iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

ŞEB-İ ARUS BUGUN MEVLANA CELALEDDİN RUMİ HZ. VEFAT YIL DÖNÜMÜ RUHUNA FATİHA OKUYALIM

3 posters
YazarMesaj
Semihbaba4125
Medaratör

Medaratör
Semihbaba4125

ŞEB-İ ARUS BUGUN MEVLANA CELALEDDİN RUMİ HZ. VEFAT YIL DÖNÜMÜ RUHUNA FATİHA OKUYALIM  Empty
MesajKonu: ŞEB-İ ARUS BUGUN MEVLANA CELALEDDİN RUMİ HZ. VEFAT YIL DÖNÜMÜ RUHUNA FATİHA OKUYALIM    ŞEB-İ ARUS BUGUN MEVLANA CELALEDDİN RUMİ HZ. VEFAT YIL DÖNÜMÜ RUHUNA FATİHA OKUYALIM  Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 1:44 pm

Şeb-i Arus lügat manası düğün gecesi demektir. Mevlânâ Celaleddin-i Rumi kendi ölümüne rabbine duyduğu aşktan dolayı sevgiliye kavuşma yani düğün gecesi demiştir.

Mevlânâ Celaleddin-i Rumi'nin ölüm yıl dönünlerinde 17 Aralık tarihlerine denk gelen haftalarda yapılan ve "Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri" olarak isimlendirilmeye başlanılan törenler, halk arasında Şeb-i Arus Şenlikleri olarak da anılmaktadır.

Öldüğüm gün tabutum götürülürken, bende bu dünya derdi var sanma...

Benim için ağlama, yazık, vah vah deme;

Şeytanın tuzağına düşersen, o zaman eyvah demenin sırasıdır,

Cenâzemi gördüğün zaman firâk, ayrılık deme,

Benim kavuşmam, buluşmam işte o zamandır,

Beni toprağa verdikleri zaman, elvedâ elvedâ demeye kalkışma,

Mezar, cennet topluluğunun perdesidir.

Batmayı gördün değil mi? Doğmayı da seyret, güneşle aya gurûbdan hiç ziyân gelir mi?

Hangi tohum yere ekildi de bitmedi? Ne diye insan tohumunda şüpheye düşüyorsun?

Hangi kova kuyuya salındı da dolu dolu çıkmadı? Can Yusuf’u ne diye kuyuda feryad etsin?

Bu tarafta ağzını yumdun mu, o tarafta aç.

Zîrâ senin Hayy u Hû’yun, mekânsızlık âleminin fezâsındadır.

Kaynak: Wiki

Ben ölünce arkamdan sakın ah- vah diye ağlamayın. Çünkü ben ölünce sevdiğime, RABBİME kavuşacağım. Bugün benim için ölüm değil , “Şeb-i Arûs” (düğün)günüdür.MEVLANA (K.S.) RAHMETLE ANIYORUZ ALLAH(ZT.C.C.) IŞIĞINDAN MAHRUM ETMESİN TÜM MÜSLÜMANLARI İNŞALLAH AMİN...RUHUNA FATİHA
aincinme
Normal Üye

Normal Üye
aincinme

ŞEB-İ ARUS BUGUN MEVLANA CELALEDDİN RUMİ HZ. VEFAT YIL DÖNÜMÜ RUHUNA FATİHA OKUYALIM  Empty
MesajKonu: Geri: ŞEB-İ ARUS BUGUN MEVLANA CELALEDDİN RUMİ HZ. VEFAT YIL DÖNÜMÜ RUHUNA FATİHA OKUYALIM    ŞEB-İ ARUS BUGUN MEVLANA CELALEDDİN RUMİ HZ. VEFAT YIL DÖNÜMÜ RUHUNA FATİHA OKUYALIM  Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 2:16 pm

OKUNMUŞTUR KARDEŞİM ALLAHIM KABUL EDİP HABERDAR EYLESİN YARABBİM AMİN
ceylinaz
Normal Üye

Normal Üye
ceylinaz

MesajKonu: Geri: ŞEB-İ ARUS BUGUN MEVLANA CELALEDDİN RUMİ HZ. VEFAT YIL DÖNÜMÜ RUHUNA FATİHA OKUYALIM    ŞEB-İ ARUS BUGUN MEVLANA CELALEDDİN RUMİ HZ. VEFAT YIL DÖNÜMÜ RUHUNA FATİHA OKUYALIM  Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 2:31 pm

bende okudum Allah razı olsun kardeşim

ŞEB-İ ARUS BUGUN MEVLANA CELALEDDİN RUMİ HZ. VEFAT YIL DÖNÜMÜ RUHUNA FATİHA OKUYALIM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mevlana Celalettin Rumi K.S. Dilinden
» 11 şehidimiz için diğr şehitlerimiz için de 1 fatiha 3 ihlas okuyalım
» CELALEDDİN ES-SÜYUTÎ
» Üzücü Bir Haber Vefat
» En Son Vefat Eden Sahabe