iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

değerli hocalarımın görüşleri

2 posters
YazarMesaj
hgchgc
Yeni Üye

Yeni Üye

değerli hocalarımın görüşleri Empty
MesajKonu: değerli hocalarımın görüşleri   değerli hocalarımın görüşleri Icon_minitimePaz Ekim 24, 2010 1:21 am

burdan değerli hocalarımdan birşey öğrenmek istiyorum cahilliğimi bağışlayın kötülük yapan bir kişiye bu yakınımız arkadaşımız sevdiğimiz olabilir gıyabında kendi haberi olmaksızın üzerinde büyü sihir veya varlık varsa havas ilmini kullanmak suretiyle yardımcı olmak ne kadar doğru olur bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: değerli hocalarımın görüşleri   değerli hocalarımın görüşleri Icon_minitimePaz Ekim 24, 2010 2:43 am

Bence güzel olur, kötülük yapana iyilik yapabilmek bir erdemdir. Ama şuda var havas İlmini başka bir insan üzerinde kendisinden habersiz kullanmanın sınırları vardır.

Bu sınırlara riayet etmek lazım, Bunu sadece iradeyi etkileyen konuları kaldırmak ve üzerinde sıkıntı ve rahatsızlık oluşturan durumları kaldırmak için kullanabilirsin.

Diye düşünüyorum, daha iyi bilenlerede sormak lazım

En Doğrusunu Allah Bilir.
hgchgc
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: değerli hocalarımın görüşleri   değerli hocalarımın görüşleri Icon_minitimePaz Ekim 24, 2010 2:32 pm

hocam bende zaten bu anlamda sormuştum üzerinde ki şeytani etkilerin kaldırılma çabasına yönelik kimse yüzde yüz kötü değildir diye düşünüyorum herkes günahsız doğuyor sonuçta gerek kişilik özellikleri gerek aile ortamı gerekse çervresel faktörlerle kötülüklere meylediyoruz ama türk insanı ki bunu siz daha iyi biliyorsunuz genlerine işlemiş bir merhamete ve insancıl duygulara sahip sadece bazen kalplerimiz kararabiliyor tabi bizimde günahlarımız sebebiyle biraz ışık ve aydınlanmaya ihtiyacımız oluyor birilerinin elimizdewn tutması gerekiyor hayırlısı mutlaka en doğrusunu Allah bilir
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: değerli hocalarımın görüşleri   değerli hocalarımın görüşleri Icon_minitimePaz Ekim 24, 2010 2:41 pm

İnsanın içinde iyilik ve kötülük bir arada bulunur. Bu konuda hemfikiriz, insan kalbi meyline göre ve kalbini etkileyen duygusal faktörlere göre iyiliğe yada kötülüğe meyleder.

Burda önemli husus insanın iradesine sahip olarak Allah Korkusunu taşıyarak kötülüğe meyletsede sabır hali içinde iyiliğe yönelmesidir.

Ama arada püflere dikkat etmemde gerekir, benim iyiliğe yöneleceğim diye yanımdaki insanı ezdirmeyede hakkım yoktur.

Yani çizgiler incedir.

Ama şuda var harici durumlarda vardır insan bir cin yada büyünün yönetimi altına girer ve aklını iradesine yönelik kullanamaz çünkü irade büyü yada cinin etki ve yönetimi altındadır

İşte bu durumlarda senin dediğin konu devreye girer

Ama bunun harici havasla herkesi Müslüman ve iyi yapalım dersek bu bilmiyorum doğrumudur.

Tabi bunlar benim düşünce ve görüşlerim doğruda olabilir yanlışta daha iyi bilenlerede sormak lazım

En Doğrusunu Allah Bilir.

hgchgc
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: değerli hocalarımın görüşleri   değerli hocalarımın görüşleri Icon_minitimePaz Ekim 24, 2010 3:36 pm

teşekkür ederim hocam tamda işaret ettiğiniz gibi herkes için değil sadece başka etkiler altına girmiş olduğunu düşündüklerimiz için kastım ve niyetim buydu

değerli hocalarımın görüşleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HAYDARI KERRAR VE ULVİ HOCALARIMIN DİKKATİNE
» Bütün kardeslerimin ve hocalarimin mübarek kurban bayramini kutlarim
» değerli bir celp formülü
» Hocamlarım ve siz değerli arkadaşlarım bu rüyayı yorumlarmısnız...
» Eleştirileriniz ve önerileriniz bizim için çok değerli...