iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Senin Değerin? Öğren!

3 posters
YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

Senin Değerin? Öğren! Empty
MesajKonu: Senin Değerin? Öğren!   Senin Değerin? Öğren! Icon_minitimeSalı Mart 16, 2010 8:31 am

ulvi abiye ithafen..

Senin Değerin? Öğren!
Her İnsan kendine bir değer biçer, atfeder ve
vehmederSonra kendine biçtiği bu değere şahit arar
Bu değere şahitlik
edenleri sever
Biçtiği bu değerden bile çok değerli olduğuna şahitlik
edenlere ise aşık olur
Çektiği acıların kaynağı budur
Bu yazıyı okuyan
okuyucu yüreğine bakarsa dikkatlice ayan beyan görecektir ki, çektiği en büyük
acı, ona hak ettiği değerin başkaları tarafından verilmemesi, bu değer iddiasına
şahitlik edilmemesidirİnsanlar yalancı şahit arar dururlarBazen bulurlar, en
başlarında sevgi duyarla bazende aşk yaşadıklarını iddia ederler ve sonunda
cayır cayır yanar yürekleriYalancı şahitlik kısa sürede biter zira
Kişinin
değeri, anlamı kadardır

Kişinin anlamını onun manası belirlerMana yoksa
anlam olmaz
Kişinin manası, davası kadardırKişi ancak davası kadar mana
taşır
O halde kişi davasını nasıl öğrenebilir
Kişinin davası ancak
derdidirDerdin neyse davan odur

Ey iddiacı sen derdin kadar
değerlisinBırak başkalarınıda GERÇEK derdine bir bak

(arif huseyin)

En son mü'mine sultan tarafından Salı Mart 16, 2010 8:53 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Senin Değerin? Öğren!   Senin Değerin? Öğren! Icon_minitimeSalı Mart 16, 2010 8:47 am

Aynaya baktığında kendini görebilmektir bunun anlamı, maalesef zamane insanı aynaya baktığında gördüğünün kendisi olduğunu anlamıyor, karşısındakini zannediyor

Bundandırki cahiller baştacı ediliyor, Alimler yeriliyor, çünkü cahil cahili seviyor

Cahil cahili dışlamıyor

Sarraf olmak meziyet bu meziyet ise bir Marifet

Marifete nail omamış insan Marifeti sevmez eleştirir

Bu yazı kısaca bunu anlatır, sen Marifete nail değilsen , kendindekini Marifet zanneder, eleştirene hücum edersin

Eğer Marifet Sahibiysen, Marifetinle hükmedersin

Altını ayırmaya sarraf gözü gerekli, o gerçekten önemli

Allah Razı Olsun kardeşim güzel paylaşım, bu paylaşımı yazan insan önce kendine bakmalı, sonrada okuyana sunmalıki su yatağıyla su aynı kanalda buluşsun hep birlikte doğruya sevkolsun

Bu sebepledirki bu yazıyı bende yazmayı, paylaşmayı düşünüyorum başka yerlerde İnşaallahu Teala
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: Senin Değerin? Öğren!   Senin Değerin? Öğren! Icon_minitimeSalı Mart 16, 2010 9:02 am

beğendiğinize sevindim
ALLAH c.c hu sizden de razı ve hoşnut olsun eksik olmayın inşaALLAH
ALLAH C.C HU SİZLERİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN
Lja
Usta Üye
Usta Üye
Lja

MesajKonu: Geri: Senin Değerin? Öğren!   Senin Değerin? Öğren! Icon_minitimeSalı Mart 16, 2010 9:19 am

mü'mine sultan demiş ki:

Kişi ancak davası kadar mana taşır. Kişinin davası ancak derdidir. Derdin neyse davan odur

işte hocamın bu dünyadaki tek amacı... insanlığa, karşılıksız, hizmet derecesinde yardım etmek... sizce de bu kutsal bir bilinç değil mi... peki hocam mecbur mu bu kdarına.. bence hayır ama bu takdire şayan tavırları tamamen Onun yüce gönüllülüğüyle alakalı...

mümine sultan kardeşim, hocamla bu kadar özdeşen örtüşen bir yazı olur, çok isabetli bir ithaf, Allah razı olsun senden [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Hocam, Allah senden de gani gani razı olsun! biz ınsanlardan ne kadar yaralıyıcı davranışlar görsende senden ricam asla bizden yüz çevirmemen... su yolunu bulucaktır. hakeden hak ettiğini mutlaka bulucaktır [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sevgiler
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Senin Değerin? Öğren!   Senin Değerin? Öğren! Icon_minitimeSalı Mart 16, 2010 10:00 am

Allah Razı Olsun sizlerden kalbi güzel insanlar, kahraman sen sadece cesaret olarak değil kalb ve gönül olarakda kahramansın biliyormusun
Lja
Usta Üye
Usta Üye
Lja

MesajKonu: Geri: Senin Değerin? Öğren!   Senin Değerin? Öğren! Icon_minitimeSalı Mart 16, 2010 10:11 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Allah razı olsun hocam, ben sadece sana layık olmaya çalışıyorum... ben karşımdaki insandan ister istemez kaparım bazı şeyler ama iyi şeyler ama kötü şeyler.. ben seni tanıdıktan sonra daha bi güzelleştım, iyileştim... senden cok sey öğrendim ve öğrenmekle kalmayıp ruhuma nakşettim.
Çünkü en büyük kazanç senden feyz almaktır diye düşünüyorum

Senin Değerin? Öğren!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KİM BÜYÜ YAPMIŞ SANA ONU ÖĞREN
» Senin Hasretindir Ya Resul
» Senin Aşkın Allah'ım...
» Senin zaaf hanende ne yazıyor?
» Allah Senin Kötülüğünü İstemez