iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır

+98
masum
hüzünn
gökkuşağı
Yaraliasik
umutışığı
destina
siyahım
haci
44aykut44
Dua
Havas-Hoca
aslancık
ahmetkzn
emelce
OSMANLI85
clara
asiyee
sessizce
ayşa
ahmtilhan
recel
angel
zersin
sukranu84
miray
siyah98
mynokta
beray
Mustafa Kayış
kadriye
asudenaz
hanne
kimbilir
aykut86
talebe1976
kartal
Rayiha arşınca
tuğba
mustyy
ykmz
gül
melis1987
canan can
michael
Emir Sultan
ByNoKTa
YILDIZ_55
elfi3477
Hüzzam
kemal
bekir2007
ötüken
ebu damdam
ziyankar
aonursal
ŞELİL
iorka
ünlem
yonca
lale34674
kelebek
hakangurcan
kizilelma98
haydarı kerrar
kocareis
akra
yakamos
hilal
çisil
monte kristo
tuse
üchilal
yesilhilal
cigdem
narin
neslihan
fatih34
meleks
nexfox
türkislam74
selin671
murat-1983
müfit-yücel
hüzün
lpokm
islam73
efsun24
canix
Neml
reis26100
katre
mümine sultan
cüneyd-i bağdadi
yazgüneşi
caglam2001
Lja
hayy
ulvi
102 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
YazarMesaj
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Empty
MesajKonu: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimePerş. Şub. 25, 2010 7:24 pm

Burda üzerinde büyü sihir muska olduğundan, kendine büyü, sihir muska yapıldığından şüphelenen veya cinler tarafından rahatsız edilen arkadaşlarımızın bir hocaya , bir medyuma gitmesine gerek kalmadan bizler tarafından bakımı yapılıp üzerinde ne var ne yok kendisine söylenecektir.

Sadece bir mesajla bakım yaptırmak istediklerini yazmaları ve sadece isimlerini söylemeleri yetrlidir. Soy isme gerek ve anne adına gerek yoktur.
hayy
Yeni Üye

Yeni Üye
hayy

Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Empty
MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimePerş. Şub. 25, 2010 7:41 pm

Ben sitenize tavsiye üzerine yeni üye oldum.Gerçekten değerli kişilerin olduğu kıymetli bir site.Hayırlı olur inşallah.
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimePerş. Şub. 25, 2010 7:55 pm

Allah Razı Olsun kardeş, sağolasın. Hoş geldin. İnşaallah
Lja
Usta Üye
Usta Üye
Lja

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimePerş. Şub. 25, 2010 8:02 pm

Hocam Allah senden razı olsun, her zaman cömertsin sen. ilmini bizlere sundun menfaat gütmeden. bugunün dışında da kapılarını bizlere ardına kadar hep açtın zaten.

Bir de ücretsiz diyosun, alemsin hocam, sen zaten ne zaman ücret aldın, paranın bahsini dahi hiç bir zaman yapmadın... bence senin paranın varlığından haberin yok zaten, kendi güzel, temiz dünyanda yaşıyosun, sadece ilminle mesgul bir meleksin sen!!!!
caglam2001
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:10 pm

emegine saglikkk hocam

En son caglam2001 tarafından C.tesi Şub. 27, 2010 2:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:20 pm

Ablam boşver kimseyi suçlama. Sen hüsnü niyet göster Rab'bine Dua et. Tevekkül et. Ablam bakımın yapıldı ve ihtiyacın olanlar sana söylendi dediklerimi yapman İnşaallah hayatının düzene binmesi için yeterlidir. Ama bahsetiğin insanlara kötülük için değil.

Hayırlısı olur ablam İnşaallah
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:21 pm

Lja demiş ki:
Hocam Allah senden razı olsun, her zaman cömertsin sen. ilmini bizlere sundun menfaat gütmeden. bugunün dışında da kapılarını bizlere ardına kadar hep açtın zaten.

Bir de ücretsiz diyosun, alemsin hocam, sen zaten ne zaman ücret aldın, paranın bahsini dahi hiç bir zaman yapmadın... bence senin paranın varlığından haberin yok zaten, kendi güzel, temiz dünyanda yaşıyosun, sadece ilminle mesgul bir meleksin sen!!!!

