iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Alimlere Danışmak

+4
isyandayurek
mümine sultan
Rayiha arşınca
gespenst
8 posters
YazarMesaj
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

Alimlere Danışmak Empty
MesajKonu: Alimlere Danışmak   Alimlere Danışmak Icon_minitimePerş. Mart 11, 2010 3:52 pm

Alimlere Danışmak

Şayet kişi bu yirmi dört saatin programını yapamıyorsa, ehline sormak en doğru iştir.
Allah-u Zülcelal ayet-i kerimede şöyle buyurmuştur: "Eğer bilmiyorsanız zikir ehlinden (alimlerden) sorunuz." (Nahl: 43)
Her bir konunun, işin, ayrı ayrı ustaları varsa, nasıl ki onun için ehline gitmek gerekiyorsa; Allah-u Zülcelal yolunda yürümenin, ibadet ve taatın düzeni için de Allah-u Zülcelal’in yolunun ustaları (erleri) vardır. Onlara gidip, emir ve tavsiyelerini alıp ona göre hareket etmek; onun için çok mühimdir, önemlidir.
Bu yolları ancak ehli olan mürşitler ve diğer veli kullar bilir. Bu yirmi dört saatin kıymetinin bilinmesi için üzerinde titizlikle durmalı ve Peygamber Efendimiz (S.A.V)"i kendimize rehber yapmalıyız. O, hal ve hareketinde, ibadet ve taatında, zamanının kıymetini çok iyi bildiği için bize büyük bir rehberdir. Ancak ona tabi olmak suretiyle vaktimizi değerlendirebiliriz.
Ey Nefsim!
Madem diyorsun ki; ben kendimi Allah’ın yoluna hakkıyla veremiyor ve Allah’a hakiki kulluk yapamıyor, şeytanın hilesine ve dünyanın zevklerine yenik düşüyorum; O zaman bir mürşid-i kamil’in elinden tutup beraber tevbe etmenin ve Allah’a dönmenin vaktidir. Allah-u Zülcelal yeryüzüne dostlarını, misk kokan güller gibi serpiştirmiş sen neden onlardan istifade etmeyesin ve onların manevi dairelerinin içine girmeyesin.
Ey Nefsim!
Allah-u Zülcelal’e kulluk temiz ve pak bir kalp ile olur, temiz ve pak bir kalp ise zikir ile olur, zikir ise mürşid-i kamillerin yanında onların gözetiminde bütün hastalıklara şifa ve ilaç olur.
Bunları düşün, tevbe et ve Allah’a dön.
Rayiha arşınca
Medaratör

Medaratör
Rayiha arşınca

Alimlere Danışmak Empty
MesajKonu: Geri: Alimlere Danışmak   Alimlere Danışmak Icon_minitimePerş. Mart 11, 2010 4:14 pm

Ey Nefsim!
Madem diyorsun ki; ben kendimi Allah’ın yoluna hakkıyla veremiyor ve Allah’a hakiki kulluk yapamıyor, şeytanın hilesine ve dünyanın zevklerine yenik düşüyorum; O zaman bir mürşid-i kamil’in elinden tutup beraber tevbe etmenin ve Allah’a dönmenin vaktidir. Allah-u Zülcelal yeryüzüne dostlarını, misk kokan güller gibi serpiştirmiş sen neden onlardan istifade etmeyesin ve onların manevi dairelerinin içine girmeyesin.
Ey Nefsim!
Allah-u Zülcelal’e kulluk temiz ve pak bir kalp ile olur, temiz ve pak bir kalp ise zikir ile olur, zikir ise mürşid-i kamillerin yanında onların gözetiminde bütün hastalıklara şifa ve ilaç olur.

okurken bile insanın içi bi başka oluyo...

teşekkürler........
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

Alimlere Danışmak Empty
MesajKonu: Geri: Alimlere Danışmak   Alimlere Danışmak Icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 9:55 am

Ey Nefsim!
Ey Nefsim!
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

Alimlere Danışmak Empty
MesajKonu: Geri: Alimlere Danışmak   Alimlere Danışmak Icon_minitimePaz Tem. 25, 2010 12:28 pm

güncel.........
isyandayurek
Yeni Üye

Yeni Üye
isyandayurek

Alimlere Danışmak Empty
MesajKonu: Geri: Alimlere Danışmak   Alimlere Danışmak Icon_minitimePaz Tem. 25, 2010 4:16 pm

