iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Peygamber Efendimiz S.A.V. ve Cebrail A.S.

2 posters
YazarMesaj
gece001
Yeni Üye

Yeni Üye
gece001

Peygamber Efendimiz S.A.V. ve Cebrail A.S.  Empty
MesajKonu: Peygamber Efendimiz S.A.V. ve Cebrail A.S.    Peygamber Efendimiz S.A.V. ve Cebrail A.S.  Icon_minitimePtsi Kas. 22, 2010 12:01 pm

Uhud'dan,

Nebi (S.A.V) efendimiz bir defasında Cibrili Emine sual edip,
Semadan yeryüzüne indiğin vakitlerde sana hiç meşakkat ve heyecanlı anlar geldimi..? dediğinde, Cibril aleyhisselam "evet dört yerde" diyerek şunları izah etti..,
Birincisi, İbrahim aleyhisselam ateşe atıldığı zaman
İkincisi, İbrahim aleyhisselam, bıçağı oğlu İsmail aleyhisselamın boğazına dayadığı vakit,
Üçüncüsüde, Yusuf aleyhisselam kuyuya atıldığı zaman heyecan ve telaş içinde yeryüzüne indim onları halas ederek Emri İlahiyi yerine getirdim,
Dördüncü olarakta, Uhud günü kafirler sana zarar verip dişini kırdıkları zaman, Allah Teala buyurdu " Kuluma yetiş kanı yere damlamasın, eğer Habibimin bir damla kanı yere düşerse Azametim Hakkı için yerde ne bir nebat, ne de bir ağaç bitiririm" işte birde burada telaşlandım hemen mubarek yüzünüzden damlayan kanı havada ifna ettim...
İşte uhut harbinde böyle dikkat çekici hassas sahneler de sergilenmiştir, diğer bir yönden Uhud, Resulullah S.A.V. imin gönlünde müstesna yeri olan bir mahaldir. Ömrü boyunca Uhudu ve Uhud şehitlerini ziyaretlerine kesintisiz olarak devam etmiştir. Zaman zaman da "Biz Uhud'u severiz, Uhud da bizi sever" ifadeleriyle Şehitler Meşhedi Uhud, kıyamete kadar Allah Resulu'nün muhabbetiyle sırılsıklam ıslanan bir mekan olarak kalmasıyla Ümmete bir ziyaretgah ve bir kucak olacaktır...
Allah cümle müslümana gitmeyi ve görmeyi nasip eder inşaallah..
Selamunaleyküm..

N'ola tâcum gibi başumda götürsen dâim
Kadem-i pâkini ol Hazret-i şah-ı Rüsül’ün
Gül-i gülzar-ı nübüvvet o kadem sahibidür
Ahmedâ durma yüzin sür kademine o gülün

Padişah I.Ahmet k.s
HARE
Aktif Üye
Aktif Üye

Peygamber Efendimiz S.A.V. ve Cebrail A.S.  Empty
MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz S.A.V. ve Cebrail A.S.    Peygamber Efendimiz S.A.V. ve Cebrail A.S.  Icon_minitimePtsi Kas. 22, 2010 3:09 pm

Allah razı olsun emeğinize yüreğinize sağlık inşaallah

Allah cümle müslümana gitmeyi ve görmeyi nasip eder inşaallah..
Selamunaleyküm

Peygamber Efendimiz S.A.V. ve Cebrail A.S.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Peygamber Efendimiz(sav)'in 7 Güzelliği
» Namaz ve Peygamber Efendimiz s.a.v.
» Peygamber Efendimiz (S.A.V)'in en çok sevdiği meyve
» Eğer Birgün Peygamber Efendimiz Ziyaretinize Gelse
» Peygamber Efendimiz'e (s.a.s) Karşı Davranış Adabı