Allah Razı Olsun kahraman, sadece kalbindeki güzelliktir. Maşaallah Rab'bim Bozmasın kalbini.
caglam2001
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:27 pm

allah razi olsunn abicimm tamam o iki ayetii sürekli okuycamm ben asla kimseye kötülük yapmadimm baana yapildii cünki sahit oldumm yüzüme karsii söylendiii ama neyse allah büyük onlar simdii mutluu ben üzgün birgün saat döner insallah .......selametle kalin hocamm iyki varsin ve varsiniz
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 2:29 pm

Allah Razı Olsun kardeşim sizlerde öyle.

İnşaallah Hayırlısı Olsun
yazgüneşi
Normal Üye

Normal Üye
yazgüneşi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeC.tesi Şub. 27, 2010 4:28 pm

Ulvi Hocam Ablam için Bakım yapabilirmisin, Adı Gülhanım, ben yazgüneşi
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 1:42 am

Yazgüneşi senden Allah Razı Olsun kardeşim, senin üzerinde bakılacak bişey kalmamışki, herşey temizlenmiş. İki gündür kontrol ediyorum yok hiçbişey.

Rab'bim Şifanı Daim Etsin, Allah'a Emanet Ol
yazgüneşi
Normal Üye

Normal Üye
yazgüneşi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 5:04 pm

Evet kardeşim Sizlerden Allah (c.c.) Gani Gani Razı olsun ve İlminizi daim etsin bugün çok daha iyiyim.

Ablamın İsmini vermiştim kardeşim bakabilinmisin kendisi yaşlı bilgisayar kullanmayı bilmez onun için ben yazdım. Sağlıkla ve Selametle kal, Allaha emanet ol
cüneyd-i bağdadi
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 11:37 pm

selamunaleyküm ben bakım yaptırmak istiyorum ismim cüneyt
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimePtsi Mart 01, 2010 12:06 pm

forumunda kalbi temiz olan benim can abim
bütün forumun sevileni
ooo ooo ooooooooooooo bir Admin ve ooooooooo

(ulvi) abimiz...
hoşgeldin canım abim...
sen para almazsan bizde sana limuzin alrız

seni şöyle limuzinimize alalım dur yavaş kapıyı çizdirme zor kiraladık emanet hadi bismillah bin abi ben sürerim ehliyet yok yolda trafik çevirirse sen geç direksiyona

Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Ferrari-limuzin

umarım rahatın yerindedir..
hemen mekanımıza ulaşacağız şimci bas gaza ehli sünnet basssss
.
.
.

eveeeett geldiiik

Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Red_carpet

kırmızıları takip et abi..

tekrardan hoşgeldin sefalar getirdin canım abim
seni köşene alayım keyfine bak

Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Evdekorasyonu

şöyle buyur ikram ve soruları buradan cevaplarsın

bunlarda sana ikramlarımız sıkıldıkça atıştır abi gerçi sıkılacağınızpek sanmıyorum ama hadi neyse

Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Cikolata

buyur suya çok ihtiyacın olacak... Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Oleyo
abi havluları alıp geliyom
anladın sen onuTüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır 21

Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Su

su içerken yılan bilem dokunmazmış bende dokunmuyom
nasılsa çok kavga edicez Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Oleyo
tekrardan hadi kolay gelsin

Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Gul-buketi
katre
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeSalı Mart 02, 2010 2:15 pm

hayırlı günler... siteye bugün üye oldum... çok hoş bir site... Allah (c.c) razı olsun... utandırmasın... kolay gelsin...

bende bakım yaptırmak istiyorum mümkünse... adım zeynep...
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeSalı Mart 02, 2010 3:03 pm

yazgüneşi demiş ki:
Ulvi Hocam Ablam için Bakım yapabilirmisin, Adı Gülhanım, ben yazgüneşi

