iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Konumuz:Ahlaki çöküntü

5 posters
YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

Konumuz:Ahlaki çöküntü Empty
MesajKonu: Konumuz:Ahlaki çöküntü   Konumuz:Ahlaki çöküntü Icon_minitimePaz Şub. 14, 2010 6:21 pm

toplulmumuzda şiddet,terör,yozlaşma giderek artıyor artık birbirini tanımayan toplum olduk komşumuzun adını bile bilmiyoruz sokağa çocuğumuzu güvenle çıkaramıyoruz her gün haberlerde çocuk kaçırma,organ mafyası ile ilgili haberler okuyoruz biz bu hale nasıl geldik nerde hata ettik eksiğimiz nedir,dimimizi tam yaşadık mı?
yediklerimize dikkat ettik mi?komşu hakkını gözettik mi?sunnete uyduk mu?

sizce ahlaki çöküntünün nedenleri nelerdir?

lütfen alıntı yapmadan kendi fikirlerinizi yazınız.
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: Konumuz:Ahlaki çöküntü   Konumuz:Ahlaki çöküntü Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 11:00 am

güncelll..
gül-as
Aktif Üye
Aktif Üye
gül-as

MesajKonu: Geri: Konumuz:Ahlaki çöküntü   Konumuz:Ahlaki çöküntü Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 1:16 pm

soruyu sorarken cevabını da vermişsiniz.hataları sıralamışsınız...

bi açgözlülük bi doyumsuzluktur gidiyor..ihtiyaçlar hiç bitmiyor
bir araba varken bir eşime mi alsam deniliyor..oğlanın pc bozulmuş..kız tatile çıkacak...ev arsa yatırım...açlıktan ölenleri görmeden sofamızdaki 3-4 çeşit yemekten utanmadan hep yokluk sıkıntı çektiğimizi sanıyoruz..
aile düzenine dikkat zaten yok.. 3-5 yaşındaki çocukların ben aşık oldum dediği zaman övünen anne babalarıyız...artık herşey çok normal kızının oğlunun elbetteki sevgilisi olacak..

ve zamanla insan doymayı unutuyor. sürekli bir açlık içine düşüyor..bu da ruhsal dengeyi etkiliyor..
depresyonla beraber ibadet ve taatte eksiklik,ibadetteki eksiklikde depresyonu tetikliyr...hep bu kısır döngü içerisinde insanoğlu...
yaşamayı unutuyor...
erzurum25
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Konumuz:Ahlaki çöküntü   Konumuz:Ahlaki çöküntü Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 1:29 pm

bence noksan eğitimde....okul bitirmekle sadece diplomaya sahip olunur..konumuz ahlaki çöküntü demişiz. manevi çöküntüyle aynı değilmi bu kavram..o halde maneviyatı güçlü olan bir toplumun ahlaki değerleride güclüdür diyebilirmiyiz???işim gereği hep suçlu insanlarda muhatabım...terör örgütünden..hırsızına..dolandırıcıdan gaspçısına..hepsini gördüm tanıdım..ve hepsini manevi eksikliğe bağladım ben..ahlaki değerleri yerinde olan bir toplumda, yukarda saydığım birkaç suç çeşidi görülmez...yada az görülür diyeceğim..
eğitim şart diyeceğim..ama öle milli eğitim değil...bahsettiğimi iyi anlıyorsunuz..zira bahsettiğim eğitimi almış bir öğrenci ne kopye çeker..nede hocasına kafa tutar..diploma almak için okula gitmez ilim almaya gider...
eyvahhhhhh..bende diploma almaya gidiyordum Sad
yukarıdaki yorumlara nazaran cahilane ve sıradan bi yazı oldu..çorbada tuzum bulunsun istedim...selam ve dua ile
https://www.facebook.com/album.php?profile=1&id=814748534
ByNoKTa
Administrator

Administrator
ByNoKTa

MesajKonu: Geri: Konumuz:Ahlaki çöküntü   Konumuz:Ahlaki çöküntü Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 2:37 pm

gül-as demiş ki:
soruyu sorarken cevabını da vermişsiniz.hataları sıralamışsınız...

bi açgözlülük bi doyumsuzluktur gidiyor..ihtiyaçlar hiç bitmiyor
bir araba varken bir eşime mi alsam deniliyor..oğlanın pc bozulmuş..kız tatile çıkacak...ev arsa yatırım...açlıktan ölenleri görmeden sofamızdaki 3-4 çeşit yemekten utanmadan hep yokluk sıkıntı çektiğimizi sanıyoruz..
aile düzenine dikkat zaten yok.. 3-5 yaşındaki çocukların ben aşık oldum dediği zaman övünen anne babalarıyız...artık herşey çok normal kızının oğlunun elbetteki sevgilisi olacak..

ve zamanla insan doymayı unutuyor. sürekli bir açlık içine düşüyor..bu da ruhsal dengeyi etkiliyor..
depresyonla beraber ibadet ve taatte eksiklik,ibadetteki eksiklikde depresyonu tetikliyr...hep bu kısır döngü içerisinde insanoğlu...
yaşamayı unutuyor...

yazmak istedıklerımı yazmıssın ARO
http://www.bynokta.com
LoLâ
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Konumuz:Ahlaki çöküntü   Konumuz:Ahlaki çöküntü Icon_minitimeC.tesi Mayıs 08, 2010 1:32 am

Ben bu konuya daha önce, diğer tarafta yorum yapmıştım. Burada da bir dörtlük paylaşayım.

"O’ndan kopunca, hevesat içinde boğulduk,
Hep hülya arkasında koşa koşa yorulduk;
Kapadık kulaklarımızı Hak fermanına,
Göz göre göre bataklığa abone olduk.
"

Konumuz:Ahlaki çöküntü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu Haftaki Konumuz İslam anlam ve mahiyeti
» İnsan ve Ahlakı
» Ahlakı Güzelleştirmek