iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)

+3
nisra
gökkuşağı
mümine sultan
7 posters
YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Empty
MesajKonu: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeCuma Haz. 04, 2010 9:23 am

Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? Smile

Selamün aleyküm kardeşlerim bu kıymetli sureyi ezberlemek istiyorum tek başıma cesaret edemedim hadi siz de bana katılın cesaret verelim birbirimize. Kuranımız kalbimizde olsun. zenginleşelim. katılımları heyecanla bekliyorum.

mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeCuma Haz. 04, 2010 10:44 am

Allah celle celalühü rızası için

Hafız Peygamberimiz Hz Muhammed sallalahü aleyhi ve sellem gibi olabilmek için şefaati, sevgisi için, onun gibi yaşamak için

dünyadaki müslüman kardeşlerimizin galip gelmesi

ülkemizin güzel Türkiyemizin gelişmesi, refaha ulaşması, inancı zayıf insanlarında islamı fetihleri için

bizlerin,ailemizin,evlatlarımızın manevi derecelerinin artması için
okuyup ezberleyeceğiz inşallah katılımları bekliyoruz

Fetih Suresi

1. İnna fetahna leke fetham mübına
2. Li yağfira lekellahü ma tekaddeme min zembike ve ma teahhara ve yütimme nı'metehu aleyke ve yehdiyeke sıratam müstekıyma
3. Ve yensurakellahü nasran azıza
4. Hüvellezı enzeles sekınete fı kulubil mü'minıne li yezdadu imanem mea ımanihim ve lillahi cünudüs semavati vel ard ve kanellahü alımen hakıma
5. Li yüdhılel mü'minıne vel mü'minati cennatin tecrı min tahtihel enharu halidıne fıha ve yükeffira anhüm seyyiatihim ve kane zalike ındellahi fevzen azıyma

Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Mumine-sultan
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeC.tesi Haz. 05, 2010 12:16 pm

......GÜNCEL.........
gökkuşağı
Aktif Üye
Aktif Üye
gökkuşağı

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeC.tesi Haz. 05, 2010 1:50 pm

Canım benim ezber yaparken sondan başa doğru ezberliyeceksin bize hocamız öyle söylemişti ilk ayetler daha çabuk ezberleniyor son sayfalar zor oluyor önce sondan başlarsan senin için daha kolay olur hatta biz başlarken cüz başlarındaki surelerin sonlarından öne doğru geliyorduk.
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeC.tesi Haz. 05, 2010 7:20 pm

gökkuşağı demiş ki:
Canım benim ezber yaparken sondan başa doğru ezberliyeceksin bize hocamız öyle söylemişti ilk ayetler daha çabuk ezberleniyor son sayfalar zor oluyor önce sondan başlarsan senin için daha kolay olur hatta biz başlarken cüz başlarındaki surelerin sonlarından öne doğru geliyorduk.
ablam fetih süresini ayrı ezberlemek istiyorum
inşaALLAH dediğinin de yaparız ALLAH söletti ablam inşaALLAHu rahman
nisra
Administrator

Administrator
nisra

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeC.tesi Haz. 05, 2010 7:44 pm

ben istiyorum
nursima
Normal Üye

Normal Üye
nursima

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeC.tesi Haz. 05, 2010 7:57 pm

bende varım inşş.
gökkuşağı
Aktif Üye
Aktif Üye
gökkuşağı

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimePtsi Haz. 07, 2010 1:52 pm

Mümine Sultan demiş ki:
gökkuşağı demiş ki:
ablam fetih süresini ayrı ezberlemek istiyorum
inşaALLAH dediğinin de yaparız ALLAH söletti ablam inşaALLAHu rahman

ALLAH c.c. muvaffak etsin hepinizi inşaALLAH amin .
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeC.tesi Haz. 12, 2010 2:46 pm

güncel.........
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 9:55 am

ÖNCE TEVBE EDELİM

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

]size=16]İLİM AYETİMİZİ OKUYALIM[/size]
Gâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 9:58 am

FETİH SURESİ

1.sayfanın ilk yarısı

bismillahirrahmanirrahim

1 - Doğrusu biz sana apaçık bir fetih ihsân ettik.

2 - Böylece Allah senin geçmiş ve gelecek günahını bağışlar. Sana olan nimetini tamamlar ve seni doğru yola iletir.

3 - Ve sana Allah, şanlı bir zaferle yardım eder.

4 - İmanlarına iman katsınlar diye müminlerin kalplerine güven indiren O'dur. Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah bilendir, herşeyi hikmetle yapandır.

