iSLAMi GiZLi iLiMLER SiTESi
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Vakit Namazınızı Kıldınızmı?

Hoş Geldiniz Forumdaki Konulardan Tam Anlamıyla Faydanalabilmek İçin Giriş Yapınız Uye Degılsenız 1 Dakıkanızı Ayırarak Kayıt Olunuz---ByNoKta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CİNLERE, ŞEYTANLARA, İFRİTLERE ve DİĞERLERİNE, BÜYÜYE VE SİHRE KARŞI İNSANLARIN KALESİ ( SİTEMİZDEKİ HERŞEY ÜCRETSİZ ve KARŞILIKSIZDIR )

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Hızır a.s. Olduğunu Söylerim

+3
nisra
loyal
ulvi
7 posters
YazarMesaj
ulvi
Administrator

Administrator
ulvi

Hızır a.s. Olduğunu Söylerim Empty
MesajKonu: Hızır a.s. Olduğunu Söylerim   Hızır a.s. Olduğunu Söylerim Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 7:00 pm

Ramazan... Cuma günü... Cuma vakti... Cami... Cemaat tek tük camiye girmekte. İmam kürsüde... Girenlerin arasında... O... Hızır... Hızır a.s. da genç ihtiyar arasında onlardan biri gibi gidiyor bir köşeye oturuyor. Kürsüde imam sohbete başlıyor... Hızır'ın yanına kırklarında bir adam gelip oturuyor. Cami yavaş yavaş dolmakta...

Adam, bir müddet sonra uyuklar bir vaziyette sallanıyor, ha uyudu ha uyuyacak.

Hızır a.s. adamı dürtüklüyor:

- Uyuyacaksın, der. Adam:

- Uyumam, beni rahat bırak.

Hızır a.s. ses etmez, ancak ezan okundu okunacak, adam ha uyudu ha uyuyacak, bir daha dürtükleyerek:

- Uyuyacaksın dedim, der. Adam:

- Ben de sana uyumam, beni rahat bırak dedim. Rahat bırak beni. Rahat bırak yoksa, Hızır olduğunu söylerim. Buradan çıkamazsın. Bu kalabalık sakalında bir tel bırakmaz.

Hızır a.s. susar ve gözlerine kapar, boynunu büker Allah'a yönelerek:

- Ya Rabbim! Bu nasıl iştir. Bu kulun benim kim olduğumu bildi. Bu nasıl iştirki bendeki listede bunun ismi yok.

Cevap gelir:

- Sana verilen listede beni sevenlerin isimleri var. O ise benim sevdiklerimden...

Allah sevdiklerinden etsin... Sevmek, seviyorum demek bir iddia. İş sevilenlerden olmak...

Alinti
loyal
Medaratör

Medaratör
loyal

MesajKonu: Geri: Hızır a.s. Olduğunu Söylerim   Hızır a.s. Olduğunu Söylerim Icon_minitimePtsi Şub. 01, 2010 5:37 pm

taklit olan bu sevgimizi allah tahkike çevirir inşaallh
nisra
Administrator

Administrator
nisra

MesajKonu: Geri: Hızır a.s. Olduğunu Söylerim   Hızır a.s. Olduğunu Söylerim Icon_minitimeC.tesi Tem. 17, 2010 9:59 am

Emeğinize sağlık hocam Allah Razı Olsun
Rabbimin sevdiği kullardan olmamızı nasip inşaallah
islam73
Medaratör

Medaratör
islam73

MesajKonu: Geri: Hızır a.s. Olduğunu Söylerim   Hızır a.s. Olduğunu Söylerim Icon_minitimePaz Ağus. 01, 2010 6:25 pm

nisra demiş ki:
Emeğinize sağlık hocam Allah Razı Olsun
Rabbimin sevdiği kullardan olmamızı nasip inşaallah

bu güzel ibretlik yazıyı güncellestırdıgınız icin aro.
sahra
Seçkin Üye
Seçkin Üye
sahra

MesajKonu: Geri: Hızır a.s. Olduğunu Söylerim   Hızır a.s. Olduğunu Söylerim Icon_minitimePtsi Ağus. 02, 2010 12:03 am

ulvi demiş ki:

Ramazan... Cuma günü... Cuma vakti... Cami... Cemaat tek tük camiye girmekte. İmam kürsüde... Girenlerin arasında... O... Hızır... Hızır a.s. da genç ihtiyar arasında onlardan biri gibi gidiyor bir köşeye oturuyor. Kürsüde imam sohbete başlıyor... Hızır'ın yanına kırklarında bir adam gelip oturuyor. Cami yavaş yavaş dolmakta...

Adam, bir müddet sonra uyuklar bir vaziyette sallanıyor, ha uyudu ha uyuyacak.

Hızır a.s. adamı dürtüklüyor:

- Uyuyacaksın, der. Adam:

- Uyumam, beni rahat bırak.

Hızır a.s. ses etmez, ancak ezan okundu okunacak, adam ha uyudu ha uyuyacak, bir daha dürtükleyerek:

- Uyuyacaksın dedim, der. Adam:

- Ben de sana uyumam, beni rahat bırak dedim. Rahat bırak beni. Rahat bırak yoksa, Hızır olduğunu söylerim. Buradan çıkamazsın. Bu kalabalık sakalında bir tel bırakmaz.

Hızır a.s. susar ve gözlerine kapar, boynunu büker Allah'a yönelerek:

- Ya Rabbim! Bu nasıl iştir. Bu kulun benim kim olduğumu bildi. Bu nasıl iştirki bendeki listede bunun ismi yok.

Cevap gelir:

- Sana verilen listede beni sevenlerin isimleri var. O ise benim sevdiklerimden...

Allah sevdiklerinden etsin... Sevmek, seviyorum demek bir iddia. İş sevilenlerden olmak...

Alinti
AMİN HOCAM.RABBİMİN SEVDİKLERİNDEN OLMAYI BİZEDE NASİP ETSİN.
NUR_YOLU
Yeni Üye

Yeni Üye
NUR_YOLU

MesajKonu: Geri: Hızır a.s. Olduğunu Söylerim   Hızır a.s. Olduğunu Söylerim Icon_minitimePtsi Ağus. 02, 2010 7:09 pm

Amin hocam...
ykmz
Medaratör

Medaratör
ykmz

MesajKonu: Geri: Hızır a.s. Olduğunu Söylerim   Hızır a.s. Olduğunu Söylerim Icon_minitimePtsi Kas. 01, 2010 10:20 pm

Allah razı olsun hocam..

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HIZIR ÇELEBİ (Hızır Bey)
» Peygamber Efendimize (s.a.v) İmanın Farz Olduğunu İfade Eden Ayetler
» Peygamber Efendimiz (s.a.v) Mü’minler İçin Allah’ın Büyük Bir Lütfu Olduğunu İfade Eden Ayetler
» HZ . HIZIR A.S.
» H Z . HIZIR A.S.