iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta

iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Sohbetler 13

YazarMesaj
ulvi
Administrator

Administrator

MesajKonu: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 4:02 pm

BY-NoKTa:
*abım birde kucuk bır konu var paylassam
ulvi:
*tabi abim lütfen
BY-NoKTa:
*bızım burdakı kardeslerımızden bırısının derdı
*su an cagırdım
*musaıtsen yazam
ulvi:
*yaz kardeşim lütfen
BY-NoKTa:
*yanındakı kardesımın adı mustakım kaynanasına zamanında buyu yapılmıs evden nuskaları bulmuslar 10 yıla askın bir suredır kaynanası yuruyemıyor
*doktor bırsey yapapamıs
*zamanında bvır hocva okumus 1 yıl duzelmıs sornasında yıne aynbı olmus
ulvi:
*kardeşim telefon açsın kaynansınahemen
*söylesin yürümeye başlasın
*bakalım ne kadar işlemiş vücudsa görelim
BY-NoKTa:
*su an açmasını ısttıyorum hocam
*hocam arrıyor
*su an
ulvi:
*tmm teyzeye söylesin yürüsün
*teyzem Besmele çekip
*ulvi hocanın izniyle desin
*içinden
*kardeşim yürümeye başlamışmı
BY-NoKTa:
*yuruyıormus hocam
ulvi:
*devam etsin durmasın
*teyzeye sorsun bacakları iyice açılmaya başlamışmı
BY-NoKTa:
*soruyor hocam
*MAŞALLAH
*yurumeye baslamıs
ulvi:
*MaşaAllah
*ARO abim
BY-NoKTa:
*topuklarını basamıyormus hocam
ulvi:
*abim kardeşime söyle siteye üye olacak
*yarın yine teyzemin yanındayken uğraşacağız
*teyzem nasipse koşmaya bile başlayacak İnşaAllah
BY-NoKTa:
*kayınvalıdesıde net yok
ulvi:
*abim
BY-NoKTa:
*mustakımı uye yapıyoruz hocam
ulvi:
*Besmele çekip ulvi hocanın izniyle desin ve bassın topuklarına
*şimdi
BY-NoKTa:
*hemen dedım
*sımdı soluyor telde
ulvi:
*topuklarına basmaya başlamışmı kardeşim
BY-NoKTa:
*evet baslamıs abım
*MAŞALLAH
ulvi:
*MaşaAllah
BY-NoKTa:
*agrısı varmıs hocam
ulvi:
*ARO
*kardeşim
*Besmele çeksin ulvi hocanın izniyle desin
*sağ eline üfürsün ve vücudunu meshetsin teyzem
BY-NoKTa:
*soledım hocam
ulvi:
*geçmişmi teyzemin ağrıları
BY-NoKTa:
*yuruyor ama hocam
*agrı devam edıyor
ulvi:
*abim
*kaslar yerine yerleşene kadar olacak
*teyzem günlük yürüyecek İnşaAllah
BY-NoKTa:
*hocam bırde merak ettım buyuden mıymıs neden
ulvi:
*ordaki kardeşime söyle
*açıklamalı teşekkür yazımı isterim
*Ehli Sünnet Manevi yardım Grubu adına
*10 sene yürüyemediğğini
*doktorların birşey yapamadığını
*sadece hocanın birinin bir sene kadar yürütebilip sonra tekrar yürüyemnez olduğunu
BY-NoKTa:
*hocam agrı gunluk yurumeler sonrasında gececekmı !!!
ulvi:
*burda anında yürümeye başladığını
*İnşaAllah
BY-NoKTa:
*aynen yazılacak hocanm
ulvi:
*evet ağrı vücut yerleştikçe geçer
*kabası ve musallat olan ağrısı alındı abim demin
*teyzeme sorsun şu an ağrıları daha az
BY-NoKTa:
*soruyor abım
*sımdı
ulvi:
*abim birde bu yazışmayı sophbetler olarak siteye koyuyorum
*sakıncası varmı
BY-NoKTa:
*abım
*koyabılırsın
*ne demek
ulvi:
*sağol abim
*ARO
BY-NoKTa:
*ama agrılarda devam varmıs abım
ulvi:
*abim tmm
*aynı şekildemiymiş azalma varmıymış
BY-NoKTa:
*gunluk ne okumalı ne kadar yurumelı
ulvi:
*abim günlükmü
*11 besmele yeterli teyzeme
*İnşaAllah
*Birde akşam ezanından sonra
BY-NoKTa:
*gunluk 11 besmele cekecek
ulvi:
*bir bardak suya bir Ayetel Kürsi okuyup içsin
*İnşaAllah yeterli