Sevgili kardeşim yazgüneşi, bu ablamızda bedensel rahatsızlk ve ruhsal yönden sıkıntı ve öfke var. Üzerinde iki tane büyüsü var. İlk yapılan öfke ve bunalım yapıyor. Nefesle ilgili problem yaşıyor, aile içi huzursuzluk yada yaşantısında yalnızlığa gitme gibi ekstra durumlarda oluşabiliyor üzerinde
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeSalı Mart 02, 2010 3:04 pm

Allah Razı Olsun benim ehli sünnet kardeşim, bak bu hediyeleri hep isterim ama Smile
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeSalı Mart 02, 2010 3:26 pm

katre demiş ki:
hayırlı günler... siteye bugün üye oldum... çok hoş bir site... Allah (c.c) razı olsun... utandırmasın... kolay gelsin...

Allah Razı Olsın kardeşim hoşgeldin, İnşaallah bugün herkese cevap verilecek, benim fazla yoğun olmamdan bazen gecikmeler olabiliyor
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeSalı Mart 02, 2010 3:38 pm

ulvi demiş ki:
Allah Razı Olsun benim ehli sünnet kardeşim, bak bu hediyeleri hep isterim ama Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_smile
amin ecmain kardeşim rabbim sizden de razı ve hoşnut olsun..
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeSalı Mart 02, 2010 9:48 pm

cüneyd-i bağdadi demiş ki:
selamunaleyküm ben bakım yaptırmak istiyorum ismim cüneyt

Sanki bizim ilimlere biraz meraklısın, manevi aleme ulaşmaya çalışma metotların yanlış

Yinede Allah Bilir

Şimdilik üzerinde herhangi bir olumsuzluk , büyü, sihir ve cin musallatı görükmüyor

İnşaallah

En Doğrusunu Allah Bilir
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeSalı Mart 02, 2010 9:51 pm

katre demiş ki:

Kardeşim kızdırmaman gereken insanları kızdırmışsın, üzerinde öfke ve sinirin getirdiği olumsuzluklar var.

İnşaallah

insanların öfkesi üzerine gitmeyi kesrsen sıkıntılarından kurtulabikme şansın doğar

En Doğrusunu Allah Bilir
reis26100
Banlı Uye

reis26100

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeSalı Mart 02, 2010 10:38 pm

selamunaleyküm hocam bana bakım yaparmısınız ismim şükrü.allahrazı olsun..
yazgüneşi
Normal Üye

Normal Üye
yazgüneşi

MesajKonu: ULVİ KARDEŞİM HEPSİ DOĞRU   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 1:22 am

Kardeşim Ablam için yazdıklarınızın tamamı doğru, Annem yok ben Ablamı Annem gibi seviyorum, üzerindeki büyüler için ne yapılması gerekiyor. Yıllardır sıkıntı yaşıyor, İLGİN İÇİN BİNLERCE DEFA TEŞEKKÜRLER ULVİ Kardeşim, Ablamı üzerindeki yükten kurtaralım, Allah Rızası için.... Sağlıkla kal Allaha Emanet ol..
reis26100
Banlı Uye

reis26100

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:23 am

hocam yardım..
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:26 am

reis26100 demiş ki:
hocam yardım..

İsmin neydi kardeşim birde doğum tarihin, lütfen
reis26100
Banlı Uye

reis26100

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:27 am

şükrü...27-01-1968
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:31 am

Dualarla çokmu uğraşıyorsun şükrü kardeşim etrafında çember gözüküyor
reis26100
Banlı Uye

reis26100

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:33 am

yok hocam koruyucun var demişlerdi fakat korunmaya ihtiyacım var artık..
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:38 am

çember koruyucudur kardeşim zaten. Doğru koruyucun var üzerinde ama çok ağır içeriyi dışarıya geçirmiyor, dışarıyı içeriye bırakmıyor.
Buda seni her yerde durduruyor ve bloke ediyor

Ağırlığı altında eziliyor ve boğuluyorsun

Çünkü atmaya çalıştığın sıkıntında koruyucuna çarpıp geri üzerine dönüyor

Şu an sıkıntın varmı yaz lütfen
reis26100
Banlı Uye

reis26100

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:40 am

aşırı hocam catlıyacam yardım et nolur..allah razı olsun
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:42 am

