iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Dini Sorularınız Ve Cevapları

+24
kamer7
ahmet 42
Lamekan
firdevs
dua20
kübra2
siyang
yaprak
Zülkarneyn
Tevazu
mümine sultan
Dua
loyal
mavilim
Semihbaba4125
islam73
gespenst
fraude
rumeysa
HuRRiCaNe
vuslat
Rayiha arşınca
kelebek
haydarı kerrar
28 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 11:34 am

s.a kardeşim bir kardeşimiz soruyor bende sana sorayım dedim yıldızname bakmak günah mı?
birde eshabı kiram hz bu usulu kullanan var mı cevabın için ALLAH RAZI OLSUN VESSELAM
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 11:55 am

a.selam kardeşim Sahabeler içerisinde kardeşim biliyorsunuz bu tür ilimler ilk Hz. Ali r.a efendimiz ile başlamıştır Ben İlmin Kalesiyim Ali ise kapısıdır Hadisinin sırrınca. Sadece bu değil sarf nahv belağat ilfi cifir vs. ilk Haydarı kerrar efendimizle (Rabbim ondan Ebeden Razı olsun şefatinden mahrum etmesin) gün yüzüne çıkmıştır İmamı Cafer r.a. ile de bu sistematik hale getirilip eser olarak rivayet edilmiştir.yıldız name Caferi sadıkın r.a gerçekten kaleme aldığı ama şuan ki yıldıznamelerle alakası olmayan yıldızname isminde kitabıdır vardır. kuranda bahsedilen illiyyün siccin ve mübin kitaplarının yazdıklarından kaderi muallakın hikmetlerinden derlenmiş bir eserdir.ama bizler şuan ki mevcut yıldıznamelerin tarihen bir çok tahrifata uğradığını ve aslından uzaklaştığını biliyoruz. Ama harflerin sırrına vakıf keşif erbabı için bu yıldıznameye bakmakta hata olmaz onlar bu ilmin özüne vakıf olduklarından bazılarının bilmediği yanlış bilgilerin doğru olmadığını ve doğrusunu bildiklerinden dolayı. Gerçi bu vukufiyete sahip olanda yıldızname ile işi olmaz.Rabbim razı olsun kardeşim.vesselam
Rayiha arşınca
Medaratör

Medaratör
Rayiha arşınca

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Tem. 09, 2010 6:55 am

haydarı kerrar demiş ki:
Arkadaşlar İşlerimin yoğunluğundan bazen gözden kaçırdığım bu bölümü inşallah Talebemiz gespesnt devam ettirecektir dini sorularınızı bu sayfaya yazmaya devam edin biz olmadığımızda bizim yerimize gespenst kardeşiniz cevapları verecektir.vesselam

hayırlı olsun gespenst...haydar hocamızın talebesi oluşun,bu konularda ilmin,bilgin maşallah...esirgemediğiniz ilimden,ve verdiğiniz emekten dolayı Allah cc razı olsun...
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Tem. 09, 2010 4:15 pm

haydarı kerrar demiş ki:
a.selam kardeşim Sahabeler içerisinde kardeşim biliyorsunuz bu tür ilimler ilk Hz. Ali r.a efendimiz ile başlamıştır Ben İlmin Kalesiyim Ali ise kapısıdır Hadisinin sırrınca. Sadece bu değil sarf nahv belağat ilfi cifir vs. ilk Haydarı kerrar efendimizle (Rabbim ondan Ebeden Razı olsun şefatinden mahrum etmesin) gün yüzüne çıkmıştır İmamı Cafer r.a. ile de bu sistematik hale getirilip eser olarak rivayet edilmiştir.yıldız name Caferi sadıkın r.a gerçekten kaleme aldığı ama şuan ki yıldıznamelerle alakası olmayan yıldızname isminde kitabıdır vardır. kuranda bahsedilen illiyyün siccin ve mübin kitaplarının yazdıklarından kaderi muallakın hikmetlerinden derlenmiş bir eserdir.ama bizler şuan ki mevcut yıldıznamelerin tarihen bir çok tahrifata uğradığını ve aslından uzaklaştığını biliyoruz. Ama harflerin sırrına vakıf keşif erbabı için bu yıldıznameye bakmakta hata olmaz onlar bu ilmin özüne vakıf olduklarından bazılarının bilmediği yanlış bilgilerin doğru olmadığını ve doğrusunu bildiklerinden dolayı. Gerçi bu vukufiyete sahip olanda yıldızname ile işi olmaz.Rabbim razı olsun kardeşim.vesselam
alah c.c razı olsun abim
Tevazu
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Tem. 09, 2010 7:42 pm

Benim de özellikle buaralar zihnimi kurcalayan bir sorum var.

Sorum şu;

Bir mümin kalbine Allah sevgisinden başka sevgi koymamalı.Dahası hiçbir sevgi Allah sevgisi gibi olmamalı.Ama bazen bakıyoruz ki hayatımızda aklımıza ,kalbimizde barındırdığımız bir yığın sevgi hakim olmakta.Farkında olmadan bu sevgiler bizi doldurmakta.Öyle olmakta ki;Bu sevgiler kayıp olduğunda yanmaktayız...Acılarda kavrulmaktayız...Kısacası;Aslında hiçbir sevgi Allah sevgisi yerine geçmese de bize hakim olmakta.Acaba bizler farkına varmadan bu sevgileri ilahlaştırıp Allah sevgisi yerine koyuyor olabilirmiyiz.Birçok bu tarz sevgi elinden alınınca kişinin bir başına kalmasındaki sır nedir ya o halde? .Dahası asıl beni düşündüren,bilincsizce yapılan bu davranışlar,yaşanılışlar şirk midir?...

Allah razı olsun değerli hocalarımdan.Şimdiden teşekkürlerimi sunarım...
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 10:05 am

Tevazu demiş ki:
Benim de özellikle buaralar zihnimi kurcalayan bir sorum var.

Sorum şu;

Bir mümin kalbine Allah sevgisinden başka sevgi koymamalı.Dahası hiçbir sevgi Allah sevgisi gibi olmamalı.Ama bazen bakıyoruz ki hayatımızda aklımıza ,kalbimizde barındırdığımız bir yığın sevgi hakim olmakta.Farkında olmadan bu sevgiler bizi doldurmakta.Öyle olmakta ki;Bu sevgiler kayıp olduğunda yanmaktayız...Acılarda kavrulmaktayız...Kısacası;Aslında hiçbir sevgi Allah sevgisi yerine geçmese de bize hakim olmakta.Acaba bizler farkına varmadan bu sevgileri ilahlaştırıp Allah sevgisi yerine koyuyor olabilirmiyiz.Birçok bu tarz sevgi elinden alınınca kişinin bir başına kalmasındaki sır nedir ya o halde? .Dahası asıl beni düşündüren,bilincsizce yapılan bu davranışlar,yaşanılışlar şirk midir?...

Allah razı olsun değerli hocalarımdan.Şimdiden teşekkürlerimi sunarım...