Kimin alim,kimin alim kisvesine bürünmüş cahil olduğunu anlamak için insan aklı çoğu zaman yetersiz kalır.şeytan cümle yaratılmışların içinde 77 bin ilim ile en alim olanı.Dolayısıyla şeytanın boyasıyla boyanmış sahte veli veya evliyaları;şeytan,kendisine verilen ilmi kullanarak gerçek mürşid-i kamil göstermekte hiçte zorlanmayacaktır.Nitekim günümüzde bu böyledir.İnsan gerçek mürşit sanıp dergahına yüz sürdüğü zaatın ,müridlerine vaadettiği şeylerin sadece sözden ibaret olduğunu görünce çok büyük bir yıkıma uğruyor.Yani ;gerçek olanı anlayabilmek için deneme yanılma şart.deneme yanılma olmadan gerçek olanı anlamanın hiç bir şekilde imkanı yoktur bana göre.Deneme yanılma sonucunda da deminde bahsettiğim gibi insan çok büyük yıkıma uğruyor.Esselamun aleyküm verahmetullahi ve berekatühu
gespenst
Administrator

Administrator
gespenst

Alimlere Danışmak Empty
MesajKonu: Geri: Alimlere Danışmak   Alimlere Danışmak Icon_minitimePaz Tem. 25, 2010 4:26 pm

isyandayurek demiş ki:
Kimin alim,kimin alim kisvesine bürünmüş cahil olduğunu anlamak için insan aklı çoğu zaman yetersiz kalır.şeytan cümle yaratılmışların içinde 77 bin ilim ile en alim olanı.Dolayısıyla şeytanın boyasıyla boyanmış sahte veli veya evliyaları;şeytan,kendisine verilen ilmi kullanarak gerçek mürşid-i kamil göstermekte hiçte zorlanmayacaktır.Nitekim günümüzde bu böyledir.İnsan gerçek mürşit sanıp dergahına yüz sürdüğü zaatın ,müridlerine vaadettiği şeylerin sadece sözden ibaret olduğunu görünce çok büyük bir yıkıma uğruyor.Yani ;gerçek olanı anlayabilmek için deneme yanılma şart.deneme yanılma olmadan gerçek olanı anlamanın hiç bir şekilde imkanı yoktur bana göre.Deneme yanılma sonucunda da deminde bahsettiğim gibi insan çok büyük yıkıma uğruyor.Esselamun aleyküm verahmetullahi ve berekatühu

Aslında deneme yanılma insanı oyalayan bir taktiktir Siz bir Allah dostunun Kamili Mürşidin yanına dergahına gittiğinizde zaten kolayca anlarsınız ,buda olmasa onun yaşamına bakın Kuran ve Sünnette samimi ise bu delildir, Zannediyorum bu konuda zarar görmüşsünüz ve ondan bu yorumu yazmışsınız,Birde sahte şeyh sahte evliya dedikleriniz artık fazla kalmadı kalanlarda belli az bilgili olan neyin ne olduğunu anlar.Rabbim sizede hayırlısını nasip etsin inşallah kardeşim
Tevazu
Normal Üye

Normal Üye

Alimlere Danışmak Empty
MesajKonu: Geri: Alimlere Danışmak   Alimlere Danışmak Icon_minitimePtsi Tem. 26, 2010 1:02 pm

şeytan cümle yaratılmışların içinde 77 bin ilim ile en alim olanı.Dolayısıyla şeytanın boyasıyla boyanmış sahte veli veya evliyaları;şeytan,kendisine verilen ilmi kullanarak gerçek mürşid-i kamil göstermekte hiçte zorlanmayacaktır.

Bu cümleler beni şok etti.Siz kime inanıyorsunuz.?Önce inancınızı bir yoklayın bence...Ve de lütfen varolan inanç noktasında kaybetmeyin,varolan inancınızı.Başta Alllaha olmak üzere,hiçbirşeye...

Haddim olmayarak şunu da belirtmek istiyorum;İnsana ne gelirse kendinden bilmelidir.Kimse güllük gülistanlık içerisinde değil.Sanmayın ki herşeyin çok güzeliyle karşılaşmaktayız ama imtihanın sırrıdır bu.Sabır ve inançla ayakta durmak gerek...Keza ümitsizlik te kafirde olur.

