iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Peygamber Efendimizin (s.a.v) İnsanlara Doğru Yolu Gösterdiğine Dair Ayetler

YazarMesaj
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

Peygamber Efendimizin (s.a.v) İnsanlara Doğru Yolu Gösterdiğine Dair Ayetler Empty
MesajKonu: Peygamber Efendimizin (s.a.v) İnsanlara Doğru Yolu Gösterdiğine Dair Ayetler   Peygamber Efendimizin (s.a.v) İnsanlara Doğru Yolu Gösterdiğine Dair Ayetler Icon_minitimeC.tesi Ara. 19, 2009 2:01 am

Peygamber Efendimizin (s.a.v) İnsanlara Doğru Yolu Gösterdiğine Dair Ayetler;

“…Eğer Ona itaat ederseniz doğru yolu bulursunuz…”[1]
“…Şüphesiz ki sen (sana uyanları) mutlaka doğru yola, göklerde ve yerde bulunan her şeyin sahibi Allah’ın yoluna götürürsün.”[2]
“Şüphesiz ki sen onları doğru yola çağırıyorsun.”[3]
“De ki; “İşte benim yolum budur! (Ben sizi) bir basiret üzere Allah’a davet ediyorum; ben de, bana tabi olanlar da!..”[4]
“(Ey Rasulüm!) Öyle ise (sen) Allah’a tevekkül et! Çünkü sen apaçık hak üzerindesin!”[5]
“Ey Peygamber! Şüphesiz ki biz seni bir şahid, bir müjdeci ve bir korkutucu olarak gönderdik. Ve Allah’a, O’nun izni ile (çağıran) bir davetçi ve nurlandıran bir kandil olarak gönderdik.”[6]
“Ya, sin. Hikmetli Kur’an’a yemin olsun! Şüphesiz ki sen elbette peygamberlerdensin. Dosdoğru bir yol üzerindesin.”[7]
“Şayet o, bazı sözler uydurup Bize iftira etseydi, elbette onun sağ elinden yakalar, sonra da onun can damarını keserdik. Sizden hiç kimse de buna mani olamazdı.”[8]

[4] Yusuf, 108
[5] Neml, 79
[6] Ahzab, 45-46
[7] Yasin, 1-4
[8] Hakka, 44-47

Peygamber Efendimizin (s.a.v) İnsanlara Doğru Yolu Gösterdiğine Dair Ayetler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Peygamber Efendimizi (s.a.v) İnsanlara En İdeal Bir Örnek Olarak Gösteren Ayetler
» Peygamber Efendimizin (s.a.v) Hakemliğini ve Verdiği Hükümlerin Kabulünü Öngören Ayetler
» Peygamber Efendimizin S.A Soy Agacı
» Peygamber efendimizin faziletleri
» Peygamber Efendimizin S.A.V. Mücizeleri