Elbetteki en büyük sevgi Allaha olmalıdır aslolan budur kardeşim ama ;

Şunu bilmek lazım acaba Allahı sevmek ne demek ?Allahı sevmek kendinde dahil herşeyden vazgeçmek nasılki bir yaradılana duyulan sevgi mecnuna çölleri msken ettirip deli etmiş, nasılki ferhata dağları deldirmiş Allah sevgisi ise bunun çok çok fazlasnı gerektirmektedir.

Mecnun çölde gezerken deli divane namaz kılan bir bedevinin önünden geçer bedevi hiddetlenir ey adam görmüyormusun namaz kılıyorum neden önümden geçersin der, mecnun ; ben bir kula aşık iken gözüm hiç bir şey görmemekte sen Allahın huzurunda iken beni nasıl gördün der ;

işte Allah sevgisi bu olmalı ,insanlar bu ahir zamanda elbette mal mülk delisi olmuş haberleri olmadan şirk işler olmuş bu aslında sevgiden çok cahillik belirtisidir ,kişi bir seviyede ailesini sevecektir ,eşini dostunu sevecektir, din kardeşlerini sevecektir Efendimizde s.a.v. buyurmşturki "kişi sevdiği ile beraberdir" demekki sevmek lazım ama edebe yakışır ve Allahın emri çerçevesinde ,

Allahı sevmek çok güzel ama gerçekten zor bir yol ama bir yol ,samimi olan ,gayretkar olan ve şeriat - sünnet çizgisinden çıkmayan elbetteki buna layıktır ve görmekteyizki Allaha da dost olmaktadır.Ve kul Onun dışında herşeye vereceği sevgiyide gine Onun için vermelş Ondan olduğundan sevmelidir yani ALLAH İÇİN SEVMELİDİR o zaman ne şirk olur nede Allahta başkası sevilmiş olur.İlahlaştırmak insanların cahilane tavırlarından olmakta şeriat ve sünnet çizgisinde olan bir kul elbetteki sınırı koymasını bilir ,eşini sever ,çocuğunu sever ,ailesini sever ama bilirki Onlar fani aslolan Allah bunların yanında Ondan da gafil olmaz ve Onun emir ve yasaklarına boyun eğer samimi ve sadakatli olur ve aslında sevdiklerinin de Onun hediyesi olduğunu fark eder Kalbinde ki tek sevgiyi Ona verir ve sevdiklerini Onun için sever,bu haldede şirk işlememiş olur aksine şükretmiş olur.

Kul zaten yalnızdır diğer sevgileri bitince elbetteki ne kadar aciz olduğunu ne kadar çaresiz olduğunu farkeder ve enelikten kurtulma zamanı gelmiştir ,bu kula Allahtan başka herşeyin yok olduğunun göstergesidir işte bu makamda hiç olduğunu ve Allahın tek olduğunu sevilmeye övülmeyede ALLAHIN layık olduğunu anlar ,

Öyle bir soruki günlerce hatta aylarca konuşabiliriz kardeşim Allah razı olsun acizane bilgi vermeye çalıştım sana hakkınızı helal edin ;

Allahı sevmek Ondan gafil olmamak demektir
Allahı sevmek Ona boyun eğmek demektir
Allahı sevmek kendinden geçmek demektir
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Tem. 26, 2010 10:00 am

güncel.....
Tevazu
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Tem. 26, 2010 1:48 pm

Öncelikle teşekkür ediyorum bu güzel açıklamalarınız için.Allah razı olsun.Okudum iki kez,üç kez ama bir yerde bir sorun var.Allah'ı gerçek manada sevmek için evliyaullah gibi olmak mı gerek?.Ama bizler onlar gibi olamayız,bu bir nasip işidir.O halde,bizim sevgimiz Allah c.c. sevmek değilmidir?.Yani sevginin boyutunda mı sorun var,yoksa Allah c.c. ile birliktelik süresinde mi?

Düşününce;Bizim peygamberimiz beşeriyet peygamberiydi.Hz. İsa meleklerle anılır ama bizim efendimiz hem melek hem insanla anılır.O yüzden evlenmiştir,o yüzden insanlarla içiçedir.Bizim dinimiz insanlar içinde bu imtihanı kazanmayı hedeflemiştir.Bir başına,yalnız değil.Keza mübarek insanlar da evlenmemiş değillerdir.Kısacası;hem hayatın tam içinde hem de hayatın tam dışında.Zor olan bu.Hem insanları canı gönülden seveceksiniz (ki bu da Allah için sevgidir) hem de onları biryerde bir tarafa bırakabilip yüce sevgili olan yegane yaratıcıya bağlanabileceksiniz.Bu nasıl becerilebilir?.Hayatımızdaki sevgileri ilahlaştırmadan bu dengeyi nasıl tutturabiliriz?.Bizler elimizden birşey alındığında o değer varken hayatımızda,Allah c.c. sevgisine yer veriyorsak,o değer alındığında bir başımıza kalmayız.Demekki bizler denge konusunda sorun yaşıyoruz.Rabbimize ayırdığımız kısmı da fani sevgilerle doldurmakta ve harcamaktayız.Evliyaullah bu zamanın tümünü yaratııcıya ayırmış,ayırmak zorunda kalmış.Çünkü yanan bir insan suyu bulmak zorundadır sönmek için.Onlar yanmışlar...Açıklamalarınız bana bu yanıtları buldurttu hamdolsun...Mevlam razı olsun tekrardan.O halde,rabbimizle geçireceğimiz zamanı fani sevgilere ayırmakla şirk koşmuş oluyormuyuz?Evet asıl kastettiğim soru buydu...Bana göre Sonuç;Muhtemelen Allah için seviyorsak olmuyoruz.Peki ya Allah için seviyormuyuz ya da Allah için sevmek ne demektir?.İşte bunu cevaplayamıyorum...Bu nokta çok kritiktir.Allah için seviyorum dediğinizde bir bakmışınız ki kendiniz için seviyorsunuz.o Yüzden ben bu sınır çizgisinde bulunup fani tarafa kaymaktansa,Allah için ayırdığım vakti garantiye almayı yeğlerim...En mantıklısı da bu olur herhalde.
Çok hassas bir konu,defalarca okuyup öyle kelimeleri ifade etmeye çalıştım.En halisane bilgiyi yakalayabilmek için,Kendime kendi düşüncelerimi buldurmak için...Hatam varsa rabbim affetsin...
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: ory   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Tem. 26, 2010 5:26 pm

[quote="Tevazu"]Öncelikle teşekkür ediyorum bu güzel açıklamalarınız için.Allah razı olsun.Okudum iki kez,üç kez ama bir yerde bir sorun var.Allah'ı gerçek manada sevmek için evliyaullah gibi olmak mı gerek?.

