin komik ve uzun yazıların gibi

Dâ'vud demiş ki:

"davut kardeş anlamadın sizlere bunu demek mi şirk oluyor yoksa ben mi yanlış anladım , yoksa sizler kendinizi Allah yerinemi koyuyorsunuz. kardeş hadi bizlere şirki uyarmayı bırakta yöneticisi olduğun sitendeki arkadaşlarını büyüden kaynaklanan küfre karşı uyar orda tek yazını göremedik " diye yazmışsın, ona da cevap vereyim "Evet, yanlış anlamışsın. Ben kendini Allah'a ortak koşmandan bahsediyor ve sana destek verenlere yazmıştım onu" Sizi şirkle uyarmayı bırakayım mı ? Tabii ki bırakacağım başka yapılacak şeyler var zaten, bu kadar tekrarımdan sonra anlamışsınızdır beni...Yani İnşâAllah.

Davutçuk Ulvinin izniyle yürü diyorum yürüyor insanlar, MaşaAllah bana. Boşuna araştırma sırrını çözemezsin. Diyorsunki kendini Allah Yerine koyuyorsun , yok alakası bile yok

Asıl kendini Allah Yerine Koymak ve insanları şirke düşürmek Allah 'ın İzniyle yürü demektir, sen kimsinki, Allah Adına izin veriyorsun

Allah 'ın İzniyle seni düzeltiyorummisalen, kardeş Allah 'ın sana verdiği izinnameyi göster o zaman, sen kimsinki Allah sana özel izin vermiş gibi konuşabiliyorsun

Davutçuk senin bildiğin kadar benim unuttuğum var, gri kalanını okumuyor ve yazmıyorum

Önce yazdıklarını kendin için kabul et, insanlara saygılı ol, komik ve uzun başlıklarmış aynı senin komik ve uzun yazıların gibi

Dâ'vud demiş ki:

Kimlik bilgisini istememin tek sebebi ; Ulvinin size yalan söylediğine inanıyor olmam. Adının ve Soyadının vs.
Bilirsiniz yalancılıktan hayr gelmez. Benim yalan söylediğimi düşünmeniz gibi....

Davutçuk bak burdada bir yalan var, niye biliyormusun, sitenizdeki kavgada kaç kişi tehdit etti, erkeksen ver adresini, şunu yaparız bunu yaparız, yazıları durmuyormu şimdi. Siz sadece çetecilik oynamaya kalktınız, sizlere sadece acındı, biz adres istemez buluruz , sonrada bir çay içer döneriz çünkü

Davutçuk diyelim, adımı soyadımı yalan söylüyorum senin deyiminle, sanane. Gerçek adımdan sanane , seni ne ilgilendiriyor. Senin üzerine vazifemi. davutçuk bak bu son dediğim sanane bile senin yalan söylediğini bile ispat ediyor

Yazma davutçuk yazma, yazdıkça batıyorsun çünkü.

Davut tek yalan var o da senin burda yazdığın yalanların, hala insanları uyarmaya çalışıyorsun gibi gözüküyorsun ama hala kendi formuna ve yöneticisi olduğun forma, bu formun yöneticisinden uzak durun, büyü bölümleri açmış size büyü öğretiyor insanları küfre düşürüyor diye başlık açmamış ve yazmamışsın

Zavallı davutçuk sadece acıyorum sana, sadece kendini rezil ediyorsun Smile

Madem o kadar hidayet göstericiydin yöneticisi olduğun forma niye yazmadın böyle birşeyler Smile

Yalancılığın ve hilekearlığın burdan belli

Davutçuk senin gibi zavallıya bu kadar yeterli , geri kalan yazdıklarını okuyup cevap verme ihtiyacı bile görmüyorum Smile

Sadece gülüyor ve senin bu aciz çırpınışınla eğleniyorum Smile

Doğrucu davutçukdan hidayet rehberi

1- Büyü olan sitelerde yönetici olup, insanları küfre düşürmek, günaha batırmak ama ulviya karşı şirke düşmesinler diye uyarmak Smile

2- İnsanların ürünlerine alaycı ve küçümseyici gözle bakmak ama ulviye karşı sende bencillik, ve kibir var demek Smile

3- İnsanlara yöneticisi olduğu forumda şifa dağıtmaya çalışmak ama ulviye sen doktorun işini yapıyorsun demek Smile

4- Kendini çok bilgili ve araştırmacı göstermek ama formun ana başlıklarını bile okumaktan aciz olmak Smile

şimdilik yeter kardeş bunları yazdımki düştüğün komik durumları ögresin diye
[/b]
Smile[
quote="Dâ'vud"]
Burada komik birşeyi de söylemek istiyorum. Sohbet odasındaki yorumlarda genelde hastaları gördüğünü ifade ediyorsun. Yok şişlik var, şu var bu var diyorsun. Bakım esnasında sana rol yapanlara dahi, hastalık üreterek şifa veriyordun Smile Hatta okuyunca buraya erkek isminde gelen bir bayan vardı. O'nu neden göremediniz acaba ? ....[/quote]