Kontrol et kardeşim kendini lütfen, rahatladınmı şu an

Amin, hepimizden
reis26100
Banlı Uye

reis26100

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:46 am

hocam biraz rahatım allah razı olsun.. ne var bende anlamıyorum.gece uyku yok .yorgunluk var her yerim dökülüyor...golgeler var hocam.
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:50 am

Kardeşim önce 3gün 3 Furkan 3 Yasin 7 Fatiha 21 İhlas okuyup Peygamber Efendimiz Ve Tüm Büyüklerin Ruhu Şerifler 'ine Hediye Eyleyeceksin

Sonra Yasin Deyip Açıp elini Besmele ile Rab 'bimden Şifa Dileyeceksin

Bir gün boşluk vereceksin aynısını 6 gün yapacaksın bir gün boşluk vereceksin aynısını 8 gün yapacaksın

İnşaallah hjiçbirşeyin kalmaz diye umut ediyorum

En Doğrusunu Rab 'bim Bilir

Şu an gayet rahatsın değilmi hafif ve neşeli

Doğrumuyum İnşaallah
reis26100
Banlı Uye

reis26100

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:57 am

hocam daha once bakım ıcın gıttıklerım koruyucun var gostermıyor dedıler.fakat büyülerin tüm belirtilerini yaşıyorum.bu koruyucu neden koruyor.yoksa bana zararmı verıyor anlamadım.bende nevar hocam allah razı olsun.büyüyümü kaldırcaz koruyucuyumu yardım et hocam..
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:59 am

reis26100 demiş ki:
hocam daha once bakım ıcın gıttıklerım koruyucun var gostermıyor dedıler.fakat büyülerin tüm belirtilerini yaşıyorum.bu koruyucu neden koruyor.yoksa bana zararmı verıyor anlamadım.bende nevar hocam allah razı olsun.büyüyümü kaldırcaz koruyucuyumu yardım et hocam..

kardeşim gittiklerin doğru demiş dışarıdan hiç bişey gözükmüyor ama sen niye bu kadar geç cevap veriyorsun

önce sorumun cevabını ver bakalım İnşaallah
reis26100
Banlı Uye

reis26100

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 4:01 am

allahın vesilesi izniyle rahatım hocam..
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 4:04 am

Allah 'ın vesilesini Yaradan Allah Değilmi, Allah 'ın Yarattığını inkarmı edersin

Kendi cahilliğine Alimlere savaşmı edersin

Allah 'ın vesilesi ile rahatsız değilmiydin , hatamı ettik biz yoksa

bunumu der eski halinemi dönmek istersin
reis26100
Banlı Uye

reis26100

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 4:07 am

allah seni vesile kıldı rahatladım demek ıstemıstım..
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 4:14 am

İnşaallah Rab 'bimin İzni, sizlerin vesilesi ile Allah Razı Olsun rahatım hocam

Bu cevab böyle verilir

Senin dediğin gibi denilirse vesile ile Allah Karşı Karşıya getirilmiş gibi olunur Haşa Sümmü Haşa

O zaman herşey vesiledir hastalığa doktora gitmeyelim, kaza yapacağız diye frene basmayalım

hastalığı sıkıntıları çeşitli vesilerle Halkeden Rab 'bim, Çözüm ve Şİfalarıda çeşitli vesilerle Halk Etmiştir

Her İnsanın Duası Makbul değildir onun için bu vesilelere hükmü sabit Fiili Dua Denmiştir

Yani bir insanın doktora gitmesi bir fiili Dua 'dır

Rab 'bim Fiili Dua 'mı Ediyorum, ayaklarımnla doktora gidiyorum, ilaçlarımı kullanıyorum , Sen Şifa Nasib Et Yarabbim Anlamına Gelir

Ama sen iyileştiğin zaman Rab 'bimin Vesilesiyle Dersen Direk Din Düşmanı Ateistlere Rab 'bin şimdiye kadar nerdeydi, sana şifa verebilmek için doktoramı muhtaçtı dedittirir alay ettirirsin