Allaha Peygamberler de dahil gerçek sevgiyi sunmak elbetteki zor ama bu makam olarak adlandırılır seven sevdiği kadar makam alır demek daha evla olur ,Allahı sevmek dedimya ondan gafil olmamak demektir, ama O nu sevmek için tanımak lazım ,insan tanımadığı haberdar olmadığı birine nasıl sevgi besler ki değilmi? Sonra dikkat edilirse Allahı sevenler evet evliyaullah ,dostları, alimler v.s peki neden ?Elbetteki Allaha iman etmişler onun tecellilerini baktıkları heryerde görmüşler ve onda fani olmuşlar ,bundan dolayı Allahı bilmek ve O na iman etmek lazım hakkı ile ama...

Ama bizler onlar gibi olamayız,bu bir nasip işidir.O halde,bizim sevgimiz Allah c.c. sevmek değilmidir?.Yani sevginin boyutunda mı sorun var,yoksa Allah c.c. ile birliktelik süresinde mi?

Aslında cevabını sen vermişsin bu bir nasip işidir ,sır burda kardeşim " O nun dilemesi dışında dileyemez insan " bu konuyu daha uzun tutmak istemiyorum, Sorun yukarda da belirttiğim gibi İtikatta Onu tanımamakta ,Evet Allahın nasip etmesi önemlidir ama unutmamak lazım evliyaullahta olan bütün özellikler her insanda mevcut önemli olan bunu kullanabilmektir.

Düşününce;Bizim peygamberimiz beşeriyet peygamberiydi.Hz. İsa meleklerle anılır ama bizim efendimiz hem melek hem insanla anılır.O yüzden evlenmiştir,o yüzden insanlarla içiçedir.Bizim dinimiz insanlar içinde bu imtihanı kazanmayı hedeflemiştir.Bir başına,yalnız değil.Keza mübarek insanlar da evlenmemiş değillerdir.Kısacası;hem hayatın tam içinde hem de hayatın tam dışında.Zor olan bu.Hem insanları canı gönülden seveceksiniz (ki bu da Allah için sevgidir) hem de onları biryerde bir tarafa bırakabilip yüce sevgili olan yegane yaratıcıya bağlanabileceksiniz.Bu nasıl becerilebilir?.

Kuran da Allah emirler ve yasaklar ,zararlar ve yararlar bildirmiştir kardeşim Mübarek insanlarda evlenmiş ve nesillerini idame etmişlerdir ama onlar bu orantıyı şeriatla kurmuşlardır ,Kurana uyan Sünnete uyan bu oranı yakalamakta zorluk çekmez bunda adaletsiz davranmaz ve kendine verilen nimetlerin kimden geldiğini ve nasıl davranması gerektiğini bilir.Bu da sevginin kime ne kadar verileceğini orantılar. Bu aslında son derece kolay bir iştir.

Hayatımızdaki sevgileri ilahlaştırmadan bu dengeyi nasıl tutturabiliriz?.

Bu konuda şunu belirtmek isterim bilirizki aşk sevgi denince hemen bir ilişki gelmekte aklımıza evet bunu yaşamalı insan ki gerçek aşkı bulsun ama dediğim gibi aradaki farkı anlayamassa bunuda dengeleyemez ,sen kula nasıl hitap edeceğini bilmezsen elbetteki ilahlaştırmış olursun, bırakın sevgiliyi snatçılar bile bakın nasıl adlandırılmakta ,sonuç gine İtikat yani inanma iman etme bu eksiklik maalesef insanı bir kez daha vurmakta, İtikatı sağlam olan bşr kul asla bu yanlışa düşmez

Bizler elimizden birşey alındığında o değer varken hayatımızda,Allah c.c. sevgisine yer veriyorsak,o değer alındığında bir başımıza kalmayız.Demekki bizler denge konusunda sorun yaşıyoruz.Rabbimize ayırdığımız kısmı da fani sevgilerle doldurmakta ve harcamaktayız.Evliyaullah bu zamanın tümünü yaratııcıya ayırmış,ayırmak zorunda kalmış.Çünkü yanan bir insan suyu bulmak zorundadır sönmek için.Onlar yanmışlar...Açıklamalarınız bana bu yanıtları buldurttu hamdolsun...

Mevlam razı olsun tekrardan.O halde,rabbimizle geçireceğimiz zamanı fani sevgilere ayırmakla şirk koşmuş oluyormuyuz?

Şirk koşmak Allahı inkardır ap açık bir şekilde ,bahsettiğiniz olay küfre girer kardeşim ,zaten ibadet ve taatlerde olunması gereken zamanları boşa harcamak ,dünya için ayırmak ne kötüdür.

Evet asıl kastettiğim soru buydu...Bana göre Sonuç;Muhtemelen Allah için seviyorsak olmuyoruz.Peki ya Allah için seviyormuyuz ya da Allah için sevmek ne demektir?.İşte bunu cevaplayamıyorum...

Allah için sevmek O yarattı diye O bunu lütfetti diye ,O na şükretmek için Ona acizliğini bildirmek için sevmek Yani O nu yüceltmek için sevmek, Hanımını çocuğunu sana bahşettiği için onları Allah rızası için sevmek ve daha daha daha ...

Bu nokta çok kritiktir.Allah için seviyorum dediğinizde bir bakmışınız ki kendiniz için seviyorsunuz.o Yüzden ben bu sınır çizgisinde bulunup fani tarafa kaymaktansa,Allah için ayırdığım vakti garantiye almayı yeğlerim...En mantıklısı da bu olur herhalde.

Kardeşim tek çözüm İtikatı oturtmak bütün sır burada gerisi çorap söküğü gibi gelicek inşallah Allah yar ve yardımcın olsun selmala

Çok hassas bir konu,defalarca okuyup öyle kelimeleri ifade etmeye çalıştım.En halisane bilgiyi yakalayabilmek için,Kendime kendi düşüncelerimi buldurmak için...Hatam varsa rabbim affetsin...

İnşallah devam edelim kardeşim iyi oluyor böle
Tevazu
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Tem. 27, 2010 9:57 am

Zannederim toparlamak adına bu şekilde böldünüz.Yada bir arada verilen pek çok konuyu açığa kavuşturmak adına.Keza bölünmeden oluşturulmuş paragraf,konu bütünlüğü açısından değerliydi.Bu şekilde bölmek biraz konuyu dağıtsa da ve farklı noktalara kaydırsa da bir kısım yerlerde naçizane açıklamalar yada yorumların olacak izninizle.

Öncelikle bu sorun pek çok kişinin sorunu.Sizin ifadenizle kuran'a göre yaşamayan bir toplum olduğumuz için itikat probleminden kaynaklanıyor.Öncelikli olarak çıkardığım yegane sonuç bu.Ancak takva ehli olup kurana ve sünnete uygun yaşamak bahsettiğiniz iman ve itikada erişmeyi nasip eder.Ancak gerçekten itikad sahibi kişiler evladları öldüğünde misal yada amansız hastalığa yakalandıklarında buna amenna diyebiliyorlar o halde.Yanlış anladımsa düzeltin lütfen...Ama ben itikad sahibi olmanın sizin dediğiniz kadar kolay olduğunu sanmıyorum,ortada kuran ve sünnetullah olsa da.Ciddi merhaleler sonunda ulaşılan mertebeler insanı itikada götürebilir kanımca...