İnşaallah Yoluna Öleyim
Bin canım olsa hepsini vereyim
Ayağının Altına ben yol olayım
Tepele beni şerefe ulaşayım
Kabul Et ben zavallıyı Ya ResulaAllah

Utanırım Sen 'den isteyemem birşey
Korkum utancımdan çok, yok Sen'den Başka Gidecek bir yer
Tüm acizliğimle gelmişim Sana
Zavallıyım ben Nolur beni Yalnız Bırakma

Ya ResulAllah
mümine sultan
Administrator

Administrator

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 4:04 pm

maşallah abim
sahra
Seçkin Üye
Seçkin Üye

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 4:07 pm

MaşaAllah Hocam Rabbim sizi bizden ayırmasın.İnşaAllah
sernevaz
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 4:10 pm

MAŞALLAH MAŞALLAH MAŞALLAH...

Rabbim ilmini artırsın hocam..
kuranca
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 4:28 pm

BEN DAHA GENCIM BÜYÜ GIBI SEYLERI TABI BILIYORDUM AMA BUKADAR ETKILI OLDUGUNU BILMIYORDUM.

BU SEFER ONCEDEN BUYU YAPILDIGI ICINMI YÜRÜYE BILDI YOKSA ALLAHIN IZNIYLE TABI DIGER KISILERDEDE UYGULANABILIRMI???

sahraikebir
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 7:06 pm

Yüce Allah, İslam düşüncesinin temel kaidelerinden biri olan varlık aleminde Allah'ın izni olmadan hiçbir şeyin olmayacağı hakikatini şu şekilde açıklıyor.
"Alah'ın izni olmadan, onlar bir kimseye zarar verecek değillerdir." (Bakara-102)

Sebepler, Allah'ın izni ile işlevlerini yerine getirir. Onun izni ile etkileri görülür ve sonuçları gerçekleşir...

Bu, mü'minin kalbinde iyice açığa kavuşturulması gereken İslam düşüncesinin temel bir kuralıdır.
Her etkene Allah'ın izni ile, etki etme özelliği verilmiştir. O bu izinle işlevini görmektedir. Bu özelliği verdiği gibi, dilediği zaman, bunu durdurabilir de. Gayb işleri tamamen Allah'a aittir.Dilediğine, dilediği kadar ve dilediği zamanda bildirdiğinin dışında kimse gaibten bir şeye muttali olamaz. Bu yüzden kullar kendileri için bir fayda ya da zarara güç yetiremezler.

"De ki, "Allah'ın dilediğinin dışında kendi nefsim için bir fayda ya da zarara gücüm yetmez. Eğer ben gaybı bilseydim, iyiliği arttırırdım. Bana kötülük de dokunmazdı. Ancak ben, iman eden bir kavim için uyarıcı ve müjdeciden başka bir şey değilim.'' (A'raf-188 Resulullah (s.a.v.) de beşer olduğunu, kendisi için bir fayda veya zarara gücünün yetmediğini, çünkü gaybi bilmediğini, daha başındayken yolun nereye varacağını bilmediğini, fiillerinin sonucunu bilmediğini, dolayısıyla fiilinin sonucunu tayin edemediğini söylemiştir. Sonucu hayır da görse, şer de görse bunun böyle olduğunu bildirmiştir. O çalışır ancak sonucun Allah'ın takdir ettiği gaybın içinde gizli olduğunu bildirmekle görevlidir.

Bu ilan ile, İslami tevhid akidesinin her çeşit şirkten mutlak surette arınması ve yüce uluhiyet makamının beşerin hiçbir surette ortak olamayacağı özellikleriyle birlenmesi hakikati tamamlanmış oluyor.

Bu beşer, Allah'ın seçtiği ve sevdiği kulu Muhammed (s.a.v.) de olsa...

