iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Hocalara Sorular

+7
fenomen
44aykut44
ykmz
Havas-Hoca
haydarı kerrar
ulvi
hevvez
11 posters
YazarMesaj
hevvez
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeCuma Nis. 30, 2010 4:16 am

Selamun ALeykum
Ben havassul Esrar(Aykırı) hocanın bir tanışıyım.Kafamda birçok sorum var, o burada sormamı tavsiye etti.

1.)Azimetlerde, Kasemlerde "Aksemtü ALeykum(Size Yemin ederim)" kelimesi geçiyor.İslamiyette yemin yalnızca Allahu Teala ve Tekaddesin isimleriyle Vallahi-Billahi-Tallahi şeklinde yapılmaz mı?Böyle kasemler dine aykırı olabilir mi?

2.)Yine bazı Azimetlerde "Ecib Ya ..." şeklinde ruhani çağrılıyor.Bu Fatiha suresindeki "İyyake ne'budu ve iyyâke neste'ıyn" ayetine ters düşebilir mi?

3.)Bu fakir internetten astrolojik saati astrolojik olarak güneşin doğuş batışını kaale alarak bulup, gece venüs(Zühre) saatinde Tılsım Kalemleri(remizlerini) kullanarak Ruhanileri müşahede maksatlı bir tılsım yaptı.Yalnız tılsımı o an tütsülemedi.Yalnızca Tılsıma yazdığı Esmaların zikrini çekti.Bir dahaki gün Tılsımı tütsüleyerek zikrini çekti.Yalnız bu tütsülemede Tılsım muska halindeydi.Ondan sonra 7.günde zikrini çekmeyi bıraktı.7.gün zikrini çekmedi.Fakat ilk gün 2 kez yani hem gece hem gündüz venüs(zühre) saatinde zikir çektiğinden tam 7 kez zikir çekmiş oldu.Tılsım aktif olmadı yani Ruhanileri hala müşahede edemedi.Ne yapması gerek?Bu tılsımı yok mu etsin?Yoksa boynunda dursun mu birgün çalışır ihtimalini göze alarak?

4.)Gece yarısından sonra aynaya yazılarak yapılan bir daveti tam 4 seferdir bu fakir uyguluyor.İlk 2 sinde daveti eksik yapmıştı.3.de davetin gece yarısından sonra şartı tutmamıştı.Bu gece 4.sünü yaptı.Azimeti okumağa başlar başlamaz tüm vücudu enerji ile doldu, gerildi, sanki bir güç onu çekiyordu, azimeti neredeyse tamamlayımayacaktı, nefeside kesiliyordu, sonra azaldı bu enerji, azimeti 15- 20 kez daha okudu, sonuç yine hüsran oldu.Hiçbirşey göremedi.Ama ilk okuyuşunda demin yazdığı şeyleri yaşadı.Sizce varlıklar geldi mi?Bu fakir geldiğine inanıyor.Çünkü o yaşadıkları başka şeyle açıklanamaz.Peki geldilerse neden göremedi?Bir saate yakın sürdü bu uygulaması.

Şimdiden çok Teşekkürler.
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeCuma Nis. 30, 2010 4:20 am

hevvez ( kerem ) kardeşim, Hayırlarla İnşaallah

havas konusunda sevgili haydarıkerrar kardeşimiz ve havvasul esrar kardeşimiz bilgilidir

İnşaallah geldikleri zaman sana cevap yazacaklarını umuyorum
hevvez
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeCuma Nis. 30, 2010 4:22 am

Sağolun Ulvi hocam.
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeCuma Nis. 30, 2010 4:23 am

Sende sağol kardeşim, Hayırlarla İnşaallah
hevvez
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeCuma Nis. 30, 2010 4:32 am

Hocam bu arada benim ismi nerden biliyorsunuz:S
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeCuma Nis. 30, 2010 8:10 am

hevvez demiş ki:
Selamun ALeykum
Ben havassul Esrar(Aykırı) hocanın bir tanışıyım.Kafamda birçok sorum var, o burada sormamı tavsiye etti.

