iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

CİNLER NEREDE YAŞARLAR

3 posters
YazarMesaj
jupiter
Aktif Üye
Aktif Üye
jupiter

CİNLER   NEREDE   YAŞARLAR Empty
MesajKonu: CİNLER NEREDE YAŞARLAR   CİNLER   NEREDE   YAŞARLAR Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 3:31 pm

BİLAL BİN EL-HARİS ‘ den rivayettir :"Bir yolculuk sırasında Resulullah'la birlikte bir yerde konakladık, defi hacet için dışarıya çıktılar. Bende peşinden ibrik götürdüm. Yanına yaklaştığımda bazı insanların birbirleriyle kavga eder gibi, ağız dalaşı yaptıklarını gösteren sesler işittim. Hiç böyle ses işitmemiştim, sonra Resulullah geri döndüler, kendisine YA Resullullah ; senin yanında bazı erkeklerin kavga seslerini duydum. Ama ağzından konuşan kimseyi görmedim, dedim. Rasulullah (SAV) müslüman cinler ile müşrik cinler birbirleriyle kavga edip, çekiştiler, beni aralarına hakem tayin ettiler. Kendilerini bir yerlere yerleştirmemi istediler. Ben de müslüman olan cinleri köy ve dağlara, müşrik olan cinleri de, dağlarla denizler arasına yerleştirdim buyurdular. “ Ayrıca cinler hamamlarda, mezarlıklarda, pis yerlerde, ahırlarda, çöplüklerde, ıssız yerlerde, duvar deliklerinde ve ağaç kovuklarında yaşarlar. Peygamber Efendimiz(SAV); " Bana Nusaybinli cinlerden bir grup geldi, iyi cinlerdi. Benden yiyecek istediler, bende Allah'a dua ettim. Rastladıkları kemik ve tezekler onların yiyecekleri olsun. Tezek ve kemikle taharet almayın. Çünkü onlar cin kardeşlerinizin azığıdır.” buyurdular. Cinler insan artıklarını yerler. Cinlerin yemekleri besmele çekilmeden yenen yemeklerdir. Ayrıca tezek ve kemikler de onların yiyecekleridir. Cinlerin insanlar gibi sosyal hayatları vardır. Onların da düğünleri, şenlikleri, toplantıları, seminerleri, konferansları vardır. Üreyip çoğalırlar. Yerler, içerler. Fakat onların yeyip içmeleri, koku duyusuyladır. Nefsani olarak doyarlar. Ayrıca cinlerin para kuru soğan ve sarımsak kabuğudur. Bunlar kesinlikle yakılmayacaktır. Aksi halde cinlerin hışmına uğrarsınız, yani zarar görürsünüz.
Insan alemi gibi cinler alemi de vardir. Bunlarin ulvi ve sufli leri vardir. Cinlerinde din ayrimi vardir. Bunlarin Müslüman olanlarindan hariç diger dinlerde olanlarda bulunmaktadir. Ayrica ataist cinler de vardir. Ifritler ise seytani cinler takiminin en güçlüleridir. Bu varliklarla insanlar üzerinde sihir ve büyüler yapilarak ölümüne dahi sebep olunmaktadir. Cinlerle ilgili bazi ayetler ;CIN SURESI ( Ayet 1 - 2 - 3 - 4 - 5 )

1. Ayet (Resûlüm!) De ki: Cinlerden bir toplulugun (benim okudugum Kur'an'i) dinleyip de söyle söyledikleri bana vahyolunmustur: Gerçekten biz, hârikulâde güzel bir Kur'an dinledik .
2. Ayet Dogru yola iletiyor, ona iman ettik. (Artik) kimseyi Rabbimize asla ortak kosmayacagiz.
3. Ayet Hakikat su ki, Rabbimizin sâni çok yücedir. O, ne es ne de çocuk edinmistir.
4. Ayet Dogrusu bizim beyinsiz olanimiz (iblis veya azgin cinler), Allah hakkinda pekasiri yalanlar uyduruyormus.
5. Ayet Halbuki biz, gerek insanlar gerekse cinler Allah hakkinda asla yalan söylemezler, sanmistik.

AHKAF SURESI

29. Ayet Hani cinlerden bir gurubu, Kur'an'i dinlemeleri için sana yöneltmistik. Kur'an'i dinlemeye hazir olunca (birbirlerine) "Susun" demisler, Kur'an'in okunmasi bitince uyaricilar olarak kavimlerine dönmüslerdi.
30. Ayet Ey kavmimiz! dediler, dogrusu biz Musa'dan sonra indirilen, kendinden öncekini dogrulayan, hakka ve dogru yola ileten bir kitap dinledik.

HICR SURESI

41. Ayet (Allah) söyle buyurdu: "Iste bana varan dosdogru yol budur."
42. Ayet "Süphesiz kullarim üzerinde senin bir hakimiyetin yoktur. Ancak azginlardan sana uyanlar müstesna."

ISRA SURESI

65. Ayet Surasi muhakkak ki, benim (ihlâsli) kullarim üzerinde senin hiçbir agirligin olmayacaktir. (Onlari) koruyucu olarak Rabbin yeter.
Emir Sultan
Medaratör

Medaratör
Emir Sultan

MesajKonu: Geri: CİNLER NEREDE YAŞARLAR   CİNLER   NEREDE   YAŞARLAR Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 4:34 pm

Allah Razı Olsun kardeşim emeğine sağlık,güzel bir paylaşım.

CENAB-I ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.
loyal
Medaratör

Medaratör
loyal

MesajKonu: Geri: CİNLER NEREDE YAŞARLAR   CİNLER   NEREDE   YAŞARLAR Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 4:48 pm

BUNLARDAN KORUNMAK İÇİN ZAYIF OLMAMAK (ihlaslı) GEREKIR

emegıne saglık ALLAH RAZI OLSUN

CİNLER NEREDE YAŞARLAR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cinler Hz. Süleyman için köle gibi çalıştılar, çalışmayana ceza verildi. Cinler gaybı bilmez.
» HABİS CİNLER
» Cinler En Çok Neyi Sever?
» Cinler Haberleşmede Kullanılıyor
» Cinler İnsanı Aldatır