Gaybın eşiğinde beşeri güç ve beşeri ilim durur. Aynı şekilde beşeri sınırının başlamasıyla Muhammed (s.a.v.)'in şahsı durur ve görevi biter.
"De ki: Ben size bir zarar veya iyilik dokundurmaya güç yetiremem." (Cin-21)

Resulullah (s.a.v.) kulluk ettiği biricik Rabb'inin bir özelliğini herhangi bir şeye atfetmelerinden ellerini çekmek, uzaklaştırmak ve O'na hiçbir şeyi ortak koşmamakla emrolunuyor. Zarar veya fayda vermeye yalnızca o muktedirdir. Bununla, her şey ve Nebi (s.a.v.) fayda ve zarar üzerine etkin olmaktan uzaklaştırılır. Bu işte de uluhiyet makamı birlenince imanı soyutlama ile düşünce, bu tam açık ve sarih istikameti bulur.

"De ki,"Ben, Allah'ın dilediğinden başka, kendim için bir zarar veya faydaya güç yetiremem.İnsan niçin Allah'tan başkasını dost edinir?

Yaşamakla emrolunduğu İslam'a muhalefet etmek suretiyle Allah'ın yasakladığı şirkin girdabına neden düşer?

Bunun sebebi dünya hayatında bir faydayı celb (elde etmek) ve bir zararı uzaklaştırmak mıdır?

Zarar anında insanların yardımını ummak ya da bollukta insanların faydasını beklemek midir?

Oysa bunların tümü Allah'ın elindedir. Sebepler üzerindeki mutlak güç Allah'ındır. Aynı zamanda O, kulları üzerinde kahredici güce sahiptir. Vermenin ve men etmenin hikmeti ve bilgisi O'nun yanındadır.
m." (Yunus-49)
İbn-i Abbas (r.a) şöyle der:

"Bir gün Resullullah (s.a.v.)'ın arkasında yürüyordum. Bana dedi ki; "Ey delikanlı, sana bazı sözler öğreteceğim. Onları koru ki, Allah seni korusun. Koru ki, Allah'ı yanında bulursun. İstediğin zaman, Allah'tan iste. Yardım dilediğin zaman, Allah'tan dile. Şunu bilki, şayet bütün ümmet, sana bir yarar dokundurmak için bir araya gelseler de, Allah'ın senin için yazdığının dışında bir yarar dokunduramazlar. Aynı şekilde, sana bir zarar dokundurmak için toplansalar Allah'ın senin için yazdığından başka bir şey dokunduramazlar. Kalemler kaldırılmış, sayfalar durulmuştur." ( Tirmizi rivayet etmiş ve, "sahih bir hadistir" demiştir.)
Müslümanın, cahiliyyenin yeryüzünü kapladığı bu noktada durması ve bu yüce, kesin, hakla batılı ayıran, sarsıcı ve korkutucu hakikati cahiliyenin yüzüne çarpması kaçınılmazdır. Sonra da her şeye kadir olduğunu kulların üzerinde sonsuz güce sahip olduğunu bildiği Yüce Rabb'ine yönelmeli ve kulların -tağutların ve zorbaların da dahil- bir sinekten daha zayıf olduklarını bilmelidir. Hem de sinek, onlardan bir şey koparsa onu geri alamayacaklarını bilmelidir. Allah'ın izni olmadan hiç kimseye zarar ve fayda veremezler. Allah işinde galip olandır; fakat insanların çoğu bilmezler.
Allah'tan başka tahtadan, ağaçtan putlar, heykeller, ruh, melek, cin ve insan; bir fayda veya zarara malik değildirler. Onların tümü fayda ve zarar dokunduramamakta eşittirler. Her şey, Allah'tan bir kader doğrultusunda, hareket eder. Allah'ın izin vermediği şey olamaz. O'nun takdir ettiğinden başkası olamaz. Olup bitenler, hep O'nun kaza ve kaderi dairesinde olup bitiyor.

Zarar ve fayda Yüce Allah'ın elindedir.

