iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Salatı Tüncina ve Vefki

+13
sirac
Arkadaş
zersin
Havas-Hoca
gespenst
sahraikebir
511deniz
fehmi
sahra
kübra2
Semihbaba4125
siyang
haydarı kerrar
17 posters
YazarMesaj
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

Salatı Tüncina ve Vefki Empty
MesajKonu: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 1:32 pm

Salatı Tüncina ve Vefki
Bu Salâvat-ı Şerifeye Devam Eden; Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere bu salavat perde olur, Arzuları, istek ve hacetleri kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur. Bu verdiğim vefki musibetlere, cin ve insan şerlerine karşı koruyucu olarak yazar ve ortasına da taşıyacak olan şahsın anne ve kendi ismi yazılarak taşınır ve taşıtılırsa biiznillah maksat hasıl olur bu vefk taşınırken aynı zamanda günlükte okumakta çok fayda vardır 3-5-7-21 defa. okuma zamanı genelde sabah namazları veya ikindi namazı sonrasıdır. Evlere bereket amaçlı ve ticari eşyalara zarar gelmemesi içinde bu vefk yazılır asılır. bu vefkin faydaları havas indince malumdur ve çoktur biz bu kadarla yetiniyoruz. Allahu alem bissevab.

NOT: Muhammed Efendi Müntehabat 1804- Kendi Çalışmamdır bu vefk ilk defa şahsım tarafından veriliyor.

"Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."

"Allahım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır."

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
siyang
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 2:03 pm

Hoş geldiniz hocam Allah razı olsun paylaşımınız için....
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 3:03 pm

hoş bulduk kardeşim sizden de rabbim razı olsun inşallah.vesselam
Semihbaba4125
Medaratör

Medaratör
Semihbaba4125

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 3:29 pm

haydarı kerrar demiş ki:
hoş bulduk kardeşim sizden de rabbim razı olsun inşallah.vesselam

abi msj attım bakarmısın
kübra2
Usta Üye
Usta Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 10:40 pm

ALLAH RAZI OLSUN HOCAM EMEGİNE SAGLIK.
sahra
Seçkin Üye
Seçkin Üye
sahra

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePaz Eyl. 19, 2010 12:22 am

HOCAM HOŞGELDİNİZ.ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN.
fehmi
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePaz Eyl. 19, 2010 1:54 pm

haydar hocamdan allah razı olsun
511deniz
Normal Üye

Normal Üye
511deniz

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePaz Eyl. 19, 2010 5:59 pm

Hoş geldiniz hocam Allah gani gani razı olsun sizden...
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimeCuma Eyl. 24, 2010 10:10 am

hoşbulduk kardeşlerim rabbim sizlerden de razı olsun inşallah.vesselam
sahraikebir
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 4:20 pm

Salatı tüncina üzerinde tam bir kesinlik yok sanırım. Nedense farklı şekillerde yazılıyor.
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammedin salatan tüncina biha min cemiıl ehvali vel afati ve takdı lena biha cemial hacati ve tütahhiruna biha min cemiıs seyyiati ve terfeuna biha ındeke a’led derecati ve tübelliğuna biha aksal ğayati min cemiıl hayrati fil hayati ve ba’del memat .
Bu da İdris Çelebi adlı bir çevirmenin çevirisi. Üzerinde ihtilaf olan konularda hangisinin doğru olduğuna nasıl kanaat getiriyorsunuz?
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 4:27 pm

sahraikebir demiş ki:
Salatı tüncina üzerinde tam bir kesinlik yok sanırım. Nedense farklı şekillerde yazılıyor.
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammedin salatan tüncina biha min cemiıl ehvali vel afati ve takdı lena biha cemial hacati ve tütahhiruna biha min cemiıs seyyiati ve terfeuna biha ındeke a’led derecati ve tübelliğuna biha aksal ğayati min cemiıl hayrati fil hayati ve ba’del memat .
Bu da İdris Çelebi adlı bir çevirmenin çevirisi. Üzerinde ihtilaf olan konularda hangisinin doğru olduğuna nasıl kanaat getiriyorsunuz?

Buradaki fark nerede anlamadım sonunda dua devam etmekte ihtilaf bunun neresinde kardeşim Smile
sahraikebir
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 4:38 pm

İki duayı karşılaştırırsanız farkı görürsünüz kardeşim
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 5:17 pm

Sitede olan ;

Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."

