iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Havas çeşitleri

3 posters
YazarMesaj
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

Havas çeşitleri Empty
MesajKonu: Havas çeşitleri   Havas çeşitleri Icon_minitimeSalı Nis. 13, 2010 1:20 am

Havas İlk Etapta Altıya Ayrılır

1 Genel Havas

2- Düzeysel Havas

3- Grupsal Havas

4- Şahsa Özel Havas

5- Bağlantı Havassı

6- Sırri Havas

Genel Havas üçe ayrılır

Havassul Zahire

Havasul Ruhaniyye

Havasul Hakimetul Kitabe

Havassul Zahire fen bilimleri olarak çoğa ayrılır fizik, kimya, matematik .. vs gibi

havassul Ruhaniyye ise kendi arasında bir çok baba ayrılır

Birde genel havas babı içinde havassul Hakimul Kitabe Vardır bu dahada ayrıdır

Havassul zahire ve Havassul Ruhaniyyenin ilk basamağı ve ilk ayrılan konu kuralsal işleyiştir yani sabit Yaratılmışlık kanunlarıdır

Bunun dışına çıkıldığında havas ilminin ilk basamağından ayrılmış ve değişik dallarına girmeye başlamış olursunuz

Aslında içe içe geçmiş zincir halkaları gibidir yani balık ağı gibi

Bir gurptayken farkına varmadan diğer grup ve basamağın kanun ve kurallarından yararlanabilirsiniz

Yada sadece kendi grubunuzu devam ettirebilirsiniz

Zaten havassın zorluğu ve açıklanamayışı burdan kaynaklanır

Herkes k4endi yaşadığı grupsal seviyeye göre bakar ve yorumlar yapar o zaman farkına varmadan grupsal arası fikir çatışmaları ve itirazlar birbirini red çıkar

Halbuki hepsi vardır ve gerçektir, ama kendi gerçekliğini yaşayıpta öbür insanın yaşadığı gerçekliği yaşamayan insan kendi yorumuyla karşıyı red ve inkar eder

Ama karşıdakinden de sonuş ve neticeler hasıl olunca bu sefer karşısındaki insanı cinlerden yardım alan oyuncak bir insan olmakla, yada büyücü, sihirbaz olmakla ve benzeri şeylerle suçlar

Bu kişinin kendini göremeyiş ve karşının sırrına vakıf olamayışının sonucudur

Bu karşılıklı iki insan içinde geçerlidir

Kullanılan havas kuralsal havas olduğu çin insan ne düşünürse düşünsün kısmen etkili olmakta ve sonuç getirmektedir

Bu insanın düşünceleri İmana ve Ehli Sünnet ' e aykırı ise bu insan İmanı Konuları ve Ehli Sünnet 'i Ehli Sünnet Alimlerini red ve inkar etmeye başlar

Aslında farkında değildir kendi cahilliğinde ve zavallılığında boğuluyordur

Havas hakkında yorum yapabilmek için havassın içinde değil üstünde olmak gerekir

Havasın dışında Havastan daha üst düzeydeki İlimlerin İsimleri insanoğlu bozmasın ve mundar etmesin diye tarafımdan verilmemektedir

Unutmayın size altın bir sır

Havassın kökü ruhanilere ve onlardan güç yardım almaya dayanmaz, çok daha ayrı ve farklıdır

Bu ayrılığı ve farklılığı yakalarsanız havassı , havassdan üst düzey ilimlerle birleştirmiş olursunuz.......... Burdan ötesi yazılamaz

Bu kadar yazdım diye bile Büyüklerimden Azar İşitebilirim

Bunları sadece kafanızdaki karışıklık gitsin diye yazıyorum

Yinede Daha iyi bilenlere sormak lazım

Çünkü bunlar benim düşünce ve fikirlerim, doğruda olabilir, yanlışta

En Doğrusunu Allah Bilir
fraude
Normal Üye

Normal Üye
fraude

Havas çeşitleri Empty
MesajKonu: Geri: Havas çeşitleri   Havas çeşitleri Icon_minitimeSalı Nis. 13, 2010 2:28 am

Kadim dostum anladığım kadarı ile havas bir okyanus şimdi vatandaş bundan yarım damla nasiplense ben alim oldum diye çıkıyor bilgisi daha derin olanıda yalancılıkla suçlamaya kalkıyor birde kendini üstün görüyor yani sonun başlangıcını hızlı çıkıyor
Havas-Hoca
Usta Üye
Usta Üye
Havas-Hoca

Havas çeşitleri Empty
MesajKonu: Geri: Havas çeşitleri   Havas çeşitleri Icon_minitimeSalı Nis. 13, 2010 3:22 am

fraude demiş ki:
Kadim dostum anladığım kadarı ile havas bir okyanus şimdi vatandaş bundan yarım damla nasiplense ben alim oldum diye çıkıyor bilgisi daha derin olanıda yalancılıkla suçlamaya kalkıyor birde kendini üstün görüyor yani sonun başlangıcını hızlı çıkıyor
çok doğru söylüyorsun kardeşim

Havas çeşitleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Havas ve Havas Alimleri Hakkında
» Rüya Çeşitleri
» KURABİYE ÇEŞİTLERİ
» karabasan ve çeşitleri
» Büyü Çeşitleri