iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır

4 posters
YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Empty
MesajKonu: Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır   Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Icon_minitimeSalı Ara. 21, 2010 8:47 am

Bismillahirrahmanirrahim
Kur'ânSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul kâinat kitabının bir tercümesidir. Cenab-ı Hakk'ın hem tekvînî hem de teşrîî âyetlerini okuyan bir tercümanıdır. Görünmeyen ve görünen âlemin açıklayıcısıdır. Allâh'ın isimSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul sıfat ve fiillerine ait özellikleri anlatan bir rehberdir. Meydana gelmiş ve gelecek olayları haber verendir. İnsanlığın terbiyecisidir. İnsanlığı mutluluğa götüren hakîki mürşiddir.
Resûlullah'ın tarifleriyle Kur'ân; öyle bir kitaptır ki: "O'ndaSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul sizden önceki (milletlerin ahvaliyle ilgili) haberSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul sizden sonra (kıyamete kadar) gelecek fitneler ve kıyamet ahvali ile ilgili haberler.. ayrıca sizin aranızdaSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul (iman-küfürSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul taat-isyanSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul haram-helâl vs. nevinden) cereyan edecek ahvâlle alâkalı da hükümler vardır. OSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul hak ile batılı ayırdeden tek ölçüdür ve O'nda her şey ciddidir. Kim bir zalimden korkarak ondan kopar ve onunla amel etmezseSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul işte o zaman Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allah da onu helâk eder. Kim O'nun dışında bir hidayet ararsaSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allah o kimseyi saptırır. Zira oSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allah'ın en sağlam ipi (hablu'l-metin)dir. OSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul hikmet edalı hatırlatan bir beyan.. ve Hakk'a ulaştıran bir yoldur. OSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul kendisine uyanları (değişik arzulara takılıp) kaymaktanSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul kendisini (kıraat eden) dilleri de iltibastan korur. Âlimler hiçbir zaman ona doyamaz.. Onu çokça tekrar okuyana oSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul usanç vermez ve tadını eksiltmez. Onun insanlarda hayret uyaran yanlarının sonu gelmez. O öyle bir kitaptır kiSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul cinler onu işittikleri zamanSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul şöyle demekten kendilerini alamamışlardır:

"BizSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul doğru yolu gösteren harika ve hiç duyulmadık bir Kur’ân dinledik. Biz onun (Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allah kelamı olduğuna) inandık." (CinSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul 72/1) O'nun üslubuyla konuşanSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul doğruyu konuşmuş olur. O'nunla amel edenSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul mutlaka mükâfat görür. Kim onunla hüküm verirseSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul adaletle hükmeder. Kim ona çağrılırsaSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul doğru yola çağrılmış olur." (TirmizîSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Fedailü'l-Kur’ânSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul 14; MüsnedSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul 1/91)
...................
Kur’an’ın okunması ister hatim suretiyleSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul ister parça parça olsun fazileti büyüktür.

Adamın biri Ey Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allah’ın Rasûlü! hangi amel Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allah’a daha sevimlidir? Diye sordu da Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdular: “Konaklayıp yoluna devam eden kişi(nin amelidir.) Konaklayıp göçen ne demektirSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul diye sorulunca; Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Kur’ânın sahibi (dostu veya hafızı) Kur’anın başından başlarSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul sonuna kadar okur. Sonra sonundan başına döner. Her konakladığındaSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul yeniden sefere çıkar.” (TirmiziSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul KıraatSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul hn. 2948Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul DârimîSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Fedail-ül Kur’ân: 27)

HATİM SEVABI

Adamın biri Ey Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allah’ın Rasûlü! hangi amel Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allah’a daha sevimlidir? Diye sordu da Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdular: “Konaklayıp yoluna devam eden kişi(nin amelidir.) Konaklayıp göçen ne demektirSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul diye sorulunca; Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Kur’ânın sahibi (dostu veya hafızı) Kur’anın başından başlarSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul sonuna kadar okur. Sonra sonundan başına döner. Her konakladığındaSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul yeniden sefere çıkar.” (TirmiziSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul KıraatSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul hn. 2948Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul DârimîSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Fedail-ül Kur’ân: 27)

Kim Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allahın kitabından bir harf okursaSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul onun için bir hasene (sevap) vardır. Her hasene için ise on misli sevap vardır. Ben “ElifSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul LamSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Mim” bir harftir demiyorum. “Elif” bir harfSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul “Lam” bir harfSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul “Mim” bir harftir. (Tirmizi)

“Ümmetimin ibadetinin en faziletlisiSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Kur’ân okumaktır” (SuyûtîSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır VirgulSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır VirgulSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul ISure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul 51)Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Câmiu’s-Sağîr

“Evlerinizi namaz kılmakla ve Kur’an okumakla nurlandırınız” (SuyûtîSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Camiu’s-SağîrSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul IISure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul 188).

“Âmellerin en hayırlısıSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul-Kur’an okumaya başlamak ve hatmetmektir” (KurtubîSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul TezkârSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul 127).