Gelelim bir diğer kısıma;

"Allah için sevmek O yarattı diye O bunu lütfetti diye ,O na şükretmek için Ona acizliğini bildirmek için sevmek Yani O nu yüceltmek için sevmek, Hanımını çocuğunu sana bahşettiği için onları Allah rızası için sevmek ve daha daha daha ..."

Allah için sevmek bu olsa gerek değil bence.Bu kendisi için sevmektir.Burada yine menfaat kokuları var.Bu Allaha verdikleri için şükretmek,minnettarlık...Allah için sevmek ne demek?.Allah rızası için hiçbir karşılık beklemeden sevmek demek.O sevgiden kendine pay çıkarmadan,kendine döndürmeden sırf Allah yarattığı için sevmek."Ben "i kaldırarak sevmek.Ben bu sevginin daha boyutlu olduğunu düşünüyorum hatta.Bulamıyorum düşündüğümü...Belki birgün işte buydu derim.

Güzel açıklamalar ve bilgi aktarımları için verdiğiniz desteğe teşekkür ediyorum ben.Muhakkak ki ilim sahiplerinden ve hemen herkesten öğreneceğimiz birşeyler vardır herdaim.Mevlam razı olsun...

gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Tem. 29, 2010 10:03 am

[quote="Tevazu"]Zannederim toparlamak adına bu şekilde böldünüz.Yada bir arada verilen pek çok konuyu açığa kavuşturmak adına.Keza bölünmeden oluşturulmuş paragraf,konu bütünlüğü açısından değerliydi.Bu şekilde bölmek biraz konuyu dağıtsa da ve farklı noktalara kaydırsa da bir kısım yerlerde naçizane açıklamalar yada yorumların olacak izninizle.

Öncelikle bu sorun pek çok kişinin sorunu.Sizin ifadenizle kuran'a göre yaşamayan bir toplum olduğumuz için itikat probleminden kaynaklanıyor.Öncelikli olarak çıkardığım yegane sonuç bu.Ancak takva ehli olup kurana ve sünnete uygun yaşamak bahsettiğiniz iman ve itikada erişmeyi nasip eder.Ancak gerçekten itikad sahibi kişiler evladları öldüğünde misal yada amansız hastalığa yakalandıklarında buna amenna diyebiliyorlar o halde.Yanlış anladımsa düzeltin lütfen...Ama ben itikad sahibi olmanın sizin dediğiniz kadar kolay olduğunu sanmıyorum,ortada kuran ve sünnetullah olsa da.Ciddi merhaleler sonunda ulaşılan mertebeler insanı itikada götürebilir kanımca...

Elbette kolay değil bugün adını andığımız bir çok veli evliya alim bir çırpıda ulaşmamıştır bu makama ,çile çekmiştir edel ödemiştir , ama Allahı sevmeninde bedeli budur aslında onların tabiri ile bu iki basamaktır "birinci basamak nefsine basmak ikinci basamak Allaha ulaşmak" bu kadar kolay ama elbetteki onlar için, ben olayı sade yansıttım elbetteki imanı itikadı yakalamak ibadet taat ve takvadan geçer ,ibadet yapılır ama üstünlük takvadadır.Ayette ;‘Yoksa sizden öncekilerin çektiğini çekmedikçe cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlara öyle yoksulluklar ve sıkıntılar gelip çattı ki hatta peygamber kendilerine iman edenlerle birlikte Allahın yardı mı ne zaman gelecek? Derlerdi. Haberiniz olsun ki Allah’ın yardımı yakındır.’ (bakara 214) buyurulmaktadır elbette iman kolay bir şekilde elde edşlemez kardeşim.

Gelelim bir diğer kısıma;

"Allah için sevmek O yarattı diye O bunu lütfetti diye ,O na şükretmek için Ona acizliğini bildirmek için sevmek Yani O nu yüceltmek için sevmek, Hanımını çocuğunu sana bahşettiği için onları Allah rızası için sevmek ve daha daha daha ..."

Allah için sevmek bu olsa gerek değil bence.Bu kendisi için sevmektir.Burada yine menfaat kokuları var.Bu Allaha verdikleri için şükretmek,minnettarlık...Allah için sevmek ne demek?.Allah rızası için hiçbir karşılık beklemeden sevmek demek.O sevgiden kendine pay çıkarmadan,kendine döndürmeden sırf Allah yarattığı için sevmek."Ben "i kaldırarak sevmek.Ben bu sevginin daha boyutlu olduğunu düşünüyorum hatta.Bulamıyorum düşündüğümü...Belki birgün işte buydu derim.

Sen en üst boyuttan istiyorsun kardeşim ene den kurtulmak buda gine yukardaki gibi gayretle olur ,aslında sen bu düşüncelerinle bir adım atmışsın ve yola yönelmişsin ,tasavvuf bu isteklere ve gayretlere gerçekten büyük katkılar sağlamıştır ,yapılan zikirler ve dersler bu kapıı açan insanlara rehberlik etmiş ve hala etmektedir.Seyirlerinde bu yolu bilen ustalarla yolculuk edenlerde en kısa zamanda bu yolu bitirmiş ve amaca ulaşmıştır.elbetteki bu herkese nasip olmaz Allahın diledikleri müstesna

selamla kardeşim

Güzel açıklamalar ve bilgi aktarımları için verdiğiniz desteğe teşekkür ediyorum ben.Muhakkak ki ilim sahiplerinden ve hemen herkesten öğreneceğimiz birşeyler vardır herdaim.Mevlam razı olsun...
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Tem. 29, 2010 12:01 pm

s.a kardeşim, bir kardeşimiz nefsinin arzularına meyilli bu konuda kendi de dertli onun bu zaafını engellemek için nasıl dua etmeli ne yapmalı.ALLAH c.c razı olsun vesselam
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Tem. 29, 2010 12:31 pm

Mümine Sultan demiş ki:
s.a kardeşim, bir kardeşimiz nefsinin arzularına meyilli bu konuda kendi de dertli onun bu zaafını engellemek için nasıl dua etmeli ne yapmalı.ALLAH c.c razı olsun vesselam

Kardeşim bunu anlayabilmesi çok güzel ,nefis belli be gayretli bir şekilde idare edildiği takdirde kontrol altına alınabilir.Öyle oyunları vardırki mücedele etmeye başladığında sana bunda yardım eder bile ve hiç ummadığın bir anda seni vurabilir.

Başta herşeyin ilacı ibadettir kardeşim ibadetleri aksatmamak lazım ,namazlarında devamlı olsun , nefsinin isteklerine frenlemeyi bilsin, ne zaman o haslet gelse aklına geri adım atsın, ne zaman bununla karşılaşsa selavat getirsin , inşirah okusun ki buna devam ettiğinde illaki sıkılmalar olacaktır, çünki nefis ile mücadele var nefsin en yakın arkadaşıda şeytandır ,mutmain olmayan bir nefis şeytanın elindeki oyuncaktır.

