iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

abdülkadir geylaninin(k.s) çağrı duası

2 posters
YazarMesaj
ByNoKTa
Administrator

Administrator
ByNoKTa

abdülkadir geylaninin(k.s) çağrı duası Empty
MesajKonu: abdülkadir geylaninin(k.s) çağrı duası   abdülkadir geylaninin(k.s) çağrı duası Icon_minitimePerş. Mayıs 07, 2009 10:51 pm

--------------------------------------------------------------------------------

2 rekat allah rızası için namaz kılınır.fatihadan sonra zammı sure olarak 11 ihlas suresi okunur.(her iki rekatte)selam verir vermez secdeye kapanır,secdede 11 defa (ya şeyhis sakaleyn,ya kutbürrabbani,ya gavüs semedani,ya nahbubüs sübhani, ya muhyiddin
eba muhammed esseyyid abdülkadir geylani.egusni ve emeduni fi kaza haceti.(hacet söylenir)ya kadiyel hacat.secdeden kalkılır.bağdat cihetine doğru 11 adım atılır.ve her adımda yukarıdaki kelimeler okunur.11 adım bitince,sağ ayağının baş parmağını sol ayağının baş parmağı üzerine koyup önce 11 selam(allahümme salli ala seyyidina
muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim)11 ihlas suresi,11 izacae
suresi okunmalı.bu okunanlar,hz. muhammed(s.a.v),hz.ali'nin ve eshabı kiramın ve ashabının ve abdülkadir geylani'nin ruhuna hediye edilir.
3 defa (ya cünudullah,veya ibadullah egisuni ve emeduni fi kaza haceti.haza(hacet söylanir.)ya kadiyel hacat.amin.bir kere ilk yazdığımız dua okunur.seccadeye oturulup gözler kapatılacak(180)defa,la ilahe illallah okunur.ve tekrar secdeye kapanıp,ya ruhel kudüs,ya cünudullah veya ibadallah egisuni ve emiduni.fi kaza haceti.haza(hacet söylenir)ya kadiyel hacat.amin amin amin denir.ertesi gün fakirlere sadaka verilir.duaya başlamadan önce okunur:ya hz.abdülkadir.ey hz.muhammedin sevgili oğlu.ben şimdiye kadar senin yolunda yürüdüm.şu dakikada büyüklüğünü anladım.iman getiriyorum.(amentü duası okunur)beni mahcup çıkarma hz.pir.yetiş ya bazallah.yetiş ya hz.ebes. salih.abdülkadir geylani:kim bu şekilde hareket eder ,benden yardım isterse okişiye yardım ederim.
http://www.bynokta.com
Lamekan
Aktif Üye
Aktif Üye
Lamekan

abdülkadir geylaninin(k.s) çağrı duası Empty
MesajKonu: Geri: abdülkadir geylaninin(k.s) çağrı duası   abdülkadir geylaninin(k.s) çağrı duası Icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 2:16 am

güncel

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİNİN BESMELE-İ ŞERİFE DUASI
» HAYDARI KERRARDAN DUYURU
» ABDULKADİR GEYLANİ HZ.
» ABDÜLKÂDİR DEŞTÛTÎ
» Musa Peygamberin Duaları ( İnşirah Duası (Başlama Duası) )