iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ...

+2
ByNoKTa
HoCaYaRDiM
6 posters
YazarMesaj
HoCaYaRDiM
Yeni Üye

Yeni Üye
HoCaYaRDiM

DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ... Empty
MesajKonu: DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ...   DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ... Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 6:31 pm

[color=indigo]Muhyiddîn-i Arabî (kuddise sırruh) hazretlerinden:

'Fakirin biri, bir ağaç dibinde gölgelenmekte olan Hz. Ali (r.a.)'ye gelir, ihtiyaçlarını arz eder:

' Çoluk-çocuk sıkıntı içindeyim, ne olur bana biraz yardımda bulunun, der.

Hz. Ali (r.a.) hemen yerden bir avuç kum alır, üzerine okumaya başlar. Sonra da avucunu açar ki, kum tanecikleri altın külçeleri hâline gelmiş...

' Al, der fakire. İhtiyacını karşıla!

Fakirin gözleri yerlerinden fırlayacak gibi olur:

' Allah aşkına söyle yâ Emîre'l-mü'minîn! Ne okudun da kum tanecikleri altın oluverdi? der. Hz. Ali (r.a.) anlatır:

' Kur'ân-ı Kerîm, Fâtiha sûresine gizlenmiştir. Bende Kur'an-ı Kerîm'i okudum, yani Fâtiha sûresini okudum bu kumlara...

Bunu öğrenen fakir durur mu? O da bir avuç kum alır ve başlar okumaya. Okur, okur, okur... Ama kumlarda bir değişiklik yoktur. Altın filan olmuyor, aynen duruyor.tekrar gelir ve İmam Ali kerremallâhü vechehû hazretlerine:

' Ben de okudum, ama birşey değişmiyor; kumlar altın olmuyor, der. Emîrü'l- Mü'mînin Hz. Ali (r.a.) boynunu büker, mahcup bir edâ ile cevap verir:

' Ne yapayım, der. Duâ aynı duâ; ama, okuyan ağız aynı değildir! Duâ tamam; lâkin, okuyanın ihlâsı ve teveccühü tamam değildir!..

İşte bütün mesele buradadır. Okuyanın ihlâsında ve teveccühünde... Aynı duâ; aynı îman, aynı İhlâs ve aynı teveccühle okunacak ki, aynı netice elde edilebilsin. Yoksa kumu altın yapmak gibi bir iksire sahip olabilmek mümkün olmaz
ByNoKTa
Administrator

Administrator
ByNoKTa

MesajKonu: Geri: DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ...   DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ... Icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 8:53 pm

tşk ler harıka bı paylasım
http://www.bynokta.com
Rayiha arşınca
Medaratör

Medaratör
Rayiha arşınca

MesajKonu: Geri: DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ...   DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ... Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 10:39 pm

' Ne yapayım, der. Duâ aynı duâ; ama, okuyan ağız aynı değildir! Duâ tamam; lâkin, okuyanın ihlâsı ve teveccühü tamam değildir!..

İşte bütün mesele buradadır. Okuyanın ihlâsında ve teveccühünde... Aynı duâ; aynı îman, aynı İhlâs ve aynı teveccühle okunacak ki, aynı netice elde edilebilsin. Yoksa kumu altın yapmak gibi bir iksire sahip olabilmek mümkün olmaz

[b] paylaşım için teşekkürler...
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ...   DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ... Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 12:34 am

Allah Razı Olsun paylaşım için, bu anlattığın olay gerçeğin sırrıdır,

Kimi vardır okur uçar göğe, kimi vardır okur girer yere

Bunun bizdeki adı sırrulsırrdır

İnsan göğe uçmak istiyorsa İman kapısından girmeli, ihlas uçağına binmeli, temizlik kitabına uymalı, takva denizinde yüzmeli, itaat ve taat kayığına binerek iabdet diyarında gezmeli ve kulluk kapısına gelmelidir

kulluk kapısından girince Dua denizine girmeli, Tövbe çeşmesinden yıkanmalı, Rab'bine teslim olmalıdır

Dünyayı unutmalı, nefisten arınmalı, kul olarak kalmanın sırrını araştırmalı ve bulmalı Rab'bine hep kul olmalıdır

Kişi Rab'bine kul olduğu zaman dağ taş ona köle olur İnşaallahu Teala

Yinede En Doğrusunu Allah Bilir
paşa44
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ...   DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ... Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 12:40 am

Çok güzel bir paylaşım.Teşekkürler
LoLâ
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ...   DUÂ AYNI DUÂ, AMA OKUYAN AĞIZ... Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 3:10 am

Allah cc razı olsun, buna inanmakla birlikte hangi ağız olursa olsun, hangi ağızdan olursa olsun inanarak, içten yapılan dua boşa gitmiyor. İstediğin konuda olmasa bile bir şekilde hayrına sebep oluyor.
Paylaşım için tşkler.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dua Aynı Dua, Ama Okuyan Ağız Aynı Değil.
» Bu duayı okuyan zarar görmez
» ByNokTa Dua Ordusu ( Dua Okuyan Manevi Erler )
» AĞIZ - BOĞAZ AĞRISI
» AĞIZ - BOĞAZ ANJİN