1.)Azimetlerde, Kasemlerde "Aksemtü ALeykum(Size Yemin ederim)" kelimesi geçiyor.İslamiyette yemin yalnızca Allahu Teala ve Tekaddesin isimleriyle Vallahi-Billahi-Tallahi şeklinde yapılmaz mı?Böyle kasemler dine aykırı olabilir mi?

2.)Yine bazı Azimetlerde "Ecib Ya ..." şeklinde ruhani çağrılıyor.Bu Fatiha suresindeki "İyyake ne'budu ve iyyâke neste'ıyn" ayetine ters düşebilir mi?

3.)Bu fakir internetten astrolojik saati astrolojik olarak güneşin doğuş batışını kaale alarak bulup, gece venüs(Zühre) saatinde Tılsım Kalemleri(remizlerini) kullanarak Ruhanileri müşahede maksatlı bir tılsım yaptı.Yalnız tılsımı o an tütsülemedi.Yalnızca Tılsıma yazdığı Esmaların zikrini çekti.Bir dahaki gün Tılsımı tütsüleyerek zikrini çekti.Yalnız bu tütsülemede Tılsım muska halindeydi.Ondan sonra 7.günde zikrini çekmeyi bıraktı.7.gün zikrini çekmedi.Fakat ilk gün 2 kez yani hem gece hem gündüz venüs(zühre) saatinde zikir çektiğinden tam 7 kez zikir çekmiş oldu.Tılsım aktif olmadı yani Ruhanileri hala müşahede edemedi.Ne yapması gerek?Bu tılsımı yok mu etsin?Yoksa boynunda dursun mu birgün çalışır ihtimalini göze alarak?

4.)Gece yarısından sonra aynaya yazılarak yapılan bir daveti tam 4 seferdir bu fakir uyguluyor.İlk 2 sinde daveti eksik yapmıştı.3.de davetin gece yarısından sonra şartı tutmamıştı.Bu gece 4.sünü yaptı.Azimeti okumağa başlar başlamaz tüm vücudu enerji ile doldu, gerildi, sanki bir güç onu çekiyordu, azimeti neredeyse tamamlayımayacaktı, nefeside kesiliyordu, sonra azaldı bu enerji, azimeti 15- 20 kez daha okudu, sonuç yine hüsran oldu.Hiçbirşey göremedi.Ama ilk okuyuşunda demin yazdığı şeyleri yaşadı.Sizce varlıklar geldi mi?Bu fakir geldiğine inanıyor.Çünkü o yaşadıkları başka şeyle açıklanamaz.Peki geldilerse neden göremedi?Bir saate yakın sürdü bu uygulaması.

Şimdiden çok Teşekkürler.

Aleyküm selam kardeşim hoş geldin öncelikle Selamını getirdiğin kardeşim yanımızda hatırı büyüktür. sorulara gelecek olursak kardeşim
1- Aksamtu aleyküm ifadesi metnin içinde cümle akışlarında biz baktığımızda size yeminden çok üzerine yemin anlamında kullanılmış ve mutlaka Allah c.c bir sıfatından veya esmasından bahsedilmiştir ve bunu metnin içinde genelde bihakkı hazihi ifadesiyle okuduğu esma - sıfat vs. neyse onun hakkı için hürmeti için ifadesiyle pekiştirmiştir.
2- Allah c.c her şeye bir sebep kılmıştır hastalığa ilaç ve doktoru sebep kıldığı yaprağın düşmesine rüzgarı sebeb kıldığı gibi bu çağrılarda da o esma veya ayetin hadimini sebep kılmıştır sebeplere yapışmak dinen caizdir.
3- Mendeller de genelde bir gören veya gurup halinde yapıldığında fayda sağlanır evet sana gelenler olmuş kardeşim ama görme yetiniz olmadığından geri gitmişler maksat hasıl olmadan.
4- O yapmış olduğun tılsımın gereklerini eksik yapmışsın onun için saklamana gerek yok kardeşim yeniden uygulama yaptığınızda tekrar yaparsınız.vesselam
hevvez
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 1:03 am

