iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İçimden bir ses sürekli........

+9
ADIL38
kübra2
fraude
akra
mümine sultan
Emir Sultan
haydarı kerrar
ykmz
sessizce
13 posters
YazarMesaj
sessizce
Yeni Üye

Yeni Üye

İçimden bir ses sürekli........ Empty
MesajKonu: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePerş. Mayıs 06, 2010 3:44 pm

Öncelikle yazacağım şeyler için lütfen kimse beni yargılamasın ben çünkü ben bunu rahatsızlık duyduğum için yazıyorum şimdiye kadarda kimse beni hissettiklerimi anlamadı.Kendimi dengeleyemiyorum ,ve bu huzursuzluk iki arada bi derede kalmış gibi hissetmek uykularımı kaçırıyor.

Normalde gayet inançlı ,merhametli ve kimseye zarar vermeyi akıl bile edemeyen sahip olduğum güzel birşey varsa paylaşmadan duramayan biriyim.Ama o bir o kadarda tuhafım çünkü içimden bir ses herşeyin yalan olduğunu ,kandırıldığımı tüm inandıklarımın hepsinin yalan olduğunu tüm din hakkında bildiklerimin uydurma olduğunu ve inandığım tüm değerlere ağır şeyler saymam gerektiğini söylüyor Yani tüm dini değerlere...herşeye isyan et ,et işte diyor..elimde değil...insanlara karşı iyi duygularım kayboldu.

Hatta şöyle diyor namaz kıldın sevaplara uyuyor günahtan kaçıyorsun ama bak inandığın herşey yalan bak sana kimse yardım etmiyor sende boşuna etme Allaha falan yalvarma umrunda değilsin ettiğin hangi duaya cevap geldi yaz diyor hangisi.?Kuran okumaya kalktığımda bırakın rahatlamayı çok sinirleniyorum manasız olduğunu düşünürken buluyorum kendimi.(Vakit namazlarını geçirdiğimde uyuyamazdım şimdi ise kılmamak için bin bahane buluyorum içimden.) bak hayatın paramparça elinde kalan nedir? hatta dahada baskı hissederek din değiştirmem söyleniyor.Benim ne yetiştirilme tarzımda ne ailemde, nede eğitimimde, bu hissettiklerime yer yok ama hayatıma baktığımda sanki doğru söylüyor.Kendimi bir kilisenin önünde bulmaktan çok korkuyorum şimdilerde herşeye rağmen.

Kalben o kadar üzülüyorum ki ama dilim af dilemiyor sadece kalbim diliyor.Pişman oluyorum ama hemen geçiyor pişmanlığım.Hergün biraz daha yalnızlaşıyorum yakında insan görmeye tahammülüm kalamayacak.
Birisi yanımda fazla kalsa gitsin diye içimden defolmasını söylüyorum.

Nedir bu durum ne yapmalıyım kendi kendimle mücadele ediyorum ama yenende yenilende belli değil.Bana bir çözüm öneren var mı acaba?
ykmz
Medaratör

Medaratör
ykmz

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePerş. Mayıs 06, 2010 3:54 pm

Rabbim yüreğine ferahlık versin kardeşim.. dua et Ona sığın.. İnşallAllah geçecektir.. burdaki ilim sahibi kardeşlerim yardımcı olacaktır sana eminim.. sadece şunu söyleyebilirim sana bunlar vesvese olabilir şeytanın verdiği, bu da sende ki imanla samimiyetle alakalı.. şeytan bile boş insanla uğraşmaz..
sessizce
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePerş. Mayıs 06, 2010 3:59 pm

Teşekkür ederim ykmz kardeş.Daha çok fazla yazamadım yazarken bile çekiniyorum açıkcası çünkü normal bir insan bu anlattıklarımın çok ağır geleceğini düşünebiliyorum. ama durumum iyi değil çünkü geçen gün kur'an okurken neredeyse kitabı atma durumuna geldim öyle bir kapatmışım ki paaat diye yan odadan kardeşim geldi.
ykmz
Medaratör

Medaratör
ykmz

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePerş. Mayıs 06, 2010 4:16 pm

Senin yaşadığın ikilemleri bir çok insan yaşamıştır emin ol.. Akılda ilimde kalpte hepsi Allah ın varlığını birliğini kabul eder hz Muhammedin kulu ve elçisi olduğunu... zaman imanı kurtarma zamanıdır aman kardeşim itikadını bozma...
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePerş. Mayıs 06, 2010 4:43 pm

İnsan içinden gelen her sese uyacak olsa heyhat ki ne heyhat kardeşim.ama yaşadığın hal normaldir sıkma canını inşallah nefis ve imanın bazı makamlarında şeytan bu tür vesveselere ağırlık verir buda taşıdığınız imanın ve yaptığınız bazı amellerin rahatsızlığından ona zarar vermesinden kaynaklanır. benim msn mi ekleyin kardeşim sizinle ilgilenelim inşallah.vesselam
Emir Sultan
Medaratör

Medaratör
Emir Sultan

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePerş. Mayıs 06, 2010 5:55 pm

Selamün Aleyküm,Haydar Hocamında demiş olduğu üzere İnsan içinden gelen her sese kulak verip uyacak olsa HEYHAT.

Cenab-ı Allah'ım seni Islah etsin.

