iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Raslullahın s.a.v tavsiye buyurduğu bazı dualar

3 posters
YazarMesaj
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

Raslullahın s.a.v tavsiye buyurduğu bazı dualar Empty
MesajKonu: Raslullahın s.a.v tavsiye buyurduğu bazı dualar   Raslullahın s.a.v tavsiye buyurduğu bazı dualar Icon_minitimePtsi Şub. 08, 2010 3:27 pm

Sabah ve akşam üç kere okunur her türlü şer için
1- bismillahillezi la yedurru measmihi şey’ün fil erdi vela fissemai ve hüvessemiul alim

O Allahın adıyla ki onun adının yanında ne yeryüzünde ne de gökte hiçbir şey zarar vermez ve o her şeyi işiten ve her şeyi bilendir.

2- sabaha ulaşılınca okunacak dua: allahümme bike esbahna ve bike emseyna ve bike nehya ve bike nemutu ve ileykel masir.
Akşama ulaşılınca okunacak dua: allahümme bike emseyna ve bike esbahna ve bike nehya ve bike nemutu ve ileykennuşur.

Allahım seninle sabaha vardık seninle akşama varmıştık seninle yaşıyor ve seninle ölüyoruz dönüş sanadır. Allahım seninle akşama vardık seninle sabaha varmıştık seninle yaşıyor ve seninle ölüyoruz ölümden sonra kalkış sanadır.

3- yatağa girildiğinde okunacak dua: allahümme eslemtü nefsi ileyke ve veccehtü vechiye ileyke ve fevvedtu emri ileyk rağbeten ve rahbeten ileyke ve elce’tu zahri ileyke la melce’e vela menca minke illa ileyke amentu bi kitabikellezi enzelte ve nebiyyikellezi erselte.

Allahım kendimi sana teslim ettim yüzümü sana çevirdim seni isteyerek ve sayarak işimi sana bıraktım arkamı sana dayadım senden kaçış ve kurtuluş ancak sanadır. İndirdiğin kitaba ve gönderdiğin nebiye (peygamber s.a.v) iman ettim.

Ayrıca rasulullah s.a.v yatağına varınca ellerini birleştirir sonra ihlas felak ve nas surelerini sonra avuçlarına üfler ve ellerini ulaşa bildiği vucudun da her yere sürerdi.

4- fakir ve borçlu durumda okunacak dua: allahümme rabbissemavati ve rabbil erdeyni ve Rabbena ve rabbe külle şeyin feüligal habbi venneva ve münzelet-tevrate vel İncile vel gurane euzu bike min şerri külli zi şerrin ente ahizun binasiyetihi entel evvelü feleyse gableke şeyin ve entel ahiru feleyse bedeke şeyin vezzahiru feleyse fevgake şeyin vel batınu feleyse duneke şeyin igzi anniddeyni veğnini minel fagri.

Allahım ey göklerin rabbi ve dünyaların rabbi ey rabbimiz ve her varlığın rabbi ey taneyi ve çekirdeği yaran ey Tevrat, İncil ve Kuranı indiren. Her şerlinin şerrinden sana sığınırım ki onun alnı senin elindedir. Evvel sensin ve senden önce hiçbir varlık yoktur. Ahir sensin ve senden sonra hiçbir varlık yoktur. Zahir sensin ve senin üstünde hiçbir varlık yoktur. Batın sensin ve senden ileri hiçbir şey yoktur benden borçlarımı ödeve beni fakirlikten kurtar.

5- evinden çıktığında okunacak dua: bismillahi tevekkeltü alallahi la havle vela guvvete illa billah.

Allahın adıyla Allaha tevekkül ettim kudret ve kuvvet ancak Allah iledir.

6- hastalandığında okunacak dua: la ilahe illallahu vallahu ekber la ilahe illallahu vahdehula şerikeleh lehül mülkü velehül hamd la ilahe illallahu vela havle vela guvvete illa billah.

Allahtan başka ilah yoktur ve o büyüktür. Allahtan başka ilah yoktur ve birdir eşi benzeri yoktur.mülk yalnız onundur ve hamd onadır. Allahtan başka ilah yoktur ve güç kuvvet ancak Allah iledir.
7- sıkıntı anlarında okunacak dua: la ilahe illallahul halimul hakim la ilahe illallahu rabbül arşil azim la ilahe illallahu rabbussemavati vel erdi ve rabbul arşil kerim.

Allahtan başka ilah yoktur halim ve hakimdir. Allahtan başka ilah yoktur büyük arşın sahibidir. Allahtan başka ilah yoktur göklerin ve yerin rabbi ve arşın kerim olan rabbidir.

8- ebu hüreyre r.a dan peygamber s.a.v şöyle buyurdu: Allahın 99 ismi vardır her kim bu isimleri ezberler (ihsa )eder ve çekerse cennete girer.

9- uykuda korkunca okunacak dua: euzu bikelimatillahittammeti mim azabihi ve igabihi ve şerri ibadih ve min hemezatişşeyatini ve en yehduruni fe inneha len tezurruh

Allahın gazabı ve azabından kullarının şerrinden şeytanların vesveselerinden ve bana sokulmalarından Allahın eksiksiz olan kelimelerine sığınırım.

10- vucudda her hangi bir yer sancılandığında okunacak dua: bismillahi euzu bi izzetillahi ve gudretihi min şerri ma ecidu min vecia

Elini ağrıyan yere koyarak okur. Allahın adıyla duyduğum şu acının şerrinden Allahın izzet ve kudretine sığınırım.
Lja
Usta Üye
Usta Üye
Lja

MesajKonu: Geri: Raslullahın s.a.v tavsiye buyurduğu bazı dualar   Raslullahın s.a.v tavsiye buyurduğu bazı dualar Icon_minitimePerş. Şub. 11, 2010 10:09 pm

Hocam, Allah gani gani razı olsun, çok değerli bilgiler
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

MesajKonu: Geri: Raslullahın s.a.v tavsiye buyurduğu bazı dualar   Raslullahın s.a.v tavsiye buyurduğu bazı dualar Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 12:35 am

cümlemizden kardeşim.vesselam
maviay
Normal Üye

Normal Üye

MesajKonu: Geri: Raslullahın s.a.v tavsiye buyurduğu bazı dualar   Raslullahın s.a.v tavsiye buyurduğu bazı dualar Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 10:47 am

ALLAH rzı olsun hocam.

Raslullahın s.a.v tavsiye buyurduğu bazı dualar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gündelik bazı dualar ve Dua Hakkında Bazı Hadisi Şerifler
» GÖNENLİ MEHMED EFENDİ HAZRETLERİ’NİN TALEBELERİNE TAVSİYE BUYURDUĞU SALAVAT-I ŞERİFE
» Bazı Faydalı Dualar
» Rasulullahın s.a.v dilinden bazı dualar
» FÂTİHA'NIN SIRLARI(kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum!!!)