iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Dinle Beni Ey Kibir !

5 posters
YazarMesaj
mavilim
Medaratör

Medaratör
mavilim

Dinle Beni Ey Kibir ! Empty
MesajKonu: Dinle Beni Ey Kibir !   Dinle Beni Ey Kibir ! Icon_minitimePerş. Mart 04, 2010 11:19 am

Dinle beni ey kibir...
Dinle Beni Ey Kibir ! Sen ki[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] iblisi bile nasıl baştan çıkardın[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Allah'a isyan ile[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Lânetlendi nihayet[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] o cüretkâr sözünden[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ve Cennetten kovuldu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] şeytan senin yüzünden...

İşte o günden beri[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] iblisle ortaklaşa;
Dünyayı kuşattınız[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] zulümle baştan başa...

Nifak tohumlarını[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] beyinlere ektiniz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ahlâkın iplerini[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] beraberce çektiniz...

Gör ki; senin yüzünden[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne hâle geldi insan;
Ne haysiyet[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne şeref[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne merhamet[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne vicdan...

Duymaz oldu Hukukun[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adâletin sesini;
Sana secde ederken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kaybetti kıblesini...

Dinle beni ey kibir!
Bütün büyük savaşlar;
Senden gelen küçücük[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir kıvılcımla başlar...

Sen olmasaydın eğer[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne Stalin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne Hitler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ne Firavun olurdu Ne bunca parazitler..

Ne bir fitne kalırdı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu dünyada ne haset ;
Ne bu toplu mezarlar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne yakılmış bir ceset...

Sönmezdi yeryüzünde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] milyarlarca ocaklar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Milyarlarca anada[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] boş kalmazdı kucaklar...

Ey kibir! Bilirsin ki; aşağılık duygusu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Gururla karışınca[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] olur en büyük pusu...

Bu kompleks; insanları[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sürüklerken zillete[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Tarihler mezar oldu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gör ki[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] nice millete...

Sen ki; ne Ebreheler Ne Kârunlar doğurdun[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Çağdaş emsallerini[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] aynı kapta yoğurdun...

Senden sebep nesiller[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] temelleri sökmede;
Bencillik bombasıyla[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] evlilikler çökmede...

Dinle beni ey kibir!
Bu savaşım sanadır[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Gâlibiyet her zaman[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] düşünenden yanadır...

Bil ki; tuzaklarına[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tuzaklar kuracağım;
Seni her an[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] her yerde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kur'ân'la vuracağım...

Dökeceğim ortaya[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sinsi hesaplarını;
Ve emrinde çalışan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] insan kasaplarını...

Bütün dünya görecek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] senin kirli yüzünü;
Kan ve kinle beslenen[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] doyurulmaz özünü...

Biliyorum işim zor; gaflettedir insanlar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bu nedenle pek çoğu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] seni mezarda anlar...

Kimi şöhret delisi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kimi zil zurna sarhoş;
Biliyorum onlara[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne söylense hepsi boş...

Ama sen zannetme ki; bu savaş burda biter[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bir kişi de uyansa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu kazanç bana yeter...

Dilerim ki; insanlar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gerçekleri görürler;
Senin girdaplarına[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kapılmadan yürürler...

Dinle beni ey kibir! Şaka değil sözlerim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bu savaş ancak biter[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kapanınca gözlerim...

Attığın her düğümü[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] îmanla çözeceğim;
Ve seni[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] her secdede[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ezdikçe ezeceğim...!!!

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Rayiha arşınca
Medaratör

Medaratör
Rayiha arşınca

MesajKonu: Geri: Dinle Beni Ey Kibir !   Dinle Beni Ey Kibir ! Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 6:20 pm

Dinle beni ey kibir...
Dinle Beni Ey Kibir ! Sen ki[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] iblisi bile nasıl baştan çıkardın[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Allah'a isyan ile[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Lânetlendi nihayet[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] o cüretkâr sözünden[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ve Cennetten kovuldu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] şeytan senin yüzünden...

İşte o günden beri[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] iblisle ortaklaşa;
Dünyayı kuşattınız[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] zulümle baştan başa...

Nifak tohumlarını[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] beyinlere ektiniz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ahlâkın iplerini[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] beraberce çektiniz...