İnşallah kardeşimiz ibadetlerine devam etsin ve nefsinden Allaha sığınsın bu kötü hasletlerinden arınma dilesin, LAİLAHE İLLA ENTE SUBHANEKE İNNİ KÜNTİ MİNEZZALİMİN sırrı ile yaklaşsın

selam ve dua ile kardeşim
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Tem. 29, 2010 1:30 pm

bu kişi alevi olduğu için namaz kılmasını bilmiyor inşirah süreside bildiğini sanmam fakat namaz kılmayı öğrenmek istiyor bu yazdıklarını iletirim kardeşim ALLAH c.c hu razı olsun vesselam
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ağus. 05, 2010 9:08 am

Mümine Sultan demiş ki:
bu kişi alevi olduğu için namaz kılmasını bilmiyor inşirah süreside bildiğini sanmam fakat namaz kılmayı öğrenmek istiyor bu yazdıklarını iletirim kardeşim ALLAH c.c hu razı olsun vesselam

Allah yardımcısı olsun ,bunlara gayret ederse değişimi görecek Allahın izni ile
Tevazu
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ağus. 05, 2010 9:34 pm

Bakamadığım günler olduğu için cevabınızı görememişim.

Şimdi çıkan sonuçlar şunlar;

Hiçbir sevgiyi hayatımızda "Allah Sevgisi"nin önüne koymamalıyız.Böyle olduğu takdirde acı bizim için kaçınılmazdır.Sevgilerimizde Allah için sevmeli ve dengeli olmalıyız...Bu noktada Allah için sevmek ne demek kavramı ortaya çıkıyor.

Elbette kolay değil bugün adını andığımız bir çok veli evliya alim bir çırpıda ulaşmamıştır bu makama ,çile çekmiştir edel ödemiştir , ama Allahı sevmeninde bedeli budur aslında onların tabiri ile bu iki basamaktır "birinci basamak nefsine basmak ikinci basamak Allaha ulaşmak" bu kadar kolay ama elbetteki onlar için, ben olayı sade yansıttım elbetteki imanı itikadı yakalamak ibadet taat ve takvadan geçer ,ibadet yapılır ama üstünlük takvadadır.

Çok güzel ifade ettiniz.İman,itikad bu noktada ortaya çıkıyor.Gerçek manada Allah için sevmek demek hakiki imana eşittir.Demekki iman noktasında sorun var...Bu nasıl aşılırı bu paragraf pek açık gösteriyor.Allah razı olsun...

Sen en üst boyuttan istiyorsun kardeşim ene den kurtulmak buda gine yukardaki gibi gayretle olur ,aslında sen bu düşüncelerinle bir adım atmışsın ve yola yönelmişsin ,tasavvuf bu isteklere ve gayretlere gerçekten büyük katkılar sağlamıştır ,yapılan zikirler ve dersler bu kapıı açan insanlara rehberlik etmiş ve hala etmektedir.Seyirlerinde bu yolu bilen ustalarla yolculuk edenlerde en kısa zamanda bu yolu bitirmiş ve amaca ulaşmıştır.elbetteki bu herkese nasip olmaz Allahın diledikleri müstesna

Evet;Anahtarı tasavvufla bana sunuyorsunuz...Zikirler,dersler ve de pek tabiikide mürşid'i Kamille nefis terbiyesine girilip gerçek iman ve takvaya sahip olunabilineceği aşikar şu durumda.Birçok insanın buhranlı hallerinden çıkışı bu yoldadır,bunalan ruhlar bu yolla huzura erebilecek haldedir.Ancak dediğiniz gibi bu herkese nasip olmaz.

Ne diyelim;Mevlam ruhunun huzura ermesi için arayışlarda olan herkesi bu yola erdirsin,nasiplenmeyi nasip etsin.Varsa bir vade o vadeye de ulaşmayı nasip etsin İnşallah...Rabbim yardımlarınız için sizden razı olsun kardeşim...Selamlar...
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ağus. 12, 2010 1:44 pm

güncel.....
Zülkarneyn
Yeni Üye

Yeni Üye
Zülkarneyn

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ağus. 12, 2010 2:19 pm

Esselamu aleyküm..Merak ediyorum manevi ameliyat ne demektir? Ne için yapılır? Manevi ameliyat yapılan kişi neler hisseder? Herkes manevi ameliyat olabilir mi? Manevi ameliyat olmak istesem bunu yapabilecek kimseleri nerede bulabilirim?

Cevaplarınız için şimdiden Allah razı olsun Smile
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ağus. 13, 2010 1:29 pm

Zülkarneyn demiş ki:
Esselamu aleyküm..Merak ediyorum manevi ameliyat ne demektir? Ne için yapılır? Manevi ameliyat yapılan kişi neler hisseder? Herkes manevi ameliyat olabilir mi? Manevi ameliyat olmak istesem bunu yapabilecek kimseleri nerede bulabilirim?

Cevaplarınız için şimdiden Allah razı olsun Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_smile

İnsan nasılki vücudunda herhangi bir yeri hasar görür se yada bir organı ilev bozukluğu sergilerse buraya tıbbi bir operasyon bir uygulama gerekmektedir değilmi kardeşim ,

Şimdi insan Ruhen kendinde bir problem görmekteyse ,bu problem kendine yük olmaktaysa ,ve bunun sebebi doktor tarafından manevi bir soruna bağlanmışsa işte aynen zahirde olunan ameliyat gibi ameliyata alınır , manevi ameliyat isminde de olduğu gibi kişinin heberi bile olmadan gerçekleşebilir ,kişi hiç ummadığı bir anda bu arınmayla karşıkarşıyadır ama hissetmez ,bire bir uygulamalarda belki hissiyat biraz daha artabilir ,

yani nasıl zahirde ameliyat yapılırsa doktorlar tarafından vücudun bir bölgesine ,batında yani maneviyatta da bu böyledir zaten farklı birşey beklenmesi abes olur ,

manevi ameliyat ihtiyaç sahiplerine yapılır ,dişiniz ağırmadığı halde çektirirmisiniz aynı bunun gibi ,bu insanlar daha doğrusu doktorlar mevcutlar yeterki samimi olanları karşınıza çıksın ama dediğim gibi hasta olmadığı halde evhamla hasta olduğunu idda eden inssnlardan olmayın

selamla
Semihbaba4125
Medaratör

Medaratör
Semihbaba4125

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ağus. 13, 2010 2:29 pm

bir sorum var abi eğer giysin yıkanmış ama iz var hala çıkmamış leke onla namaz olurmu başka elbise var ama camide görüyon lekeyi
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ağus. 13, 2010 3:29 pm

semihbaba4125 demiş ki:
bir sorum var abi eğer giysin yıkanmış ama iz var hala çıkmamış leke onla namaz olurmu başka elbise var ama camide görüyon lekeyi

uygundur kardeşim kılabilirsin necis sayılmaz sonuçta sen onu yıkamışsın kalan leke zaten temizlenmiştir selamla
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 12:46 pm

güncel........
islam73
Medaratör

Medaratör
islam73

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 1:54 pm

gespenst demiş ki:
güncel........
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Eyl. 22, 2010 7:58 am

güncel.......
yaprak
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Eyl. 22, 2010 1:54 pm