Görmediğimizi nerden biliyorsun davutçuk, görmüş olmak için illa söylemiş olmakmı lazım. davutçuk kardeş bizlerin işi şifaya vesile olabilmeye çalışmaktır, yoksa insanlara erkekmi kızmı diye bakmak değil. Sapık değilimki karşımdaki insanın cinsiyetine dikkat edeyim Smile

Banane kız yada erkek ve hatırlıyorsan bir iki kişiye sen bayanmısın diye soruldu, kişi yok deytince kişi ortamda yalancı durumuna düşmesin diye israr edilmedi

Ha birde bu erkek nikiyle gelen bayan lütfen bir doktora görüksün, cinsiyet bozukluğu var galiba, kendi karşı cinsten olmaya çalışıyorki böyle drumlara düşüyor Smile

Kardeş bizler cinsiyetebakmayız, insandaki sıkıntıya bakarız

Dâ'vud demiş ki:

Lja otomatiğe bağlanmamın sebebi, sorularıma cevap almamış olmam. "Allah istemedikçe siz istemezsiniz" diye bir yorumda bulunmuş. İyide Allah sana irade vermiş, akıl vermiş sen gittin ateist olmak istedin. Allahmı senin ateist olmanı istedi ? Şimdi söyle kendini nasıl savunacaksın ? Bunu kendi mantığına göre yoruyorsun, bende yorayım o zaman, "Allah sana isteme iradesi vermiş, Eğer sana isteme iradesi vermek istemeseydi isteyemezdin." Bunlar seçimlerini bağlamaz.......

Kardeş yazdığın komik ve saçma şeylerden sıkıldım gerisine cevap bile vermeyeceğim, bu açıklamanı bana değil Allah 'a yapacaksın Smile ateist olmanı Allah 'mı İstedin dersen bende Hidayet Allah 'tandır derim içinden çıkamazsın

Asıl sen söyle sen kendini nasıl savunacaksın Sana Bakara Suresinin 261 . Ayetei Şerifesini hatırlatıyor ve artık aklını başına al diyorum

Bakara Suresi 269. Ayeti Şerife 'de Emreder ki

Allah hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, şüphesiz ona çokça hayır verilmiş demektir. Bunu ancak akıl sahipleri anlar.

gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 12:43 pm

Smile Maşallah güzel cevaplar abim ,

Birde şu konuda bahsetmek gerek acaba ehli sünnete ne kadar vakıf arkadaşlar eğer svundukları ehli sünnetse bu yaptıkları ahli sünnete hakaret değilmi? Şirk burada nerde ? Konuları okumuşlar madem birkere sohbet alanında yazmakta doktorluk olanlar elbetteki doktora müracaat edecekler , ama manevi rahatsızlığı olan bir insan elbetteki manevi yönden tedavi edilecektir.Ya maneviyata uzak buşahıslar yada çaresizlikten bu yapılanlar.

Eğer daha ulvinin izniyle yada ulvi tekrarlamasının ne anlama geldiğini bilmiyorlarsa havastan da bir haber oldukları aşikardır.Şimdi Hakkı savunan bu insanlar hiç anlamazlarmı ,buraya gelip rahat rahat yazmaktalar ama kendi sitelerinde bu cesareti sergilemekten uzaktalar Smile dediğim gibi eğer ilimse dertleri buyursunlar her iddalarına bir cevap alırlar belki ben havasta o kadar bilgi veremem ama buyursunlar ehli sünneti konuşalım selam ve dua ile ......
ykmz
Medaratör

Medaratör
ykmz

MesajKonu: Geri: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 12:58 pm

Hala aynı kanaatteyim hocam ben, gitsin bu ahlak derslerini kendi çöplüklerinde versin arkadaş..

Okudukça iğrendim resmen nasıl insanlarsınız siz bu kadar oyuna entrikaya ne gerek var buradan bilgi sızdırmalar bayan nick i ile girmeler ne kadar zavallı ne kadar ikiyüzlüsünüz...

Emribil maruf şimdi senin yaptığın öyle mi davut?? Formlarda dedikodu yaparak tanımadığınız insanları hor hakir görerek,iftira atarak,bilmediği ve hiç öğrenemeyeceği konularda yorum yaparak insanlara iyiliği emrediyorsunuz öyle mi ? Allah aşkına siz kendinizi samimi görüyorsunuz... Yazık diyorum size..

Bana bir söyleyin Allah rızası için kimin bir derdine koştunuz veya birinin sıkıntısını çözdünüz.. Bırakın kardeşim,işinize bakın vesselam...
Semihbaba4125
Medaratör

Medaratör
Semihbaba4125

MesajKonu: Geri: Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )   Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla ) Icon_minitimePerş. Ara. 09, 2010 3:56 pm

ALLAH (ZT.C.C.) ISLAH ETSİN

Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SİLİNEN.... Da'vud Nikli Üyeden yalanlar - 1 ( İspatlarıyla )
» Sıkar 67 den Sıkmaca Yalanlar
» HZ. DAVUD A.S
» DÂVÛD EZ-ZÂHİRÎ VE MEZHEBİ
» ULVİYİ SEVMEYEN DAVUD KARDEŞ SÖZÜM SANA