iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN

+2
mümine sultan
ByNoKTa
6 posters
YazarMesaj
ByNoKTa
Administrator

Administrator
ByNoKTa

OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN Empty
MesajKonu: OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN   OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN Icon_minitimePaz Haz. 21, 2009 2:54 pm

Peygamberler Peygamberi Resulu Ekrem Efendimiz Bir kişinin bir şeyi hafızasında tutması için bir dua önerdi.
OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMAYAN

okuduğu dersi bir türlü kavrayamayan kimse bu mübarek duayı okursa okuduğu dersi zihninde ALLAH'ın izni ile tutar.

"ALLAH'ım, bana öyle bir bilgi ver ki onu aklımda tutayım.o bilgi ve ilimle SEN'in emirlerini yapıp,yasaklarından sakınayım.bana bir ilim ver ki sana nasıl yalvaracağımı öğreniyim.Ey mermamet edenlerin en merhametlisi Rabbim! Bana nebilerin anlayışı gibi anlayış, peygamberlerin zekası gibi zeka ver.ALLAH'ım bana rahmetinle büyük meleklerinin kavrayışı gibi kavrayış ver.Ey merhametlilerin en merhametlisi Rabbim! Bana anlayış nuru ver.Beni kötü düşünce karanlıklarından çıkar ALLAH'ım.Rahmet kapılarını bana aç ALLAH'ım.ALLAH'ım okuduğum şeyin en inceliğini anlamam için üzerime rahmetini indir.Ellerimi sana açtım yalvarıyorum,ey merhamet edenlerin en merhametlisi Rabbim." (deyrebi,s:172)

HZ.ali efendimiz anlatıyor:

"Kavrama gücünün zayıflığından şikayet eden hz.Ali'ye ,efendimiz şöyle buyurdu:
-Ya ali,bana cebrail bu dua yı getirip dedi ki:

"ya Muhammed (as),herhangi bir kulda zihni olarak kavrama gücü zafiyeti bulunduğunda,bir mübarek
duayı temiz bir kabin içine yazar , bir gece dışarıda bırakarak yıldızların altında yatırır, sabah olunca içine yağmur suyu doldurur,aç karna içerse işittiği her şeyi zihninde tutar.

HZ.Ali efendimiz buyurdu:

"ben bunu yapp üç gün içtim.Muhammed Aleyhisselam'ı müjdeleyici ve sakıındırıcı olarak gönderen ALLAH'a yemin ederim ki,ondan sonra duyduğum he şeyi ezberimde tuttum."(deyrebi,s:173)

ALINTI

yanlız kaba yazmak için duanın arapçası olması lazım ben bulamadım bulan arkadaşımız olursa eklesin lütfen.sevğilerimle
http://www.bynokta.com
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN   OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN Icon_minitimeCuma Mayıs 07, 2010 12:37 am

Allahümme ahricna min zulümatilvehmi ve ekrimna bi
nuril fehmi veftah aleyna ebvabe fadlike venşur aleyna
hazaine rahmetike bi rahmetike ya erhamer rahımiyn

Peygamberler Peygamberi Resulu Ekrem Efendimiz Bir kişinin bir şeyi hafızasında tutması için bir dua önerdi.
Okuduğu Dersi Zihninde Tutamayan

okuduğu dersi bir türlü kavrayamayan kimse bu mübarek duayı okursa okuduğu dersi zihninde ALLAH'ın izni ile tutar.

"ALLAH'ım, bana öyle bir bilgi ver ki onu aklımda tutayım.o bilgi ve ilimle SEN'in emirlerini yapıp,yasaklarından sakınayım.bana bir ilim ver ki sana nasıl yalvaracağımı öğreniyim.Ey mermamet edenlerin en merhametlisi Rabbim! Bana nebilerin anlayışı gibi anlayış, peygamberlerin zekası gibi zeka ver.ALLAH'ım bana rahmetinle büyük meleklerinin kavrayışı gibi kavrayış ver.Ey merhametlilerin en merhametlisi Rabbim! Bana anlayış nuru ver.Beni kötü düşünce karanlıklarından çıkar ALLAH'ım.Rahmet kapılarını bana aç ALLAH'ım.ALLAH'ım okuduğum şeyin en inceliğini anlamam için üzerime rahmetini indir.Ellerimi sana açtım yalvarıyorum,ey merhamet edenlerin en merhametlisi Rabbim." (deyrebi,s:172)

HZ.ali efendimiz anlatıyor:

"Kavrama gücünün zayıflığından şikayet eden hz.Ali'ye ,efendimiz şöyle buyurdu:
-Ya ali,bana cebrail bu dua yı getirip dedi ki:

"ya Muhammed (as),herhangi bir kulda zihni olarak kavrama gücü zafiyeti bulunduğunda,bir mübarek
duayı temiz bir kabin içine yazar , bir gece dışarıda bırakarak yıldızların altında yatırır, sabah olunca içine yağmur suyu doldurur,aç karna içerse işittiği her şeyi zihninde tutar.

HZ.Ali efendimiz buyurdu:

"ben bunu yapp üç gün içtim.Muhammed Aleyhisselam'ı müjdeleyici ve sakıındırıcı olarak gönderen ALLAH'a yemin ederim ki,ondan sonra duyduğum he şeyi ezberimde tuttum."(deyrebi,s:173)

ALINTI
KurtuluşZor_786
Aktif Üye
Aktif Üye
KurtuluşZor_786

MesajKonu: Geri: OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN   OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN Icon_minitimeCuma Mayıs 07, 2010 1:58 am

Raman olan rabbim senden razı olsun... Sen ne güzel kardeşsin ; Buradaki kardeşler ne güzel kardeşler...
seckinistrator
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN   OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN Icon_minitimePaz Eyl. 12, 2010 12:58 am

Alıntı :
Allahümme ahricna min zulümatilvehmi ve ekrimna bi
nuril fehmi veftah aleyna ebvabe fadlike venşur aleyna
hazaine rahmetike bi rahmetike ya erhamer rahımiyn

arap harfleriyle yazılmaktansa latin harfleriyle yazılmasının bi mahsuru varmı ?
zero-zero
Yeni Üye

Yeni Üye

MesajKonu: Geri: OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN   OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN Icon_minitimeÇarş. Ekim 27, 2010 11:05 pm

selam bende arapça yazılışını arıyorum lütfennnnn

siyang
Aktif Üye
Aktif Üye

MesajKonu: Geri: OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN   OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 11:50 am

Okudum hiçbirşeyi aklımda tutamıyorum Sad Allah razı olsun Nokta abi.

OKUDUĞU DERSİ ZİHNİNDE TUTAMayan BAKSIN
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sultan Vahdettin (Hain Diyenler Baksın!)
» Özgürlük Dersi...
» Zikir Dersi
» JAPON BALIKÇILARDAN HAYAT DERSİ..
» Akaid dersi 1 İslamda varlık telakkisi