iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yasin 82. Ayet

2 posters
YazarMesaj
ByNoKTa
Administrator

Administrator
ByNoKTa

Yasin 82. Ayet Empty
MesajKonu: Yasin 82. Ayet   Yasin 82. Ayet Icon_minitimeSalı Tem. 21, 2009 11:02 pm

İnnemâ emruhû izâ erâde şey’en en yekûle lehu kun fe yekûn(yekûnu).
O'nun emri, bir şeyi dileyince ona sadece «Ol!» demektir. O da hemen oluverir.
arkadaşlar ben bu ayeti kerimenin hikmetine çok inanıyorum çünkü başlı başına Allahı tanımlayan ve tek cümleyle kuranı açıklayan bir cümle olduğunu düşünüyorum.Yasin kuranın kalbidir bu bu ayeti kerime de yasinin kalbi olduğuna inanıyorum.Her yasin okuduğumda 82.ayete geldiğimde heyecanlanıyorum ve gözlerim dolarak okuyorum tekrar tekrar..Allahın varlığını ve kudretini daha da yoğun hissediyorum çünkü o kelimelerde..yasini nezman okusam Allah mutlaka bana duamın karşılığını veriyor şükürler olsun hiç olmazsa içimi rahatlatıyor.dün de yine buna benzer bir olay yaşadım.sevdiğim kişiden telefon bekliyodum ama ümidim yoktu fazla.3 haftadır görüşmüyorduk ve biz zaten çok nadir görüşürüz normal şeklde.o beni sadece arkadaş olarak görüo ama ben onu deli gibi seviyorum ve o bunu biliyor.herneyse dün onu görmeyi çok istedim mesaj attım beklediğim bi cevap gelmedi görüşmeyle ilgili başka şeyler yazmıştı yani görüşemicez die düşünmüştüm.çok üzüldüm hayal kırıklığına uğradım iş yerinde kendimi tuvalete kapatıp ağladım allaha yalvardım nolur bugün yüzümü güldür güzel bi haber gelsin die.sonra masama geldim internetten yasini bulup okudum.82.ayeti de bir kağıda yazmak istedim daha çok okumak için.elimin altında duruyodu o kağıt gözüm çarptıkça fırsat buldukça okuyayım die.sonra telefona ilişti gözüm haber bekliyodum hala...o kağıdı telefonun kapağının altına yerleştirmek geldi birden aklıma.saçmaydı belki ama çaresizken herşey mantıklı geliyor ve o an için öyle hissettim belki o kağıt ordayken arar buluşalım der die..çıkma saatim geldi ve ben ümitsizce toparlanıyordum eve gitmek için artık haber gelmezdi o saate kadar bişey sölemediği için.tam çıkacakken telefonum çaldı kalbim çarptı bi baktım o!uzattım konuyu ama demek istediğimi anladınız sanırım.ALLAH O Kadar BüyükKi!yetiş Allahım dedim ve beni dün sevindirdi.sonuç olarak değişen bişey yok ama dün çok istemiştim görüşmeyi ve duamı kabul etti..siz de bu ayeti kerimeyi özel olarak okuyun bence içinize sindirerek.paylaşmak istedim herkesin dileği kabul olur inşallah benimki de dahil..
http://www.bynokta.com
no_name
Yeni Üye

Yeni Üye

Yasin 82. Ayet Empty
MesajKonu: Geri: Yasin 82. Ayet   Yasin 82. Ayet Icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 4:42 pm

selam by nokta

Yasin suresinin gucune bende cok inanırım ve surekli okumaya calısırım Yasin suresi abdestsiz okunmaz diye biliyorum peki yanlız bu ayet okudugunda yine abdestli olmak şart mıdır? Insanlık hali her zaman abdestli olamıyoruz

Yasin 82. Ayet
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 36 YASİN SURESİ
» Yasin Suresi....
» Yasin-i Şerif hatimi
» Yasin şerif ile dilek dua -1-
» Yasîn-i Şerîfin Fazîleti