iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Rasulullahtan s.a.v bir kaç dua örneği

YazarMesaj
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

Rasulullahtan s.a.v bir kaç dua örneği Empty
MesajKonu: Rasulullahtan s.a.v bir kaç dua örneği   Rasulullahtan s.a.v bir kaç dua örneği Icon_minitimePtsi Şub. 08, 2010 3:25 pm

3838) "... Âişe (Radıyallâhü anhâ)'dan rivayet edildiğine göre; Peygam¬ber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) şu cümlelerle dua ederdi:
«Allahım! Cehennem ateşinin fitnesinden, cehennem ateşinin aza¬bından, kabir fitnesinden, kabir azabından, zenginlik fitnesinin şer¬rinden, fakirlik fitnesinin şerrinden ve Deccâl-i Mesih'in fitnesinin şerrinden sana sığınırım. Allahım! Günahlarımı kar ve dolu suyu ile yıka (yâni mağfiret çeşitleri ile beni pakla) ve beyaz elbiseyi kirden temizler gibi kalbimi hatâlardan arındır. Benimle hatâlarımın ara¬sını da doğu ile batının arasım uzaklaştırdığın gibi uzak kıl. Allahım! Tenbellikten, bunaklık derecesinde yaşlılıktan, günahtan ve borçlu¬luktan sana sığınırım.»" İbni Mace sünen
3840) "ibn-i Abbâs (Radıyallâhü anh'dan; Şöyle demiştir:
Resûlullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) bize Kur'ân'dan olan sûreyi öğrettiği gibi bize bu duayı da öğretirdi:
«Allahım Cehennem azabından, şüphesiz sana sığınırım. Kabir azabından da cidden sana sığınırım ve Deccâl-i Mesih'in fitnesinden de gerçekten sana sığınırım. Hayat ve ölüm fitnesinden de sana sığı¬nırım,»" İbni Mace sünen
3846) "Aişe (Radıyallâhü anhâ)'dan rivayet edildiğine göre; Resülullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) kendisine şu duayı öğretmiştir:
«Allahım! Şüphesiz ben senden hayrın her çeşidinden isterim, âcil olanı, âcil olmayanı, bilebildiğim hayrı ve bilemediğim hayrı. Âcil olan ve âcil olmayan, bilebildiğim ve bilemediğim şerrin hepsin¬den sana sığınırım. Allahım İlahım! Senin (sevgili) kulun ve Peygamber'inin senden istediği hayır (nevilerin) den şüphesiz senden ben de isterim ve senin (sevgili) kulun ve peygamber'inin sana sığındığı şerlerden sana ben de sığınırım. Allahım Şüphesiz ben senden cenneti ve (be¬ni) cennet'e yaklaştırıcı söz ve amel (de muvaffak olmayı) isterim. Cehennem ateşinden ve (beni) ona yaklaştıran söz veya amelden de sana sığınırım. Benim İçin hükmettiğin her kaza (ve kader) hükmü¬nü hayırlı kılmanı senden dilerim.*' İbni Mace sünen
3848) "... Enes bin Mâlik (Radıyallâhü anh den rivayet edildiğine gö¬re bir adam Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Selleme gelerek :
Yâ Resûlallah! Hangi duâ efdaldır (yâni en hayırlı duadır?) diye sordu. Resûl-i Ekrem (Sallallahü Aleyh ive Sellem) (adama) :
«Rabbinden dünyada ve âhirette afiyet dile,« buyurdu. Sonra adam (Ona) ikinci gün gelerek
Yâ Resûlallah! Hangi duâ efdaldır? diye sordu. Resûl-i Ekrem (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)
«Rabbinden dünyada ve âhirette afiyet İste.* buyurdu. Sonra adam O'na üçüncü gün (tekrar) geldi ve
Yâ Nebiyyallah! Hangi duâ efdaldır? dedi. Resûl-i Ekrem (Sal¬lallahü Aleyhi ve Sellem) :
«Rabbinden dünyada ve âhirette afiyet dile. Sana dün¬yada ve âhirette afiyet verilince şüphesiz muradına ermiş olursun,, buyurdu." İbni Mace sünen
3851) "... Ebû Hüreyre (Radıyallâhü anh den rivayet edildiğine göre; Resûlullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem )şöyle buyurdu, demiştir:
«Kulun; "Allahım! Ben senden dünya ve âhirette afiyet dilerim" duâsından daha faziletli, edecek hiç bir duâ yoktur.»"

Rasulullahtan s.a.v bir kaç dua örneği
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kuvvetli bir Hacet örneği
» Kesme Şeker Örneği Nasıl Yapılır?
» Sitemizden Yine Bir Demokrasi Örneği ( Yasaklı Üyelerin Yasağı Kalkıyor )
» Allahın c.c hangi ismi hangi surede geçer ve hacet örneği