Çok faydalandım Allah hepinizden Razı olsun kardeşlerim.
siyang
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Eyl. 22, 2010 6:55 pm

Ben şunu öğrenmek istiyorum cahilliğimi mazur görün lütfen kadının çalışması günahmı dinimizde okuyorum bir çok yerde günah diyor bir çok yerde değil diyor...bununla ilgili olarak çok sevdiğim bir ablam var benim kendisi doktordu şuan işini yapmıyor,kendisi bundan 3 yıl önce kapandı daha önceleride kapanmış ama ailesinin ısrarları yüzünden sen okuyorsun diyerekten oda açılmış...şuan kapalı kendisi evli ve eşine sormadan kapandı..
Birinci sorum evli bir bayan kapandığında eşine sormalımı,ablamın eşi kapanmaya karşı biri çok sorun çıkarıyor ablama boşanma noktasına geldiler ama ablam öleceğimi bilsem yinede başımı açmam dedi...Ablam kapandıktan sonra işinide bıraktı diş hekimiydi malum erkek hastalar geliyordu onlarlada ilgilenmesi gerekiyor....
İkinci sorum bir bayan erkeklerle aynı yerde çalışabilirmi...ablamın eşi çalışmasınıda istiyordu bu konudada ona baskı yaptı....şuan alanyada yaşıyorlar eşi çalışmasını istiyor ablamın ablamsa erkeklerin olmadığı yanlızca kadınlara hizmet vereceğim bir yer olursa çalışırım demiş...eğer ablam çalışsa turistik bir yer olduğu için şuan bulundukları yer bir sürü turistede bakıcak erkeklerde dahil....ablamın yaptığı doğrumu beni aydınlatırsanız çok sevinirim....
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 10:51 am

güncel..........
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 10:53 am

Ders Çalışma İsteği

Hiç çalışamıyorum. Dersin başına oturunca başka konulara dalıyorum bilgisayar başında. Dersim de bilgisayar başında birşeyler okuyup yazmam gerek...Kendimi hiperaktif çocuklar gibi hissediyorum.Tembel de değilim.Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Confused

Ne okunur bunun için? Dikkatin dağılmayıp ders çalışması, konsantrasyon için...

haydar abim bir kardeşimiz soruyor cevabın için rabbim razı olsun şimdiden
kübra2
Usta Üye
Usta Üye

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 3:22 pm

ALLAH RAZI OLSUN. MERAK ETTİGİM KONULARDI EMEGİNİZE SAGLIK
dua20
Normal Üye

Normal Üye
dua20

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 8:48 am

selamün aleyküm hocalarım hayırlı cumalar ben şöyle bir soru yöneltcem ama uygun bır yere yazıyrum inaşallah
şimdi SURE VAR BİRTANE (Sad: 41 / Mü’minuna: 97-98 Saffat: 7) bu sureyi PİSKOLOJİK BE ÜZERİNDE CİN OLAN KÖTÜ ENERJİ DUASI OKUYORUM BU DUA OKUDUM OKUYALI HOCAM NEFESİMDE BİR SOGUK RÜZGARLAR ALIYORUM YANİ BUZDOLABI NASIL BUZLUGUNU ACARSINYA ÖYLE BİR NEFES ALIYORUM COK BUZ GİBİ NAMAZ KILDIGIMDA SURELER OKUDUMDA AYNI ŞEY OLUYOR AMA BUNDAN CİN COK KORKUYOR BİLİYORUM BU NEDENLERİ SORCAKTIM
tesbih cekiyorum YA NUR 4356 DEFA VE BUNU CEKERKEN UYKU GELİYORDU ŞİMDİ GELMEZ OLDU VE BU TESBİHİ CEKERKEN BEN BİTENE KADAR HİC BİR ŞEY YAPMICAKMIYIM

Negatif Enerji ve Kötü Ruhlardan korunmak için aşağıdaki dua hergün 300 defa, bir ay boyunca okunmalıdır.

RABBİ İNNİ MESSENİYEŞŞEYTANU BİNUSBİN VE AZAB; RABBİ EUZU BİKE MİN HEMEZATİŞŞEYATİYNİ VE EUZU BİKE RABBİ EN YAHDURUN. VE HİFZAN MİN KÜLLİ ŞEYTANİN MARİD. (Sad: 41 / Mü’minuna: 97-98 Saffat: 7)
SURE BU
ARO bu sureyi tavsiye ettiler hocaom ne akdar dogru bılmıyom hocam

En son dua20 tarafından Cuma Eyl. 24, 2010 9:19 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 9:11 am

siyang demiş ki:
Ben şunu öğrenmek istiyorum cahilliğimi mazur görün lütfen kadının çalışması günahmı dinimizde okuyorum bir çok yerde günah diyor bir çok yerde değil diyor...bununla ilgili olarak çok sevdiğim bir ablam var benim kendisi doktordu şuan işini yapmıyor,kendisi bundan 3 yıl önce kapandı daha önceleride kapanmış ama ailesinin ısrarları yüzünden sen okuyorsun diyerekten oda açılmış...şuan kapalı kendisi evli ve eşine sormadan kapandı..
Birinci sorum evli bir bayan kapandığında eşine sormalımı,ablamın eşi kapanmaya karşı biri çok sorun çıkarıyor ablama boşanma noktasına geldiler ama ablam öleceğimi bilsem yinede başımı açmam dedi...Ablam kapandıktan sonra işinide bıraktı diş hekimiydi malum erkek hastalar geliyordu onlarlada ilgilenmesi gerekiyor....
İkinci sorum bir bayan erkeklerle aynı yerde çalışabilirmi...ablamın eşi çalışmasınıda istiyordu bu konudada ona baskı yaptı....şuan alanyada yaşıyorlar eşi çalışmasını istiyor ablamın ablamsa erkeklerin olmadığı yanlızca kadınlara hizmet vereceğim bir yer olursa çalışırım demiş...eğer ablam çalışsa turistik bir yer olduğu için şuan bulundukları yer bir sürü turistede bakıcak erkeklerde dahil....ablamın yaptığı doğrumu beni aydınlatırsanız çok sevinirim....
dinen kadının nafaka vs. kazanma gibi bir mesuliyeti mecburiyeti olmadığından çalışması eski bazı alimlerce uygun görülmemiştir çünkü bu iş kocanın işidir kadına bakma yükümlülüğü erkeğe aittir. ama bu demek değildir ki kadın çalışamaz hayır çalıştığı yerde kuran ve sünnete muhalif olmadıkça iffetine sahip çıktıkça bir beis yoktur islam bunu engellemez. bizler islam tarihinin her döneminde buna annelerimizin bazılarıda dahil çalıştıklarını biliyoruz ve görüyoruz çalışmasında okumasında biz beis yoktur tam tersine günümüz bunu gerektirmektedir. evli olmayan dul kalan boşanan kadınların haricinde evli olanlarında aile örfi ve ihtiyaç gibi mefhumlar göz önünde bulundurulduktan sonra çalışmalarında bir beis yoktur.vesselam
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 9:18 am

mümine sultan demiş ki:
Ders Çalışma İsteği

Hiç çalışamıyorum. Dersin başına oturunca başka konulara dalıyorum bilgisayar başında. Dersim de bilgisayar başında birşeyler okuyup yazmam gerek...Kendimi hiperaktif çocuklar gibi hissediyorum.Tembel de değilim.Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Confused

