iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

ulvi abime

5 posters
YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

ulvi abime  Empty
MesajKonu: ulvi abime    ulvi abime  Icon_minitimeC.tesi Eyl. 11, 2010 10:56 pm

Saate bakmaksızın kapısını çalabileceği bir dostu olmalı insanın
"Nereden çıktın bu vakitte" dememeli, bir gece yarısı telaşla yataktan fırladığında;
"Gözünün dilini" bilmeli; dinlemeli sormadan, söylemeden anlamalı
Arka bahçede varlığını sezdirmeden, mütemadiyen dikilen vefalı bir ağaç gibi köklenmeli hayatında; sen, her daim onun orada durduğunu hissetmelisin ihtiyaç duyduğunda gidip müşfik gövdesine yaslanabilmeli, kovuklarına saklanabilmelisin
Kucaklamalı seni güvenli kolları,
dalları bitkin başına omuz, yaprakları kanayan ruhuna merhem olmalı
En mahrem sırlarını verebilmeli, en derin yaralarını açıp gösterebilmelisin; gölgesinde serinlemelisin sorgusuz sualsiz
Onca dalkavuk arasında bir tek o, sözünü eğip bükmeden söylemeli, yanlış anlaşılmayacağını bilmeli
Alkışlandığında değil sadece, asıl yuhalandığında yanında durup koluna girebilmeli
Övmeli alem içinde, baş başayken sövmeli ve sen öyle güvenmelisin ki ona, övdüğünde de sövdüğünde de bunun iyilikten olduğunu bilmelisin, "hak ettim" diyebilmelisin
Teklifsiz kefili olmalı hatalarının; günahlarının yegane şahidi
Seni senden iyi bilen, sana senden çok güvenen bir sırdaş
Gözbebekleri bulutlandığında yaklaşan fırtınayı sezebilmelisin
Ve sen ağladığında, onun gözünden gelmeli yaş

* * *

Böyle bir dostum var benim
Pek sık görmesem de hep yanımda olduğunu bildiğim, yalansız riyasız dertleşebildiğim
Kuşağımın en iyisiydi hilafsız
Beraber okuduk, birlikte koştuk son 20 yılın amansız parkurunu
Katılasıya ağladık, doyasıya güldük yol boyu Ekmeğimizi ve acılarımızı bölüştük Çocuklar doğurduk, büyükler gömdük
Sonunda yara bere içinde oraya buraya savrulduk
Buluştuk geçenlerde
Bitaptı; kayan bir yıldız kadar ışıltılı, bir o kadar yorgun:
"- N'apıyorsun" diye sordum
"- Seyrediyorum" dedi; "çaresizce, öfkeyle, şaşkınlıkla ama sadece seyrediyorum"
Seyrettiği; kuşağımızın en kötülerinin, pespayelik yarışında ipi ilk göğüsleyenlerin zirveye hak kazanmalarındaki akıl almaz gariplikti
İyiliğin ve ustalığın bu kadar eziyet gördüğü, kötülüğün ve yeteneksizliğin bunca ödüllendirildiği bir başka coğrafya var mıydı acaba?
Okuldaki ideallerimizden, gençlik coşkumuzdan söz ettik bir süre; tozlu raftaki bir kitabı yıllar sonra merakla karıştırır gibi
Ülkemizin kaderini değiştirmeye azimliydik mezun olurken; lakin karanlığını boğmaya yemin ettiğimiz ülke, karanlığına boğmuştu bizi
Pazarda görsek tezgahından meyve almayacağımız adamların cenderesinde bir ömür geçirmiş, tünelden çıkış sandığımız ışığın, üstümüze gelen kamyonun farı olduğunu çok geç fark etmiştik
Velhasılı ne sevebilmiş, ne terk edebilmiştik
Krizde geçmişti bütün gençliğimiz; ve şimdi çocuklarımıza tek devredebildiğimiz, çok daha ağırlaşmış bir kriz
"- İşte" diye iç geçirdi kadim dostum, "bunları seyrediyorum bir kenardan sessizce"

* * *

İşte en çok da böyle zamanlarda bir dostu olmalı insanın
Yıllarca aynı ip üstünde çalışmış, cesaretle ihanet arasında gidip gelen bir salıncağın sınavında birbiriyle kaynaşmış iki trapezci gibi güvenle kenetlenmeli elleri
"Parkurun bütün zorluğuna rağmen dostluğumuzu koruyabildik, acıları birlikte göğüsleyebildik ya; yenildik sayılmayız" diyebilmeli
Issızlığın, yalnızlığın en koyulaştığı anda, küçücük bir kağıda yazdığımız kısa, ama ümitvar bir yazıyı, yüreğe benzer bir taşa bağlayıp birbirimizin camından içeri atabilmeliyiz:
"Bunu da aşacağız!
İmza: Bir dost!"