Peki hocam ne yapmama gerek bu davet konusunda?3tğr deniyorum, tüm şartları bu denememde tuturdum ama görebilme yetim olmadığından göremdim diyorsunuz.Ne yapmam gerek?Hastalığımdan ötürü oruç tutamıyorum, birkaç kişide olamam tek kişi yapabilirim.Ne tavsiye edersiniz gerçekleştirebilmem için?

TIlsımı nası lyapmalıyım?Ben şöyle yaptım, ibareleri yazdım, günün sırası kadar çizigiye harflri tılsım remizine dönüştürerek dağıttım.Sonra zikrinin çektim.Ne eksikti?

Şimdiden çok teşekkürler.
Havas-Hoca
Usta Üye
Usta Üye
Havas-Hoca

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 1:39 am

hevvez demiş ki:
Peki hocam ne yapmama gerek bu davet konusunda?3tğr deniyorum, tüm şartları bu denememde tuturdum ama görebilme yetim olmadığından göremdim diyorsunuz.Ne yapmam gerek?Hastalığımdan ötürü oruç tutamıyorum, birkaç kişide olamam tek kişi yapabilirim.Ne tavsiye edersiniz gerçekleştirebilmem için?

TIlsımı nası lyapmalıyım?Ben şöyle yaptım, ibareleri yazdım, günün sırası kadar çizigiye harflri tılsım remizine dönüştürerek dağıttım.Sonra zikrinin çektim.Ne eksikti?

Şimdiden çok teşekkürler.
kardeşim hoş geldin aramıza
sen davet ettikçe onlar gelir
sende görüş olmadığı için en başlarda göremeyebilirsin
fakat bu demek değğilki gelmiyorlar
zaten ortamdaki olsun üzerindeki dğeişiklerden olsun onların geldiğini
çok rahatlıkla anlayabilirsin ki, anlamışsındırda

zamanla onlar sana alışır.
tavsiyem görüntünü açmak içinde okuma yahud değişik formüller uygula
o zaman çok rahatlıkla görebilirsin
ama şunu unutmaki herşey Allah tandır
sen ne kadar uğraşsan da nasibinde yoksa olmaz
bu olaylardan fazla etkilenmemek içinde bir koruma taşı
ve genel davetlerde uygulanması gereken kurallarıda biliyorsun
onları eksiksiz uygula

aynı davetlere devam edebilirsin
gelenler var ama görme yetin yok
onuda başka terkiplerle elde edebilirsin
hevvez
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 2:17 pm

Daha azimete başlar başlamaz(azimetin daha ilk kelimelerinde) geldiler farkettim ama göremedim işte.Bakalım görmek için birşeyler yapmaya niyetliyim.Ama görme formulleri 40 günden başlıyor, napacağım bilemiyorum.
Havas-Hoca
Usta Üye
Usta Üye
Havas-Hoca

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 2:22 pm

hevvez demiş ki:
Daha azimete başlar başlamaz(azimetin daha ilk kelimelerinde) geldiler farkettim ama göremedim işte.Bakalım görmek için birşeyler yapmaya niyetliyim.Ama görme formulleri 40 günden başlıyor, napacağım bilemiyorum.
özellikle berhetiyede bulabilirsin kardeşim
görme ile ilgili konuları
işin birde şu kısmı varki
sen davet yaptığın zaman sana başta görnmeseler bile
sonradan zamanla size alışıp
görünme ihtimalleri yüksektir
hevvez
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 9:38 pm

3 gün Ya Habir esmasını çekeceğim, birde davette keşif ayetini alnıma yapıştıracağım.Bakalım bu sefer nolacak.Daha öneriniz varsa yazarsanız sevinirim.
ykmz
Medaratör

