iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım...

3 posters
YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım... Empty
MesajKonu: Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım...   Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım... Icon_minitimeSalı Haz. 08, 2010 12:14 pm

Huşu ile alınmış bir abdestten sonra kıbleye doğru çevirdiğim seccademin üstündeki Kâbe figürleri ilgimi çeker ilkin. Ardından sessiz bulduğum odamdan sesli bir niyet ederim. Herkes hissetmiştir o sesi odada: Saatim, defterim, kalemim, bilgisayarım, dolabım… Bir tek ruhum hissetmemiştir o an. Ve ellerimi bir vinç edasıyla birlikte kaldırırken hüzünlü bir ses kaçırırım ağzımdan:

ALLAHü Ekber !

Ardından ellerimin birbirine kapanması; sırasıyla Subhaneke duası, Fatiha suresi ve Zamlı sure... İşte o an dudaklarım basınç yaparken her harfte, ben orada değildim. Nerede miydim? "Borç verip de paramı tekrar alamadığım arkadaşımın kapısının önünde, ağabeyimin vurdumduymaz haline sinirlendiğim memleketimde, babamın vefat ettiği hastanenin önünde öldüğünü duyduğum anki çöküşümde, annemi teselli ederken İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun ayetini söylediğimde, vizesinden tavan yapıp, finalinden taban yaptığım sınavımda, belki de bir plakçının önünde Kazım Koyuncu’nun hastane önünde “İncir Ağacı” türküsünü dinlerken herkesin bana alaycı bakışlarında...
Ve namaz kıldığımı hatırlayarak kendimi secde halinde bulurum. Hızlı hızlı Subhane Rabbiyel A’la diyerek doğrulurum eğri düşüncelerimle. Bu seferde Ettehiyyatü, Salli- Barik, Rabbena dualarını okuduğunu hisseder dudaklarım. Ama kaç rekât kılmıştım ki ben... 3 rekât mı hayır hayır, 4 rekât oldu yok yok ben yanlış kıldım namazı en iyisi mi Sehiv secdesi yapayım... Ve karar almışımdır fazla namaz göz çıkarmaz diye. Sehiv secdesini de yapmışımdır artık. Selamımı vermeyecek mazeretim yoktur diyerek boynumu kütledercesine çeviririm sağa sola. Esselamüaleyküm Verahmetullah, Esselamüaleyküm Verahmetullah…
Derken manasını bir türlü ezberleyemediğim o uzun sözcükler ardın sıra çıkar. Kısacası başladığı yerden başladığı yerde bitiririm. Yani boğazımdan aşağıya inmez o sözcükler. 33 kere SubhanAllah, Elhamdülillah, ALLAHü Ekber sırasıyla dua tabi ki...- Vinç tekrar devreye girmiştir bu sırada-ALLAH'ım kıldığım namazı sen kabul eyle!!! inşALLAH eyler, inşALLAH eyler, katında kabul eylersin Rabbim!!!

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım...   Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım... Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 4:56 pm

ahhhhh Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım...
Gerçeğin Sesi
Usta Üye
Usta Üye
Gerçeğin Sesi

MesajKonu: Geri: Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım...   Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım... Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 5:42 pm

RABBİM namazlarımızı kabul nuyursun....

ALLAHIM senin rızan için kıldık RABBİM bana ve tüm vaktin namazını eda etmeyi nasipeyeldiğin tüm kulların adına sana şükürler olsun....

eksiklerimizi kusurlarımızı bağışla hoşgör RABBİM

biz resulun kadar mükemmel olamayız sen namazlarımızı kabul buyur RABBİM...

amin....

ALLAH razı olsun mümine bacım ...

inşaALLAHA bizde said nursi gibi namaza durduğumuzda ALLAHUEKBER dediğimizde durduğumuz yer titrer.....

fattoma
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım...   Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım... Icon_minitimePtsi Ara. 13, 2010 7:18 pm

Sad(( niye boyle oluyor ama.Allahim her hucremizde hissetmeyi nasip eder insaAllah.

Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bugün Veya Dün Kaçırdığım Bir Veya Birkaç Vakit Namazım Oldu, Kazasını Nasıl KIlarım