iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kurban Duası - Anlamı - Meali

2 posters
YazarMesaj
ByNoKTa
Administrator

Administrator
ByNoKTa

Kurban Duası - Anlamı - Meali Empty
MesajKonu: Kurban Duası - Anlamı - Meali   Kurban Duası - Anlamı - Meali Icon_minitimeSalı Kas. 16, 2010 9:03 am

Kurban usulüne uygun olarak kesmek için dikkat gösterilir. Bunun için kurban, kesileceği yere sürüklenmeksizin, zahmet vermeden getirilir, yol yanı yere getirilecek şekilde kıbleye karşı yatırılır. Kesecek olan kimse önce şu duâyı okur:

"İnni veccehtu vechiye lillezî fetara's-semâvâti ve'l-arda hanîfen vemâ ene minel-müşrikîn."

"Muhakkak ben, dinime tam bağlanarak, o yeri ve gökleri yaratan Allah'a yöneldim. Ben müşriklerden değilim." (En'am Sûresi, 79)

Kurban kesim işi bitince gidilir, iki rek'at şükür namazı kılınır, Allah'a hamd ve şükürde bulunulur. Peygamberimiz, kurbanı kestikten sonra iki rekat namaz kılınız, arkasından da Allah'dan ne dileğiniz varsa isteyiniz, buyurmuştur. Bu sebeple namaz kılındıktan sonra ayetten alınan şu cümlelerle duâ edip namazdan kalkılır.

"İnne salâti ve nusukî ve mahyâye ve memâtî lillâhi Rabbi'l-âlemîn."

"Şüphesiz benim namazım da, kurbanım da, dirilmem de, ölümüm de hiçbir ortağı olmayan, alemlerin Rabbi olan Allah'ındır."
http://www.bynokta.com
MAVİL
Aktif Üye
Aktif Üye
MAVİL

Kurban Duası - Anlamı - Meali Empty
MesajKonu: Geri: Kurban Duası - Anlamı - Meali   Kurban Duası - Anlamı - Meali Icon_minitimeSalı Kas. 16, 2010 12:33 pm

güzel paylaşım Allah razı olsun.......

Kurban Duası - Anlamı - Meali
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ferec Duası , faydalari ve Anlamı
» NAS SURESİ KELİME MEALİ
» Musa Peygamberin Duaları ( İnşirah Duası (Başlama Duası) )
» Kadir Suresi Arapça ve Meali
» İHLAS SURESİ KELİME MEALİ