iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

BU KADAR DA OLMAZ !!!

YazarMesaj
Misafir
Misafir

BU KADAR DA OLMAZ !!! Empty
MesajKonu: BU KADAR DA OLMAZ !!!   BU KADAR DA OLMAZ !!! Icon_minitimeCuma Nis. 23, 2010 8:37 pm

BU KADAR DA OLMAZ !!!

LoLâ
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: BU KADAR DA OLMAZ !!!   BU KADAR DA OLMAZ !!! Icon_minitimePaz Nis. 25, 2010 10:40 pm

Benim başörtüsü konusunda söyleyecek bir şeyim kalmadı. Aslında çok var ama...
Üzüldüğüm; sorsan iki tarafta başörtüyü takan da karşı çıkan da Müslümandır.
Birisi Allah'ın emri uğruna her zorluğa katlanıyor, diğeri de başörtüsünü İslam dışı bırakmaya çalışıyor.

Bir de bu haber eskidir. O zamanlar sanıyorum ki Uğur Dündar, Star haberde değildi. Malum Uğur Dündar başörtüsü mağduru kız öğrencileri değil, ders dışı Cuma namazına giden erkek öğrencileri haber yapmıştır.

Ben, Sait Çamlıca'nın yazılarını beğenirim. Bu konuyla ilgili bir yazısı vardır. Başlığa bakıp aldanmayın, içeriği güzel.

Türbanlı kızı kürsüden indiren komutanı kutluyorum!

“Burası devlete meydan okunacak yer değildir! Bu kadına haddini bildirin!” cümlelerinin kulaklarımızı tırmaladığı günler aklıma geldi yine.

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başbakan Bülent Ecevit, Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu hala görevde mi acaba diye düşünmeden edemedim!!

Birkaç gündür medyada dolanan “Türbanlı kızı kürsüden indiren komutan!” başlıklı haberle ilgili birçok yazı ve yorum yayınlandı. Herkes komutana kızıyor! Bence hiç kimsenin komutana kızmaya hakkı yok! Komutan kendi inandığı doğruyu yapmış.

Ben komutana kızmadığım gibi cesaretini tebrik etmemiz gerektiğini düşünüyorum! Düşünsenize, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan, Hüseyin Çelik’in Milli Eğitim Bakanı olduğu bir ülkede komutan, inandığı doğruyu söylemekten vazgeçmemiş. Bu cesaret kutlanmalı!

Konukların büyük bir kısmının, kendilerinin yada eşlerinin başörtülü olduğu bir ortamda, programa müdahale ediyor ve kompozisyon yarışmasında “Bir Öğretmen Olmalı” başlıklı yazısıyla birinci olan kızı kürsüden indirmeye cesaret edebiliyor!

* * * * *

Başörtülü genç kızlara en büyük sıkıntıyı kim yaşattı? Bu soruya hemen “Başörtüsüne düşman olanlar tabi!” diye cevap vermeyin. Bence yanılırsınız. Bana sorarsanız başörtülü kızlara en büyük sıkıntıyı, başörtüsüne karşı olmadığı halde, hatta ailesi örtülü olduğu halde, başörtülü kızlara kıyafetlerinden dolayı iş vermeyen kurum sahipleri ve yöneticileri yaşattı.

Bizim dindar camiada bu komutan kadar cesur kaç kişi var? Hala şirketinde başörtülü insan çalıştırmayan dindar bir insanın, bu komutana kızmaya ne hakkı var? Dindar insanların sermayesiyle kurulmuş kurumları yöneten insanlar bile bu cesareti gösteremedi. Koltuğunu koruma adına sergiledikleri tavırlarını, kurumu koruma kılıfı arkasına saklayanlarla ilgili düşüncelerimi, daha sonra paylaşacağım sizlerle.

* * * * *

Programı düzenleyenlere niçin hiç kimse bir şey söylemiyor? Bence asıl eleştirilmesi gerekenler programı düzenleyen diğer yetkililer. Komutandaki cesaretin yarısına sahip olan bir tane Allahın kulu yok muydu orda? Birisi de ayağa kalkıp komutana;

“Burası sizin komuta ettiğiniz kışla değil! Bizler de sizin emir erleriniz değiliz! Bu programı biz düzenledik. Biz burada bir kompozisyon yarışması düzenliyoruz. Kıyafet balosu yapmıyoruz! En güzel yazıyı kim yazmışsa ödülü ona vereceğiz!” diyebilme cesaretini niçin gösteremedi?