CENAB-I ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePerş. Mayıs 06, 2010 6:12 pm

haydarı kerrar demiş ki:
İnsan içinden gelen her sese uyacak olsa heyhat ki ne heyhat kardeşim.ama yaşadığın hal normaldir sıkma canını inşallah nefis ve imanın bazı makamlarında şeytan bu tür vesveselere ağırlık verir buda taşıdığınız imanın ve yaptığınız bazı amellerin rahatsızlığından ona zarar vermesinden kaynaklanır. benim msn mi ekleyin kardeşim sizinle ilgilenelim inşallah.vesselam
AKLIMA HZ HACER ANNEEMİZ GELDİ ŞEYTANIN ONU KANDIRMAYA ÇALIŞMASI VE ONU TAŞLAMASI İNŞŞ. NE MUTLU İBRAHİM KALABİLENLERE NE MUTLU HACER OLABİLENLERE VESSELAM [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
akra
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePerş. Mayıs 06, 2010 7:34 pm

Kalbin yakınında, insana güzel şeyleri telkin eden ilham eden kuvve-i melekiye olduğu gibi, kötü şeyleri telkin eden lümme-i şeytaniye de vardır. Şeytanın bu lümmesinden çıkan ve şeytan tarafından imal edilen, kutsal varlıklar hakkındaki bazı çirkin tasavvurlar, ister istemez kalbin ekranına da yansımaktadır. Şeytan, bu çirkin sözlerin kişinin kendi kalbinden çıktığını telkin ederek onu vartaya düşürmeye çalışır. Halbuki, onun bu düşünceden ötürü korkması ve titremesi ve ondan hoşnut olmaması, o çirkin sözlerin, tasavvurların kendi kalbinden çıkmadığının delilidir. (Bu konuda geniş bilgi için bk. B. Said Nursi, Lem'alar/On Üçüncü Lem'a).
fraude
Normal Üye

Normal Üye
fraude

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePerş. Mayıs 06, 2010 9:34 pm

Dua edenin, ‘Rabbim’ demesi, Allah’in ‘efendim’ demesinin ta kendisidir..

Birisi her gece kalkip Allah’i aniyor, O’na dua ediyordu.. Seytan ona dedi:

- Ey Allah’i cok anan kisi, butun gece ‘Allah’ deyip cagirmana karsilik seni buyur eden var mi? Sana bir tek cevap bile gelmiyor, daha ne zamana kadar dua edeceksin?..

Adamin gonlu kirildi, basini yere koydu ve uyudu. Ruyasinda ona söyle dendi:

- Kendine gel uyan! Niye duayi, zikri biraktin?.. Neden usandin?..

Adam:

- ‘Buyur’ diye bir cevap gelmiyor ki, kapidan kovulmaktan korkuyorum dedi. Bunun üzerine dendi ki ona:

- Senin Allah demen, O’nun buyur demesi sayesindedir..

Senin yalvarisin, Allah’in senin ruhuna haber ucurmasindandir..

Senin cabalarin, careler araman, Allah’in seni kendine yaklastirmasi, ayaklarindaki baglari cozmesindendir..

Senin korkun, sevgin, umidin Allah’in lutfunun kemendidir..

Senin her ‘Yarabbi’ demenin altinda, Allah’in buyur demesi vardir..

Gafilin, cahilin cani, bu duadan uzaktir..

Cunku ‘Yarabbi’ demeye izin yok ona..

Agzinda da kilit var, dilinde de..

Zarara ugradigi zaman, aglayip, sizlamasin diye Allah ona dert, agri, sızı, gam, keder vermedi..

Bununla anla ki, Allah’a dua etmeni, O’nu cagirmani saglayan dert, dunya saltanatindan daha iyidir..

Dertsiz dua soguktur. Dertliyken yapilan dua gonulden kopar..

MEVLANA CELALEDDİN-İ RUMİ
kübra2
Usta Üye
Usta Üye

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 4:09 pm

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUNNN AMİN.
ADIL38
Yeni Üye

Yeni Üye
ADIL38

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePaz Ekim 03, 2010 11:16 pm

Selamunaleykum.
Sessizce uye kardesimizin anlattiklari gibi benim oglumda da oluyor ve 13 yasinda.
çok magdur durumdayiz. Yardimlariniz olursa Allah hepinizden razi olsun.
Doktora goturdum fakat bir sonuç çikmadi.
Acil yardim..!
islam73
Medaratör

Medaratör
islam73

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePaz Ekim 03, 2010 11:21 pm

ADIL38 demiş ki:
Sessizce uye kardesimizin anlattiklari gibi benim oglumda da oluyor ve 13 yasinda.
Acil yardim..!
kardesim haydari kerrar hocam a ayrintili bir özel mesaj cekin o size yol gösterir
aeo
firdevs
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePtsi Ekim 04, 2010 8:46 am

ADIL38 demiş ki:
Selamunaleykum.
Acil yardim..!
allah şifa versin inşş. hocalarımız inşş. yardımcı olacalklar selam ile..
muhendis
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimeÇarş. Kas. 03, 2010 6:28 pm

Vesvese kardeşim. Çözümü ise aldırmamak. Eğer aldırmamazlık edemiyorsanız. Ya meliku ya kuddusu ya hallaku (ha boğazdan çıkacak) ismi şeriflerini zikret. adede bağlı olarak yapmayınız. Vesvese geldiği an başlayın yapabildiğiniz kadar yapın.
Tugrulhan
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: İçimden bir ses sürekli........   İçimden bir ses sürekli........ Icon_minitimePerş. Kas. 04, 2010 12:56 am

Allah yar ve yardımcın olsun.İnşAllah derman bulursun.Sabır edenlerden olursun inş.

İçimden bir ses sürekli........
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SÜREKLİ MUTLULUK MÜMİNLERİNDİR
» Sürekli Eleştirilen Çocuklar, Mutsuz Ve Saldırgan