Sizin verdiğiniz ;

Anlamı ;

"Allahım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır."

sonunda duaya bu söylevler eklenmiş burada ihtilafa düşecek bir husus söz konusu değil umarım açıklayıcı olmuştur ayriyeten değişiklikte yok aynı selamla eğer indeke lafzına takıldıysanız bu manayı değiştirirmiki ihtilaf olsun ?
sahraikebir
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 5:33 pm

Duaların içine istenildiği zaman söylevler eklenebiliyor mu? Anlamı değitirmiyorsa eğer bu duayı şu kadar okuyun demek yerine peygamberimize herhangi bir şekilde şu kadar salavat getirin demek de yeterli olur.
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 6:01 pm

sahraikebir demiş ki:
Duaların içine istenildiği zaman söylevler eklenebiliyor mu? Anlamı değitirmiyorsa eğer bu duayı şu kadar okuyun demek yerine peygamberimize herhangi bir şekilde şu kadar salavat getirin demek de yeterli olur.

Bakın sayın arkadaşım yukarıdaki dua Tirmizi dua babında geçtiği gibi alınmıştır , burada bir beis yoktur sitede mevcut olan duada yani indeke kullanılmayanda mana ; derecelerin en üstüne yüceltirsin dir , sizin verdiğinizdekinde ise mana ; yücelt anlamındadır ,

Bu vefk zaten duanın özelliğinegöre verilmiştir , dikkat ederseniz aşağıda arapça olarak var buda yukarda zikredilen duaya tekabul eder bunda garip olan bir şey yok ki endişeniz nedir?

İkincisi duaya istenildiği kadar ekleme yapabiliriz sizin ve benim dua kültürüm farklı olabilir, sonuçta burada Ayete bir ekleme yapılmamakta duada da sınır yoktur herkes meşrebine göre dua edebilir.

Burada bir uygulama var elbetteki verilen uygulanmalıdır ha başka selavatlar lada olabilir vefkleri ayrıdır ,

siz asıl neyi merak ediyosunuz çünki bu konuda bir çelişki yada ihtilaf yok bu sizin düşünceniz

selamla
sahraikebir
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 6:17 pm

Merak ettiğim cevabı verdiniz teşekkür ederim.
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 6:40 pm

sahraikebir demiş ki:
Merak ettiğim cevabı verdiniz teşekkür ederim.

rica ederim ne demek hamd olsun kişileri ve insanları delalete sürükleyecek bir uygulama görmezsiniz biz sahtekar değiliz ki insanları kandıralım ve sömürelim başkaları gibi selamla
sahraikebir
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 6:55 pm

Kesinlikle böyle bir imada dahi bulunmadım. Sizleri tanımam ki böyle bir zanla hareket edeyim. Allah hepimizi iyi ve dürüst insanlarla karşılaştırsın. (Amin)
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 7:01 pm

sahraikebir demiş ki:
Kesinlikle böyle bir imada dahi bulunmadım. Sizleri tanımam ki böyle bir zanla hareket edeyim. Allah hepimizi iyi ve dürüst insanlarla karşılaştırsın. (Amin)

bunda şüpem yok kardeşim sadece siz ve ben okumuyorum yorumları bilgilendirmek istedim yanlış anlaşılmasın selamla duanızada amin diyorum
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 7:03 pm

sahraikebir demiş ki:
salaten tüncina meşhur adıyla münciye aslında bütün eski eski eserlerde dua kitaplarında aynen böyle geçer bizim verdiğimiz şekliyle kardeşim yeni basılan eserlerde biz sizin sorunuzda ki Veterfeunê bihê ındeke e'ledderacêt ifadesini görmekteyiz bu ifadenin buraya fazladan konmasında veya konulmamasında bir bies yoktur manada bir değişme olmaz ama bu ifadenin geçtiği mamanalarda nedense o ifadenin karşılığıda verilmez Veterfeunê bihê ındeke e'ledderacêt aslında bizi katında yanında ali yüce derecelere yücelt diye verilmez indeke ifadesi olsada olmasada verilen meal bizi yüce derecelere yükselt diye verilir. bu ifadenin eklenmesinde veya eklenmemesin de aslında bir beis olmamakla beraber yine hatırlatalım ki eski eserlerde bu ifadeye rastlanmaz kardeşim.vesselam
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 7:11 pm

Bu da İdris Çelebi adlı bir çevirmenin çevirisi. Üzerinde ihtilaf olan konularda hangisinin doğru olduğuna nasıl kanaat getiriyorsunuz? [/quote]
birincisi yukarda gördüğünüz üzere konu tarafımdan ilk defa verilmiş idris çelebiyle ne alakası var. ikincisi idris çelebi arapça eserleri kendi değil başkasına çevirtir kardeşim kendisi osmanlıca olanları çevirir.vesselam
sahraikebir
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 7:26 pm

