iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

ŞABAN AYI (Kısa Bilği ve Önemli Bilği)

3 posters
YazarMesaj
Emir Sultan
Medaratör

Medaratör
Emir Sultan

ŞABAN AYI (Kısa Bilği ve Önemli Bilği) Empty
MesajKonu: ŞABAN AYI (Kısa Bilği ve Önemli Bilği)   ŞABAN AYI (Kısa Bilği ve Önemli Bilği) Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 3:02 pm

Allah Resulü (s.a.v.) Şa'ban ayı girdiğinde şöyle derdi:

" Nefsinizi Şa'ban ayı için temizleyin.O ayda niyetinizi güzel yapıp, sağlamlaştırın.Çünkü Allah,Şa'ban ayını,diğer aylara karşı benim size olan üstünlüğüm gibi üstün kılmıştır."

Alimlerden birisi şöyle der:

" Recep bedeni, Şa'ban kalbi, Ramazan ise Ruhu temizler.Eğer Receb'de beden,Şa'ban'da kalp temizlenmezse, Ramazan'da Ruh nasıl temizlenebilir?"

O ay hakkında Allah Resulü (s.a.v.)

" Şa'ban ayı benim ayımdır" buyurmuştur.

"Kim Allah'a kendisinden hoşnut olarak kavuşmak isterse,bana çokca salat ü selam getirsin."

" Kim bana sağlığında çokca salat ü selam getirirse,öldükten sonra,Allah bütün mahlukatına onun için istiğfarda bulunmalarını emreder."

" Benim üzerime çokca salat ü selam getirin.Çünkü o, kabirde de,Sırat'ta da Cennet'te de bir NUR dur."

" Bana en fazla salat ü selam getireniniz, Cennet'te çokca huriler elde edeniniz olacaktır."

mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: ŞABAN AYI (Kısa Bilği ve Önemli Bilği)   ŞABAN AYI (Kısa Bilği ve Önemli Bilği) Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 3:13 pm

"Kim Allah'a kendisinden hoşnut olarak kavuşmak isterse,bana çokca salat ü selam getirsin."

" Kim bana sağlığında çokca salat ü selam getirirse,öldükten sonra,Allah bütün mahlukatına onun için istiğfarda bulunmalarını emreder."

" Benim üzerime çokca salat ü selam getirin.Çünkü o, kabirde de,Sırat'ta da Cennet'te de bir NUR dur."

ALLAH c.c razı olsun
nisra
Administrator

Administrator
nisra

MesajKonu: Geri: ŞABAN AYI (Kısa Bilği ve Önemli Bilği)   ŞABAN AYI (Kısa Bilği ve Önemli Bilği) Icon_minitimePaz Tem. 25, 2010 12:51 am

ARO emeğine sağlık kardeşim

ŞABAN AYI (Kısa Bilği ve Önemli Bilği)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» şaban ayi namaz ve zikirleri
» Şaban Ayı
» Şaban ayı hatimi
» Şaban Ayının Fazileti
» Şaban-ı Şerif Risalesi