iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta

iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Sure Sure Hatim ezberleme Kampanyamız Başlamıştır

YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Sure Sure Hatim ezberleme Kampanyamız Başlamıştır   Salı Ara. 21, 2010 8:40 am

Bismillahirrahmanirrahim

Kur'ân kâinat kitabının bir tercümesidir. Cenab-ı Hakk'ın hem tekvînî hem de teşrîî âyetlerini okuyan bir tercümanıdır. Görünmeyen ve görünen âlemin açıklayıcısıdır. Allâh'ın isim sıfat ve fiillerine ait özellikleri anlatan bir rehberdir. Meydana gelmiş ve gelecek olayları haber verendir. İnsanlığın terbiyecisidir. İnsanlığı mutluluğa götüren hakîki mürşiddir.

Resûlullah'ın tarifleriyle Kur'ân; öyle bir kitaptır ki: "O'nda sizden önceki (milletlerin ahvaliyle ilgili) haber sizden sonra (kıyamete kadar) gelecek fitneler ve kıyamet ahvali ile ilgili haberler.. ayrıca sizin aranızda (iman-küfür taat-isyan haram-helâl vs. nevinden) cereyan edecek ahvâlle alâkalı da hükümler vardır. O hak ile batılı ayırdeden tek ölçüdür ve O'nda her şey ciddidir. Kim bir zalimden korkarak ondan kopar ve onunla amel etmezse işte o zaman da onu helâk eder. Kim O'nun dışında bir hidayet ararsa o kimseyi saptırır. Zira o 'ın en sağlam ipi (hablu'l-metin)dir. O hikmet edalı hatırlatan bir beyan.. ve Hakk'a ulaştıran bir yoldur. O kendisine uyanları (değişik arzulara takılıp) kaymaktan kendisini (kıraat eden) dilleri de iltibastan korur. Âlimler hiçbir zaman ona doyamaz.. Onu çokça tekrar okuyana o usanç vermez ve tadını eksiltmez. Onun insanlarda hayret uyaran yanlarının sonu gelmez. O öyle bir kitaptır ki cinler onu işittikleri zaman şöyle demekten kendilerini alamamışlardır:

"Biz doğru yolu gösteren harika ve hiç duyulmadık bir Kur’ân dinledik. Biz onun ( kelamı olduğuna) inandık." (Cin 72/1) O'nun üslubuyla konuşan doğruyu konuşmuş olur. O'nunla amel eden mutlaka mükâfat görür. Kim onunla hüküm verirse adaletle hükmeder. Kim ona çağrılırsa doğru yola çağrılmış olur." (Tirmizî Fedailü'l-Kur’ân 14; Müsned 1/91)
...................
Kur’an’ın okunması ister hatim suretiyle ister parça parça olsun fazileti büyüktür.
Kim ın kitabından bir harf okursa onun için bir hasene (sevap) vardır. Her hasene için ise on misli sevap vardır. Ben “Elif Lam Mim” bir harftir demiyorum. “Elif” bir harf “Lam” bir harf “Mim” bir harftir. (Tirmizi)

Bir harf için asgari 10 sevap olursa bütün Kur’an niçin ne kadar olacağı düşünülsün.

“Ey Ebu Zer! Gidip ’ın kitabından bir ayet öğrenmen senin için yüz rekat nafile namaz kılmaktan daha hayırlıdır. ” (İbn Mace)

Adamın biri Ey ’ın Rasûlü! hangi amel ’a daha sevimlidir? Diye sordu da Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdular: “Konaklayıp yoluna devam eden kişi(nin amelidir.) Konaklayıp göçen ne demektir diye sorulunca; Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Kur’ânın sahibi (dostu veya hafızı) Kur’anın başından başlar sonuna kadar okur. Sonra sonundan başına döner. Her konakladığında yeniden sefere çıkar.” (Tirmizi Kıraat hn. 2948 Dârimî Fedail-ül Kur’ân: 27)

“Kim farz namazı kılarsa onun için müstecab (makbul) bir dua hakkı vardır. Bunun gibi kim Kur’anı hatim ederse onun için de müstecab bir dua hakkı vardır.” (Taberani)

Tabiinden A’rec “Kim Kur’an’ı okur sonra da dua ederse onun duasına 4 bin melek amin der. (Darimi)

.....................
Buyrun bu sevaplardan nasiplenelim inşa
Kur'anı kerim'i sure sure okuyup anlayalım.....Hatim edelim inşa....
Hatimimize iştirak etmek isteyen kardeşlerim almak istedikleri sureyi belirtsinler...
kabul etsin inşa...Rabbim ecrinizi ecrimizi artırsın.....
Velhamdülillahi Rabbil Alemin....

