iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Peygamber Efendimiz S.A.V. Verilen ve Hiç Bir Paygamberde Bulunmayan Özellikler

YazarMesaj
gece001
Yeni Üye

Yeni Üye
gece001

Peygamber Efendimiz S.A.V. Verilen ve Hiç Bir Paygamberde Bulunmayan Özellikler Empty
MesajKonu: Peygamber Efendimiz S.A.V. Verilen ve Hiç Bir Paygamberde Bulunmayan Özellikler   Peygamber Efendimiz S.A.V. Verilen ve Hiç Bir Paygamberde Bulunmayan Özellikler Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 11:45 am

Kur'an-ı Hakim'de, Efendimiz (s.a.v) "Hâtemün-Nebiyyin" yani peygambelerin sonuncusu sıfatıyla tanıtılmıştır.( Ahzab, 40.)
Efendimiz'e (s.a.v): "Siz ne zaman peygamber oldunuz?"diye sorulunca:
"Adem ruhu ile cesedi arasında olup henüz yaratılmamışken ben peygamberdim" cevabını vermiştir.( Ahmed, Müsned, V, 59; Hakim, Müstedrek, II, 609.)

Allahu Teala Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimize öyle özellik ve hususiyetler vermiştir ki, onlar başka bir peygamberde yoktur

Bu konuda Rasulullah Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur:

"Bana, benden evvel hiç kimseye verilmeyen beş şey verildi:

1-Bir aylık gibi uzun bir mesafeden düşman kalbine korku salmakla ilahi yardıma mazhar oldum.

2-Yeryüzü benim için namaz kılma mahalli ve temizlik vasıtası yapıldı. Ümmetimden kim bir namaz vaktine erişirse, hemen bulunduğu yerde namazını kılsın.

3-Ganimet benden evvel kimseye helal yapılmadığı halde bana helal kılındı.

4-Bana umumi şefaat yetkisi verildi.

5-Benden önceki peygamberler sadece kendi kavmine gönderiliyordu, ben bütün insanlığa peygamber olarak gönderildim."

Allah c.c. Peygamber Efendimizin, Şefaatlerini cümle Müslümana nasip etsin.Amin...

Selamunaleyküm

Peygamber Efendimiz S.A.V. Verilen ve Hiç Bir Paygamberde Bulunmayan Özellikler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Namaz ve Peygamber Efendimiz s.a.v.
» Peygamber Efendimiz(sav)'in 7 Güzelliği
» Peygamber Efendimiz'e (s.a.s) Karşı Davranış Adabı
» Peygamber Efendimiz (S.A.V)'in en çok sevdiği meyve
» Eğer Birgün Peygamber Efendimiz Ziyaretinize Gelse