Onun için vesile kelimesini dikkatli ve güzel kullanmak lazım

İnşaallah

Yinede

En Doğrusunu Allah Bilir

İnşaallah daha iyi bilenlerede sormak lazım

En son ulvi tarafından Çarş. Mart 03, 2010 4:23 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 4:19 am

http://www.bynokta.com/ehli-sunnet-manevi-yardm-hatt-allah-rzas-cin-yardmlama-ya-gelen-teekkuler-f191/

Bu linke sıkıntın hakkında bilgi veren açıklamalı teşekkür yazını istiyorum kardeşim

Allah Razı Olsun
reis26100
Banlı Uye

reis26100

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 4:33 am

sıkıntım tamamen gıttıgınde teşekkür ederim. allaha emanet ol hocamm..
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 4:36 am

sıkıntın tamamen gitmez senin merak etme. Aslında hiç gitmez unutma hocalarla uğraşmaya insan aklı yetmez

sende Allah 'a Emanet ol

İnsanlığın Hayır Ağaçlarıyla uğraşıp duruyorsunuz ama yıkılırsa üstünüze yıkılır altında kalırsınız bunu düşünemiyecek kadar cahilsiniz

Güneş ya hayat verir ya yakar, güç ya şifa verir ya zulüm

Şifayla uğraşmayın geriye kalır zulüm
caglam2001
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 10:06 am

selamün aleyküm ve günaydin sevgili abicim dün aksam baya bekledim sonra yattim.

sorum suydu

1--ben baska bir is yeri buldum amaaki simdiki yerimi birakirsam yani bu buldugumda bir kac hafta sonra beni cikarirsa ortada kalirim diye düsünüyorum bsimdiki yere kira veriyorum ama müsterim haddinden az getirisi yok cebden gidiyor

2--buldugum yyeni is yeride iyi konusuyor aylik verecek amaki sonra cikarrirsa diye düsünüyorum

3---yani secim yapamiyorum hangisi hakkimda hayirli bilemiyorum

4--- senin bu konuda bana yardimin olma ihtimali varmi hangisi hayirli diye???
5.....ben istihare yapamiyorum cok kafam karisik dolu oldugundan cikmiyor bana dün haydari hocama benim adima yapmasini rica etmisdim amaki bir kelime bile yazmamis oysamki onleindi evet hayir diye bilirdi
5----sonucda burasi yardimlasma sitesi..yinede herkezden allah razi olsun
6.....bu sikintim neden gitmiyorki abicimm ve daha verdiklerine baslamadim allah kismet ederse bu gün basliycam
7----sen iyki bu sitede varsin iyiki abicimm sen okunca hafifliyor ama yine basliyor anlayamadimki cok alcak gönüllüsün yardim seversin ne olsa cevap veriyosun allah binkere razi olsun senden cc allah seni sor durumdaki insanlara bana vesile etsin sevablarini cennetlik etsin canim abicimm
8----------yasine okuyalim kul okumalari dualarii sevabdir kabüldür diye dua kardesliginde 41 yasin acdimm amaki 4 kisiyiz halen neden kimse eklenmiyorki hocam ben burda yeniyimm o yüzden sordum galiba kimsenin kulhakki sevabi almaya ihtiyeci yok görünüyor sevgilerimle

imdat hocammmm Smile))) yav hocam senden olmassan bu sitede halimiz hepden perisan valllahii iyki bulmusum bu siteyii seni buldum isde ben senin basinin belasiyimm elimde deill napayimm Smile)) ALLAH SENI EN SEVDIGININ YANINA KOYSUN INSALLAH AMIN AMIN AMIN
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 10:24 am

caglam2001 demiş ki:
selamün aleyküm ve günaydin sevgili abicim dün aksam baya bekledim sonra yattim.

sorum suydu

1--ben baska bir is yeri buldum amaaki simdiki yerimi birakirsam yani bu buldugumda bir kac hafta sonra beni cikarirsa ortada kalirim diye düsünüyorum bsimdiki yere kira veriyorum ama müsterim haddinden az getirisi yok cebden gidiyor

