iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Açıklama ( Hocalarınız Hakkında )

YazarMesaj
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

Açıklama ( Hocalarınız Hakkında ) Empty
MesajKonu: Açıklama ( Hocalarınız Hakkında )   Açıklama ( Hocalarınız Hakkında ) Icon_minitimePaz Şub. 07, 2010 6:25 am

Sevgili Kardeşlerim

Bu konu daha öncede gündeme gelmişti, tekrar açıklama ihtiyacı hissediyorum

Kardeşlerim bir insan aynı anda birden fazla sokakta bulunamaz. Bir insan hastalığı için aynı anda birden fazla doktora gidipte, aynı anda hepsinin verdiği ilacı kullanamaz. Zehirlenir Allah Etmesin

Başvurduğunuz, Hocalarınızda aynıdır, hepsinin kendine göre bir yolu, bir metodu vardır.

Aynı anda hepsine bir danışıp, karşılaştırırsanız ve aynı anda hepsinin dediğini yapmaya kalkarsanız sadece zehirlenirsiniz

Sizden ricam, lütfen kendinize bir hoca seçin ve sorunlarınızı devamlı olarak o hocanın yol ve yöntemleriyle çözmeye başlayın.

Eğer başka bir hocaya , herhangi bir sebeple ihtiyaç duyarsanız. Öncelikle seçtiğiniz hocadan izin ve müsade alın , alınki tedaviler birbirine karışmasın.

Merak etmeyin biz hocalar arasında rekabet, kibir ve büyüklük yarışı yoktur.
Biz hocalar arasında devamlı kardeşlik, sevgi, saygı , birbirine gıpta vardır.

Benim benden fayda gören bir kardeşimin bana söyleyerek başka bir hoca kardeşimden yardım istemesi benim ağırıma gitmez. Aksine mutlu verir, çünkü kardeşime gidiyordur.

Sevinirim, kardeşim yine bana Allah Razı Olsun yardımcı oluyor diye. Ben kendi öz branşım olmayan çok insanımızı ve üyemizi bu konunun uzmanları olan orjinal havas bilgisine sahip haydarıkerrar kardeşimizle, havas hakkında özel olarak yetişmiş olup, tecrübelerle dolu olan havvasul esrar kardeşimize yönlendirdiğim çok olmuştur.

Aramıza yeni katılmış olan sevgili jupiter kardeşimizde gördüğüm kadarıyla aynı bilinç ve idraktedir.

Allah Razı Olsun onlardan, onlarında pekçok konuda bana insanları yönlendirmeleri çok olmuştur.

Bu durum benim yada onların eksikliği değil, dürüstlüğü ve gerçekten fayda vermeye çalıştıklarının göstergesidir.

Çünkü bizler bir bütünüz aynı vücut gibi, ellerin işi ayrıdır. Ayakların işi ayrıdır. Hiçbirinden vazgeçilmez, hiçbiri hakkında bu organım olmasada olur denilmez.

Bizlerin bu şekilde yardımlaşarak insanları iyacı olan doğru yerlere yönlendirmemiz, karşımızdaki hocaları büyük kabul edip elini öpmemiz, hocam dememiz değildir. Sadece Müslümanlar Arasında yardımlaşma ve toplum bütünlüğünü muhafazadır.

Ve içimizdeki her hocamız bunun bilincinde ve farkındadır.

Ufak kap tez dolar Atasöz'ü, daha bu toplum yaşamına adepte olamamış, yardımlaşmanın sırrını çözememiş, şeytanın oyuncağı olmaktan öteye gidememiş nefsani insanlar kendilerine bu şekilde yaklaşımda bulunulupta değer gördükleri zaman, bir halt oldum havasına girebilir, bana hocam derlerdi, elimi öperlerdi şeklinde aslı astarı olmayan yalan ve iftiralara düşebilir

Buda onların kapasitesinin ne kadar düşük olduğunu gösterir, çünkü toplum bilincinde ve yardımlaşma zihniyetinden eksik ve acizdirler

Hani olura ya ufak bir çocuğa 5 YTL bir para verirsiniz, şimdiye kadar kuruşlardan fazla haşlık almamış olan bu çocuk birden çok param oldu der havalara girer. Baba bak çok param oldu 5 YTL 'em var der ya

İşte bunun gibi komiktir, halbuki babasının evi , arabası, milyarların üzerinde maaşı vardırda çocuk aklı bunu düşünüp , idrak edemez.

