iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Ebû Talib, Kıyamet Gününde En Hafif Azâb Görecek Olan Cehennemliklerden Biri Olacaktır:

YazarMesaj
islam73
Medaratör

Medaratör
islam73

Ebû Talib, Kıyamet Gününde En Hafif Azâb Görecek Olan Cehennemliklerden Biri Olacaktır: Empty
MesajKonu: Ebû Talib, Kıyamet Gününde En Hafif Azâb Görecek Olan Cehennemliklerden Biri Olacaktır:   Ebû Talib, Kıyamet Gününde En Hafif Azâb Görecek Olan Cehennemliklerden Biri Olacaktır: Icon_minitimeC.tesi Haz. 12, 2010 11:26 pm

Buharı… Ebû Saîd el-Hudrî’den rivayet etti ki; yanında amcası Ebû Ta-lip’den söz edildiğinde Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:
“Umarım ki kıyamet gününde şefaatim ona fayda verir de cehennemin sığ bir yerine bırakılır. (Ama yine de orada) ateş onun topuk kemiklerine ula­şır ve bu nedenle beyni kaynar!“
Müslim… Ebû Saîd’aen rivayet etti ki; Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyur­muştur:
“Cehennemliklerin en hafif azaplısı, ateşten bir ayakkabı giyecek ve ayakkabılarının harareti nedeniyle beyni kaynayacaktır!“
Buharı… Numan’dan rivayet etti ki; Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurmuş­tur:
“Cehennemliklerin kıyamet gününde en hafif derecede azâb görecek olanı, ayaklarının tabanının altına bir ateş közü konulup da bu yüzden beyni, tencere ve gümgüm gibi kaynayan adamdır!“
Bu senedle rivayet olunduğuna göre Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuş­tur: “Eğer benim bildiklerimi bilseydiniz az güler, çok ağlardınız.“
İmam Ahmed b. Hanbel… Enes’ten rivayet etti ki; Rasûlulah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:
“Muhammed’in caşı kudret elinde bulunan zât’a yemin ederim ki; be­nim gördüklerimi görseydiniz çok ağlar az gülerdiniz.” Ashab: “Sen ne gör­dün Ya Rasûlullah?” diye sorduklarında, “Cenneti ve Cehennemi gördüm” diye cevap verdi.
İmam Ahmed b. Hanbel… Enes b. Mâlik’ten rivayet etti ki; Rasûlullah (s.a.v.), Cebrail (a.s.)’a sordu:
— Bana ne olmuş ki Mikâil’i hiç gülerken görmedim?
— Cehennem yaratılalı beri o hiç gülmemiştir.”

Kaynak : Ölüm ve Ötesi – İbni Kesir

..

Ebû Talib, Kıyamet Gününde En Hafif Azâb Görecek Olan Cehennemliklerden Biri Olacaktır:
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Allah (cc)’ın sınırlarından biri olan tesettürün önemi - 1
» Kocası ile ayrı olan ve araları bozuk olan için
» HZ.ALİ İBN EBİ TÂLİB
» ALİ İBN EBİ TÂLİB
» HASAN B. ALİ B. EBÎ TALÎB