2--buldugum yyeni is yeride iyi konusuyor aylik verecek amaki sonra cikarrirsa diye düsünüyorum

3---yani secim yapamiyorum hangisi hakkimda hayirli bilemiyorum

4--- senin bu konuda bana yardimin olma ihtimali varmi hangisi hayirli diye???
5.....ben istihare yapamiyorum cok kafam karisik dolu oldugundan cikmiyor bana dün haydari hocama benim adima yapmasini rica etmisdim amaki bir kelime bile yazmamis oysamki onleindi evet hayir diye bilirdi
5----sonucda burasi yardimlasma sitesi..yinede herkezden allah razi olsun
6.....bu sikintim neden gitmiyorki abicimm ve daha verdiklerine baslamadim allah kismet ederse bu gün basliycam
7----sen iyki bu sitede varsin iyiki abicimm sen okunca hafifliyor ama yine basliyor anlayamadimki cok alcak gönüllüsün yardim seversin ne olsa cevap veriyosun allah binkere razi olsun senden cc allah seni sor durumdaki insanlara bana vesile etsin sevablarini cennetlik etsin canim abicimm
8----------yasine okuyalim kul okumalari dualarii sevabdir kabüldür diye dua kardesliginde 41 yasin acdimm amaki 4 kisiyiz halen neden kimse eklenmiyorki hocam ben burda yeniyimm o yüzden sordum galiba kimsenin kulhakki sevabi almaya ihtiyeci yok görünüyor sevgilerimle
a.s kardeşim hoşgeldiniz

5. soruna cevap olarak yazamam fakat şunu söleyebilirim eğer cevap gelmemişse bekle bir hayr vardır diye eğer çok merak etiysen sen ö.m yazsaydın sonuçta onlarda bizim için uğraşıyorlar değilm i yapmak zor yıkmak kolay kardeşim dikkat edelim lütfen

ikinci olarak 41 yasine katlım olur hocalarımızdan destek alalım inşaALLAH onlarada rica edelim inşaALLAH bizleri kırmazlar yoğun çalıştıkları için zamnları olursa onurlandırırlar bizleri ben güzel olacağını düşünüyorum
selam ile..
caglam2001
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 10:29 am

slm günaydin cevabimi simdi aldim 5 numara icinn canim allah razi olsun senden insallah katilanlar olur sonucda kurani kerim okumasi ve cok faydali biliyosun sen zaten kul duasi cok önemli ben buna inaniyorum abicim ablacim bir birimize sevab almak cok güzel insaallah aliriz sevablardan selamm
reis26100
Banlı Uye

reis26100

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 11:37 am

selamunaleyküm.hocam yardımların icin allah senden razı olsun.bu sabah allahın izniyle iyiyim.tek üzüntüm kendimi size anlatamamak.benim size ilminize saygım sonsuz.gunlerdır uykusuzdum pskolojım bozuldu.işlerim ras gitmiyor.neye elimi atsam kuruyor.maddi manevi cöktüm hocam. bunlardan dolayı kendimi ifade edemeyip sizi kızdırdıysam kusura bakmayın.ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN...
Neml
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 3:07 pm

ben maneviyyata inanan biriyim..
ismailağaya bağlı biriyimm.
bu bakım işi garibime tuhafıma aynı zamandada hoşuma gitti..
sanırım ilk duyduğumdan nede olsa ilimler çok geniştir..
....

14 15 yaşlarından beri ramazanlarda yada sair zamanlarda bazen karabasana maruz kalıyorum..
iyimi kötümü bilemiyorum..
bazen bebek çocuk şeklinde bana sarılıyorlar..
bazen beni kör ediyolar..bazen huzursuz oluyorum bazen şaşkın..
sorularıma yanıt bulamıyorum açıkcası..
bazen namaza kaldırıyorlar..
anlıyamıyorum..
uyku felci imiş tıpta adı ama ben gözlerim açık bazen net olarak kendilerini görebiliyorum bazen görmemi engelliyorlar..
yani günah işlemekle alakası yok sanrım..
hafızlık tekrarı yapıp yattıktan sonra bile oluyo...
ayetelkürsiyi bile zorlanıyoum okurken dilim bağlı boğulacak gibi..
bazende bayağı okuyorum..
geçenlerde ayetelkürsi okudum yetmedi aklıma tevbe suresi son iki ayet geldi..hep onu okuyorum artık..
bilemiyorum bunlar nedir..
bazen bu hale alıştım gibi..
bazen hayret bayağıdır böyle karabasan gelmiyor diye içimden geçiriyorum bir iki üne kalmaz geliyolar..
yalnız bu olaylar beni korkutmuyor..
şimdiden cevab için rabbim razı olsun..