Gör ki; senin yüzünden[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne hâle geldi insan;
Ne haysiyet[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne şeref[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne merhamet[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne vicdan...

Duymaz oldu Hukukun[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adâletin sesini;
Sana secde ederken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kaybetti kıblesini...

Dinle beni ey kibir!
Bütün büyük savaşlar;
Senden gelen küçücük[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir kıvılcımla başlar...

Sen olmasaydın eğer[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne Stalin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne Hitler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ne Firavun olurdu Ne bunca parazitler..

Ne bir fitne kalırdı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu dünyada ne haset ;
Ne bu toplu mezarlar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne yakılmış bir ceset...

Sönmezdi yeryüzünde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] milyarlarca ocaklar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Milyarlarca anada[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] boş kalmazdı kucaklar...

Ey kibir! Bilirsin ki; aşağılık duygusu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Gururla karışınca[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] olur en büyük pusu...

Bu kompleks; insanları[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sürüklerken zillete[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Tarihler mezar oldu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gör ki[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] nice millete...

Sen ki; ne Ebreheler Ne Kârunlar doğurdun[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Çağdaş emsallerini[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] aynı kapta yoğurdun...

Senden sebep nesiller[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] temelleri sökmede;
Bencillik bombasıyla[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] evlilikler çökmede...

Dinle beni ey kibir!
Bu savaşım sanadır[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Gâlibiyet her zaman[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] düşünenden yanadır...

Bil ki; tuzaklarına[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tuzaklar kuracağım;
Seni her an[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] her yerde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kur'ân'la vuracağım...

Dökeceğim ortaya[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sinsi hesaplarını;
Ve emrinde çalışan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] insan kasaplarını...

Bütün dünya görecek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] senin kirli yüzünü;
Kan ve kinle beslenen[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] doyurulmaz özünü...

Biliyorum işim zor; gaflettedir insanlar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bu nedenle pek çoğu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] seni mezarda anlar...

Kimi şöhret delisi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kimi zil zurna sarhoş;
Biliyorum onlara[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne söylense hepsi boş...

Ama sen zannetme ki; bu savaş burda biter[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bir kişi de uyansa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu kazanç bana yeter...

Dilerim ki; insanlar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gerçekleri görürler;
Senin girdaplarına[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kapılmadan yürürler...

Dinle beni ey kibir! Şaka değil sözlerim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bu savaş ancak biter[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kapanınca gözlerim...

Attığın her düğümü[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] îmanla çözeceğim;
Ve seni[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] her secdede[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ezdikçe ezeceğim...!!!

allah razı olsun cnm.

hiç bir dörtlüğü seçipte alamadım.
paylaşım için teşekkürler...
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

MesajKonu: Geri: Dinle Beni Ey Kibir !   Dinle Beni Ey Kibir ! Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 6:24 pm

Allah Razı Olsun mükemmel paylaşım , anlayabilene
Emir Sultan
Medaratör

Medaratör
Emir Sultan

MesajKonu: Geri: Dinle Beni Ey Kibir !   Dinle Beni Ey Kibir ! Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 6:30 pm

İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.

İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür.

Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir.

O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar. Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.

Rabbi vav gibi mütevazı olsun ister kulları.

Musa dal olmuştur ama Firavunun gözü Elifte kalmıştır.

İbrahim ateşte vavdır, Nemrut bizzat ateşe odun.

Yunus, vav olup balığın karnında anca kurtarmıştır kendini.

İnsan iki büklüm olunca rahat eder ana karnında.

Boylu boyunca uzansa da kim rahattır mezarında?

Vavın elifle münasebeti ne kadar iyiyse, kainatın dengeside o kadar düzgündür.

Kim kimi hatırlarsa evvel o ona koşar.

Kainatta tüm cisimler boşlukta dönerken insan belki o yüzden boşlukta kalmamış, Rabbi onu imanla doldurmuştur.

Evvelde eliftir, bir ilahi nefesle ahirde vav olur kainat.

Manayı bilmeyenler vav diyemez vay der.
Buna anlamca vaveyla denir.
Yani vav olamadıkları için feryad edenlerin halidir.

