iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Abdest suyunu cebrail verdi!!!!

2 posters
YazarMesaj
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

Abdest suyunu cebrail verdi!!!! Empty
MesajKonu: Abdest suyunu cebrail verdi!!!!   Abdest suyunu cebrail verdi!!!! Icon_minitimePerş. Mart 11, 2010 6:10 pm

Huzeyfe ibni Yemân (r.a) rivâyet eder.

Bir gün hazret-i Resûlullah (s.a.v) sabâh nemâzını kılıp, dönüp, Ebû Bekr-i Sıddîkı (r.a) süâl etdi. Kimse cevâb vermedi. Hazret-i Resûlullah (s.a.v)ayağa kalkıp,

Ebû Bekr nerede, buyurdu.

Ebû Bekr arka safdan,

Lebbeyk (buradayım) yâ ResûlAllah (c.c.), dedi.

Resûlullah emr buyurdu. Ebû Bekre yol açdılar. Yanına gelip, hazret-i Fahr-i kâinât buyurdular ki,

Yâ Ebâ Bekr nerede idin. Birinci rek'atde bana yetişdin mi.

Ebû Bekr (r.a) dedi ki:

Yâ ResûlAllah (c.c.)! Birinci safda sizinle tekbîr alıp, Fâtiha sûresini okumağa başlamışdım. Sonra, abdestimde vesvese oldu. Abdest için dönüp, mescid kapısına geldim. Birdenbire bir ses işitdim. Ardıma bakdım, gördüm ki, altundan bir kab asılmış ve içi dolu su idi. O su, kardan beyâz ve baldan tatlı idi. Üstünde bir mendil örtülmüşdü. Üzerinde, (Lâ ilâhe illAllah (c.c.) Muhammedün Resûlullah Ebû Bekr-i Sıddîk) diye yazılmış idi. Mendili alıp, önüme koydum. Abdest alıp, mendili geri kabın üzerine koydum. Sonra gördüm, kaybolmuş. Sonra gelip, evvel rek'atde size yetişdim, dedi.

Hazret-i Resûl-i ekrem (s.a.v)buyurdu ki:

Müjdeler olsun sana yâ Ebâ Bekr (r.a). Ben nemâzda kırâ'eti temâmladım ki, rükû'a gideyim. Dizlerim tutuldu. Sen gelmeyince, rükû edemedim. Sana abdest suyu veren Cebrâîl idi. Mendili tutan Mikâîl idi. Benim dizlerimi tutan İsrâfîl idi 'aleyhissalâtü vesselâm'..

Medaratör
Emir Sultan

Abdest suyunu cebrail verdi!!!! Empty
MesajKonu: Geri: Abdest suyunu cebrail verdi!!!!   Abdest suyunu cebrail verdi!!!! Icon_minitimePerş. Mart 11, 2010 10:56 pm

Selamün Aleyküm,Allah Razı Olsun,gerçekten çok güzel,anlamı derin ve can alıcı yazılar yazıyorsun ablam,Emeğine,Yüreğine sağlık.Allah Razı Olsun.

CENAB-I ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.

Abdest suyunu cebrail verdi!!!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İmam-ı Azam sorulara nasıl cevap verdi?
» Hz. Cebrail (as)
» Abdest Risalesi
» Ya Cebrail Bana Cehennemi Anlat!...
» Abdest Bölümü