"Allah'tan başka sana ne zarar ne de fayda dokundurmayanı çağırma! Eğer böyle bir şey yaparsan, sen de zalimlerden olursun." (Yunus-106)

Yazı bir alıntıdır. Anlatmak istediğim şeyi yazmaya çalışsaydım bu kadar net anlatamazdım. Bu düpedüz şirktir. Herşey sadece ve sadece Allah'ın izniyle gerçekleşir. Burası islami ilimler başlığına sahip bir site ama bir Allah'ın kulu çıkıp da bu islami inancımızla asla bağdaşmayan bir cümle demiyor. Ulvi Hoca siteye ilk girdiğim gün bana sabret zamanla anlayacaksın demiştiniz, günlerdir sabırla bekliyorum ama ne yazık ki bu anlaşılacak bir durum değil. Siz resmen ŞİRK koşuyorsunuz. Büyük bir gaflet içindesiniz Rabbim sizi doğru yola iletsin.
P.C üyelik iptalini bulamadım. Sizler inşallah bunu halledersiniz.
mümine sultan
Administrator

Administrator

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 7:44 pm

kardeşim ulvi abinin sırrını anlamak anlatmak bi hayli zor tabi ki allahın izni ile şifa veriyor yanlış anlaşılma olmasın onlar sadece hz.hızırın yardımcıları oda allah c.c ne emrederse onun için çalışır umarım anlatabilmişimdir vesselm
Lamekan
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 9:28 pm

.

En son Lamekan tarafından Perş. Ara. 02, 2010 1:09 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
nisra
Administrator

Administrator

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 9:58 pm

öncelikle şunu sormak istiyorum sahraikebir bu konuşma metninde şirk nerede onu belirtmemişsin ben hiç bir şirk göremiyorum
bu sitede ulvi hocam her cümlesini en doğrusunu Rab bim bilir diyerek bitirir
kimseye boşa ümit vermez
fal bakmaz
gayptan haber vermez
para almaz hediye kabul etmez

sadece şifasına vesile olduğu kişilerden teşekkür yazısı ister bun senin için şirkse yorum yapamayacağım zaten
ulvi
Administrator

Administrator

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 11:17 pm

sahraikebir demiş ki:
Yüce Allah, İslam düşüncesinin temel kaidelerinden biri olan varlık aleminde Allah'ın izni olmadan hiçbir şeyin olmayacağı hakikatini şu şekilde açıklıyor.
"Alah'ın izni olmadan, onlar bir kimseye zarar verecek değillerdir." (Bakara-102)

Sebepler, Allah'ın izni ile işlevlerini yerine getirir. Onun izni ile etkileri görülür ve sonuçları gerçekleşir...

Bu, mü'minin kalbinde iyice açığa kavuşturulması gereken İslam düşüncesinin temel bir kuralıdır.
Her etkene Allah'ın izni ile, etki etme özelliği verilmiştir. O bu izinle işlevini görmektedir. Bu özelliği verdiği gibi, dilediği zaman, bunu durdurabilir de. Gayb işleri tamamen Allah'a aittir.Dilediğine, dilediği kadar ve dilediği zamanda bildirdiğinin dışında kimse gaibten bir şeye muttali olamaz. Bu yüzden kullar kendileri için bir fayda ya da zarara güç yetiremezler.

"De ki, "Allah'ın dilediğinin dışında kendi nefsim için bir fayda ya da zarara gücüm yetmez. Eğer ben gaybı bilseydim, iyiliği arttırırdım. Bana kötülük de dokunmazdı. Ancak ben, iman eden bir kavim için uyarıcı ve müjdeciden başka bir şey değilim.'' (A'raf-188 Resulullah (s.a.v.) de beşer olduğunu, kendisi için bir fayda veya zarara gücünün yetmediğini, çünkü gaybi bilmediğini, daha başındayken yolun nereye varacağını bilmediğini, fiillerinin sonucunu bilmediğini, dolayısıyla fiilinin sonucunu tayin edemediğini söylemiştir. Sonucu hayır da görse, şer de görse bunun böyle olduğunu bildirmiştir. O çalışır ancak sonucun Allah'ın takdir ettiği gaybın içinde gizli olduğunu bildirmekle görevlidir.

Bu ilan ile, İslami tevhid akidesinin her çeşit şirkten mutlak surette arınması ve yüce uluhiyet makamının beşerin hiçbir surette ortak olamayacağı özellikleriyle birlenmesi hakikati tamamlanmış oluyor.