Programı düzenleyenler bunu söyleme cesareti gösterebilseydi sonuç nasıl olurdu sizce?

Komutan kışlasında değil, halkın içinde olduğunu anlayacak ve susmak zorunda kalacaktı. Belki de programı terk edip gitmek zorunda kalırdı.

Yazdığı kompozisyonla birinci olan Kozan İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Tevhide Kütük Kompozisyonunu okuyarak programı devam ettirecekti.

* * * * *

Bu arada bende o kompozisyonu merak ettim! Bir öğretmen olarak, ilçe birincisi olan bir kompozisyonu okumak isterdim. Bende komutana en çok bunun için kızdım! Tevhide Kütük bana kompozisyonunu ulaştırırsa mutlaka köşe yazısı olarak burada o yazıyı yayınlarım.

* * * * *

Komutanım sizi cesaretinizden dolayı kutluyorum! Umarım bizimkiler sizlerden cesur olmayı öğrenirler.

Hakka inananlar güce inananlar kadar cesur olmadıkça sonuç değişmeyecek.

Cesaretin bittiği yerde esaret başlar!

Cesur olan kazanır!

Sait ÇAMLICA

Eğitimci - Yazar
Sait ÇAMLICA
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: BU KADAR DA OLMAZ !!!   BU KADAR DA OLMAZ !!! Icon_minitimePtsi Nis. 26, 2010 12:43 am

LoLâ demiş ki:
Benim başörtüsü konusunda söyleyecek bir şeyim kalmadı. Aslında çok var ama...
Üzüldüğüm; sorsan iki tarafta başörtüyü takan da karşı çıkan da Müslümandır.
Birisi Allah'ın emri uğruna her zorluğa katlanıyor, diğeri de başörtüsünü İslam dışı bırakmaya çalışıyor.

Bir de bu haber eskidir. O zamanlar sanıyorum ki Uğur Dündar, Star haberde değildi. Malum Uğur Dündar başörtüsü mağduru kız öğrencileri değil, ders dışı Cuma namazına giden erkek öğrencileri haber yapmıştır.

Ben, Sait Çamlıca'nın yazılarını beğenirim. Bu konuyla ilgili bir yazısı vardır. Başlığa bakıp aldanmayın, içeriği güzel.

Yorumun icin cok Sagol, ancak Ugur Dündar´in Namaz kilan ögrenciler hakkinda ki Haberi baska bir Konuda.

Ayrica Konuya destek amacli verdigin yazi icin de sagol.
LoLâ
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: BU KADAR DA OLMAZ !!!   BU KADAR DA OLMAZ !!! Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 11:13 pm

Hayır, konuları karıştırmadım. Demek istediğim başkaydı.

Bu konuda olan haber, yani türbanlı kızın mağduriyeti haberi, 2007 yılında yaşanmış bir olaydır.

Bu haber de Star'da verilmiş.
O yıllarda -2007 yılında- Uğur Dündar, Star Haber Grup Başkanı değildi. Eğer yanılmıyorsam 2008'de Star Haber Grup Başkanı oldu.

Şu an Star'da, Uğur Dündar öncülüğünde verilen haberlerde bırakın türban mağduriyetini, ders dışı Namaz bile suç gibi gösterildi demek istemiştim.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: BU KADAR DA OLMAZ !!!   BU KADAR DA OLMAZ !!! Icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 11:23 pm

LoLâ demiş ki:
Hayır, konuları karıştırmadım. Demek istediğim başkaydı.

Bu konuda olan haber, yani türbanlı kızın mağduriyeti haberi, 2007 yılında yaşanmış bir olaydır.

Bu haber de Star'da verilmiş.
O yıllarda -2007 yılında- Uğur Dündar, Star Haber Grup Başkanı değildi. Eğer yanılmıyorsam 2008'de Star Haber Grup Başkanı oldu.

Şu an Star'da, Uğur Dündar öncülüğünde verilen haberlerde bırakın türban mağduriyetini, ders dışı Namaz bile suç gibi gösterildi demek istemiştim.

Simdi anladim Kardesim, aciklaman icin tesekkür ederim. Söylediklerine aynen katiliyorum.

BU KADAR DA OLMAZ !!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Şarlatandan aslan olmaz...
» Kimlerin Duasi Kabul Olmaz
» Dua niçin kabul olmaz işte cevapları
» Dua niçin kabul olmaz işte cevapları
» 50 yahudi ortadan kalksa dünyada harb olmaz'