Medaratör
ykmz

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 9:42 pm

Kim geliyor ne oluyor anlamıyorum ama korkunç gibi geliyor yazdıklarınız.. Hocalara Sorular Icon_pale İnşAllah sizlere birşey olmaz...
hevvez
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 9:43 pm

Yoo asla korkunç değil öyle hoş öyle güzel öyle rahatlatıcı duygular geliyor ki.Cidden bundana sonra ruhanilerden öyle korkmayacağım.Bir enerji transferi almıştım ondan bin kat daha güçlüsünü almış gibi oldum.
ykmz
Medaratör

Medaratör
ykmz

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 9:50 pm

Kardeşim ben bilmediğim şeyden korkarım... Sende uğraşma bence o kadar bilgi ve birikimin varmı..
hevvez
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 9:51 pm

Hocalarımdan edinmeğe çalışıyorum sevgili kardşeim.Merak etme sen.
ykmz
Medaratör

Medaratör
ykmz

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 9:53 pm

Sen bilirsin tabi ki... Smile ben karışmam.. İnşAllah iyi olur senin için..
44aykut44
Yeni Üye

Yeni Üye
44aykut44

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimePtsi Mayıs 03, 2010 2:56 pm

hevvez kardeşim bir daha ki denemenden önce haber verirsen sevinirim sana bi kaç tavsiyede bulunacağım . . .
bana nasıl ulaşacağını biliyorsun .
RABBİM yar ve yardımcınız olsun . . .
fenomen
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeCuma Mayıs 14, 2010 2:09 pm

Değerli arkadaşlar güzel cevaplar verilmiş ama bu görme olayına şu şu nu yapın diye yol göstermeleri daha aydınlatıcı olmazmı, bir sürü bilgi var şunu uygularsanız sorunsuzca dileğinize kavuşursunuz dersiniz inşallah.

Saygılarla.
fenomen
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeCuma Mayıs 14, 2010 2:10 pm

riyazatle 40 gün ya Basir mi çekmek uygundur.?
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 15, 2010 10:04 am

fenomen demiş ki:
Değerli arkadaşlar güzel cevaplar verilmiş ama bu görme olayına şu şu nu yapın diye yol göstermeleri daha aydınlatıcı olmazmı, bir sürü bilgi var şunu uygularsanız sorunsuzca dileğinize kavuşursunuz dersiniz inşallah.

Saygılarla.

Bu bilgi herkesin önüne açılacak bir bilgi değildir kardeşim. sizlere belki sıkıntı olmaz ama o bilgiyi forumda okuyup uygalayıpta sonradan gördükleri karşısında korkan bocalayan insanların vebalini kim verecek havas ilmi madem islami bir ilim dalıdır o zaman her şeyiyle islama uygun olacak yoksa onun adı günümüzde bir çok büyü sihir haram uygulamalara da havas dendiği maksadından sapar sapmışda zaten.vesselam
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 15, 2010 10:06 am

fenomen demiş ki:
riyazatle 40 gün ya Basir mi çekmek uygundur.?
Buradan sizin vesilenizle söyleyim ki Her esma her insana aynı faydayı sağlamaz kişi kendi istitatına en uygun olan esma ile meşgul olursa maksad daha çabuk olur kardeşim.vesselam
fenomen
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 15, 2010 12:18 pm

Özelden yazdım hocam saygılarla.
Birde kişi kendine uyğun olan esmayı nasıl bulaçak bunun hesp şekli nasıldır .?

Saygılarımla.
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 15, 2010 12:52 pm

fenomen demiş ki:
Özelden yazdım hocam saygılarla.
Birde kişi kendine uyğun olan esmayı nasıl bulaçak bunun hesp şekli nasıldır .?