Rabbim yardımcımız olsun...
Tevazu
Normal Üye

Normal Üye

Alimlere Danışmak Empty
MesajKonu: Geri: Alimlere Danışmak   Alimlere Danışmak Icon_minitimePerş. Ağus. 12, 2010 9:32 pm

Güncel...
korkarım
Yeni Üye

Yeni Üye

Alimlere Danışmak Empty
MesajKonu: Geri: Alimlere Danışmak   Alimlere Danışmak Icon_minitimeC.tesi Ağus. 14, 2010 1:57 am

Ey Nefsim!
Madem diyorsun ki; ben kendimi Allah’ın yoluna hakkıyla
veremiyor ve Allah’a hakiki kulluk yapamıyor, şeytanın hilesine ve
dünyanın zevklerine yenik düşüyorum; O zaman bir mürşid-i kamil’in
elinden tutup beraber tevbe etmenin ve Allah’a dönmenin vaktidir.
Allah-u Zülcelal yeryüzüne dostlarını, misk kokan güller gibi
serpiştirmiş sen neden onlardan istifade etmeyesin ve onların manevi
dairelerinin içine girmeyesin.
Ey Nefsim!
Allah-u Zülcelal’e
kulluk temiz ve pak bir kalp ile olur, temiz ve pak bir kalp ise zikir
ile olur, zikir ise mürşid-i kamillerin yanında onların gözetiminde
bütün hastalıklara şifa ve ilaç olur.

Bu yazdığınızı okuduğumda içim huzrla doldu affınıza sığınarak hem okudum hem mesaj olarak tekrarladım . Hakkınızı Helal Ediniz.

Rabbim İnşaallah hepimize tertemiz bir kalp nasip eylesin Amin
sahra
Seçkin Üye
Seçkin Üye
sahra

Alimlere Danışmak Empty
MesajKonu: Geri: Alimlere Danışmak   Alimlere Danışmak Icon_minitimeC.tesi Ağus. 14, 2010 2:39 pm

gespenst demiş ki:

Alimlere Danışmak

Şayet kişi bu yirmi dört saatin programını yapamıyorsa, ehline sormak en doğru iştir.
Allah-u Zülcelal ayet-i kerimede şöyle buyurmuştur: "Eğer bilmiyorsanız zikir ehlinden (alimlerden) sorunuz." (Nahl: 43)
Her bir konunun, işin, ayrı ayrı ustaları varsa, nasıl ki onun için ehline gitmek gerekiyorsa; Allah-u Zülcelal yolunda yürümenin, ibadet ve taatın düzeni için de Allah-u Zülcelal’in yolunun ustaları (erleri) vardır. Onlara gidip, emir ve tavsiyelerini alıp ona göre hareket etmek; onun için çok mühimdir, önemlidir.
Bu yolları ancak ehli olan mürşitler ve diğer veli kullar bilir. Bu yirmi dört saatin kıymetinin bilinmesi için üzerinde titizlikle durmalı ve Peygamber Efendimiz (S.A.V)"i kendimize rehber yapmalıyız. O, hal ve hareketinde, ibadet ve taatında, zamanının kıymetini çok iyi bildiği için bize büyük bir rehberdir. Ancak ona tabi olmak suretiyle vaktimizi değerlendirebiliriz.
Ey Nefsim!
Ey Nefsim!
Amin...Allah Razı Olsun kardeşim.
sevban
Normal Üye

Normal Üye
sevban

Alimlere Danışmak Empty
MesajKonu: Geri: Alimlere Danışmak   Alimlere Danışmak Icon_minitimePerş. Eyl. 02, 2010 8:20 pm

Ne güzel bir yaklaşım Rahman razı olsun gesp senden ,hele hele şeytanın cirit attığı bu zamanın ahirinde elbette ALİMLERE ihtiyacımız var ama şarlatan Alimlere değil ,iki kitap okuyan çıkıp ahkam kesenlere değil ,zamandan kaynaklanan bu haslet maalesef yayılmış her kafadan ses çıkmakta bu yüzden insanlar yanlış bilgilerle dolmakta , bunlara dikkat etmeli hakiki Alim ve Bilgili olan insanları bulmak lazım kardeşllerim unutmayın şeytan nice alimlerin başını yakmıştır neden? Şeytan da Alimdir isyan etmeden önce kendisi mukerrebun makamındadır bunun için dikkat edelim

vesselam veddua

Alimlere Danışmak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» haydar hocama danismak istiyorum
» Bu Başlık danışmak istediğiniz konular içindir