iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Aceleyle kılınan namaz, namaz sayılmaz

4 posters
YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

Aceleyle kılınan namaz, namaz sayılmaz Empty
MesajKonu: Aceleyle kılınan namaz, namaz sayılmaz   Aceleyle kılınan namaz, namaz sayılmaz Icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 10:02 am

Peygamberimiz (a.s.m.), itinasız kılınan namazı, namaz saymazdı. Bir gün gelişigüzel namaz kılan bir kimseye: – Dön de, namazını yeni baştan kıl. Çünkü sen namazı kılmış olmadın, dedi. Adam dönüp yine eskisi gibi kıldı. Peygamber Efendimiz (a.s.m.) yine ona:
– Dön, yeni baştan kıl. Çünkü sen namazı kılmış olmadın, diye buyurdu ve bu ihtar üç defa vuku buldu. En sonunda adam:
– Seni hak din ve kitapla gönderen Allah’a yemin ederim ki, ben bundan başka türlüsünü bilmiyorum, bana doğrusunu öğret, dedi. Bunun üzerine Efendimiz (a.s.m.):
– Namaza duracağın zaman tekbir al. Sonra ne kadar kolayına gelirse, o kadar Kur’ân oku. Arkasından rükûa varıp, mutmain [azaların yatışmış] oluncaya kadar dur. Sonra başını kaldırıp ayakta doğruluncaya kadar dur. Daha sonra, secdeye varıp mutmain oluncaya kadar kal. Sonra başını kaldırıp mutmain oluncaya kadar otur. Bunu namazın bütününde böylece yap, dedi.

Namazı Yaşayanlar/Said Demirtaş/Nesil Yayınları

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Aceleyle kılınan namaz, namaz sayılmaz   Aceleyle kılınan namaz, namaz sayılmaz Icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 10:14 am

Rabbim razı olsun kardeşim. İşte bu sebepten dolayıdır ki namazda tadili erkana riayet imamı azama göre farzdır. İmam ebu yusufa göre vaciptir çok dikkat etmek lazım.vesselam
loyal
Medaratör

Medaratör
loyal

MesajKonu: Geri: Aceleyle kılınan namaz, namaz sayılmaz   Aceleyle kılınan namaz, namaz sayılmaz Icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 11:08 am

Allah(cc) razı olsun guzel bır konu gunumuz hastalıklarından bırısı hızlı kılınan namaz hocamında dedıgı gıbı ımamlarımızın kımı vacıp kımı farz dır demıstır bu halde uymamız gerekır evvela...
KurtuluşZor_786
Aktif Üye
Aktif Üye
KurtuluşZor_786

MesajKonu: Geri: Aceleyle kılınan namaz, namaz sayılmaz   Aceleyle kılınan namaz, namaz sayılmaz Icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 11:16 am

Bu yüzden çoğu cemaatla kılınan namazlarda uyumsuzluk yaşamışımdır.. Abdest alırken bile ben sağ kolumu yıkamaya başlarken yanımdaki diğer kardeşin abdestini bitirdiğini görüyorum.. Namazda da keza öyle.. Bir kaç sefer doğulu kardeşlerimizden misafirim olmuştu. Mescitte aynı anda başladığımız namazın ben daha 2.ci rekatında iken onların 4 rekatlık namazı bitirip, beni beklediklerini görüyordum... Şikayetçi değilim ama; Anlamakta da zorlandığımı ifade etmeliyim...
Paylaşımın için teşekkürler ablam. Allah (c.c.) razı olsun.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Namaz kılarken ezan okunmaya baslarsa kılınan namaz geçerli olur mu?
» Kabede acıkca kılınan ılk namaz
» Ömür Boyunca Hiç Namaz Kılmadım Şİmdi Namaz'a Başlayıp, Namazlarımın Kazasını Kılmak İstiyorum
» Namaz............
» Namaz Kılınışı