Elif bir ağaç ve insan onun dalıdır.
Azrail budadıkça nefesleri daha gür çıkar sesleri.

Herbiri Dal olur ve o ağaçtan beslenir. Vav olur o ağacın gölgesine sığınır.
Ve ALLAH insana seslenir, peygamber eliyle ulaşan mesajı hem dal hem vav ol der insana.

"Mümin erkekler ve mümin kadınlar birbirlerinin velileridir. İyiliği emrederler; kötülüğe engel olurlar. Namaz kılarlar, zekat verirler. ALLAH'a ve Resulüne itaat ederler. İşte bunlara ALLAH rahmet edecektir. ALLAH şüphesiz güçlüdür, hakimdir."

Başkasının önünde eğilmek ne zordur. Birilerinin emri altına girmek ne ağırdır. Krallara boyun eğmemiş insan görmediği bir varlığa mı itaat edecektir?

İnsan kendinin bile farkında değildir iki lam birbirine sarılıp kainatı ayakta tutan sütunlar gibi durmuştur elifin ardında, kainatın gezegenleri yuvarlanıp son harf misali peşinden giderken, insan yolculukta geri kalmanın acısını ne zaman anlayacaktır. Zordadır sığınacak yeri yoktur. Evrene ve seslere kulak verenler duyar yeniden o kutlu çağrıyı;

"Sabır ve namazla ALLAH'tan yardım isteyin. Rablerine kavuşacak ve O'na döneceklerini umanlar ve ALLAH'a gerçek bir saygı gösterenlerden başkasına namaz elbette ağır gelir"

Sonra çağırır insanı, belki cennet kokusunu duyurmak içindir bu davet, belki kendi yanına çağırıyordur.

İşte o ayet: "Secde et, yaklaş!"

Eğil ve ben senin başını göklere erdireyim, yıldızları ayağına sereyim, sana gezmekle bitiremeyeceğin cennetler, sayamayacağın nimetler vereyim demektir bu.

Secde et, vav ol, vay dememek için la şey olan insan herşey demek olan Rabbinin önünde...

Muhabbetle...
Emir Sultan
Medaratör

Medaratör
Emir Sultan

MesajKonu: Geri: Dinle Beni Ey Kibir !   Dinle Beni Ey Kibir ! Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 6:57 pm

Nât-ı Şerîf

Kapına geldi âsîler,
Şefâat Yâ Resûlallah!
Suçunu bildi kâsîler,
Şefâat yâ Resûlallah!

Ne ettim ise ben ettim,
Yanıldım nefse zulm ettim,
Henüz suçum bilip geldim,
Şefâat yâ Resûlallah!

Ne ilmim var ne amelim,
Perişân cümle ahvâlim,
Vesveseyle dolu bâlim,
Şefâat yâ Resûlallah!

Bu Şemsî abd-i âbıktır,
Ne etsen ona lâyıktır,
Velî yoluna sâdıktır,
Şefâat yâ Resûlallah!
mavilim
Medaratör

Medaratör
mavilim

MesajKonu: Geri: Dinle Beni Ey Kibir !   Dinle Beni Ey Kibir ! Icon_minitimeSalı Mart 09, 2010 10:31 am

okuyan gözlerinize sağlık ben tşk ederim.
mümine sultan
Administrator

Administrator
mümine sultan

Nerden : ELFU ELFİ SALATİN VE ELFU ELFİN SELAMİN ALEYKE YA RASULALLAH.

MesajKonu: Geri: Dinle Beni Ey Kibir !   Dinle Beni Ey Kibir ! Icon_minitimeSalı Mart 09, 2010 10:38 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

yüreğimi sızlattınız kardeşim..
mavilim
Medaratör

Medaratör
mavilim

MesajKonu: Geri: Dinle Beni Ey Kibir !   Dinle Beni Ey Kibir ! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 21, 2010 4:19 pm

bilki tuzaklarına tuzaklar kuracağım
seni heran heryerde KURAN’la vuracağım

Dinle Beni Ey Kibir !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» by.nokta.com üyelerine özel ..Yasin süresi dinle
» Kibir Üç Kısımdır .....
» Kibir'in Hakikati ve Afetleri
» Kıl beni ey namaz...
» Kalbin günahları haset, riya, kibir!