iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

LoVe is... SeViLeCeKSeN, SeVMeN GeReKiR.

YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

LoVe is... SeViLeCeKSeN, SeVMeN GeReKiR. Empty
MesajKonu: LoVe is... SeViLeCeKSeN, SeVMeN GeReKiR.   LoVe is... SeViLeCeKSeN, SeVMeN GeReKiR. Icon_minitimeCuma Mayıs 14, 2010 12:03 pm

05.05.2010

LoVe is... SeViLeCeKSeN, SeVMeN GeReKiR. Lovekz

Sevmek; en çekilmez haline rağmen dünyayı, en vurdumduymazlığına rağmen insanları ve de en ümitsiz haline rağmen kendini. Sevmek; Yaradan’dan ötürü yaratılanları. Barışık yaşamak herkesle... Her şeye, -bütün olumsuzluklara karşın- olumlu yanından bakabilmek. Yüzünden tebessümün hiç eksik olmaması. Yüreğinin umut dolu olması. Yıkmanın çok kolay, yapmanın çok zor olduğunun bilinciyle yıkmadan, yakmadan sevmek. Ve bilmek; sevilmek ki sevmeyi gerektirendir...

Sevgi; bir kuzunun, bir buzağının veyahut da bir bebeğin başını kaşıdığınızda onların size göstermiş olduğu teslimiyette gizlidir. Nasıl ki boyunlarını kollarınızın arasına bıraktıklarında tarifsiz bir mutluluk yaşarsınız, sevgi de o kadar tarifi olmayandır. Sevgi bir güvercinin kanadındaki fer, bir civcivin gözündeki parıltıdır. Bir köpek ona gösterdiğiniz sevgi neticesinde sizi hiçbir zaman yalnız bırakmaz. Yılanı bile deliğinden çıkaran sevgidir aslında. İnsanları omuz omuza, yürek yüreğe, yan yana getiren yine sevginin varlığıdır. Ve sevginin varlığı Rahman olanın “Ol” demesindendir. Rahman ki sevgiye layık olandır.

Sevgi ki; seni seviyorum çünkü çok zenginsin, araban, yatın, katın var değil. Sevgi ki; eğer beni seversen seni severim, eğer istediklerimi alırsan seni severim değil. Sevgi ki; her şeye ve bütün olumsuzluklara rağmen, hiçbir karşılık beklemeden seni seviyorum diyebilmektir. Sevgi ki; yüreğin en derinliklerinden bir çırpıda çıkabilendir. Sevgi “bir sabah uyandım ki” şeklinde seni bambaşka bir insan yapabilendir. Bir sabah uyanmak ki dünya günlük gülistanlık olsun temennisidir.

Dünya, sevgi temeli üzerine atılmıştır. Şayet bu temel üzere atılmasaydı uzun ömürlü ve huzurlu bir dünya düşünülemezdi. Çünkü kavganın ve gürültünün olduğu yerlerde huzuru bulmak ve yüreğinde sevgiyi hissetmek çok zordur. İnsanları bir araya getiren bu yegane değer sayesindedir ki dünya yaşanır haldedir. Ve dünya, bu değerden uzaklaştığı anda yaşanmaz hale gelecektir. Sevmek gerçekten mukaddes bir değer.

Ancak şu bir hakikat ki; sevgi karşılıklıdır. Sevileceksen, sevmen gerekir. Dünyada hiçbir kimse yoktur ki, hiç kimseyi sevmediği halde sevilsin. Sevmeyen insanlar, aynı zamanda sevilmeyen insanlardır. Yüreğinde sevgi olmayan insanların yüreğindeki o boş yeri; kin, nefret, zulüm gibi zararlı duygular doldurur. Ve bu zararlı duygular insanlığın ve dünyanın sonunu hazırlar.

Son ki beklenendir...

Sevginin olmadığı yerler karanlıktır. Sevginin olmadığı yerde gelecekten söz etmek pek mümkün değildir çünkü yarınınız belli değildir. Bir ayağınız çukurdadır. Ay ve güneş yolunuzu aydınlatmıyordu. Dostluklar sahte, samimiyet ayaklar altındadır. Umudunuz Kaf Dağı’nın ardındadır. Sizde oraya gidecek mecal bulunmaz. Ne buldum, onu yaşarım; ne buldum, onu yerim mantığıyla hareket ediyorsunuzdur. Sevgi yoksa mutluluk da, huzur da, başarı da olmaz. Bütün güzel hasletler öyle bir yere saklanırlar ki siz, sevgiyi bulana kadar yanınıza yanaşmazlar. Bu durumda sizin yapmanız gereken sevda sokağına bir an önce yerleşmektir.

Sevda sokağı ki iki adım ötede olandır.

Bir de sevginin olduğu yerler vardır. Hayatın dolu dolu yaşandığı, sevincin ve huzurun kol gezdiği yerler. Buralarda yaşamak herkese nasip olmaz. Sevginin olduğu yerler aydınlıktır ve gelecek hep parlaktır. Güneş batmak, ay kaybolmak istemez böyle yerlerde. İnsan ve tabiat iç içe ve huzur doludur. Dünyanın geçiciliğini ve oyunbozanlığını fark etmiş insanlar yaşar buralarda. Karşılıklı sevgilerin, dostlukların yaşandığı mekânlardır buralar. Buralar cenneti aratmayacak türdendir. Ve hep hayallerdedir. Hayal ki bir gün mutlaka gerçekleşendir.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Meşru müdafaa hangi hallerde gerekir
» TEVAZU ( Anlayabilmek İçin İnsan Olmak Gerekir )
» Recep ayında nasıl oruç tutmak gerekir?
» Her işte başarılı olmak için ne yapmak gerekir?
» Bu geceyi nasıl karşılmak, nasıl ihya etmek gerekir?