Ne okunur bunun için? Dikkatin dağılmayıp ders çalışması, konsantrasyon için...

haydar abim bir kardeşimiz soruyor cevabın için rabbim razı olsun şimdiden
bu bir atalet ve gevşeklik halidir kişi yapacağı şeyi önemsiz o kadarda önemli görmemekten dolayı olur. bir kere gün içinde öğrenci arkadaşların disiplinli ve programlı yaşamaları lazım özellikle derslerini okulunu çok önemsemesi lazım ki bu geleceğinin şekillenmesinde bir vesiledir. ondan sonra dua etmeli yani önce fiili dua sonra kavli dua lazım bu ikisi birleşirse fayda beklenir umulur ve görür. kardeşimize kısa olarak rabbi zidni ilmen ve vehmen okumasını uzun olarakta lokman suresini okumasını ara ara tavsiye ederim.vesselam
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 9:24 am

dua20 demiş ki:
selamün aleyküm hocalarım hayırlı cumalar ben şöyle bir soru yöneltcem ama uygun bır yere yazıyrum inaşallah
şimdi SURE VAR BİRTANE (Sad: 41 / Mü’minuna: 97-98 Saffat: 7) bu sureyi PİSKOLOJİK BE ÜZERİNDE CİN OLAN KÖTÜ ENERJİ DUASI OKUYORUM BU DUA OKUDUM OKUYALI HOCAM NEFESİMDE BİR SOGUK RÜZGARLAR ALIYORUM YANİ BUZDOLABI NASIL BUZLUGUNU ACARSINYA ÖYLE BİR NEFES ALIYORUM COK BUZ GİBİ NAMAZ KILDIGIMDA SURELER OKUDUMDA AYNI ŞEY OLUYOR AMA BUNDAN CİN COK KORKUYOR BİLİYORUM BU NEDENLERİ SORCAKTIM
tesbih cekiyorum YA NUR 4356 DEFA VE BUNU CEKERKEN UYKU GELİYORDU ŞİMDİ GELMEZ OLDU VE BU TESBİHİ CEKERKEN BEN BİTENE KADAR HİC BİR ŞEY YAPMICAKMIYIM

Negatif Enerji ve Kötü Ruhlardan korunmak için aşağıdaki dua hergün 300 defa, bir ay boyunca okunmalıdır.

RABBİ İNNİ MESSENİYEŞŞEYTANU BİNUSBİN VE AZAB; RABBİ EUZU BİKE MİN HEMEZATİŞŞEYATİYNİ VE EUZU BİKE RABBİ EN YAHDURUN. VE HİFZAN MİN KÜLLİ ŞEYTANİN MARİD. (Sad: 41 / Mü’minuna: 97-98 Saffat: 7)
SURE BU

sorunuzdan anladığım kadarıyla bu ayetleri okumaya başladığınızdan beri nefesinizde soğuma başlamış. birincisi evet şeytanlara karşı çok etkili ayetlerdir bu okudukların lakin ilk girişteki ayet RABBİ İNNİ MESSENİYEŞŞEYTANU BİNUSBİN VE AZAB eyyüp a.s okuduğu söylediği ifade edilen kuranda bir ayet. bu ayeti diğerlerinden çıkarıp yani katmadan sadece öbürlerini okursanız nefesinizde ve uyku düzeninizde etki olmayacaktır eskiye döner.vesselam
dua20
Normal Üye

Normal Üye
dua20

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 9:28 am

haydarı kerrar demiş ki:
dua20 demiş ki:

SURE BU

sorunuzdan anladığım kadarıyla bu ayetleri okumaya başladığınızdan beri nefesinizde soğuma başlamış. birincisi evet şeytanlara karşı çok etkili ayetlerdir bu okudukların lakin ilk girişteki ayet RABBİ İNNİ MESSENİYEŞŞEYTANU BİNUSBİN VE AZAB eyyüp a.s okuduğu söylediği ifade edilen kuranda bir ayet. bu ayeti diğerlerinden çıkarıp yani katmadan sadece öbürlerini okursanız nefesinizde ve uyku düzeninizde etki olmayacaktır eskiye döner.vesselam

hocam uyku düzeni etki derken ANLAMADIM HOCAM.zaten hocam ilk başta coksıkıştırılar ama gücüm yettigi kadar ugraştım pis ruhaniden rüyalarım girdi bogazımı sıktı ama sıksın hocam nereye kadar sıkıcaK birşey yapmaz bana ARO
dua20
Normal Üye

Normal Üye
dua20

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 9:32 am

HOCAM NEFESİM ESKİYE DÖNMESİN HOCAM COK BUZ GİBİ BİR NEFİS LIYORUM AMA HOCAM TAM DETAYLI ANTIRMISINIZ İYİMİ KÖTÜMÜ NEFESİMDEKİ SOGUKLUK KAL GÖZÜMN ACILMASI İCİNDE YA NUR CEKİYORUM 4356 defa faydası olurmu hocam
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 9:48 am

dua20 demiş ki:
HOCAM NEFESİM ESKİYE DÖNMESİN HOCAM COK BUZ GİBİ BİR NEFİS LIYORUM AMA HOCAM TAM DETAYLI ANTIRMISINIZ İYİMİ KÖTÜMÜ NEFESİMDEKİ SOGUKLUK KAL GÖZÜMN ACILMASI İCİNDE YA NUR CEKİYORUM 4356 defa faydası olurmu hocam
bak kardeşim okuma dediğim eyyüp a.s dediği ayetteki sır incelik belayı musibeti içinde saklar onun için o bölümü katma diyorum. öbürlerini okuyabilirsin koruma için. kalp gözünüzün açılmasını ne yapacaksınız açılınca daha kötü durumlara düşmeyeceğinize kim garanti verebilir kalp gözünün açılması ilmi olmayan için faciadır çok iyi sağlam bir din bilgisi ve itikat ister. hem bu esmayı okumakla siz kalp gözünüzü açamazsınız kısmi bir perde açılması olurki buda kalp gözü açılması değil. bu esmaya devam edersen bir müddet sonra sesler duymaya başlayacaksın bu sesler seni yönlendirecek ve bir müddet sonra sen şeytanilerin oncağı olacaksın. her şeyin bir usulu vardır usulun olmadığı yerde usulsüzlükler sıkıntılar çok olur.vesselam
dua20
Normal Üye