CAN DÜNDAR
Allah'a ibadet edin ve O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın. Sonra anaya, babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, akraba olan komşulara, yakın komşulara, yanında bulunan arkadaşa, yolda kalanlara, sahip olduğunuz kölelere iyilik edin. Şüphesiz Allah, kibirlenen ve övünen kimseyi sevmez.
(Nisa)
ulvi abime  7salavatuz4
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

ulvi abime  Empty
MesajKonu: Geri: ulvi abime    ulvi abime  Icon_minitimeC.tesi Eyl. 11, 2010 11:04 pm

Allah Razı Olsun kardeşim, kalbindeki incelik ve güzellik dünyalardan üstün, teşekkür ederim
nisra
Administrator

Administrator
nisra

ulvi abime  Empty
MesajKonu: Geri: ulvi abime    ulvi abime  Icon_minitimeC.tesi Eyl. 11, 2010 11:12 pm

Allah razı olsun mümine bacım gerçekten Ulvi Hocamı anlatmış bu yazı Rabbim başımızdan eksik etmesin
sahra
Seçkin Üye
Seçkin Üye
sahra

ulvi abime  Empty
MesajKonu: Geri: ulvi abime    ulvi abime  Icon_minitimeC.tesi Eyl. 11, 2010 11:30 pm

Allah Razı Olsun mümine ablam nisra kardeşiminde dediği gibi aynen Ulvi hocamı anlatıyor.
Kendi ailemizi bile herzaman sıkıntımız olduğunda bulamıyoruz.
ama Ulvi hocam gecenin bir yarısı da olsa bizimle sıkıntılarımızla ilgileniyor.
Hakkı ödenmez can hocamın.
RABBİM İKİ CİHAN SAADETİ NASİP ETSİN İNŞALLAH.
nisra
Administrator

Administrator
nisra

ulvi abime  Empty
MesajKonu: Geri: ulvi abime    ulvi abime  Icon_minitimeC.tesi Eyl. 11, 2010 11:31 pm

sahra demiş ki:
Allah Razı Olsun mümine ablam nisra kardeşiminde dediği gibi aynen Ulvi hocamı anlatıyor.
Kendi ailemizi bile herzaman sıkıntımız olduğunda bulamıyoruz.
ama Ulvi hocam gecenin bir yarısı da olsa bizimle sıkıntılarımızla ilgileniyor.
Hakkı ödenmez can hocamın.
RABBİM İKİ CİHAN SAADETİ NASİP ETSİN İNŞALLAH.

Amin Amin Amin
511deniz
Normal Üye

Normal Üye
511deniz

ulvi abime  Empty
MesajKonu: Geri: ulvi abime    ulvi abime  Icon_minitimeC.tesi Eyl. 11, 2010 11:57 pm

Rabbim gani gani razı olsun,Efendimiz (SAV) e komşu eylesin,ilminizi arttırsın inşaallah
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

ulvi abime  Empty
MesajKonu: Geri: ulvi abime    ulvi abime  Icon_minitimeC.tesi Eyl. 11, 2010 11:58 pm

Allah Razı Olsun benim güzel kalpli kardeşlerim sadece gönlünüzdeki güzellikleri ortaya koyuyorsunuz Maşaallah, Rab 'bim Bozmasın Amin
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

ulvi abime  Empty
MesajKonu: Geri: ulvi abime    ulvi abime  Icon_minitimePaz Eyl. 12, 2010 1:09 am

ulvi demiş ki:
Allah Razı Olsun benim güzel kalpli kardeşlerim sadece gönlünüzdeki güzellikleri ortaya koyuyorsunuz Maşaallah, Rab 'bim Bozmasın Amin
rabbim senden de ve buradaki bütün kardeşlerimizden razı olsun abim asıl güzellik sende bizler aynayız güzel olan sensin

ulvi abime
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ALLAH RAZI OLSUN ULVİ ABİME HAVVASUL ESRAR ABİME HAYDAR KERRAR ABİYE
» ULVİ ABİME
» ulvi abime tşk ederm :)
» Ulvi abime teşekkür ederim
» ulvi abime teşk.ediyorm