Bunlardan başka olarakSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Kur’ân okunan yere meleklerSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul rahmet ve huzurun indiğiSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Kur’ân okuyanın misk kabına benzediğiSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Kur’ân okumanın gıpta edilecek bir durum olduğuSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Virgul Kur’ân’ı ezberleyenlerin toplumun en şereflileri olduğu sözkonusu hadislerde anlatılan hususlardır. Bu nedenle sahabe Kur’ân okumaya büyük önem vermişler ve sabah evden çıkmadan önce bir miktar Kur’ân okumaya büyük önem vermişler ve sabah evden çıkmadan önce bir miktar Kur’ân okumayı alışkanlık haline getirmişlerdi.

.....................
Buyrun bu sevaplardan nasiplenelim inşaSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allah
Kur'anı kerim'i sure sure okuyup anlayalım.....Hatim edelim inşaSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allah....
Hatimimize iştirak etmek isteyen kardeşlerim almak istedikleri sureyi belirtsinler...
Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allah kabul etsin inşaSure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Allah...Rabbim ecrinizi ecrimizi artırsın.....
Velhamdülillahi Rabbil Alemin....

1 Fatiha
2 Bakara
3 Al-i Imran

4 Nisa
5 Maide
6 En´am
7 A´raf
8 Enfal
9 Tevbe
10 Yunus
11 Hud
12 Yusuf
13 Ra´d
14 İbrahim
15 Hicr
16 Nahl
17 İsra
18 Kehf
19 Meryem
20 Ta-ha
21 Enbiya
22 Hac
23 Mü´minun
24 Nur
25 Furkan
26 Şuara
27 Neml
28 Kasas
29 Ankebut
30 Rum
31 Lokman
32 Secde
33 Ahzab
34 Sebe
35 Fatır
36 Yasin----hare
37 Saffat
38 Sad
39 Zümer
40 Mü´min
41 Fussilet
42 Şura
43 Zuhruf
44 Duhan----hare
45 Casiye
46 Ahkaf
47 Muhammed
48 Fetih
49 Hucurat
50 Kaf
51 Zariyat
52 Tür
53 Necm
54 Kamer
55 Rahman
56 vakıa----hare
57 Hadid
58 Mücadele
59 Haşir
60 Mümtehine
61 Saf
62 Cum´a
63 Münafikun
64 Tegabün
65 Talak
66 Tahrim
67 Mülk----hare
68 Kalem
69 Hakka
70 Mearic
71 Nuh
72 Cin
73 Müzzemmil
74 Müddessir
75 Kıyamet----hare
76 İnsan
77 Mürselat
78 Nebe
79 Naziat
80 Abese
81 Tekvir
82 İnfitar
83 Mutaffifin
84 İnsikak
85 Büruc
86 Tarık
87 A´la
88 Gasiye
89 Fecr
90 Beled
91 Şems
92 Leyl
93 Duha----hare
94 Inşirah
95 Tin
96 Alak
97 Kadir
98 Beyyine
99 Zilzal
100 Adiyat
101 Kari´a
102 Tekasür----hare
103 Asr
104 Hümeze
105 Fil
106 Kureyş
107 Ma´un
108 Kevser
109 Kafirun
110 Nasr
111 Tebbet
112 İhlas
113 Felak
114 Nas

En son mümine sultan tarafından Ptsi Ara. 27, 2010 12:41 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır   Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Icon_minitimeÇarş. Ara. 22, 2010 8:34 am

fatiha ve bakara sürelerini okuyayım inşallah
HARE
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajKonu: Geri: Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır   Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Icon_minitimeÇarş. Ara. 22, 2010 9:08 am

Yasin- mülk-duhan-kıyamet-tekasür surelerini okuyacağım inşaallah
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır   Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 10:44 pm

allah c.c kabul etsin ablam
HARE
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajKonu: Geri: Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır   Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Icon_minitimePtsi Ara. 27, 2010 12:06 pm

canım Duhan suresi yazmıştım
+ duha ve vakıa suresi
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır   Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Icon_minitimePtsi Ara. 27, 2010 12:39 pm

İlim Yuvası - İslami Gizli İlimler
ablam konu buradan devam edecek inşallah
canasu25
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır   Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Icon_minitimePtsi Ara. 27, 2010 9:13 pm

İNŞALLAH YASİN SÜRESİNİ OKUYAYIM.ALLAH C.C KABUL ETSİN
zersin
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajKonu: Geri: Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır   Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır Icon_minitimeSalı Ara. 28, 2010 6:28 pm

ablacım yeni sitede bulamadım ama ben bakara ve fatihayı alıyorum inş. tam hatim meali etmek istiyorum, rabbim nasip ederse...banada bu iki sureyi şimdiden yazabilirsin, Allah razı olsun, bu aralar aklımı okuyosun, başlamama öncü oluyosun, yoksa şugün bugün derken günler geçiyo, bu konuda hakkını helal et, çok hakkın geçiyo bana, Allah razı olsun bana bu konularda vesile olduğun için...

Sure Meal Hatim Kampanyamız Başlamıştır
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sure Sure Hatim ezberleme Kampanyamız Başlamıştır
» Meal Müslümanlığı
» Büyü Nasıl Başlamıştır?
» Kur'anı anlamak için meal okumak
» Meal okumak yanlışlığa sebep olur