Gaybın eşiğinde beşeri güç ve beşeri ilim durur. Aynı şekilde beşeri sınırının başlamasıyla Muhammed (s.a.v.)'in şahsı durur ve görevi biter.
"De ki: Ben size bir zarar veya iyilik dokundurmaya güç yetiremem." (Cin-21)

Resulullah (s.a.v.) kulluk ettiği biricik Rabb'inin bir özelliğini herhangi bir şeye atfetmelerinden ellerini çekmek, uzaklaştırmak ve O'na hiçbir şeyi ortak koşmamakla emrolunuyor. Zarar veya fayda vermeye yalnızca o muktedirdir. Bununla, her şey ve Nebi (s.a.v.) fayda ve zarar üzerine etkin olmaktan uzaklaştırılır. Bu işte de uluhiyet makamı birlenince imanı soyutlama ile düşünce, bu tam açık ve sarih istikameti bulur.

"De ki,"Ben, Allah'ın dilediğinden başka, kendim için bir zarar veya faydaya güç yetiremem.İnsan niçin Allah'tan başkasını dost edinir?

Yaşamakla emrolunduğu İslam'a muhalefet etmek suretiyle Allah'ın yasakladığı şirkin girdabına neden düşer?

Bunun sebebi dünya hayatında bir faydayı celb (elde etmek) ve bir zararı uzaklaştırmak mıdır?

Zarar anında insanların yardımını ummak ya da bollukta insanların faydasını beklemek midir?

Oysa bunların tümü Allah'ın elindedir. Sebepler üzerindeki mutlak güç Allah'ındır. Aynı zamanda O, kulları üzerinde kahredici güce sahiptir. Vermenin ve men etmenin hikmeti ve bilgisi O'nun yanındadır.
m." (Yunus-49)
İbn-i Abbas (r.a) şöyle der:

"Bir gün Resullullah (s.a.v.)'ın arkasında yürüyordum. Bana dedi ki; "Ey delikanlı, sana bazı sözler öğreteceğim. Onları koru ki, Allah seni korusun. Koru ki, Allah'ı yanında bulursun. İstediğin zaman, Allah'tan iste. Yardım dilediğin zaman, Allah'tan dile. Şunu bilki, şayet bütün ümmet, sana bir yarar dokundurmak için bir araya gelseler de, Allah'ın senin için yazdığının dışında bir yarar dokunduramazlar. Aynı şekilde, sana bir zarar dokundurmak için toplansalar Allah'ın senin için yazdığından başka bir şey dokunduramazlar. Kalemler kaldırılmış, sayfalar durulmuştur." ( Tirmizi rivayet etmiş ve, "sahih bir hadistir" demiştir.)
Müslümanın, cahiliyyenin yeryüzünü kapladığı bu noktada durması ve bu yüce, kesin, hakla batılı ayıran, sarsıcı ve korkutucu hakikati cahiliyenin yüzüne çarpması kaçınılmazdır. Sonra da her şeye kadir olduğunu kulların üzerinde sonsuz güce sahip olduğunu bildiği Yüce Rabb'ine yönelmeli ve kulların -tağutların ve zorbaların da dahil- bir sinekten daha zayıf olduklarını bilmelidir. Hem de sinek, onlardan bir şey koparsa onu geri alamayacaklarını bilmelidir. Allah'ın izni olmadan hiç kimseye zarar ve fayda veremezler. Allah işinde galip olandır; fakat insanların çoğu bilmezler.
Allah'tan başka tahtadan, ağaçtan putlar, heykeller, ruh, melek, cin ve insan; bir fayda veya zarara malik değildirler. Onların tümü fayda ve zarar dokunduramamakta eşittirler. Her şey, Allah'tan bir kader doğrultusunda, hareket eder. Allah'ın izin vermediği şey olamaz. O'nun takdir ettiğinden başkası olamaz. Olup bitenler, hep O'nun kaza ve kaderi dairesinde olup bitiyor.

Zarar ve fayda Yüce Allah'ın elindedir.