Aynı konuların işlendiği forumları takip ediyorum benim güzel kardeşim. Bir başkasının yaptığı çeviriyi altına ismini ekleyerek yazdım. Bunda ne beis var anlayamadım. Sizin yazmış olduğunuz bir konuyu başka bir sitede isminizi kaynak göstererek yazmam doğru olanı değil mi? Sizin yazdığınız mesajların altında da kaynak göstermeden alıntı yapılmamasını istiyorsunuz. Ben sizi kıyaslamadım ki ikinizi de tanımam nihayetinde. Dikkat çekmek istediğim birinin ismi değildi bu şahıs da böyle yazmış dedim doğru olanı hangisi onu öğrenmek istedim. Maksadım sadece budur. Beni gücendirmeyin lütfen.
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 7:33 pm

sahraikebir demiş ki:
Aynı konuların işlendiği forumları takip ediyorum benim güzel kardeşim. Bir başkasının yaptığı çeviriyi altına ismini ekleyerek yazdım. Bunda ne beis var anlayamadım. Sizin yazmış olduğunuz bir konuyu başka bir sitede isminizi kaynak göstererek yazmam doğru olanı değil mi? Sizin yazdığınız mesajların altında da kaynak göstermeden alıntı yapılmamasını istiyorsunuz. Ben sizi kıyaslamadım ki ikinizi de tanımam nihayetinde. Dikkat çekmek istediğim birinin ismi değildi bu şahıs da böyle yazmış dedim doğru olanı hangisi onu öğrenmek istedim. Maksadım sadece budur. Beni gücendirmeyin lütfen.
kardeşim neden bu kadar alıngansınız ben idris çelebinin ismini yazmanıza bir şey demedim ki sizin sorunuzun en sonunda bu benzerliği dile getirmişsiniz bizde sorunuzu cevapladıktan sonra özellikle arada ki farkı dile getirmek için o cevabı yazdık yoksa sizde yanlış anlamışsınız amacımız sizi kırmak değil bilakis kafanıza takılanları cevaplamak. eğer bilmeden kırdıysam özür dilerim kardeşim.vesselam
Havas-Hoca
Usta Üye
Usta Üye
Havas-Hoca

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 7:57 pm

Allah c.c. razı olsun haydar hocamızdan
yine değerli bir paylaşım vede yine bir emeği var.
vesselam veddua
zersin
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 8:11 pm

haydarı kerrar demiş ki:
Salatı Tüncina ve Vefki
Bu Salâvat-ı Şerifeye Devam Eden; Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere bu salavat perde olur, Arzuları, istek ve hacetleri kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur. Bu verdiğim vefki musibetlere, cin ve insan şerlerine karşı koruyucu olarak yazar ve ortasına da taşıyacak olan şahsın anne ve kendi ismi yazılarak taşınır ve taşıtılırsa biiznillah maksat hasıl olur bu vefk taşınırken aynı zamanda günlükte okumakta çok fayda vardır 3-5-7-21 defa. okuma zamanı genelde sabah namazları veya ikindi namazı sonrasıdır. Evlere bereket amaçlı ve ticari eşyalara zarar gelmemesi içinde bu vefk yazılır asılır. bu vefkin faydaları havas indince malumdur ve çoktur biz bu kadarla yetiniyoruz. Allahu alem bissevab.

NOT: Muhammed Efendi Müntehabat 1804- Kendi Çalışmamdır bu vefk ilk defa şahsım tarafından veriliyor.

"Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

ABİM A.R.O
Arkadaş
Yeni Üye

Yeni Üye
Arkadaş

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 9:37 pm

ALLAH razı olsun hocam emeğine sağlık.İznin olursa almak istiyorum
sahraikebir
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimeCuma Ekim 22, 2010 12:42 pm

Ben alınganlık yaptım o halde, demek istediğinizi anladım teşekkür ederim
sirac
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePtsi Kas. 01, 2010 11:06 am

resimler gözükmüyor
huzur1
Yeni Üye

Yeni Üye
huzur1

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimePtsi Kas. 01, 2010 11:25 am

İzniniz olursa alıyorum hocam.Allah razı olsun
ykmz
Medaratör

Medaratör
ykmz

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimeSalı Ara. 07, 2010 11:11 pm

Allah razı olsun..
Lavinya
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimeÇarş. Ara. 08, 2010 3:15 am

Allah razı olsun.
Lja
Usta Üye
Usta Üye
Lja

MesajKonu: Geri: Salatı Tüncina ve Vefki   Salatı Tüncina ve Vefki Icon_minitimeÇarş. Ara. 08, 2010 6:43 am

Allah razı olsun acıklamalar ıcın

Salatı Tüncina ve Vefki
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İşsizlik ve rızık için salatı Tefriciye
» celbi muhabbet vefki
» HER BIRI YETMIS BIN SALATI SERIFE GÜCÜNDE SALAVATLAR
» Cin tayfası bu vefki taşıyana ilişemez
» kahve ile büyü bozma vefki (denenmiştir)