iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Ben Rasulullahı seviyorum diyorsun nasıl? Seviyorum demekle sevmek oluyor mu?

YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

Ben Rasulullahı seviyorum diyorsun nasıl? Seviyorum demekle sevmek oluyor mu? Empty
MesajKonu: Ben Rasulullahı seviyorum diyorsun nasıl? Seviyorum demekle sevmek oluyor mu?   Ben Rasulullahı seviyorum diyorsun nasıl? Seviyorum demekle sevmek oluyor mu? Icon_minitimeC.tesi Nis. 17, 2010 12:05 pm

Ne yaptın ki onun için bir düşün. Bir toplu düzenin vardı da onun için mi bozdun? Taze bir gençliğin vardı da onun yolunda mı geçirdin? Malın mülkün vardı da onun sünneti için mi harcadın ne yaptın?

Onun sünnetini yaşatmak için kaç kişi ile kavga ettin? Sırf o istiyor diye kaç sevmediğine gönlünü açtın? Onun yolundan gitmek için hangi zorluklara katlandın? Onun sünnetine uyamadın diye kaç gece ağladın? Onun sevgisini kazanabilmek için neleri kaybetmeyi göze aldın? Hangi keyfini bozdun? Ne yaptın kardeşim?

Bir hayat düstüru peşinden gidiyorsun. Bu düstur kimin, kim yazmış, kim çizmiş bakmıyorsun. Herkes öyle yapıyor sözünün arkasında, kime karşı durduğunu bile bilmiyorsun. Hani nerde müslümanın çekmesi gereken çile? Hani burada geçmemiz gereken imtihan? Nasıl oluyorda böyle, Müslümanlık suç sayılan bir dünyada, rahat rahat yaşıyorsun. Sana hiçbir engel yok. İyi düşünürsen burada büyük bir sorun var.

Gerçekten Rasulullahın yolundan gitmek isteyene yollar kapalı ama sen hiçbir dert çekmiyorsun. Hiçbir sorunun yok. Hiç soruyor musun kendine ben neden hiç sorun yaşamıyorum? Neden hiçbir dini derdim yok? Ben neden hiç ağlamıyorum? Yoksa sen öyle bir kulsun ki herkes sana yanlış çıkmaktan mı korkuyor? Yada senin yaşantının Rasulullahın yaşantısına düşman olanlardan hiçbir farkı mı yok.

Ne diyor arada ağzın canlarımız sana feda olsun YA RASULELLAH!

Birisi sana sorsa nelerini feda etinki sıra canına geldi. Yukarıda yazanların hangisini yaptın? Yoksa bu sözler boş lakırdılar mı? Sence yanlış mı söylemiş olur?

Yoksa Rasulullah s.a.v. yolundan gitmek sadece ona yazılan şiirleri dinleyince ağlamaktan mı ibaret? Onun dini onun kıssalarını dinleyip de hüzünlenmek mi?

Acaba O server-i kainat en çok ümmetinin tarif ettiği yoldan gitmesini mi istiyor? Yoksa ara sıra ona yazılan şiirleri duyunca ağlamalarını mı?

Sonra o mükemmel insanın hayatını duyunca ağlamak, eğer onun yolunun harikalığını ve onun bu yola düşkünlüğünü anlamadan kavramadan olursa, onun için ağlamak mı olur?

Yani biz Rasulullah s.a.v. anlatılınca acıklı bir film seyrederken ağlar gibi mi ağlıyoruz yoksa Rasulullaha aşık olan bir üstün insanın ağlaması gibi mi?

Ona aşık gibi ağlıyorsak bu ne biçim bir aşk? Onun her buyruğunu, her istediğini keyfimizi bozmamak için terk ediyoruz. Bu aşk mı? Böyle bir aşkı en adi aşık bile kabul etmez.

Biz ona aşık olsaydık gerçekten, ağladığımızda onun için ağlasaydık, yüreğimiz onun sevgisiyle dolsaydı, ondan başkasını onun gibi sevmeseydik işte o zaman O ne buyursa onu yapmak bizim için en büyük keyif olurdu. O deyince akan sular dururdu. O konuşunca bizi bir tatlı hava sarardı. O isteyince bütün azalar ona giderdi.

Derdik ki o zaman : Ey rasul sen iste çölde battaniyeyle gezelim. Sen iste dikeni ayakkabı edelim. Sen iste canımızı yoluna serelim. Sen iste ömrü bir çırpıda bitirelim. Sen iste gençliği hiç düşünmeden silelim. Sen iste dünyaya tamamen sırt dönelim. Sen iste bütün sevdiklerimizden geçelim. Sen iste her nefret ettiğimizi en yakın dostlarımız bilelim.

Ama ne biz onu duyunca Onun için ağlıyoruz. Ne de Ona aşık olabilmişiz. Canımız feda sana diyoruz biliyoruz ya canımızı istemiyor. Halbuki onun yolunda giderken zorluklara katlanmamızı istiyor ama biz yapmıyoruz.

Mesela O diyor ki kadın için en hayırlısı evinin içidir. Biz buna haşa ve kella yobazlık diyoruz. O buyuruyor ki iki eliniz kanda olsa namazı terk etmeyin! Biz iş güç için keyifler bozulmasın için namazı kılmıyoruz. O buyuruyor ki benim emrime zıt kim düşerse onu terk et! Bizim en yakın dostlarımız bu kişiler. O buyuruyor ki Allahu Tealanın emrine kim zıt bir emirle sana emrederse onu yapamazsın. Biz annem babam patron dedi deyip onların dediklerini yapıyoruz.

Ne yaptık onun için soralım kendimize ne yaptık?

Ama cevabı adam gibi dosdoğru verelim.

Allahım ben elimden geldiği kadar onun yolunda ve sünnetine uyarak gitmeye çalışıyorum. Ama biliyorum ki ben bunu beceremiyorum. Yanlışlarımı affeyle, eksiklerimi tamamla.

Senin yardımın olmadan bu küçük hizmetçin neyi tam yapabilmiş ki bunu yapsın?

kendimizi biraz sorguya cekelim....

Ben Rasulullahı seviyorum diyorsun nasıl? Seviyorum demekle sevmek oluyor mu?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ReSuLuLLaH'ı SeViYoRuM; ÇüNKü...
» ALLAH'ım seni çok seviyorum
» ALLAH (cc) Seviyorum Demek....
» SENİ SEVİYORUM CANIM ANNEM..
» ALLAH'ım seni çooook seviyorum