En son Neml tarafından Ptsi Mart 08, 2010 1:32 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 5:55 pm

reis26100 demiş ki:
selamunaleyküm.hocam yardımların icin allah senden razı olsun.bu sabah allahın izniyle iyiyim.tek üzüntüm kendimi size anlatamamak.benim size ilminize saygım sonsuz.gunlerdır uykusuzdum pskolojım bozuldu.işlerim ras gitmiyor.neye elimi atsam kuruyor.maddi manevi cöktüm hocam. bunlardan dolayı kendimi ifade edemeyip sizi kızdırdıysam kusura bakmayın.ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN...

Allah hepimizden Razı Olsun kardeşim, iyi olmana sevindim şimdi. Bu kardeşim. Bak bu yaptığınız teşekkürler bilerin menfaatine engel olduğumuz sahtekar ve şarlatan insanların arkamızdan attığı yalan ve iftiralara cevaptır

Bizler birer ağacız ve gölgesinde serinleyenler sizler. Eğer bu ağacı baltalayanlar varsa, suyunu getirip dökerek gürleştirmek size düşer

Çünkü bizler sizlere yardımcı olmaya çalışmazsak kaybedeceğimiz hiçbişey yoktur Şükür Allah 'a. ama sizlein var. Sığınacağınız gölge kalmaz. Şarlatan ve sahtekarların elinde oyuncak olur gidersiniz hem paranız gider, her namusi konuda tehlikeye düşersiniz

Elinizdeki nimeti koruyun ve kollayın, bu insan ve akıllı olmanın gereğidir.
yazgüneşi
Normal Üye

Normal Üye
yazgüneşi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 9:04 pm

ULVİ Kardeşim Meyvesiz Ağacı kimse taşlamaz, Boyu kısa olanda, Meyveye ulaşamaz ancak taş atar, Meyvenin kıymetini bilen insanda onu yeşertir kurutmaz, Elbette bizler sizlerin yeşerip Meyve ve filiz vermesi için üzerimize düşeni yapmalıyızki Fidan ve Meyvelerinizden faydalanalım, Gölgenizde Serinleyelim, Çünkü gölge olmassa (Güneş ya hayat verir ya yakar) Güneşin hayat vermez Yakar. Beni yazgüneşi gibi kavurdukları için Yazgüneşi Nick'ni aldım. Hersözün doğru kardeşim. Rab'bim Haydarı Kerrar Hocamızı ve Seni Sevgi ve Dualarımızla yeşertmeliyiz diyorum. Selametle kal...
yazgüneşi
Normal Üye

Normal Üye
yazgüneşi

MesajKonu: Geri: Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır   Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır Icon_minitimeÇarş. Mart 03, 2010 9:07 pm

(DÜZELTEME)

Rab'bim bizlere sağlık veridikçe Haydarı Kerrar ve seni Sevgi ve Dualarımızla yeşertmeliyiz diyorum. Selametle kal...

Tüm Bakımlar Bu Baslıktan Yapılıyor Ayrı Konu Acmayın !!Ücretsiz Bakım Yapılır
1 sayfadaki 10 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
 Similar topics
-
» Üzerinizdeki Bağlar Ücretsiz Çözülür ( Mevlit Kandili Hediyesi İnsanlığa )
» Üzerinizdeki Büyüler ve Sihirler Ücretsiz Bozulur ( Mevlid Kandili Hediyesi İnsanlığa )
» Bakımlar Hakkında Duyuru
» Bakımlar Hakkında Açıklama
» BAKIMLAR ÖNEMLİ DUYURU