iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Esma-ül Hüsna zinciri

4 posters
YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

Esma-ül Hüsna zinciri  Empty
MesajKonu: Esma-ül Hüsna zinciri    Esma-ül Hüsna zinciri  Icon_minitimeÇarş. Tem. 07, 2010 2:03 pm

Selamun aleykum kardeslerim

Rabbim in mubarek isimlerini hem tanimak hem ogrenmek ve hediyelesmek amaci ile bu bolumu aciyorum insallah cumlemize faydali olur

benden sonra gelen kardesime

El- CEBBÂR

Eksikleri tamamlayan, dilediğini zorla yaptırmaya müktedir olan

istek ve Arzularınin kabul gormesi niyetine 206 Ya Cabbar (cc) birakiyorum Rabbim ulastirsin insallah

Eklenmiş Resmin önizlemesiEsma-ül Hüsna zinciri  18d1259661835t-esma-ul-husna-zinciri-a261uv71jpg
asudenaz
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Esma-ül Hüsna zinciri    Esma-ül Hüsna zinciri  Icon_minitimeÇarş. Tem. 07, 2010 2:40 pm

teşekkürler mümine sultan ne güzel bir bölüm açmışsın, allah razı olsun...

bende bir sonraki arkadaşıma, Ya LATİF ismini bırakıyorum...
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Esma-ül Hüsna zinciri    Esma-ül Hüsna zinciri  Icon_minitimeÇarş. Tem. 07, 2010 9:56 pm

ALLAH C.C RAZI OLSUN CANIM BENDEN SONRAKİ KARDEŞİME 100 TANE BIRAKIYORUM RABBİM KABUL ETSİN İNŞAALLAHEsma-ül Hüsna zinciri  Nokta_ysER-RAHMAN - ER-RAHİM -Esma-ül Hüsna zinciri  Nokta_ys
Esma-ül Hüsna zinciri  Nokta_ysEsma-ül Hüsna zinciri  Eh_rahmanEsma-ül Hüsna zinciri  Eh_rahimEsma-ül Hüsna zinciri  Nokta_ys
Rabbimizin “Rahman” ismi Kur’anı Kerimde 57 defa tekrarlanmıştır. “Rahim” ismi ise 115 defa tekrarlanmıştır. Yalnız Tevbe suresinin 128 inci ayetindeki “Rahim” Peygamberimizin sıfatı olarak verilmiştir.

“Rahman” ismi kullarından hiç birine verilmez.

"Rahim" ise insanlara isim olarak verilebilir.

"Rahman”: İyilere de, kötülere de rahmet eden. Yani yarattıklarının hepsine merhamet eden manasınadır.

“Rahim”: ise ahirette yalnız mü’minlere merhamet edendir. “Allah mü’minlere karşı çok merhametlidir” buyurur. (Ahzap 43)
Tevazu
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Esma-ül Hüsna zinciri    Esma-ül Hüsna zinciri  Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 1:59 pm

Allah razı olsun arkadaşlar...

Ben de Ya Vedud ismini 400 adet,benden sonra gelen arkadaşıma bırakıyorum.Allah razı olsun...

Vedûd : Seven, bütün mahlukatın hayrını isteyen, onlara ihsan eden. ...
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Esma-ül Hüsna zinciri    Esma-ül Hüsna zinciri  Icon_minitimePerş. Tem. 08, 2010 2:28 pm

ALLAH razı olsun benden sonraki kardeşime:100 allah (c.c)esması okuyorum

1- Allah: Her ismin vasfını ihtiva eden öz adı. Kendinden başka ilah bulunmayan tek Allah.

Bu ism-i şerif, Cenâb-ı Hakk'ın has ismidir. Bu itibarla diğer isimlerin ifade ettiği bütün güzel vasıfları ve İlâhî sıfatları içine alır. Diğer isimler ise, yalnız kendi mânalarına delâlet ederler. Bu bakımdan Allah isminin yerini hiçbir isim tutamaz. Bu isim, Allah'tan başkasına mecazen de verilemez. Diğer isimlerinden bazılarının, Allah'tan başkasına isim olarak verilmesi caizdir.[/size]
aincinme
Normal Üye

Normal Üye
aincinme

MesajKonu: Geri: Esma-ül Hüsna zinciri    Esma-ül Hüsna zinciri  Icon_minitimePtsi Ara. 20, 2010 9:15 am

ALLAH RAZI OLSUN BENDE YA AZİZÜ ESMASINI 94 ADET BENDEN SONRAKİ KARDEŞİMİZE BIRAKIYORUM
ALLAH IN MUTLAK ÜSTÜNLÜĞÜNÜ İFADE EDER

Esma-ül Hüsna zinciri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Esma-ül Hüsna ile Dua ve Zikir
» Esma-ül Hüsna şiir
» Esmâ-ül Hüsnâ Duâsı
» Esmâ-ül Hüsnâ Duâsı (9)
» ESMA-İ HÜSNA VE AÇIKLAMASI