Saygılarımla.
normalde kardeşim Tasavvuf öğretisinde yetişip bir mürşid elinde şahıslar ilahi ilham ile bir müddet sonra kendi feyiz aldıkları bağlı oldukları Rabbi olan esmayı bulur. bu şekilde ve hacet amaçlı değilde esma zikriyle meşgul olacak veya irtibat sağlayacakların en kestirme bulma yöntemleri isimlerinin ebced değerini hesaplıyacak ve o rakama en uygun olan esmayı bulacak.erbabı olan zaten keşfen bilir. yeri gelmişken hatırlatiyim hiç bir şey bilmeyenler ise Allah c.c. lafzai celalini vird edine bilirler çün bu esma İsmi zattır ve bütün mahlukata ve insanlara bakan tarafı vardır.vesselam
fenomen
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 15, 2010 12:55 pm

Bilgileniriz için çok teşekürler ederim, özelden yazdıklarım içinde yönlendiriseniz memnun olurum çalışmalarınızda başarılar dilerim hocam.

Saygılarla.
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Mayıs 15, 2010 1:13 pm

Cevabınızı yazdım kardeşim.vesselam
islam73
Medaratör

Medaratör
islam73

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Tem. 03, 2010 1:27 am

hocam cuma günü okunacakesmalari konusunda
Cuma namazında hutbe esnasında yüz defa “Ya Basîr” ism-i şerifini okuyanı Cenab-ı Allah hidayete erdirir, kalp gözünü açar.

ifadesi var acaba hoca hutbedeyken böyle esmalar okunmasi dogru mu
Alıntı :

http://www.bynokta.com/muhtelif-ve-ceitli-dualar-f22/cuma-gunu-okunacak-esmalar-t6546.htm#28792[quote]
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Tem. 03, 2010 1:23 pm

[quote="islam73"] hocam cuma günü okunacakesmalari konusunda
Cuma namazında hutbe esnasında yüz defa “Ya Basîr” ism-i şerifini okuyanı Cenab-ı Allah hidayete erdirir, kalp gözünü açar.

ifadesi var acaba hoca hutbedeyken böyle esmalar okunmasi dogru mu
Alıntı :

http://www.bynokta.com/muhtelif-ve-ceitli-dualar-f22/cuma-gunu-okunacak-esmalar-t6546.htm#28792
Alıntı :
hoca hutbedeyken sukut etmek lazım biliyorsunuz hutbe cumanın diğer farzıdır. lakin türkçe bölüm okunurken bu esmaları okuyabilirsiniz eğer illa okumak gerekliyse çünkü hutbenin farz olanı birinci arapça kısım ve türkçe metin bittikten sonra hoca bir miktar oturup kalkar ikinci arapça kısmı okur bu iki arapça kısımlardır dikkat edilmesi gereken yerler türkçe bölümünde okuna bilir esmalar dediğim gibi.vesselam
Tevazu
Normal Üye

Normal Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Tem. 03, 2010 7:26 pm

Beni mazur görün ama sormadan edemiyorum.Neden Bir insanın Allahı varsa böyle varlıklara ihtiyac duyar ki,sebep nedir,niyet nedir?

Dahası;

Allah kuluna kafi değilmidir?...
islam73
Medaratör

Medaratör
islam73

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeC.tesi Tem. 10, 2010 12:27 pm

Hocam fazla miktarda süre yada esma cekerken ( özellikle geceleyin)
kendimize ayetel kürsiyle cember yapsak olumu yada olumsuz etkileri olurmu.
islam73
Medaratör

Medaratör
islam73

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 1:36 pm

hocami sorumu görmeniz icingünceliyorum
hocam cok daha uzundua icin sarfi umar duasi ile ilgili formüllü yapsak veduamizbittikten sonra cagirma duasi ile gönderdiklerimizi cagirsak bir yararimiz yada zararimiz olurmu
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 1:40 pm

islam73 demiş ki:
Hocam fazla miktarda süre yada esma cekerken ( özellikle geceleyin)
kendimize ayetel kürsiyle cember yapsak olumu yada olumsuz etkileri olurmu.
özür kardeşim yeni gördüm yaptığınız zikrin niyeti şekli ve kendisiyle alakalı bir durum hacet amaçlı kullanıyorsanız hiç bir şeye gerek yok kardeşim.vesselam
Havas-Hoca
Usta Üye
Usta Üye
Havas-Hoca

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeÇarş. Tem. 14, 2010 7:38 am

Tevazu demiş ki:
Beni mazur görün ama sormadan edemiyorum.Neden Bir insanın Allahı varsa böyle varlıklara ihtiyac duyar ki,sebep nedir,niyet nedir?