Aynı bunun gibi ufak kaplara iki kuruşluk havas bilgii öğretilmiştir. Bu iki kuruşluk bilgiyle aynı çocuk gibi, ben ne oldum havasına girer zengini,m zanneder. halbuki komik olmaktan öte gidemez ve bunu göremeyecek kadar kördür.

İnsanlar kendindeki iki kuruşluk havas bilgiside değerlensin, insanların faydasına sunulsun diye davet ettiklerinde kendini bir halt zanneder, bişeler oldum havasına girer. Beni davet ettiler, elimi öptüler, hocam dediler zanneder.

Halbuki onu çağıran insanlarda ne villalar, ne arabalar, ne zenginlikler vardır. Ama bu onları göremez ve kördür. Aslında görüyordurda inkarcıdır, onun için doğruluğun ve dürüstlüğün önemi yoktur sadece bencilliğinin ve menfaatinin önemi vardır Tabiki anladınız burda kimi kastettiğimi anladınız. Burda iki kuruşluk ilgi görünce kendini kurufasülye gibi nimetten zanneden daha insan olmanın bilincine varamamış, toplum içinde toplum hiyeraşisi ve yardımlaşmasına vakıf olamamış dağ hayvanları gibi vücuduyla toplum içinde var ama zihniyet, hareket tarzı ve düşüncesiyle yok, yalnız yaşayan insanları ve onları destekleyen, haklı bulan ayakaltı zavallı insanlarını kastediyorum )

Bakın bizler bu gibi cahil insanları değerlendirebilmek için aramıza alır, ona yer yurt itibar sağlayarak insan olmanın güzelliklerini ve toplum yaşantısının , yardımlaşmanın incelik ve güzelliklerini öğretmeye çalışırız.

Sadece ona değil çok insana yapmışızdır bunu. ha bunlar içinden özündeki cevherde insan olanlar öğrenir ve saygı duyar. dilaver gibi ufak kaplar yani zündeki cevherde insan değilde başka şey olanlar da, ne yaptığımızı bile anlamadan bana hocam derlerdi, elimi öperlerdi gibi yalan ve yanlış şeylerle komik durumlara düşer ve insanların kendisine gülmesini sağlar

Arkadaşlar neyse dönelim konumuzun özüne dediğim gibi İlmin Gerçeklerinin Farkına Vakıf Olmaya Başlamış, insanlığı özünde taşıyan ve toplumsal yardımlaşmanın önemi ve bilincinin farkında olan biz hocalarınız arasında asla rekabet ve büyüklük yarışı çıkmaz sadece sizler bizlere doğru bilgi veresinizki zehirlenen siz olmayasınız.

Unutmayın toplum olmak insanın işidir, hayvanlar toplum olamaz. sadece sürü ve kalabalık olur. Aynı yardımlaşma Mezhebler Arasındada vardır

Buda bizlerin yani insan olanların farkıdır. Asla ben tek yeterim , ben herşeyi bilirim yok, şu arkadaşlarımızda şunu daha iyi bilirler var

Allah Razı Olsun hepinizden, saygı ve selametle

Açıklama ( Hocalarınız Hakkında )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kılıçdaroğlu açıklama yaptı
» Türkiye'nin damarına basan açıklama!
» SON DAKİKA: Mahmud Efendi Hazretleri'nin Sağlığı Hakkında Açıklama
» TSK'dan ilk açıklama
» Şamil Tayyar'dan Şok Açıklama