iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yunanistan Çaresiz Kalınca Kabul Etti!

YazarMesaj
mavilim
Medaratör

Medaratör
mavilim

Yunanistan Çaresiz Kalınca Kabul Etti! Empty
MesajKonu: Yunanistan Çaresiz Kalınca Kabul Etti!   Yunanistan Çaresiz Kalınca Kabul Etti! Icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 11:27 am

Ağır borç krizi içinde bulunan Yunanistan, Avrupa Birliği (AB) ile IMF'den önerilen mali yardımı kabul etti.
Yunanistan Başbakanı George Papandreou, Yunanistan'ın Kastellorizo adasında yaptığı açıklamada, mali yardım mekanizmasını kabul ederek devreye sokacaklarını, bunun gerekli olduğunu söyledi.
Piyasaların baskısı nedeniyle borçlanma maliyeti yükselen Yunanistan'ın kredi notu da düşürülmüştü.
Yunanistan'a yardım planına göre, Avro bölgesi ülkeleri Yunanistan'a, yüzde 5 faiz oranıyla 30 milyar avro ve IMF ise 10 milyar avro olmak üzere toplam 40 milyar avro yardım sağlanacaktı.
IMF BAŞKANI STRAUS-KAHN: ''YUNANİSTAN'IN İSTEĞİNİ HIZLI ŞEKİLDE KARŞILAMAYA HAZIRIZ''
Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn, Yunanistan'ın avro bölgesi-IMF yardım mekanizmasını harekete geçirme isteğini hızlı şekilde karşılamaya hazır olduklarını söyledi.
Yunanistan Başbakanı George Papandreou, bugün yaptığı açıklamada, IMF ile avro bölgesi yardım mekanizmasını harekete geçirmek istediklerini açıklamıştı.
IMF-Dünya Bankası toplantıları için Washington'da bulunan Yunanistan Maliye Bakanı George Papaconstantinou'nın yarın IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn ile görüşmesi bekleniyor.
Yunanistan'a yardım planına göre, Avro bölgesi ülkeleri Yunanistan'a, yüzde 5 faiz oranıyla 30 milyar avro ve IMF ise 10 milyar avro olmak üzere toplam 40 milyar avro yardım sağlaması bekleniyor.
PİYASALAR, GELİŞMELERDEN TAMAMIYLA TATMİN OLMADI
Yunanistan'ın, avro bölgesi ülkeleri ile IMF tarafından sağlanması beklenen yaklaşık 45 milyar avroluk mali yardımın ilk dilimini 19 Mayıs'tan önce alabileceği belirtildi.
Maliye Bakanı Yorgo Papaconstantinou, yaptığı açıklamada, yardım mekanizması çerçevesindeki ilk kısım yardımın 19 Mayıs öncesinde serbest bırakılmasını beklediklerini söyledi.
Yorgo Papaconstantinou, bütçe açığının beklenenin üstünde çıkması ve Moody's'in kredi notunu düşürmesi gibi son günlerdeki gelişmeler nedeniyle, yardım mekanizmasını harekete geçirmeye karar verdiklerini bildirdi.
Bu arada, piyasalar, Yunanistan'ın yardımı kabul etmesinin ardından beklenen olumlu tepkiyi vermedi. Uzmanlar, 300 milyar avroluk borç stoku bulunan Yunanistan'ın alacağı 45 milyar avronun ancak bu yılı kurtarabileceği ancak önümüzdeki yıllara ilişkin risklerin devam ettiğini vurguluyorlar.
AA

Yunanistan Çaresiz Kalınca Kabul Etti!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yunanistan değil, Avrupa iflas etti!İbrahim Karagül
» PARTHENON (M.Ö. 450 Yunanistan)
» Maddi Açıdan Çaresiz Kalanlar
» CNN Spikeri İsrail Büyükelçisini Rezil Etti!!!!
» Masonlar niyetlerini açık etti