iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sır Üzerine Birkaç Kelam.

2 posters
YazarMesaj
Tevazu
Normal Üye

Normal Üye

Sır Üzerine Birkaç Kelam. Empty
MesajKonu: Sır Üzerine Birkaç Kelam.   Sır Üzerine Birkaç Kelam. Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 9:45 pm

Leyla'ya sormuşlardı hani bir gün:
"Sen mi Kays'ı daha çok sevdin; yoksa o mu seni?"diye.

"Elbette ben onu daha çok sevdim!" demişti Leyla, Kays adını duyar duymaz gözünden yaşlar boşanarak, "Elbette ben onu daha çok sevdim!"
"Nedir delilin, nasıl ispat edersin onu daha çok sevdiğini, üstelik o senin için çılgınlığa varmış, aklını yitirmiş mecnun olmuşken?" O vakit Leyla ağlayarak:
"Dostlar!.."demişti, "sırdır ki gizli gerektir, sevgilinin adını dile düşürmek hakikatte ayıptır. Kays bir dağ delisi gibi davrandı, gitti sahralarda çöllerde aşkımızı ona buna anlattı. Ben kimseciklerle paylaşmadım onun sevgisini, içimde büyüttüm, büyüttüm, büyüttüm... Budur ki benim onu daha çok sevdiğime delildir."
- Mecnun kime anlattı aşkını Haminneciğim?
-Kurtlara, kuşlara, dilşeker'im, yalnızca ağzı var dili yok kurtlara kuşlara. Buna rağmen sırlarına halel geldi, sevdaları dillere düştü, şiirlere nakış oldu...

Sevgi dediğin, aşk dediğin mahremdir, dile getirmek mahremine halel getirmektir...
/ İskender Pala /

Benim de kendimce bir inanışım var.Bilmiyorum belki doğru belki yanlış...

Burada anlatılan bir değer olan sevgi,aşk gibi bazı güzellikler sırdır benim için de.

Mesela dua kişinin sırrıdır benim için,sadece yaradanından isteyebileceği özelidir.Duanın paylaşılmaması onu saf kılar,halis kılar bana göre.Bizi bizden iyi bilen yoksa bizi bir başkasına anlatmaya gerek yoktur kanımca.

Aynı şekilde rüyalar ehli olmayan kişilere anlatılmamalıdır yine.

Bırakalım biraz sırlı kalsın herşey,doğal haliyle...

Umarım yanlış anlaşılmam.

İmtihanın güzelliğidir sabır arkadaşlar.Ama görüyorum ki kimse sabretmek istemiyor.Şu olsun bu olsun.Hemen olsun birde mümkünse...Dua,Namaz ve de sabırla rabbimizden istemeyecekmiydik?

Doğru anlaşılmam temennisiyle.Yürekten sevgiler...
Tevazu
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Sır Üzerine Birkaç Kelam.   Sır Üzerine Birkaç Kelam. Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 9:54 pm

"Ayın geceye sabretmesi onu apaydın eder." Hz. Mevlana.

"Gülün dikenine katlanması onu güzel kokulu yaptı" Hz. Mevlana.
Lamekan
Aktif Üye
Aktif Üye
Lamekan

MesajKonu: Geri: Sır Üzerine Birkaç Kelam.   Sır Üzerine Birkaç Kelam. Icon_minitimePerş. Kas. 04, 2010 7:47 pm

Rabbim gönlümüzü boş çevirmesin inşallah ..

Sır Üzerine Birkaç Kelam.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Lakap takma üzerine birkaç söz
» Subuti sıfatlardan Kelam ne demektir
» MEZHEPSİZLİK FİTNESİ ÜZERİNE
» Sargı Üzerine Mesh
» Bugün Veya Dün Kaçırdığım Bir Veya Birkaç Vakit Namazım Oldu, Kazasını Nasıl KIlarım