Normal Üye
dua20

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 9:55 am

TAMAM HOCAM ALLAH RAZI OLSUN HOCAM KALP GÖZÜ HANİ HOCAM İCİNE DOGANLAR OLURYA HANİ MEDYUM GİBİ DEGİL HOCAM BEN MESELA BAZEN OLCAK ŞEYİN KOKUSU GELİYOR BURNUMA DÜN BİZİM ARABA BOZULMUŞ YAG KOKULARI GELDİ DURDUK YERE BU TİP OLAYLAR HOCAM İCE DOGMAK GİBİ DİYORUM ARO
dua20
Normal Üye

Normal Üye
dua20

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Eyl. 26, 2010 7:32 pm

s.a sayın hocalarım ve nynokta arkadaşlarım benim şöyle sorum olcak inşallah annemin migren agrısı vardı 7 fatiha okudum ve gecti inşallah dün yada öndügü gün köpegim bir haftadır yüreyemez halle gelmişti ayagından 7 fatiha okudum sabah baktım düzelmiş nezaman duru yani zor durumda olan varsa fatiha okuyuyorum geciyor ama neden böyle oluyor onu sorcaktım inaşşah
ARO
dua20
Normal Üye

Normal Üye
dua20

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Eyl. 28, 2010 9:21 am

EGER YETENEGİM VARSA GELİŞTİRMEK İSTİYORUM ARO

benim sorum su olcaktı
sımdı ramazan ayında
annemın mıgren agrısı tuttu bır ara ve ben 7 fatıha okudum annem o an agrısı gectı ve üfledıgım sıra sızdı kaldı annem ve bu ılk deneyımde bundan sonra anneanneme okuyorum agrısı ıcın gecıyor

En son dua20 tarafından Salı Eyl. 28, 2010 9:25 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Eyl. 28, 2010 9:21 am

güncel...........
firdevs
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Eyl. 29, 2010 12:49 pm

s.a abim bir kardeşimiz soruyor....
s.a

Hacı Bektaşi Veli islamiyette ne yere sahip? ,kimine göre alevilerin lideri,kimine göre büyük bir islam alimi ve efendimiz (sav)a çok bağlı yolundan giden biri.

abim hacı bektaşi veli kimdir bana soruldu sze yönlendiriyorum inşş. allah razı olsun selam ile...
Lamekan
Aktif Üye
Aktif Üye
Lamekan

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 7:00 pm

.

En son Lamekan tarafından Perş. Ara. 02, 2010 1:10 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ahmet 42
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ekim 07, 2010 12:42 am

öncelikle ALLAHin selami üzerinize olsun ve ALLAH sizden razi olsun hocam ben dün sizin bir tilsim konu basligi altinda yazmis oldugunuz YÜCE vede ALEMLERIN RABBI OLAN ALLAH in isimlerinin yazdiginiz yirmiismini aldim ve sizin hakkinizi helal etmenizi istiyorum ALLAH a emanet olun
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ekim 07, 2010 11:15 am

firdevs demiş ki:
s.a abim bir kardeşimiz soruyor....
s.a

Hacı Bektaşi Veli islamiyette ne yere sahip? ,kimine göre alevilerin lideri,kimine göre büyük bir islam alimi ve efendimiz (sav)a çok bağlı yolundan giden biri.

abim hacı bektaşi veli kimdir bana soruldu sze yönlendiriyorum inşş. allah razı olsun selam ile...
a.selam kardeşim bu soru konu olarak işlenmesi gereken bir konudur. ama kısaca hacı bektaşi veli hazretleri velidir alimdir bazı rivayetlerde mezhep olarak cağferi mezhebine mensup dense de hanefi mezhebi olma ihtimali rivayetlerden anlaşılmaktadır. bektaşilik hacı bektaşın ismine nisbeten bu adla anılmıştır ve sonradan bektaşilik adıyla tarikat müessesi haline gelmiştir.vesselam
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ekim 07, 2010 11:21 am

Lamekan demiş ki:
SA hocam bende bir soru sorayım...

Hocam ayrılan sevgili için yapılan celpler buyu olur mu
2 ayrılanın geri donmesi için edilen dualar celb e girermi girerse buyu vs mi olur,
Hertürlü celb kişinin rızası dısında olduguna gore, son olarak ceob gunahmı?
HocamTeşekkür ederim.
Selametle..
1- ayrılan sevgili için yapılan her türlü celpler büyü gurubuna girer günahtır.
her türlü celp derken buna eşler arasında muhabbet amaçlı yapılanlar hariçtir bu uygulamalar dinen günah değildir. aile yuvasını ayakta tutmak adına yapıldığından yalnız burada dikkat edilmesi gereken bu eşlerin ayrılma sebepleri veya ayrılma noktasına gelmelerinin altında büyü sihir gibi etkenler varsa caizdir. yoksa kişilerin tamamen kendi özgür iradeleriyle karar almalarında bu ayrılma olmuşsa bu durumda diğer eşin celp yapması da caiz değildir.vesselam
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ekim 07, 2010 11:22 am

ahmet 42 demiş ki:
öncelikle ALLAHin selami üzerinize olsun ve ALLAH sizden razi olsun hocam ben dün sizin bir tilsim konu basligi altinda yazmis oldugunuz YÜCE vede ALEMLERIN RABBI OLAN ALLAH in isimlerinin yazdiginiz yirmiismini aldim ve sizin hakkinizi helal etmenizi istiyorum ALLAH a emanet olun
hayır adına kullanma şartıyla helal olsun.vesselam
Lamekan
Aktif Üye
Aktif Üye
Lamekan

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ekim 07, 2010 5:37 pm

Haydar hocam ALLAH razı olsun inşallah,
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ekim 31, 2010 6:27 pm

s.a abim bir sorum olucaktı

ya bir insanın kulağına okunan ismi mi yoksa kimliğindeki ismi mi geçerlidir?
yani kulağa farklı okunan ve kimliğinde başka olan kişiler için veya sonradan isim değiştirenler ahirette hangi ismle çağırılacak
cevabın için rahman razı olsun vesselm
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Kas. 02, 2010 11:48 am

güncel...........
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Dini Sorularınız Ve Cevapları   Dini Sorularınız Ve Cevapları - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Kas. 02, 2010 11:58 am

mümine sultan demiş ki:
s.a abim bir sorum olucaktı

ya bir insanın kulağına okunan ismi mi yoksa kimliğindeki ismi mi geçerlidir?
yani kulağa farklı okunan ve kimliğinde başka olan kişiler için veya sonradan isim değiştirenler ahirette hangi ismle çağırılacak
cevabın için rahman razı olsun vesselm

Hangi isim kullanılıyosa geçerli olan odur kardeşim selamla

Dini Sorularınız Ve Cevapları
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» Dua niçin kabul olmaz işte cevapları
» Dua niçin kabul olmaz işte cevapları
» -Hitit Dini
» Dini Avatarlar
» dini konu