5 - Mümin erkeklerle mümin kadınları, içinde ebedi kalacakları, altlarından ırmaklar akan cennetlere koyması, onların günahlarını örtmesi içindir. İşte bu, Allah katında büyük bir kurtuluştur.

http://www.kuran.tv/index.php?s=oku&...11&ok=5&imam=2

Selamün aleyküm canlarım hayırlı sabahlar hayırlı haftalar. inşallah iyisinizdir? Allahım bu haftayı sağlıkla huzurla bereketli geçirmeyi nasip etsin ezberlerimizde zihin açıklığı versin. ilk beş ayetini ezberleyeceğiz kolaylık olsun diye sayfayı ikiye böldüm. inşallah cumaya kadar bitirebiliriz sayfamızı. bugün bu ayeti bolca okuyalım elli civarı yarında ezberimizi pekiştirelim inşallah. dinlemeyi de ihmal etmeyelim yukarı link verdim sitede gezerken falan iki ayeti dinleyelim tekrar başa alıp defalarca dinleyeylim. Allah kolaylıklar versin.
ikiuc
Yeni Üye

Yeni Üye
ikiuc

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 1:34 pm

Bu hayırlı çalışmaya ben de seve seve katılıyorum inş. Allah şimdiden kolaylaştırsın ve kabul etsin.
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 3:49 pm

amin ALLAH c.c razı olsun kardeşim hoşgeldin sayfamıza birbirimize destek olup ezberleriz diye umut ediyorum inşş
gül-as
Aktif Üye
Aktif Üye
gül-as

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 5:04 pm

inş. ben de varım iilk beşi ezberledim

En son gül-as tarafından C.tesi Eyl. 18, 2010 5:11 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
nejdet
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 5:10 pm

evet ezberleyelim
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeC.tesi Eyl. 18, 2010 5:22 pm

allah razı olsun hoşgeldiniz

ilk sayfayı ezberleyenler

gül-as
gül-as
Aktif Üye
Aktif Üye
gül-as

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeÇarş. Eyl. 22, 2010 10:14 am

e hadi devam ezbere
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeÇarş. Eyl. 22, 2010 10:37 am

gül-as demiş ki:
e hadi devam ezbere
cnmcım hoşgeldin ben ezberledim innşş.
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeÇarş. Eyl. 22, 2010 10:38 am

ilk 5 ayeti ezberleyenler

gül-as
mümine sultan
gül-as
Aktif Üye
Aktif Üye
gül-as

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 10:50 am

evet sultanım geri kalanını da ezberleyelim inş. siz dersimizi verin biz çalışalım
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 11:01 am

2. Li yağfira lekellahü ma tekaddeme min zembike ve ma teahhara ve yütimme nı'metehu aleyke ve yehdiyeke sıratam müstekıyma
4. Hüvellezı enzeles sekınete fı kulubil mü'minıne li yezdadu imanem mea ımanihim ve lillahi cünudüs semavati vel ard ve kanellahü alımen hakıma
5. Li yüdhılel mü'minıne vel mü'minati cennatin tecrı min tahtihel enharu halidıne fıha ve yükeffira anhüm seyyiatihim ve kane zalike ındellahi fevzen azıyma
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 11:02 am

Fetih Suresi

6. Ve yüazzibel münafikıyne vel münafikati vel müşrikıne vel müşrikatiz zannıne billahi zannez sev' aleyhim dairatüs sev' ve ğadıbellahü aleyhim ve leanehüm ve eadde lehüm cehennem ve saet masıyra
7. Ve lillahi cünudüs semavati vel ard ve kanellahü azızen hakıma
8. İnna erselnake şahidev ve mübeşşirav ve nezıra
9. Li tü'minu billahi ve rasulihi ve tüazziruhu ve tuveggiruh.ve tusebbibihu bükreten ve esıyla

kalan 5 ayeti de okuyalım 1 sayfa olsun inşş. ben ezberliyorum ama yasinle çok karıştırıyorum.(

En son mümine sultan tarafından Cuma Ekim 08, 2010 11:50 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
gül-as
Aktif Üye
Aktif Üye
gül-as

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 11:21 am

kalan 5 ayeti de okuyalım 1 sayfa olsun inşş. ben ezberliyorum ama yasinle çok karıştırıyorum.(

ben de karıştırıyorum .fetihle başlayan ayet yasinle devam ediyor...Smile
ama sıraya koy önce müminler sonra münafıklarla iligili ayetler..ordan aklıma geliyor
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 11:25 am

.Smile tmm cnm sağ ol allah zihin açıklığı versin inşş.
gül-as
Aktif Üye
Aktif Üye
gül-as

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 11:30 am

sultanım 9. ayette i eksiklik var galiba bi bakar mısınız
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

MesajKonu: Geri: Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)   Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :) Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 11:50 am

allah razı olsun cnm

Fetih suresini ezberlemek istiyorum kim bana katılacak? :)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İhlas suresini yazınca verdiği faydayla ilgili bir terkib
» Fetih Sûresinin Fazîleti
» Fetih suresi ve Havassı
» Elmalı Tefsir Fetih suresi
» by. nokta.com üyelerine özel fetih süresi