iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum

4 posters
YazarMesaj
ta ha
Yeni Üye

Yeni Üye

maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum Empty
MesajKonu: maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum   maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 8:13 pm

hocam maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum yardım edin tek başıma yapmaya kalktım
ama korkutuldum rüyamda benim kisi ALLah sevgisi ve aşkı için dilerim yardım edersiniz
Emir Sultan
Medaratör

Medaratör
Emir Sultan

MesajKonu: Geri: maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum   maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 10:14 pm

Selamün Aleyküm,Ülkenin birinde çok büyük bir Dağ varmış.Her sene bu Dağa tırmanmak için Dağcılar gelirmiş.Hatta mevsimin birinde ayni anda 4 dağcı gurup birlikye gelmişler ve Dağa tırmanış yapmak için sabırsızlanıyorlar bir an evvel Dağa tırmanmak istiyorlar.O bölğede bunlara kılavuzluk,Rehberlik yapan bir Dağ karakolu var,Bu 4 Dağcı grup ayni anda bir an önce Dağa tırmanmak istiyorlar ve kendilerine Rehber,Kılavuz verilmesini istiyorlar.Karakoldaki görevliler yeteri kadar Kılavuzumuz yok hepsinize,her gruba ayri ayri Klavuz veremeyiz,zaten Bölgeyi iyi bilen,tanıyan 4 tanede kılavuzumuz yok,der.Sadece bir gruba kılavuz verebiliriz emniyetli şekilde tırmanışı yapıp tekrar geri döndüklerinde diğer grubu çıkarırız bu sırayla devam eder ve hepinizde Tırmanışınızı tamamlamış olursunuz denir,bu cevabı alınca diğer gruplar itiraz eder ve Aceleleri olduğunu,Sabır edemeyeceklerini ve Dünyanın değişik Ülkelerinden geldiklerini bahana ederek beklemek için zaman kaybedemeyeceklerini belirtirler.

Karakol,sadece bir gruba Kılavuz verir,diğer 2 grup beklemezler ve bir sürü nasihatlara ve uyarılara rağmen kimseyi dinlemeyerek kendi başlarına Dağa tırmanışa geçerler.Ellerinde son model teknolojik cihazlar olduğunu,yönlerini asla kaybetmeyeceklerini,son model teknolojinin son harikası aygıtlar var biz Karda Tipide Yolumuzu buluruz,bize bir şey olmaz,biz yapabiliriz derler.Diğer 3 üncü grupsa beklemeyi seçer ve Karokolda kalır.Kendine kılavuz verilerek,Rehber verilerek tırmanış yapan grup 10 gün sonra başarılı bir şekilde Tırmanışını yapıp geri döner,diğer 2 grup ise haftalar geçmesine ragmen ne bir haber alırlar nede geri dönerler.

Bu arada Sabredip bekleyen 4.üncü grupta tırmanışını tamamlayıp döner.Kaybolan 2 grubu bulmak için arama ekipleri çıkarılır,Helikopterler grubun birini bulurlar,buldukları yer ise gitmeleri gereken yerin tamamen aksi istakametinde ve yanlış yerdeler.Zirveye değilde Dağın başka yüzünde küçük bir tepenin üstündeler,etraf tamamen sisli olduğundan hiçbir yeride görmüyorlar,bulundukları tepeciğide Koskoca Dağın Zirvesi sanıyorlar,orda konaklıyorlar ve kalıyorlar.Ellerindeki son model,Dünyanın son model teknolojisi dahi orda işe yaramıyor,çekmiyor (umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır,anlayan anlar.Ulvi Hocamın dediği gibi yolun sonundaki asıl madene ulaşmak yerine yol üzerindeki sahte elmaslarla avunurlar) .

Diğer gruba ise çok daha sonra ulaşırlar,bu gruptan kurtulan sadece bir kişidir oda aklını yitirmiş vaziyette bir kayanın koğunda sinmiş olarak bulurlar,diğer grup üyelerinin bir kısmını gece Çakallar ve yırtıcı hayvanlar tarafından parçalanıp yenildiğini bulunan kemik parçalarından anlarlar,yine grubtan bir kaş kişiyi uçurumdan aşağı düşerek kayalar üzerinde parçalanmış cesetlerini bulurlar.Grubun bir kaç üyesini ise hiç bulamazlar dahi....

Biraz mecazi olarak konuya yaklaşmak istedim.Umarım ne anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir ve sizlerde anlamışsınızdır.Dağda yalnız başına gezen koyunun sonunu düşünün.

CENAB-I ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.
ByNoKTa
Administrator

Administrator
ByNoKTa

MesajKonu: Geri: maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum   maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 10:39 pm

A.R.O yerinde bir örnek olmus
http://www.bynokta.com
ta ha
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum   maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 10:50 pm

hocam çok güzel bir açıklamada zaten bende bunu için burdayım bana yardımn edin yol gösterin diye bir mürşidim olsun diyeee
Gerçeğin Sesi
Usta Üye
Usta Üye
Gerçeğin Sesi

MesajKonu: Geri: maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum   maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum Icon_minitimePaz Ara. 26, 2010 7:27 am

Emir abim ALLAH razı olsun ne kadar güzel bir hikaye ile açıklık getirmişsin....

inşaALALH savrımızın sonunda hayırlısı ile maksadımıza ulaşıcağız...

maneviyatta ilerlemek ve yükselmek istiyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MADDİ VE MANEVİ OLARAK YÜKSELMEK İÇİN OKUNACAK SIRLARLA DOLU SALAVAT-I MECULE
» Bakım istiyorum
» Bakım istiyorum
» bakim istiyorum
» yardım istiyorum