"Allah'tan başka sana ne zarar ne de fayda dokundurmayanı çağırma! Eğer böyle bir şey yaparsan, sen de zalimlerden olursun." (Yunus-106)

Yazı bir alıntıdır. Anlatmak istediğim şeyi yazmaya çalışsaydım bu kadar net anlatamazdım. Bu düpedüz şirktir. Herşey sadece ve sadece Allah'ın izniyle gerçekleşir. Burası islami ilimler başlığına sahip bir site ama bir Allah'ın kulu çıkıp da bu islami inancımızla asla bağdaşmayan bir cümle demiyor. Ulvi Hoca siteye ilk girdiğim gün bana sabret zamanla anlayacaksın demiştiniz, günlerdir sabırla bekliyorum ama ne yazık ki bu anlaşılacak bir durum değil. Siz resmen ŞİRK koşuyorsunuz. Büyük bir gaflet içindesiniz Rabbim sizi doğru yola iletsin.
P.C üyelik iptalini bulamadım. Sizler inşallah bunu halledersiniz.

Asıl şirk Allah 'ın Vesile Kıldıklarını inkar etmek ve onlara kin gütmektir

şeytan insanı red etti ne oldu, Hz. Süleyman Belkıs A.S. nin tahtını getiren Behriya Hazretlerine niye şirk demedi, kendi değilmiydi Peygamber

Hızır A.S. şirktemi o zaman

Sizler Allah 'ın veridği ilme ve Alimlere düşmanlık eden insanlarsınız

Doktora gidenler şirktemi o zaman, doktor yürümesine vesile olsaydı bu şirktir diyebilirmiydin

Dikkatimi çekti sahrai kebir, öbür zavallılara laf söyletmiyor insanların ağzını tutmaya çalışıyorsunuz, burda yapılanlara şirk demeye kalkıyorsunuz bence çok sinsice dolaşıyorsunuz

Demek Allah 'ın vesilesini inkar etmek şirk değil, vesileyi Halk eden Allah değil galiba sana göre. Fırından ekmek alma kardeş fırından ekmek aldım deme Allah 'tan ekmek aldım de, yoksa senin mantığınla şirke düşersin

fırıncının Allah 'tan gayri ekmek üretmeye yada yaratmaya gücümü var kudretimi

kardeş boşa uğraşma Ehli Sünnet Sitesi burası, insanları bu şirk olayıyla şimdiye kadar ateistler kandırmaya çalıştılar boşa uğraşma

isimler ve islami yazılar boş

Öüslüman adam şirk demez İlim çinde dahi olsa gidin alın der Hadisi şerif'e uyar. Matbaayı 300 sene geciktirdiniz ama bu sefer boş

İnşaallah Yoluna Öleyim

Ya ResulAllah
ulvi
Administrator

Administrator

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 11:23 pm

sahraikebir demiş ki:

Bu ne ya, galiba Din 'i Peygamberdende iyi biliyorsunuz, sen kimsin ya. Ne saçmalıyorsun. hadi kardeş Allah izin vermezse hiçbirşey fayda yada zarar veremez diyorsun doğru diyorsun hadi kardeş o kadar erkeksen ve inancın sağlamsa çık otoyola fırla tırın önüne

Dediğinin arkasında ol, korkarak şirke düşme, çocuğun hastalandığında götürme doktora, acıktığında alma fırından ekmek o açlık sana zarar verici değil ya

Bunlar işlerine geldiğinde Allah 'ı unutan işlerine geldiğinde ha şirktir ha diyen Din 'i Din'le yıkmaya çalışanların lafı

Sadece hoş ve boş

Allah kimseyi fikir zavallısı etmesin, Allah 'ı bile Allah 'la inkar etmeye kalkan zavallı Etmesin