Dahası;

Allah kuluna kafi değilmidir?...
güzel kardeşim Allahü Teala her konuda bizlere kafi iken
neden doktora ihtiyaç duyarız. oysa şifayı verecek olan Allah tır.
neden itfaiyeyi çağırırız. kurtaracak olan Allah c.c. tır
vs... demek istediğimi anlamışsınızdır
onlarında insanlara çok faydaları dokunabilir...
Tevazu
Normal Üye

Normal Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeÇarş. Tem. 14, 2010 9:53 am

Dediğinizi pek tabiiki de anlayabiliyorum,bu sizin için geçerli olabilir.Ya da sayılı bir kaç az insan için.Belirli seviyedeki insanlar için kısacası.Ama okadar da kötü insan var.Ve nefis ve şeytan herdaim hazır ve nazır beklemekte.İnsanların bilgileri bugün iyi ama yarın nasıl kullanacakları bilinmez.Ben butip bir insanın yaptıklarının acısını hayatında yaşamış birisiyim.Herşey bir yana halisane yapılan dua dururken bu şekilde bazı varlıklardan medet ummak bana dürüst gelmiyor.Kaldı ki birşey olsun diye ısrar etmeyi de doğru bulmuyorum.Belki o olsun istediğimiz ve onun için yaptığımız birkısım butarz şeyler yarın zararlı olabilir.Etrafımızda muskayla,tılsımlarla muhabbet oluşturulup sonra bunun acısını yaşayan insanlarda görmüyor değiliz.Ben hayrın sadece Allahtan geldiğine inanıyorum,vesilelerin de.Birşey yapmaya gerek yok bana göre ne gelirse ondan gelsin...

İnanc noktasında bu hal çok kritik bir yerde duruyor ayrıca bana göre.Allah korusun şirke bile düşülebilir.Kimsenin ilmine,tecrübesine,iyi niyetine sözüm yok.Yanlışta anlaşılmayayım.Yapılan tılsım vs. ler de işe yarıyordur ama mutluluk getireceği herdaim söylenemez.En doğrusunu sadece Allah bilir...
Havas-Hoca
Usta Üye
Usta Üye
Havas-Hoca

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeCuma Tem. 16, 2010 2:11 pm

tevazu kardeşim birçok çekincende haklısın.
Allah c.c. razı olsun
bitola
Yeni Üye

Yeni Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeCuma Tem. 16, 2010 6:24 pm

tevazu kardeşime bende katılıyom
Tevazu
Normal Üye

Normal Üye

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeCuma Tem. 16, 2010 8:25 pm

Nemutlu bana ki ifadelerimde yanlış anlaşılmadım.

Allah sizlerden de razı olsun kardeşlerim...

Rabbim cümlemizden razı olsun...
Gerçeğin Sesi
Usta Üye
Usta Üye
Gerçeğin Sesi

Hocalara Sorular Empty
MesajKonu: Geri: Hocalara Sorular   Hocalara Sorular Icon_minitimeCuma Kas. 26, 2010 7:53 pm

konu ile ilgili aklımıza takılan soruları buradan soralım hocalarımıza inşaALLAH..

Hocalara Sorular
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kıyamet alametleri hususunda sorular
» Ateistlere Sorular
» Ateistlere Sorular
» İKİNCİ GRUP SORULAR
» Meleklerle İlgili Çeşitli Sorular