iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Üzüntü ve Sıkıntı Halinde Okunacak Dualar 2

2 posters
YazarMesaj
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

Üzüntü ve Sıkıntı Halinde Okunacak Dualar 2 Empty
MesajKonu: Üzüntü ve Sıkıntı Halinde Okunacak Dualar 2   Üzüntü ve Sıkıntı Halinde Okunacak Dualar 2 Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 3:12 am

Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuşlardır: "Sizden birinize bir düşünce yahud üzüntü geldiği zaman yedi defa:

"Allâh Allâhu rabbî lâ uşriku bihi şeya"

"Allah! Rabbım Allah'dır! O'na hiç bir şeyi şerîk koşmam ben!" desin.

"Hasbiyellâhu ve nımel vekîlu emânun likülli hâifin"

"Allah bana yeter. O ne güzel vekildir!"

"Lâ ilâhe illellâhülhalîmul kerîmu lâ ilâhe illellâhul aliyyul azîm Lâ ilâhe illellâhülrabbus semâvâtis sebı ve rabbul arşil kerîm"

"El-Azîm, el-Halîm(olan) Allah'dan başka bir ilâh yok! Arş-ı Azîm'in sahibi Allah'dan başka ilâh yok! Bütün semâların ve arzın ve çok şerefli Arş'ın sahibi Allah'dan başka ilâh yok!" (Buharî, Deavât, 27, Müslim, Zikir, 83)

Bu zikr-i şerife devam edilirse biiznillahi teâlâ şiddet ve musibetler ferahlık ve sürura tebdil olunur.

- Ben bir söz bilirim ki, büyük bir üzüntüye, sıkıntıya düşmüş bir kul söylerse, Allah Teâlâ ona muhakkak bir çıkış yolu açar. Bu, kardeşim Yûnus'un sözüdür: Karanlık içinde kaldığı vakit:

"Lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî küntü minezzâlimine"

Senden başka ilâh yoktur. Seni tenzih ederim, muhakkak ki ben zâlimlerden oldum. " demişti. (Enbiya Sûresi, 87; Tirmi-zî, Deavât, 8

Alıntıdır
haydarı kerrar
Administrator

Administrator
haydarı kerrar

Üzüntü ve Sıkıntı Halinde Okunacak Dualar 2 Empty
MesajKonu: Geri: Üzüntü ve Sıkıntı Halinde Okunacak Dualar 2   Üzüntü ve Sıkıntı Halinde Okunacak Dualar 2 Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 12:27 am

emeğine yüreğine sağlık kardeşim.vesselam

Üzüntü ve Sıkıntı Halinde Okunacak Dualar 2
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Üzüntü ve Sıkıntı Halinde Okunacak Dualar
» Üzüntü ve Tasa Halinde okunacak dua
» Hergün okunacak dualar
» cuma günleri okunacak dualar
» Korku Anında Okunacak Dualar