Kardeş sen al şirkini sana şirkinle mutluluklar, işiine bak

İnşaallah Yoluna Öleyim

Ya ResulAllah
Lja
Usta Üye
Usta Üye

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 11:36 pm

öyle dolu dolu bır metın koymuşsun ki duyan görende senı gercekten bazı şeylerı kavradıgını sanır ama sen ınsanı anca hayakırıklıgına ugratırsın. sana dıcek cok sey varda ama inan uğraşamam senle. sadece sana şunu diyorum. islam ülkelerınde dokorluk dıye bısey olmasın haşa ŞİRKE girer dimi. hele ilaçlarııı aman Allahımmmmmmm yakalım yok edelım yeryüzünden asıl en buyuk şirk ilaçlar. arabamı ben servısede götürmiyim. duamı edeyım arabamın başında beklıyım. bir işçiye emanet etmıyım... bu böyle uzarrr gider. tanımları zihinde dogru yerlerde oturtmak gerekır. herseyın yerı etkisi başkadır. hiç biri birinin yerine geçemez. aklın ermıyorsa burnunu sokma bence. vesilelere tutunmak kadar doğal bşey olamaz. sohbetlerde kaç kere Allah geçiyor yada hocama yazılan yazılarda. bu kadar aşikar olan bir sey senın gözunden kaçıyorsa zaten sana ne anlatayım ki ben.

üyelik iptalini bulmana gerek yok bız sana seve seve yol gösterırız bak kapı orda Razz
Lja
Usta Üye
Usta Üye

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 11:42 pm

"Allah kimseyi fikir zavallısı etmesin, Allah 'ı bile Allah 'la inkar etmeye kalkan zavallı Etmesin"
konunun özü işte budur hocam Smile maşaAllah

idrakı olmayana ne kavratmaya çalışıcaz hocam Razz
Havas-Hoca
Usta Üye
Usta Üye

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Salı Kas. 02, 2010 11:48 pm

De ki, "Allah'ın dilediğinin dışında kendi nefsim için bir fayda ya da zarara gücüm yetmez. Eğer ben gaybı bilseydim, iyiliği arttırırdım. Bana kötülük de dokunmazdı. Ancak ben, iman eden bir kavim için uyarıcı ve müjdeciden başka bir şey değilim.''

demişsinde Resulullah s.a.s. gaybden pek çok haber vermiştir.
kıyamet alametleride bunlardan biridir
en kuvvetli olan sünnetlerden olan istiharede
anlayacağın herşey düzmantıkla olmuyor
bazı şeylerinde özüne inmek lazım
herşey senin anladığın gibi değildir.
suçlama yapmadan önce sorarsın ne anlama geldiğini
ondan sonra tatmin edici bir cevap alamazsan iddiana devam edersin..
islam73
Medaratör

Medaratör

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Çarş. Kas. 03, 2010 2:13 am

masallah hocama binbir kere; artikbaska ne yalanlarla gelecekler hocamin yaptiklarini inkar etmek icin bekleyelim.bu tip insanlarda haya ne utanma var.insan bu kadarda alcalmaz yani.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Beyaz lalelerin bile siyah gölgesi olur.
Ne Şerefki Müslüman Doğmuşum Elhamdulillah, Ne Şerefki Türk Olmuşum
(ULVI hocamdan)

Korkkaklikta ar ilerlemekte seref ve itibar var insan korkmakla kaderden kurtulamaz
ilim nokta idi cahiller onu cogalti.
(Haydari kerrar hocamdan )

Semihbaba4125
Medaratör

Medaratör

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Ptsi Kas. 15, 2010 4:25 pm

GÜNCEL...........

Değiliz Herkes Gibi Sıradan.. HAMD Olsun TÜRK ve MÜSLÜMAN Yaratmış YARADAN...

UMUTLARIN TÜKENDİĞİ YERDE ALLAH(C.C.) VARDIR......Çıkar Kendini Aradan Kalır Seni Yaradan....İNŞALLAH Derse Yakaran İnşa Eder YARADAN....UMUTLARIN TÜKENDİĞİ YERDE ALLAH(C.C.) VARDIR....

ŞEYH-ül EKBER MUHYİDDÎN İBN ARABÎ [Kaddesallahu Sırrıhulaziz] İN MUBAREK KABRİ ŞERiFİ RUHLARI VE MAKAMLARINA EL FATİHA AMİN.....
aincinme
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Sohbetler 13   Perş. Ara. 16, 2010 10:55 am

MaŞŞALLAH Kİ NE MAŞŞALLAH HOCAMA ALLaH İLMİNİ aRTTIRIP DAİM ETSİN İNŞALLAH aMİNNN

Sohbetler 13
1 sayfadaki 1 sayfası