1 Fatiha
2 Bakara
3 Al-i Imran
4 Nisa
5 Maide
6 En´am
7 A´raf
8 Enfal
9 Tevbe
10 Yunus
11 Hud
12 Yusuf
13 Ra´d
14 İbrahim
15 Hicr
16 Nahl
17 İsra
18 Kehf
19 Meryem
20 Ta-ha
21 Enbiya
22 Hac
23 Mü´minun
24 Nur
25 Furkan
26 Şuara
27 Neml
28 Kasas
29 Ankebut
30 Rum
31 Lokman
32 Secde
33 Ahzab
34 Sebe
35 Fatır
36 Yasin
37 Saffat
38 Sad
39 Zümer
40 Mü´min
41 Fussilet
42 Şura
43 Zuhruf
44 Duhan
45 Casiye
46 Ahkaf
47 Muhammed
48 Fetih
49 Hucurat
50 Kaf
51 Zariyat
52 Tür
53 Necm
54 Kamer
55 Rahman
56 Vakı´a
57 Hadid
58 Mücadele
59 Haşir
60 Mümtehine
61 Saf
62 Cum´a
63 Münafikun
64 Tegabün
65 Talak
66 Tahrim
67 Mülk
68 Kalem
69 Hakka
70 Mearic
71 Nuh
72 Cin
73 Müzzemmil
74 Müddessir
75 Kıyamet
76 İnsan
77 Mürselat
78 Nebe
79 Naziat
80 Abese
81 Tekvir
82 İnfitar
83 Mutaffifin
84 İnsikak
85 Büruc
86 Tarık
87 A´la
88 Gasiye
89 Fecr
90 Beled
91 Şems
92 Leyl
93 Duha
94 Inşirah
95 Tin
96 Alak
97 Kadir
98 Beyyine
99 Zilzal
100 Adiyat
101 Kari´a
102 Tekasür
103 Asr
104 Hümeze
105 Fil
106 Kureyş
107 Ma´un
108 Kevser
109 Kafirun
110 Nasr
111 Tebbet
112 İhlas
113 Felak
114 Nas

Ömer Nasuhi Bilmen İlmihali
mümine sultan
Administrator

Administrator

MesajKonu: Geri: Sure Sure Hatim ezberleme Kampanyamız Başlamıştır   Salı Ara. 21, 2010 12:32 pm

güncel.....
ceylinaz
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Sure Sure Hatim ezberleme Kampanyamız Başlamıştır   Salı Ara. 21, 2010 12:56 pm

abla sen bi sıraya koysanda biz o sıraya göre başlasak ezberlemeye nasıl olur ?
mümine sultan
Administrator

Administrator

MesajKonu: Geri: Sure Sure Hatim ezberleme Kampanyamız Başlamıştır   Salı Ara. 21, 2010 6:18 pm

namaz sürelerinden hümezeye kadar geldim ben sende hangi duya kadar biliyorsan ikraya kadar çık orda beni bekle Razz
ceylinaz
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Sure Sure Hatim ezberleme Kampanyamız Başlamıştır   Salı Ara. 21, 2010 8:20 pm

tamam abla leyl suresinde seni bekliyorum Smile Smile
mümine sultan
Administrator

Administrator

MesajKonu: Geri: Sure Sure Hatim ezberleme Kampanyamız Başlamıştır   Salı Ara. 21, 2010 8:56 pm

nolamazzzzzzzzz Shocked bas gaza mümine yetiş Neutral bacım sen yasin süresine başla ozaman yavaş yavaş Smile rabbim zihin açıklığı versin amin
ceylinaz
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Sure Sure Hatim ezberleme Kampanyamız Başlamıştır   Salı Ara. 21, 2010 9:26 pm

tamam ablacım ben yasini ezberlemiştim sen gelene kadar mülk suresini ezberleyeyim ben ondan sonra seni beklerim

Sure Sure Hatim ezberleme Kampanyamız Başlamıştır
1 sayfadaki 1 sayfası